Dirty fighting
Re: Dirty fighting
Tuším že je to nějakej borec co dělá nwnx.
Re: Dirty fighting
Docela slusnej ruskej... programator, ale to bylo adresovano spis Samanovi.G-ladiator wrote:A kdo je virusman? Hledání, ani seznam členů týmu mi o něm nic neřekl
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
Re: Dirty fighting
No ja nevim co vsechno jeste chcete navesit na kriticak? Je tu improved critial, devast, pak to co pridava nasobitel, WM featy na kritikaly....
- G-ladiator
- Urozený
- Posts: 2163
- Joined: 17:07 12. Nov 2008
- Location: Praha
- Contact:
Re: Dirty fighting
Pro fightera bez WM je "pouze" imp. critical, overwhelming crit., devast (pokud se nemýlím). WM má pak ještě další vylepšení kritiku - další vylepšení rozsahu a zvýšení násobitele. Já jsem chtěl udělat z featu, který jsem viděl užívat jen nováčky neznalé systému a Prasokralika, takový feat, který bude nějak užitečný a který nebude vázaný na sílu (jako overwhelming a devastating critical).
EDIT: Navíc by ten feat byl naprosto nevhodný pro kterýkoliv charakter zastávající nějakou filosofii čestného souboje.
EDIT: Navíc by ten feat byl naprosto nevhodný pro kterýkoliv charakter zastávající nějakou filosofii čestného souboje.
-
Prasokralik
- Bůh
- Posts: 4507
- Joined: 01:53 05. Dec 2010
- Location: Land Down Under
Re: Dirty fighting
Prostě chcete zákeřňák pro fightery. Ale proč ne, jestli to dá slepotu, rogunám se zákeřňákama to ulehčí život. třeba mě 
Ignore list: Theogil I, Krysak, Koninho87, Kokosak, Grin, efu_redo
Pain is temporary. Victory is forever.
Pain is temporary. Victory is forever.
Re: Dirty fighting
Filosofie cisteho boje je jako co? Uz vidim jak valecnik (i lawfwul good) rika "ne, nemuzu toho drowa bodnout do zad nebo do rozkroku, je to necestne, necham se radeji zabit" 
-
Prasokralik
- Bůh
- Posts: 4507
- Joined: 01:53 05. Dec 2010
- Location: Land Down Under
Re: Dirty fighting
No pár postav na povrchu to skutečně takhle vidí
*kouká na Braenn a JF-a*
Ignore list: Theogil I, Krysak, Koninho87, Kokosak, Grin, efu_redo
Pain is temporary. Victory is forever.
Pain is temporary. Victory is forever.
Re: Dirty fighting
Áno. Koukáš správně
)
Takový paladin prostě do zad útočit nebude, a když, pak pouze na utíkajícího protivníka a s úmyslem ho nezabít. Stejně tak se nebude vyžívat v nějakém mrzačení, ponižování protivníka a nebo v tom, že by mu svou ranou chtěl úmyslně způsobit co největší utrpení. Paladini mají ke svým nepřátelům (a nejlíp poraženým) úctu. Nebudou se chovat jako řezníci proto, že by jim nějaká z jejich pohledu nečestná finta přinesla výhodu. Neplivnou protivníkovi do obličeje, aby ho rozhodili. Nekopnou ho mezi nohy. Nedorazí bezmocného a zneškodněného protivníka. Neseknou přes prsty, které drží zbraň. Pokud bojují po rytířsku, nechají i zvednout sraženého soupeře. Prostě se zdrží všeho, co by se dalo nazvat "nečestným jednáním". Bojují jinak, "lépe", výhoda získaná nečestným způsobem je proti jejich ideálům a může vést i ke ztrátě cti. Určitě to znáte: "Rhaegar fought valiantly, Rhaegar fought nobly, Rhaegar fought honorably. And Rhaegar died."
To ale neznamená, že by nemohli používat různé léčky nebo využívat taktických výhod.
