Page 2 of 2
Re: Synchronizace IC a reálného času
Posted: 13:47 11. May 2011
by Thuereg
-darkvision- wrote:To samozřejmě chápu.
Ráno vstaneš a rád bys aby vždy ráno byl ve hře den. Aby až přijdeš v 16.00 dom aby ve hře začal den atd. To je zcela pochopitelné.
Ale na serveru nejsi jen ty, ale XY dalších lidí a každýmu by v realitě vyhovovala jinačí hodina třebas. Někdo by chtěl aby den začal v 16.00 někdo až v 16.30 či 17.00 atd atd. Pak třeba ale drowové by zas v 16.00 chtěli mít noc a už to hapruje.
Proto si myslím že když to je takhle pohyblivé, tak to dává tu možnost všem.
Tohle je to co sem psal nazačátku jen sem to asi blbě formuloval takže s tim souhlasim. Mě taky vobčas štve, že lognu a je noc a moc dělat nemužu nadruhou stranu když je den tak logne nějakej drow a je naštvanej že taky nemuže běžet hore ať už zajkýhokoliv důvodu.
Re: Synchronizace IC a reálného času
Posted: 16:47 12. May 2011
by monstera
Thuereg wrote:-darkvision- wrote:To samozřejmě chápu.
Ráno vstaneš a rád bys aby vždy ráno byl ve hře den. Aby až přijdeš v 16.00 dom aby ve hře začal den atd. To je zcela pochopitelné.
Ale na serveru nejsi jen ty, ale XY dalších lidí a každýmu by v realitě vyhovovala jinačí hodina třebas. Někdo by chtěl aby den začal v 16.00 někdo až v 16.30 či 17.00 atd atd. Pak třeba ale drowové by zas v 16.00 chtěli mít noc a už to hapruje.
Proto si myslím že když to je takhle pohyblivé, tak to dává tu možnost všem.
Tohle je to co sem psal nazačátku jen sem to asi blbě formuloval takže s tim souhlasim. Mě taky vobčas štve, že lognu a je noc a moc dělat nemužu nadruhou stranu když je den tak logne nějakej drow a je naštvanej že taky nemuže běžet hore ať už zajkýhokoliv důvodu.
A nešlo by udělat, aby na vstupní stránce fora byl kromě datumu uveden i čas ?
Thalijský datum:
25.1.1516 +hodina
Re: Synchronizace IC a reálného času
Posted: 17:01 12. May 2011
by -darkvision-
To už se tu řešilo jednou a pokaď mě paměť neklape tak kucik říkal že ne. Nebo vyjádření týmu bylo že ne.
Re: Synchronizace IC a reálného času
Posted: 14:48 13. May 2011
by davidsoft
kucik wrote:Tak si spočítejte, o kolik se to kažej den posouvá a hotovo, ne?
Dnes dopoledne na půl hodiny spadl server a IC čas po jeho znovuzprovoznění je asi stejný jako před ním, což v praxi znamená, že se IC čas nečekaně posunul o 3 hodiny nazpět. Uvedené řešení je tedy opět částečné, ale spokojím se s ním.
Podle mého měření (údaje jsou přepočítány na 14.00 reálného času):
Code: Select all
Den IC hodin ve 14.00 (přepočteno)
11. 5. 2011 15h
12. 5. 2011 14h
13. 5. 2011 9h
Re: Synchronizace IC a reálného času
Posted: 14:53 13. May 2011
by kucik
Teoreticky by samozřejmě šlo řešit nějakou synchronizaci, ale jak už bylo zmíněno, posouvání času ve vztahu k reálnému času jednak nastavuje trochu vyrovnané šance frakcím a pak jak se zjistilo, pravidelnost je spíše na škodu
