Page 2 of 2

Re: krátké meče

Posted: 14:11 18. Jun 2011
by wsweetjane
No očarování je jiná věc - menší zbraň menší zranění elementem - proč ne? Ale jestli nejde na krátké meče dát bonus ani z násady aani z paltiny je to vyloženě kravina.) To že je zbraň měnší by mělo znamenat míň materiálu ale stejný poměr kovů jako u ostatních takže ty bonusy dané kováním jim mají zůstat...Jasně by to znehodnotilo všechny malé zbraně...ale absolutním způsobem??? To musí být bug - něco takového by přece nevymyslel nikdo vážně?

Jinak díky všem co mají snahu to řešit nebo napsali - popřípadě kdo kove zkuste to ukovat třeba sem někde opravdu udělala chybu, pořád se mi to nezdá???

Re: krátké meče

Posted: 14:51 18. Jun 2011
by -darkvision-
Spíše se mi zdá tedy logické že z 80%platiny (jen jako příklad) když udělám na malým meči bonus ke zranění 2dmg magickým, tak že na velkým meči to bude 8dmg magickým.

Proč? Protože logicky velkým mečem způsobím daleko větší zranění než nějakým mečíkem.
A ted se bavíme v rámci mechaniky .. ne v rámci toho, že támhle vrah dokáže kudlou podříznout hrdlo a nepotřebuje velkej meč atd atd. (pro rejpaly :wall: ) :biggrin:

Re: krátké meče

Posted: 15:08 18. Jun 2011
by G-ladiator
To o čem mluvíš je podle mě ale už obsažené v tom, že krátký meč dává 1d6 a velký meč 3d6 normálních dmg.

EDIT: Přirovnal bych to k chemii - 80% roztok bude 80% roztok, ať už ho budeš mít litr jeden nebo dvacet.

Re: krátké meče

Posted: 16:00 18. Jun 2011
by wsweetjane
Souhlasíms tím výše magické bonusy a bonusy z násady vyplívají jasně z poměru kovů na zbrani z jejich namíchání...všechny zbraně mají 200% obsah co a jak tam namícháš je na tobě...poměr pokud vykátíš nebo násobíš zůstvává vlastně v základu pořád stejný....je tedy naprosto nelogické aby stený poměr kovů byť v menším množství slitiny neměl žádný účinek...určitě se jedná o chybku...vzhledem k tomu že sem ty krátké meče s bonusy viděla na vlastní oči věřím že o chybku mě jako kovářky...:-/

Re: krátké meče

Posted: 17:07 18. Jun 2011
by drake127
Tak chyba ve skriptu to určitě není (tady se užívá postulátu, že nemůže být chybou něco, kvůli čemu je třeba psát kód navíc). Jestli je to nastaveno správně, vhodně a vyváženě, to je otázka, nad kterou si osobně nedovolím spekulovat.

Bug ale uzavírám jako INVALID a pro případné návrhy na změnu se doporučuji obrátit do diskuzních fór.

Re: krátké meče

Posted: 22:04 18. Jun 2011
by Prasokralik
wsweetjane wrote:Souhlasíms tím výše magické bonusy a bonusy z násady vyplívají jasně z poměru kovů na zbrani z jejich namíchání...všechny zbraně mají 200% obsah co a jak tam namícháš je na tobě...poměr pokud vykátíš nebo násobíš zůstvává vlastně v základu pořád stejný....je tedy naprosto nelogické aby stený poměr kovů byť v menším množství slitiny neměl žádný účinek...určitě se jedná o chybku...vzhledem k tomu že sem ty krátké meče s bonusy viděla na vlastní oči věřím že o chybku mě jako kovářky...:-/
magické poškození z násad u zbraní je závislé jak na velikosti zbraně (malá, střední, velká) tak na síle materiálu

čím je vyšší bonus vylepšení zbraně, tím se snižuje bonusový magický dmg z násad

čím je zbraň větší, tím větší bonusový magický dmg z násad mají

proto krátké meče +3 už díky vylepšení +3 ztrácí svůj magický dmg, zatímco střední a velké zbraně ho stále ještě mají