Page 2 of 3
Re: Počasí na Thalii...
Posted: 15:12 06. Jul 2011
by DenGrasse
Takže kdo chce počasí, nechť začne posílat dary Shamanovi.. číslo konta je...

Re: Počasí na Thalii...
Posted: 15:39 06. Jul 2011
by Daanri
Shaman88 wrote:Já si myslím že pokud by to bylo nenucené - tzn. by to nic po postavách nepožadovalo, jen by se v závislosti na měsící měnil u lokací u kterých to jde jejich vzhled ze sněhu na léto popř. aktivace deště tak by to nemělo bejt zas tak velkej problém udělat.
Je to taková úprava, kde za málo práce, vznikne velmi efektní výsledek.
Jenze jak zmenis vzhled lokace z leta na zimu? Jedina moznost co ma napada, je udelat druhou lokacii a to je nemozne u stoviek lokacii.
Druha moznost je zas rozmiestnovat tie plc cez nake spawn pointy a tam mas tiez problem, ze sa to musi urobit v stovkach lokacii.
Cize jedine co je mozne nastavovat resp. menit je nastavenie intezity dazda/bourky/snehu vo vlasnostiach lokacie, pripadne menit este pripadne oblohu a tym "simulovat" rocne obdobia.
Re: Počasí na Thalii...
Posted: 15:56 06. Jul 2011
by Nalkanar
Když budou v Ivory padat sněhové vločky, tak lidem snad dojde, že i po té zemi je sníh a tak dál

Re: Počasí na Thalii...
Posted: 16:08 06. Jul 2011
by davidsoft
Nalkanar wrote:Když budou v Ivory padat sněhové vločky, tak lidem snad dojde, že i po té zemi je sníh a tak dál

Kdepak, sníh se rozpustí a vsákne.
Re: Počasí na Thalii...
Posted: 16:21 06. Jul 2011
by Nalkanar
davidsoft wrote:Nalkanar wrote:Když budou v Ivory padat sněhové vločky, tak lidem snad dojde, že i po té zemi je sníh a tak dál

Kdepak, sníh se rozpustí a vsákne.
Tak jim dojde, že na zemi jsou ty blátivé sra*ky
Re: Počasí na Thalii...
Posted: 19:25 06. Jul 2011
by Shaman88
Daanri wrote:
Cize jedine co je mozne nastavovat resp. menit je nastavenie intezity dazda/bourky/snehu vo vlasnostiach lokacie, pripadne menit este pripadne oblohu a tym "simulovat" rocne obdobia.
Ano.
Možná by se dalo udělat i to umístění těch sněchových placeablů. Skriptem by to mělo jít pokládat, spíš bych se bál toho jestli by se tím nezvýšily systémové nároky....
Otázka je taky kolik je exterierových lokací.
Ty seš v lokacích master - musíš vědět jaké by bylo technicky nejlepší řešení.

Re: Počasí na Thalii...
Posted: 21:46 06. Jul 2011
by Daanri
No lokacii je exterierovych hodne. Presny pocet takto z hlavy neviem, ale cela Thalie ma cca 800+ lokacii. Bojim, sa ze prave toto umiestnovanie by bolo nehorazne narocne. Takze tou cestou by som vyslovene skor nesiel. Pride mi to ako vela prace a malo muziky.
Skor nastavovanie tej intenzity dazd/bourka/sneh v lokacii, ale aj tam ak bude treba v kazdej lokacii nastavovat naky script abo promennu tak to bude na zblaznenie.
Re: Počasí na Thalii...
Posted: 13:17 07. Jul 2011
by wsweetjane
A co jít nejlehčí cestou aby se při vstupu do externí lokace zobrazil text s popisem okolí, ročního období..???Nebo aktuálního počasí?
Stejně jako se zobrazí ve výpisu že má postava žízeň, nebo hlad, nebo občas popis prostředí při vstupu do dungeonu...
Nebo by se to možná dalo zjišťovat přes nijáký předmět v inventáři??? Třeba přes duši bytosti?
Re: Počasí na Thalii...
Posted: 13:24 07. Jul 2011
by Daanri
Pokial by to bolo tak, ze by sa nemuselo v lokacii nic nastavovat tak povedzme. Ale neviem ako rozlisit lokacie v pousti, v prahvozde, alansijskej vrchovine atd. a zas mat to pre vsetky exterierove lokacie rovnake je trosku divne, nie?
Re: Počasí na Thalii...
Posted: 13:35 07. Jul 2011
by -RoF-
wsweetjane wrote:A co jít nejlehčí cestou aby se při vstupu do externí lokace zobrazil text s popisem okolí, ročního období..???Nebo aktuálního počasí?
Stejně jako se zobrazí ve výpisu že má postava žízeň, nebo hlad, nebo občas popis prostředí při vstupu do dungeonu...
Nebo by se to možná dalo zjišťovat přes nijáký předmět v inventáři??? Třeba přes duši bytosti?
Myslím, že je to opravdu zbytečné zatěžování WB.
Jak už tu psalo dost lidí, kouknout na datum v NWN a zapojit fantazii.
S tím že většinou je popsané v reáliích jaké je kde počasí v zimě a v létě.

Re: Počasí na Thalii...
Posted: 15:03 07. Jul 2011
by Shaman88
Daanri wrote:
Skor nastavovanie tej intenzity dazd/bourka/sneh v lokacii, ale aj tam ak bude treba v kazdej lokacii nastavovat naky script abo promennu tak to bude na zblaznenie.
Jednoduše udělá se pro lokace nové 2da - ve kterém bude jako id tag lokace a jako sloupce budou třeba měsíce a data budou mít typ počasí. No a po restartu se vždy s 2da načtou ty hodnoty a upraví se to.
Takže přímo do lokací vůbec nic nemuselo dělat.
Re: Počasí na Thalii...
Posted: 15:11 07. Jul 2011
by Daanri
No to bude tiez dost prace, pretoze bude treba vypisat vsetky tagy lokace, ale tak jo. Jestli je nato naozaj nutny system tak preco nie.
Re: Počasí na Thalii...
Posted: 15:41 07. Jul 2011
by drake127
Mno, nevím, jak si značkujete lokace, ale jestli je máte v nějakém gridu (pokud ne, tak by nebylo na škodu ho udělat aspoň pro exteriéry), tak přece stačí OnFirstEnter skript, který spočítá jak moc má být na tomhle místě teplo a podle toho nastaví pravděpodobnosti a přípaně rozhází pár placeablů závěje (myslím, že 1 na 4 čtverce bude v pohodě stačit).
Re: Počasí na Thalii...
Posted: 15:51 07. Jul 2011
by kucik
Počítám s nějakou mřížkovou mapou, ale spíš v DB, než v 2da, ovlivňování vedlejších lokací, určení teploty atp.
Re: Počasí na Thalii...
Posted: 21:40 07. Jul 2011
by Thuereg
Když už se to tu řeší tak by taky možná nebylo od věci zkusit to počasí nějak sesinchronizovat. Ono je to taký divný když v karathě na náměstí prší, ale nikde kolem ne... to samí když prší nad pulkou ivory a jinde ne. Nevim jak moc je to možný, ale bylo by fajn sladit počasí alespoň po několika lokacích.