Dirty fighting

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

User avatar
Shaman88
WB Thalie
Posts: 9760
Joined: 09:41 01. Sep 2010
Contact:

Re: Dirty fighting

Post by Shaman88 »

Tuším že je to nějakej borec co dělá nwnx.
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: Dirty fighting

Post by kucik »

G-ladiator wrote:A kdo je virusman? Hledání, ani seznam členů týmu mi o něm nic neřekl :)
Docela slusnej ruskej... programator, ale to bylo adresovano spis Samanovi.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
User avatar
Hafen
Šlechtic
Posts: 389
Joined: 13:43 05. Apr 2011
Contact:

Re: Dirty fighting

Post by Hafen »

No ja nevim co vsechno jeste chcete navesit na kriticak? Je tu improved critial, devast, pak to co pridava nasobitel, WM featy na kritikaly....
User avatar
G-ladiator
Urozený
Posts: 2163
Joined: 17:07 12. Nov 2008
Location: Praha
Contact:

Re: Dirty fighting

Post by G-ladiator »

Pro fightera bez WM je "pouze" imp. critical, overwhelming crit., devast (pokud se nemýlím). WM má pak ještě další vylepšení kritiku - další vylepšení rozsahu a zvýšení násobitele. Já jsem chtěl udělat z featu, který jsem viděl užívat jen nováčky neznalé systému a Prasokralika, takový feat, který bude nějak užitečný a který nebude vázaný na sílu (jako overwhelming a devastating critical).
EDIT: Navíc by ten feat byl naprosto nevhodný pro kterýkoliv charakter zastávající nějakou filosofii čestného souboje.
Prasokralik
Bůh
Posts: 4507
Joined: 01:53 05. Dec 2010
Location: Land Down Under

Re: Dirty fighting

Post by Prasokralik »

Prostě chcete zákeřňák pro fightery. Ale proč ne, jestli to dá slepotu, rogunám se zákeřňákama to ulehčí život. třeba mě :twisted:
Ignore list: Theogil I, Krysak, Koninho87, Kokosak, Grin, efu_redo

Pain is temporary. Victory is forever.
User avatar
Hafen
Šlechtic
Posts: 389
Joined: 13:43 05. Apr 2011
Contact:

Re: Dirty fighting

Post by Hafen »

Filosofie cisteho boje je jako co? Uz vidim jak valecnik (i lawfwul good) rika "ne, nemuzu toho drowa bodnout do zad nebo do rozkroku, je to necestne, necham se radeji zabit" :biggrin:
Prasokralik
Bůh
Posts: 4507
Joined: 01:53 05. Dec 2010
Location: Land Down Under

Re: Dirty fighting

Post by Prasokralik »

No pár postav na povrchu to skutečně takhle vidí ;) *kouká na Braenn a JF-a*
Ignore list: Theogil I, Krysak, Koninho87, Kokosak, Grin, efu_redo

Pain is temporary. Victory is forever.
User avatar
J.F.Payne
Ďábel
Posts: 6885
Joined: 21:37 08. Aug 2008
Location: Praha
Contact:

Re: Dirty fighting

Post by J.F.Payne »

Áno. Koukáš správně :))
Takový paladin prostě do zad útočit nebude, a když, pak pouze na utíkajícího protivníka a s úmyslem ho nezabít. Stejně tak se nebude vyžívat v nějakém mrzačení, ponižování protivníka a nebo v tom, že by mu svou ranou chtěl úmyslně způsobit co největší utrpení. Paladini mají ke svým nepřátelům (a nejlíp poraženým) úctu. Nebudou se chovat jako řezníci proto, že by jim nějaká z jejich pohledu nečestná finta přinesla výhodu. Neplivnou protivníkovi do obličeje, aby ho rozhodili. Nekopnou ho mezi nohy. Nedorazí bezmocného a zneškodněného protivníka. Neseknou přes prsty, které drží zbraň. Pokud bojují po rytířsku, nechají i zvednout sraženého soupeře. Prostě se zdrží všeho, co by se dalo nazvat "nečestným jednáním". Bojují jinak, "lépe", výhoda získaná nečestným způsobem je proti jejich ideálům a může vést i ke ztrátě cti. Určitě to znáte: "Rhaegar fought valiantly, Rhaegar fought nobly, Rhaegar fought honorably. And Rhaegar died."
To ale neznamená, že by nemohli používat různé léčky nebo využívat taktických výhod.
Říkám ale, co platí pro paladiny, nikoliv pro jiné zákonně dobré charaktery, které podobným étosem "omezeny" nejsou.

