Page 2 of 6
Re: Možnost změnit popisek postavy
Posted: 16:37 31. May 2011
by kucik
J.F.Payne wrote:Buď jak buď, argument s jediným identifikačním znakem postavy selhává ve cvhíli, když má někdo pole popisku úplně nevyplněné, nebo má popisek nijak nepopisující vzhled postavy ("Jsem potulnej bojovník co nic nedělá zadarmo") a nebo, a to ještě hůř, je tam "Podědil jsi po svých elfích rodičích..." - alespoň podle mě.
Jenže pokud má takovej popis, tak je to prostě trotl a sebedokonalejší ruční úprava popisků to nezachrání.
Re: Možnost změnit popisek postavy
Posted: 16:42 31. May 2011
by G-ladiator
To byl argument proti tomu, že to je jediný způsob jak identifikovat postavu, řekl bych.
Re: Možnost změnit popisek postavy
Posted: 16:50 31. May 2011
by kucik
Jasně, ovšem v případě takovejch postav budu popisovat //Trotl xyz, kterej si nebyl schopnej napsat popisek, takže ti můžu říct tak rasu a phenotyp.
Neboli je to jediná identifikace pro postavy a hráče, kteří, řeší trochu jak postava vypadá atp. Vysvětlím, kam tím mířím.
Postavy (hráče) bez popisku stejně nenapadne, že by si tam nějaký dali, jinak by to už udělali. = nulová identifikace
Ta část hráčů, která popis řeší, je nejspíš právě tou skupinou, která by ho upravovala a tudíž by přestalo být možné popsat alespoň tyhle postavy.
Nebo to uděláme jinak. Já přidám příkazy pro úpravu popisu, pokud přesvědčíte Rejtyho, že to za to stojí. Pokud s tím budou problémy, tak se to zas zruší.
Re: Možnost změnit popisek postavy
Posted: 16:53 31. May 2011
by J.F.Payne
To je skvělej přístup!
Re: Možnost změnit popisek postavy
Posted: 17:07 31. May 2011
by Práček
jo a ještě změna jména nad hlavou...už se těším až se budu jmenovat Pepinda z Doubkova

maskování

Re: Možnost změnit popisek postavy
Posted: 17:16 31. May 2011
by Sapal
Práček wrote:jo a ještě změna jména nad hlavou...už se těším až se budu jmenovat Pepinda z Doubkova

maskování

To ti nepomůže, musí se zrušit povinnost nahazovat odpor. Aspoň bude čas hodit nějakou hlášku, ze který dotyčný pozná, že si nepřátelsky naladěnej.

Re: Možnost změnit popisek postavy
Posted: 17:21 31. May 2011
by PiAn0
To na Kandelabrii maji pekne, ze kdyz si nasadis kapuci nebo prilbu tak zmizi tve jmeno a obevi se nad tebou jen zahalena postava a stejne tak v playerlistu a pokud se promenis tak ti take zmizi jmeno a misto neho mas nazev tvora do ktere ho ses promenil a ostatni te pak nemuzou poznat pokud teda na servru nejste jen dva.
Re: Možnost změnit popisek postavy
Posted: 17:23 31. May 2011
by Práček
týýý jo, to by bylo teprve PKření

Re: Možnost změnit popisek postavy
Posted: 17:28 31. May 2011
by PiAn0
No pokud je servr na takovehle urovni tak pak samozrejme nema cenu zavadet nanej nejake Rp systemy
Re: Možnost změnit popisek postavy
Posted: 20:01 31. May 2011
by davidsoft
PiAn0 wrote:To na Kandelabrii maji pekne, ze kdyz si nasadis kapuci nebo prilbu tak zmizi tve jmeno a obevi se nad tebou jen zahalena postava a stejne tak v playerlistu a pokud se promenis tak ti take zmizi jmeno a misto neho mas nazev tvora do ktere ho ses promenil a ostatni te pak nemuzou poznat pokud teda na servru nejste jen dva.
Takže zahalená postava může klidně nahlas mluvit a ani její vlastní matka nemá žádnou šanci poznat ji třeba podle hlasu? A nikdo nepozná ani zda má mužský či ženský hlas, pokud hráč náhodou nepoužije nějakou zvukovou akci? To mi připadne trochu přehnané.
Myslím, že hráči by se spíš měli učit hrát, že jejich postava někoho nepozná, než jim tu identitu systémově zatajovat.
Re: Možnost změnit popisek postavy
Posted: 20:07 31. May 2011
by Elverin
Me osobne by se libilo kdyby tam moznost byla i pro nejake kratkodobejsi zmeny. Kdyz je nekde skupina hracu, ke ktere se postupne pridavaji dalsi, tak je celkem otravne emotovat 6x zasebou kde ma postava nejake viditelne zraneni. Nehlede na fakt ze pak hrac muze vypadat jak masochista co musi dat nutne najevo kde ma zas jeho postava kde jake zraneni. Zas nadruhou stranu do toho popisku se, co jsem si vsimla malokdo vubec kouka

Re: Možnost změnit popisek postavy
Posted: 20:56 31. May 2011
by Thuereg
Elverin wrote:Me osobne by se libilo kdyby tam moznost byla i pro nejake kratkodobejsi zmeny. Kdyz je nekde skupina hracu, ke ktere se postupne pridavaji dalsi, tak je celkem otravne emotovat 6x zasebou kde ma postava nejake viditelne zraneni. Nehlede na fakt ze pak hrac muze vypadat jak masochista co musi dat nutne najevo kde ma zas jeho postava kde jake zraneni. Zas nadruhou stranu do toho popisku se, co jsem si vsimla malokdo vubec kouka

No spíš jde o to, že si popisek čtu když postavu potkám prvně a dál už koukám na to co má na sobě a tak. Podruhý popisky málkdy čtu pokud mě hráč neupozorní na změnu.
Re: Možnost změnit popisek postavy
Posted: 20:59 31. May 2011
by Nalkanar
Prostě je tu jiná mentalita a prakticky nikdo tu nečte popisky vícekrát

kdyby radši Drake uvažoval nad tím, že když je mág v přítelíčkovi, tak z něj nemůže mluvit za postavu

Re: Možnost změnit popisek postavy
Posted: 21:08 31. May 2011
by Prasokralik
Tak to se dá vyřešit žejo, za jméno se ještě dopíše verze postavy, třeba Elverin v. 2.5, Theureg v 3.6 a tak dál
Re: Možnost změnit popisek postavy
Posted: 21:26 31. May 2011
by drake127
Nalkanar wrote:Prostě je tu jiná mentalita a prakticky nikdo tu nečte popisky vícekrát

kdyby radši Drake uvažoval nad tím, že když je mág v přítelíčkovi, tak z něj nemůže mluvit za postavu

Ten tu ještě nemá postavu, takže takové věci ani neví. Řešil teď, jestli musí popisek postavy trefit hnedle na poprvé.
Tyhle věci jsou drobnosti a problémy, jak vidno, jsou převážně administrativní (aneb "a chceme to?").
Prasokralik: Proč ne rovnou plnou informaci o verzi? Např. Elverin 3.14.1.7601-r4.

Jestli tu běží NWNX v nějaké nové verzi, tak by šlo udělat i to, že by postava, u které se změnil popisek začala blikat hráči, který si jej ještě nepřečetl.
PS: A malé d v mém oslovení, prosím.