Page 2 of 5

Re: Přenosné židle

Posted: 05:53 13. Jun 2011
by Thuereg
Thuereg wrote:Já osobně jsem pro. Ne že by si s sebou Theu nosil židli, ale měl bych jí v invu čistě z ic důvodů.
*přitáhne si židli ke stolu a podobně*
Musim podotknout, ne že bych chtěl dělat reklamu, ale tohle měli hezky vymyšlený na EQ. Formou spelu u mága.

Co se umístitelnýho nábytku týče... to zase bylo na kande... Každej sevr má svoje knowhow.

Ale musim říct že Thalie má něco co ve výše zmíněnejch servrech chybělo. Vyváženost dobra/zla a pc/npc zásah do světa což podle mě dělá mnohem kvalitější hru než možnost vyčarovat kytičky :D

Re: Přenosné židle

Posted: 06:52 13. Jun 2011
by davidsoft
Derken- wrote:Já to nevyužiju, už takhle mám malej inventář :mrgreen: :mrgreen:
Židle by nebyly v inventáři, postava by je tahala za sebou stejným způsobem jako dopravní zvíře (mulu apod.).
Shaman88 wrote:Podle mě je to značně problematické vytvořit.
Narazil bys na řadu nečekaných problémů, at už s inventářem postavy, stackem itemů, ničení placeablu. Bylo by potřeba minimálně 4 skripty. Nemyslím si že je to dobrej nápad.

Celkem hodně práce s malým výsledkem.
Ale třeba kdyby to byl systém díky kterému můžeš umistovat nábytek ve vlastních domech... to by už bylo zajimavé využití.

Nicméně myslím že tahle anketa nemá moc smysl, spíš bys se měl zeptat vedení....
Je potřeba hodně skriptů, ale celkem jednoduchých, protože s inventářem se zatím netrápím. Ničení placeablu je bez problémů - DestroyObject().

Nějaký výsledek už mám. Co to zatím umí:
  • Vzít židli ze země.
  • Položit židli na zem. (Dá se umístit velice přesně, když si s tím hráč dá práci.)
  • Sednout si na židli.
  • Otočit židli stojící na zemi o 90° nebo 180°.
Vedení se určitě zeptám, ale nesouhlasím s tím, že by tato anketa neměla smysl.

Re: Přenosné židle

Posted: 07:19 13. Jun 2011
by Derken-
No tak možnost, že za tebou poběží židle jako mula je moc i na mě :mrgreen:

Re: Přenosné židle

Posted: 07:24 13. Jun 2011
by davidsoft
Ukázka:
Vlevo židle v ruce, vpravo židle postavená na zem.
Vlevo židle v ruce, vpravo židle postavená na zem.

Re: Přenosné židle

Posted: 07:42 13. Jun 2011
by Theogil I
Já nejsem ani pro ani proti, zatím nedokáži vyhodnotit všechny klady a zápory pro Thalii, ale pokud by to vzniklo, mohl by Kucik doplnit pro židli zaměření na zbraň, specializace a devast (když už na korbel to máme. :)

Re: Přenosné židle

Posted: 07:51 13. Jun 2011
by -RoF-
Derken- wrote:No tak možnost, že za tebou poběží židle jako mula je moc i na mě :mrgreen:
Proč ne? Sme ve fantasy světě, kde je možné téměř cokoliv že? ;)
V magické věži po gnómovi vynálezci žije živá žravá bedna Fifinka.

Tak proč by gnomové a další potrefení mágové neuvolnili do světa židle co by chodily za majitelem. Myslím že dokonce v NWN jsou i živé židle co cupitají nožkama. :)
Si představ tu srandu, někdo si vede na vodítku psa, někdo medvěda, někdo zase mulu a někod neposlušnou židli co majiteli uhne před zadkem, když si na ni sedá :D :D

To já i při očarování mečů přemýšlel, že když do meče dáváš vlastně duši nějakého stvoření, že tam je možnost, aby ta duše žila dál v tom meči a meč s majitelem komunikoval. :D