Říkám ale, co platí pro paladiny, nikoliv pro jiné zákonně dobré charaktery, které podobným étosem "omezeny" nejsou.
Abych ale nebyl úplně OT, upravení tohoto featu bych rovněž uvítal. Dá li se nějaká rozumná procentuální šance na oslepení a nebo omráčení, dejme tomu na jedno až dvě kola. Tenhle feat by měl umět získat výhodu, ale neměl by to být feat "oslepovač".
Takový paladin prostě do zad útočit nebude, a když, pak pouze na utíkajícího protivníka a s úmyslem ho nezabít. Stejně tak se nebude vyžívat v nějakém mrzačení, ponižování protivníka a nebo v tom, že by mu svou ranou chtěl úmyslně způsobit co největší utrpení. Paladini mají ke svým nepřátelům (a nejlíp poraženým) úctu. Nebudou se chovat jako řezníci proto, že by jim nějaká z jejich pohledu nečestná finta přinesla výhodu. Neplivnou protivníkovi do obličeje, aby ho rozhodili. Nekopnou ho mezi nohy. Nedorazí bezmocného a zneškodněného protivníka. Neseknou přes prsty, které drží zbraň. Pokud bojují po rytířsku, nechají i zvednout sraženého soupeře. Prostě se zdrží všeho, co by se dalo nazvat "nečestným jednáním". Bojují jinak, "lépe", výhoda získaná nečestným způsobem je proti jejich ideálům a může vést i ke ztrátě cti. Určitě to znáte: "Rhaegar fought valiantly, Rhaegar fought nobly, Rhaegar fought honorably. And Rhaegar died."
To ale neznamená, že by nemohli používat různé léčky nebo využívat taktických výhod.
Říkám ale, co platí pro paladiny, nikoliv pro jiné zákonně dobré charaktery, které podobným étosem "omezeny" nejsou.
Abych ale nebyl úplně OT, upravení tohoto featu bych rovněž uvítal. Dá li se nějaká rozumná procentuální šance na oslepení a nebo omráčení, dejme tomu na jedno až dvě kola. Tenhle feat by měl umět získat výhodu, ale neměl by to být feat "oslepovač".
Kraki Skengdrang a nejzlejší DM
Re: Dirty fighting
Co si pamatuju lawful good paladina z BGII. Tak proste uprostred boje zarval cosi ve smyslu "Mam toho po krk, ja tu svini sundam!" (dobre, ne tak citove zabarvene
) a zacal zakerne pichat do Viconie (drow) mecem a vubec ho nesralo ze cela skupina mezitim pomrela 
- G-ladiator
- Urozený
- Posts: 2163
- Joined: 17:07 12. Nov 2008
- Location: Praha
- Contact:
Re: Dirty fighting
BGII je sice fajn hra, ale je to pořád jen hra, která má chyby.
Re: Dirty fighting
Hlavně nebejt hlavního hrdiny, vůbec by se ten paladin v partě s drowem neocitl. Ale to už jsme hodně OT od navrhované úpravy featu.
Kraki Skengdrang a nejzlejší DM
Re: Dirty fighting
Ale on se porad tak vnucoval, skoro mi vyhrozoval kdyz ho nevemu sebou
No, paladinsky kodex by mel obsahovat vetu "drzte se dale od chaotic neutralnich osob!"
Co se tyce toho featu, co kdyby se to zrusilo jako kombatni mod, mohlo by to vypadat takto:
Dirty fighting
Pouziti: automaticke
Pri uspesnem sneak attacku ma 20% sanci na zpusobeni blindness.
NEBO
Pri sneak utoku bonus na zasah.
NEBO
Pri sneak zasahu pusobi slepotu automaticky po X kol.
NEBO
Pri sneak zasahu pusobi postih do AC na X kol.
NEBO
Pri sneak attacku snizi ability(nebo nahodnou abilitu) o bodik na X kol
Nebo se z toho muze udelat obdoba called shoot s podobnym ucinkem zminenym vyse.
