Shaman88 wrote:Tvé řešení není správné, hodně bugů v tom je.
Co když tě někdo s židlí za zadkem zabije, co se stane s židlí ?
To jsem zatím netestoval, ale pokud bude židle položená, stane se totéž, co s židlí umístěnou od DM, protože obojí je velice podobný placeable. Pravděpodobně tam ta židle zůstane, ale na druhou stranu ji může
kdokoliv zvednout a rozmlátit (po zvednutí se ze židle stane "bytost", takže je možné ji "zabít"). Pokud bude mít postava židli v ruce, bude se židle chovat stejně jako mula - půjde se svým majitelem do podsvětí. To by se dalo považovat za bug, ale ne větší než u muly a dá se to ošetřit ve skriptu smrti jako automatické položení židle.
Bugy tam jsou a počítám s tím, že je budu muset odstranit. Zatím se mi např. nepodařilo židli přimět, aby reagovala na pokyny z kruhového menu jako "Následuj" nebo "Hlídej na místě".
Shaman88 wrote:+ co kdybys chtěl umístit více židlí na jednou - třeba na nějakou akci - to musíš po jednom? resp. co se stane když jich vezmeš více najednou.....
Ano, současná implementace dovoluje postavě mít u sebe jen jednu židli (podobně jako může mít jen jednu mulu). Víc židlí bude problém. Buď by šlo vymyslet nějaké stackování, nebo umožnit skrytí židle do předmětu v inventáři (což je zřejmě preferované řešení).
Shaman88 wrote:Správně bych viděl vytvoření dvou itemů do inventáře:
1) Item židle - měl by mít onused skript na polozeni zidle - tzn item z inventáře by se položil na místo kam bys ukázal. (tzn. zrušit item z invu a umístit placeable na to místo)
2) Nářadí - mělo by mít také aktivační schopnost - klikl bys s tím na místo v lokaci a vybrala by se ti nejbližší židle + by se nějak zvýraznila a spustil by se ti rozhovor - ten by měl obsahovat možnost otočení židle o jakýkoli úhel. A pak také sebrání židle tzn zrušení placeablu a vytvoření itemu v inventáři.
Na Thalii jsou všechny židle přišroubované k zemi, že k jejich otočení potřebuje postava nářadí? Židli, na které teď reálně sedím, otočím snadno jednou rukou.
Item židle je dobrý nápad, šel by naložit na mulu, ale chtěl bych zachovat i možnost tahat židli za sebou, protože to umožňuje pohodlné a zároveň obzvlášť přesné umístění na určité místo.