Page 2 of 4
Re: Spell resistance u Drowa
Posted: 11:21 29. Jun 2011
by Prasokralik
Sorrow wrote:Rejty wrote:Správně je, to co je teď na webu.
Šlechtic: SR 15+lvl/2
Nešlechtic: 10+lvl/2
Takže šlechtic na 20 levelu má 15 + co level, to 2 body magické = to snad ne...
to snad nemyslíš vážně, si pleteš násobení a dělení?
šlechtic na 20. levelu = 15 + 20/2 = 15 + 10 = 25
Re: Spell resistance u Drowa
Posted: 11:47 29. Jun 2011
by Rejty
Sorrow wrote:Rejty wrote:Správně je, to co je teď na webu.
Šlechtic: SR 15+lvl/2
Nešlechtic: 10+lvl/2
Takže šlechtic na 20 levelu má 15 + co level, to 2 body magické = to snad ne...
Jasně, šlechtic na 20. levelu má MO 55... Takže postavy na 40. levelu tu MO prorážejí na 15+

A jinak si asi myslíš, že jsme normální.
Re: Spell resistance u Drowa
Posted: 12:43 29. Jun 2011
by Sorrow
Nepletu si dělení s nasobením ani si nedělám srandu.
Psal jsem to dle rozpisu zakladatele vlákna kde se ptal na rozdělení magické.
A to buď 1 bod za level a nebo 1 bod za dva levely.
Možná kdybys to rezepsal už k jeho prvnímu příspěvku, mohlo to bejt jasnější...
Re: Spell resistance u Drowa
Posted: 13:53 29. Jun 2011
by kucik
Grin wrote:
Drow šlechtic má na webu napsáno 10 +1/ 2lvl v reálu však na 6 lvl podle výpisu postavy má SR 18(měl by mít 14) ,což odpovídá nejspíš vzorci 12 +1/1lvl nebo 15 +1 / 2lvl
Otázka zní, kde je chyba?
Sorry, ale když se napíše 15 +1/2lvl, nebo 15 + lvl/2. Tak to snad každej přečte:
,,Patnact plus jedna za dva levely", nebo ,,patnáct plus polovina levelu".
Takže to neznamená co level, to dva body, ale co dva levely, to jeden bod.
Re: Spell resistance u Drowa
Posted: 14:35 29. Jun 2011
by Sorrow
Já sám jsem psal o 10/15 + 1 mag. za dva levely.
Sám jsem drowa hrál, tak vím kolik měl magickou.
A 10/15 + 1/2lvl nebo 10/15 + lvl/2 mi nepřišlo stejné.
Jestli tě/vás to tak neskutečně vydráždilo, tak se milostivě omlouvám

Re: Spell resistance u Drowa
Posted: 14:44 29. Jun 2011
by Rejty
Sorrow wrote:Já sám jsem psal o
10/15 + 1 mag. za dva levely.
Sám jsem drowa hrál, tak vím kolik měl magickou.
A 10/15 + 1/2lvl nebo 10/15 + lvl/2 mi nepřišlo stejné.
Jestli tě/vás to tak neskutečně vydráždilo, tak se milostivě omlouvám

Sorrow wrote:Rejty wrote:Správně je, to co je teď na webu.
Šlechtic: SR 15+lvl/2
Nešlechtic: 10+lvl/2
Takže šlechtic na 20 levelu má
15 + co level, to 2 body magické = to snad ne...
Re: Spell resistance u Drowa
Posted: 14:56 29. Jun 2011
by Sorrow
Sorrow wrote:No podle me se to prave melo snizovat nez to co postnul DG(to je dle me to puvodni nastaveni).
Tedy 10/15 + 1 mag. za dva levely.
No Rejty a ještě tohle si zapoměl postnout pro své ukojení
Naposled jsem psal že mi to nepřišlo stejné, tím jsem asi odsouzen k zániku
a veřejné hanbě...
Re: Spell resistance u Drowa
Posted: 16:40 29. Jun 2011
by -darkvision-
Ty jsi hlavně odsouzen k tomu, že ti okupíme stan na srazu

Re: Spell resistance u Drowa
Posted: 17:10 29. Jun 2011
by Grunt
Alvarion wrote:Ja jsem o tom například vůbec nevěděl, řídil jsem se udaji na webu.
Na základě nových informací musím zcela přehodnotit strategii s používáním hůlek, protože se jeví vůči drowum velmi slabé ve světle nových informací.
Díky moc za tento podklad.
To mi příjde mírně jakou zneužití OOC....