Re: Přenosné židle

Posted: 08:08 13. Jun 2011
by de Aers
-RoF- wrote:
Derken- wrote:No tak možnost, že za tebou poběží židle jako mula je moc i na mě :mrgreen:
Proč ne? Sme ve fantasy světě, kde je možné téměř cokoliv že? ;)
Zkus někdy na chvíli vystrčit hlavu z toho čemu říkáš fantasy svět, rozhlédnout se a pak něco napsat znova :mrgreen:

Re: Přenosné židle

Posted: 09:08 13. Jun 2011
by -RoF-
de Aers wrote:
-RoF- wrote:
Derken- wrote:No tak možnost, že za tebou poběží židle jako mula je moc i na mě :mrgreen:
Proč ne? Sme ve fantasy světě, kde je možné téměř cokoliv že? ;)
Zkus někdy na chvíli vystrčit hlavu z toho čemu říkáš fantasy svět, rozhlédnout se a pak něco napsat znova :mrgreen:
No ale Thalie je fantasy, tak proč ne, že?

Re: Přenosné židle

Posted: 09:21 13. Jun 2011
by davidsoft
Derken- wrote:No tak možnost, že za tebou poběží židle jako mula je moc i na mě :mrgreen:
V současné verzi se židle pohybuje za tím, kdo ji "nese" velmi těsně a nohama nehýbe (představuji si to tak, že ji postava opravdu nese ve vzduchu). Uvidím, co budou dělat drowí židle.

Re: Přenosné židle

Posted: 09:22 13. Jun 2011
by de Aers
-RoF- wrote: No ale Thalie je fantasy, tak proč ne, že?
I fantasy má své meze.

Re: Přenosné židle

Posted: 09:55 13. Jun 2011
by Braenn
Jak moc taková posazená židle zatíží lokaci a hru? A co když těch židlí je pět? Já už takhle mám na Thalii dost silný problém v jakékoli lidnatější lokaci, parkoviště koní jsou noční můrou, takže tohle je pro mě hlavní otázka.
Jak už Theu zmínil, na eq byla tahle věc vyřešena velice dobře i co se týče nechávání "odpadu" po sobě - kniha vyvolávání hmotných předmětů, které byly omezeny časem (docela dlouhým) a hlavně vázána na sesilatele, který když se vzdálil víc jak řekněme čtvrt lokace, tak se předměty samy odvolaly.

Pomocí knihy předmětů a kouzla "Hmotná iluze" se pak vyvolávaly různé typy křesel, trůnů, stolků, květináčů.... technicky si je sesilatel dočasně vypůjčil podobně jako potvory z jiné sféry. Hezké, asi by se mi podobná možnost líbila právě formou kouzla, než aby sebou hrdinové kromě meče tahali ještě přenosnou sesli.
Fantasy je fantasy, ale platí tam stejná gravitace a fyzika:)

Takže za mě spíš ne, pokud by to nebylo nějak chytře ošetřeno.
Sedět se dá na zemi, pro přednášky se jistě najde lokace s vhodným sálem židlí.

Re: Přenosné židle

Posted: 09:59 13. Jun 2011
by Thuereg
Braenn wrote: ....
Hm to zatížení servru je fakt a běhající židle to se mi zas moc nezdá. Spíš kdby to šlo do invu a z něj jako koberečky a tak.

Re: Přenosné židle

Posted: 10:29 13. Jun 2011
by Shaman88
Tvé řešení není správné, hodně bugů v tom je.
Co když tě někdo s židlí za zadkem zabije, co se stane s židlí ?
+ co kdybys chtěl umístit více židlí na jednou - třeba na nějakou akci - to musíš po jednom? resp. co se stane když jich vezmeš více najednou.....

Správně bych viděl vytvoření dvou itemů do inventáře:
1) Item židle - měl by mít onused skript na polozeni zidle - tzn item z inventáře by se položil na místo kam bys ukázal. (tzn. zrušit item z invu a umístit placeable na to místo)
2) Nářadí - mělo by mít také aktivační schopnost - klikl bys s tím na místo v lokaci a vybrala by se ti nejbližší židle + by se nějak zvýraznila a spustil by se ti rozhovor - ten by měl obsahovat možnost otočení židle o jakýkoli úhel. A pak také sebrání židle tzn zrušení placeablu a vytvoření itemu v inventáři.