Sance na zpusobeni oslepeni by mohla byt jina, nebo dana DC navazana na neco (lvl, skill....). Prece jen jeden kombatni mod co pridava 4 dmg to uz je (power attack), a kdyz to ma vystihnout nazev "dirty fighting" tak to muzem navazat na okamziky kdy je to pouzito na nic netusici osobu (flatfooted a podobne).
Navazat to na kriticak mi neprijde ze by to zrovna vystihovalo podstatu toho ze to ma bejt necestny zpusob boje, co je necestneho na tom kdyz nekoho radne majznu tak ze mu upadne hlava....
Co se tyce toho featu, co kdyby se to zrusilo jako kombatni mod, mohlo by to vypadat takto:
Dirty fighting
Pouziti: automaticke
Pri uspesnem sneak attacku ma 20% sanci na zpusobeni blindness.
NEBO
Pri sneak utoku bonus na zasah.
NEBO
Pri sneak zasahu pusobi slepotu automaticky po X kol.
NEBO
Pri sneak zasahu pusobi postih do AC na X kol.
NEBO
Pri sneak attacku snizi ability(nebo nahodnou abilitu) o bodik na X kol
Nebo se z toho muze udelat obdoba called shoot s podobnym ucinkem zminenym vyse.
Sance na zpusobeni oslepeni by mohla byt jina, nebo dana DC navazana na neco (lvl, skill....). Prece jen jeden kombatni mod co pridava 4 dmg to uz je (power attack), a kdyz to ma vystihnout nazev "dirty fighting" tak to muzem navazat na okamziky kdy je to pouzito na nic netusici osobu (flatfooted a podobne).
Navazat to na kriticak mi neprijde ze by to zrovna vystihovalo podstatu toho ze to ma bejt necestny zpusob boje, co je necestneho na tom kdyz nekoho radne majznu tak ze mu upadne hlava....
- G-ladiator
- Urozený
- Posts: 2163
- Joined: 17:07 12. Nov 2008
- Location: Praha
- Contact:
Re: Dirty fighting
Pochopil jsem to tak, že bojové mody se velmi špatně upravují, takže se to asi zrušit nedá.
Nevázal bych to na sneak attack.
Je to o představivosti, nemusí efekt dirty fighting vycházet z kritičáku, klidně naopak (systémově to ale samozřejmě bude společné) - vrazíš protivníkovi koleno do rozkroku a využiješ omráčení k zasazení pořádné rány.
Nevázal bych to na sneak attack.
Je to o představivosti, nemusí efekt dirty fighting vycházet z kritičáku, klidně naopak (systémově to ale samozřejmě bude společné) - vrazíš protivníkovi koleno do rozkroku a využiješ omráčení k zasazení pořádné rány.
Re: Dirty fighting
No, ono se u paladina tak nějak předpokládá, že bude vyhledávat společnost lidí s dobrým přesvědčením. Z neutrálů má nejradši zákonně neutrální, zbytek mu nevadí, pokud dodržují zákony, nebo s ním plní nějaký úkol (bude se ve společnosti neutrálních osob zdržovat pouze tak dlouho, jak to bude nezbytně nutné). Chaotický neutrál už je trochu problém a stýkat se se zlými, chovat k nim přítelské vztahy nebo se k nim připojit do družiny je pro paladiny skutečně zakázané.Hafen wrote:No, paladinsky kodex by mel obsahovat vetu "drzte se dale od chaotic neutralnich osob!
Kraki Skengdrang a nejzlejší DM
-
Prasokralik
- Bůh
- Posts: 4507
- Joined: 01:53 05. Dec 2010
- Location: Land Down Under
Re: Dirty fighting
Jo. Jak paladin pozná, že je jeho společník zlej, pokud se společník přetvařuje, protože se mu paladin hodí do krámu?
Ignore list: Theogil I, Krysak, Koninho87, Kokosak, Grin, efu_redo
Pain is temporary. Victory is forever.
Pain is temporary. Victory is forever.