srry za OT
Re: Spell resistance u Drowa
Posted: 17:46 29. Jun 2011
by Alvarion
Grunt wrote:Alvarion wrote:Ja jsem o tom například vůbec nevěděl, řídil jsem se udaji na webu.
Na základě nových informací musím zcela přehodnotit strategii s používáním hůlek, protože se jeví vůči drowum velmi slabé ve světle nových informací.
Díky moc za tento podklad.
To mi příjde mírně jakou zneužití OOC....

srry za OT
Nejsem extrémista, abych si myslel, že má postava vůbec nic neví a nedokáže se poučit z vyprávění jiných i vlastních střetů s drowy. Předpokládat, že daná osoba neví vůbec nic o svých soupeřích mi přijde opravdu uletlé.
Abych to shrnul: nedementí epická postava a nejen ta, bude vědět, že drowi maji rezisrtanci na kouzla, individuální rezistanci znát nebude, ale bude tušit, že jí mají. vyžadovat dementí hru od nedementní postavy muze jen......
Edit: To že kouzla z holí zrejme nebudou fungovat, bude staletími oveřená realita.
Re: Spell resistance u Drowa
Posted: 19:48 29. Jun 2011
by Radim
Alvarion wrote:Edit: To že kouzla z holí zrejme nebudou fungovat, bude staletími oveřená realita.
Tady se třeba můžeš plést a asi i pleteš,je mnoho drowů kteří si troufnou jít na povrch pod 10 lvl a pak rádoby ověřená fakta padají do propadliště dějin

Re: Spell resistance u Drowa
Posted: 19:59 29. Jun 2011
by Bas
Radim wrote:Alvarion wrote:Edit: To že kouzla z holí zrejme nebudou fungovat, bude staletími oveřená realita.
Tady se třeba můžeš plést a asi i pleteš,je mnoho drowů kteří si troufnou jít na povrch pod 10 lvl a pak rádoby ověřená fakta padají do propadliště dějin

Taktak, já sám jsem lítal na 7. po povrchu....
Re: Spell resistance u Drowa
Posted: 20:22 29. Jun 2011
by G-ladiator
Úroveň je systémová mechanika, která je z IC hlediska vcelku těžko zachytitelná a SR drowů tím pátem taky.
Z pohledu postav: Na drowa 1 nezafunguje 1 z pěti kouzel, na drowa 2 4/5. Postava, pak jde do hospody, poví o tom, jaké měl štěstí, že přežil setkání s drowy a že některá kouzla na ně vůbec nefungovala. Tohle zaslechne sedlák u vedlejšího stolu a o den později vypráví svým kamarádům o tom, jak drowové pohlcují magii a z očí jim pak tryskají blesky, ti to pak vypráví dál... za měsíc z toho máš několik verzí, jedna tvrdí že na drowy funguje pouze božská magie, druhá, že na ně nefunguje žádná a třetí verzi, která říká, že drowové pohledem vysávají z čarodějů jejich magickou sílu a krmí se jí a proto vylézají na povrch - lovit čaroděje. Je to podobné jako hra na tichou poštu
Osobně to vnímám tak, že většinu věcí, co je na webu, můžou psotavy nějakým způsobem a v nějaké formě zjistit (například po nějaké době strávené v knihovně se dovím o tom, že v podtemnu žijí ty a ty rasy, i přesto, že tam ta kniha systémově není; podobně s odolností na magii - zjistím, že nějakou mají, ale nezjistím jakou atp.)
Re: Spell resistance u Drowa
Posted: 20:47 29. Jun 2011
by Bahnak
Bas wrote:Taktak, já sám jsem lítal na 7. po povrchu....
R´rorroci vyrazili na první lovy otroků někdy kolem 4-5té úrovně. (Šlo to i dřív ale tolik flašek invisu jsme si prostě v té době koupit nemohli a zkoušet promlátit se tam by byla sebevražda)
Ale to je OOT...
Co se obecných informací týče, je drowí rezistence známá všem asi jako fakt že trpaslík má rád pivo.
Těžko ve rčení "Útočit na drowa magií je stejné jako jít na draka s dýkou" hledat číselné hodnoty.
Prostě se traduje že drow je schopný odolávat magii. Toto tvrzení jen potvrzuje skutečnost, že mágům povrchu "tam dole" občas kouzla selžou...
Zájemci o zápis do historie nechť si odchytnou libovolného drowa a metodou "pokus/omyl" na něm testují a zaznamenávají účinky různých kouzel. Spis nechť pak vejde do dějin jako:
"Nauka o účincích kouzel na elfy temné aneb kolik prstů smrti ke zničení té černé huby zapotřebí bylo"
Re: Spell resistance u Drowa
Posted: 21:00 29. Jun 2011
by G-ladiator
Jo a pak budou mít na krku Inkvizici