Re: Přenosné židle

Posted: 11:24 13. Jun 2011
by davidsoft
Shaman88 wrote:Tvé řešení není správné, hodně bugů v tom je.
Co když tě někdo s židlí za zadkem zabije, co se stane s židlí ?
To jsem zatím netestoval, ale pokud bude židle položená, stane se totéž, co s židlí umístěnou od DM, protože obojí je velice podobný placeable. Pravděpodobně tam ta židle zůstane, ale na druhou stranu ji může kdokoliv zvednout a rozmlátit (po zvednutí se ze židle stane "bytost", takže je možné ji "zabít"). Pokud bude mít postava židli v ruce, bude se židle chovat stejně jako mula - půjde se svým majitelem do podsvětí. To by se dalo považovat za bug, ale ne větší než u muly a dá se to ošetřit ve skriptu smrti jako automatické položení židle.

Bugy tam jsou a počítám s tím, že je budu muset odstranit. Zatím se mi např. nepodařilo židli přimět, aby reagovala na pokyny z kruhového menu jako "Následuj" nebo "Hlídej na místě".
Shaman88 wrote:+ co kdybys chtěl umístit více židlí na jednou - třeba na nějakou akci - to musíš po jednom? resp. co se stane když jich vezmeš více najednou.....
Ano, současná implementace dovoluje postavě mít u sebe jen jednu židli (podobně jako může mít jen jednu mulu). Víc židlí bude problém. Buď by šlo vymyslet nějaké stackování, nebo umožnit skrytí židle do předmětu v inventáři (což je zřejmě preferované řešení).
Shaman88 wrote:Správně bych viděl vytvoření dvou itemů do inventáře:
1) Item židle - měl by mít onused skript na polozeni zidle - tzn item z inventáře by se položil na místo kam bys ukázal. (tzn. zrušit item z invu a umístit placeable na to místo)
2) Nářadí - mělo by mít také aktivační schopnost - klikl bys s tím na místo v lokaci a vybrala by se ti nejbližší židle + by se nějak zvýraznila a spustil by se ti rozhovor - ten by měl obsahovat možnost otočení židle o jakýkoli úhel. A pak také sebrání židle tzn zrušení placeablu a vytvoření itemu v inventáři.
Na Thalii jsou všechny židle přišroubované k zemi, že k jejich otočení potřebuje postava nářadí? Židli, na které teď reálně sedím, otočím snadno jednou rukou.

Item židle je dobrý nápad, šel by naložit na mulu, ale chtěl bych zachovat i možnost tahat židli za sebou, protože to umožňuje pohodlné a zároveň obzvlášť přesné umístění na určité místo.

Re: Přenosné židle

Posted: 13:13 13. Jun 2011
by Derken-
-RoF- wrote:
Derken- wrote:No tak možnost, že za tebou poběží židle jako mula je moc i na mě :mrgreen:
Proč ne? Sme ve fantasy světě, kde je možné téměř cokoliv že? ;)
V magické věži po gnómovi vynálezci žije živá žravá bedna Fifinka.

Tak proč by gnomové a další potrefení mágové neuvolnili do světa židle co by chodily za majitelem. Myslím že dokonce v NWN jsou i živé židle co cupitají nožkama. :)
Si představ tu srandu, někdo si vede na vodítku psa, někdo medvěda, někdo zase mulu a někod neposlušnou židli co majiteli uhne před zadkem, když si na ni sedá :D :D

To já i při očarování mečů přemýšlel, že když do meče dáváš vlastně duši nějakého stvoření, že tam je možnost, aby ta duše žila dál v tom meči a meč s majitelem komunikoval. :D
Kámo, asi jsem moc mladej a blbej na to, abych sdílel tvůj typ humoru. Nechceš třeba ještě aby mluvili a mohl si s nima dělat věci jako s tvýma zvířátkama?