Abych ale nebyl úplně OT, upravení tohoto featu bych rovněž uvítal. Dá li se nějaká rozumná procentuální šance na oslepení a nebo omráčení, dejme tomu na jedno až dvě kola. Tenhle feat by měl umět získat výhodu, ale neměl by to být feat "oslepovač".
Kraki Skengdrang a nejzlejší DM
User avatar
Hafen
Šlechtic
Posts: 389
Joined: 13:43 05. Apr 2011
Contact:

Re: Dirty fighting

Post by Hafen »

Co si pamatuju lawful good paladina z BGII. Tak proste uprostred boje zarval cosi ve smyslu "Mam toho po krk, ja tu svini sundam!" (dobre, ne tak citove zabarvene :biggrin: ) a zacal zakerne pichat do Viconie (drow) mecem a vubec ho nesralo ze cela skupina mezitim pomrela :roll:
User avatar
G-ladiator
Urozený
Posts: 2163
Joined: 17:07 12. Nov 2008
Location: Praha
Contact:

Re: Dirty fighting

Post by G-ladiator »

BGII je sice fajn hra, ale je to pořád jen hra, která má chyby.
User avatar
J.F.Payne
Ďábel
Posts: 6885
Joined: 21:37 08. Aug 2008
Location: Praha
Contact:

Re: Dirty fighting

Post by J.F.Payne »

Hlavně nebejt hlavního hrdiny, vůbec by se ten paladin v partě s drowem neocitl. Ale to už jsme hodně OT od navrhované úpravy featu.
Kraki Skengdrang a nejzlejší DM
User avatar
Hafen
Šlechtic
Posts: 389
Joined: 13:43 05. Apr 2011
Contact:

Re: Dirty fighting

Post by Hafen »

Ale on se porad tak vnucoval, skoro mi vyhrozoval kdyz ho nevemu sebou :biggrin: No, paladinsky kodex by mel obsahovat vetu "drzte se dale od chaotic neutralnich osob!"


Co se tyce toho featu, co kdyby se to zrusilo jako kombatni mod, mohlo by to vypadat takto:

Dirty fighting
Pouziti: automaticke
Pri uspesnem sneak attacku ma 20% sanci na zpusobeni blindness.
NEBO
Pri sneak utoku bonus na zasah.
NEBO
Pri sneak zasahu pusobi slepotu automaticky po X kol.
NEBO
Pri sneak zasahu pusobi postih do AC na X kol.
NEBO
Pri sneak attacku snizi ability(nebo nahodnou abilitu) o bodik na X kol

Nebo se z toho muze udelat obdoba called shoot s podobnym ucinkem zminenym vyse.


Sance na zpusobeni oslepeni by mohla byt jina, nebo dana DC navazana na neco (lvl, skill....). Prece jen jeden kombatni mod co pridava 4 dmg to uz je (power attack), a kdyz to ma vystihnout nazev "dirty fighting" tak to muzem navazat na okamziky kdy je to pouzito na nic netusici osobu (flatfooted a podobne).

Navazat to na kriticak mi neprijde ze by to zrovna vystihovalo podstatu toho ze to ma bejt necestny zpusob boje, co je necestneho na tom kdyz nekoho radne majznu tak ze mu upadne hlava....
User avatar
G-ladiator
Urozený
Posts: 2163
Joined: 17:07 12. Nov 2008
Location: Praha
Contact:

Re: Dirty fighting

Post by G-ladiator »

Pochopil jsem to tak, že bojové mody se velmi špatně upravují, takže se to asi zrušit nedá.
Nevázal bych to na sneak attack.
Je to o představivosti, nemusí efekt dirty fighting vycházet z kritičáku, klidně naopak (systémově to ale samozřejmě bude společné) - vrazíš protivníkovi koleno do rozkroku a využiješ omráčení k zasazení pořádné rány.
User avatar
J.F.Payne
Ďábel
Posts: 6885
Joined: 21:37 08. Aug 2008
Location: Praha
Contact:

Re: Dirty fighting

Post by J.F.Payne »

Hafen wrote:No, paladinsky kodex by mel obsahovat vetu "drzte se dale od chaotic neutralnich osob!
No, ono se u paladina tak nějak předpokládá, že bude vyhledávat společnost lidí s dobrým přesvědčením. Z neutrálů má nejradši zákonně neutrální, zbytek mu nevadí, pokud dodržují zákony, nebo s ním plní nějaký úkol (bude se ve společnosti neutrálních osob zdržovat pouze tak dlouho, jak to bude nezbytně nutné). Chaotický neutrál už je trochu problém a stýkat se se zlými, chovat k nim přítelské vztahy nebo se k nim připojit do družiny je pro paladiny skutečně zakázané.
Kraki Skengdrang a nejzlejší DM
Prasokralik
Bůh
Posts: 4507
Joined: 01:53 05. Dec 2010
Location: Land Down Under

Re: Dirty fighting

Post by Prasokralik »

Jo. Jak paladin pozná, že je jeho společník zlej, pokud se společník přetvařuje, protože se mu paladin hodí do krámu?
Ignore list: Theogil I, Krysak, Koninho87, Kokosak, Grin, efu_redo

Pain is temporary. Victory is forever.
Locked