Page 2 of 12

Re: Quest sessions

Posted: 12:12 30. Jul 2011
by Woxa
Hele, nevím jestli je uplně správný přístup, že když celá družinka zemře (nebo někdo zemře podruhé) budou uplně bez expů.

Pokud to ti hráči zahrají pěkně atd... tak bych jim klidně nějaké ty expy dal, jen asi ne tolik, aby to vyvážilo i tu smrt.

Re: Quest sessions

Posted: 12:15 30. Jul 2011
by OneIceOne
G-ladiator wrote:Nezapomeňte, že se můžou objevit i odměny jiné, než XP a zlato. Postavy můžou získat spojence, cenné informace, nebo nějaký předmět, který jinde neseženete (předpokládám).

Těším se, až se na nějaké tvé session objevím :)
Z questu by se měly hodnotit výsledné tři faktory.

Odměna/ztráta zkušenostní.
Odměna/ztráta hmotná.
Odměna/ztráta reputace/vlivu.

Rád bych dosáhl rovnováhy, aby plus i minus byl v akceptovatelné rovnováze.

Napadá mě, co by se Vám líbilo, jako možná hmotná odměna do questu.

Co se týká reputace/vlivu. Můžete dosáhnout přátelství vysoce postaveného úředníka nebo naopak někoho mocného naštvat, a pak se nedivit, když na vás bude vypsaná odměna.

Re: Quest sessions

Posted: 13:09 30. Jul 2011
by Miell
Proč vedlejší? Protože hlavní by ráda dodělala v čem se angažuje a taky vzhledem k minulosti a jejím vztahům a současné situaci prostě nepůjde s kde kým i když bych já třebas stokrát ráda. To k IC důvodům. OOC důvod pak je, že mám doma tříměsíční miminko a proto čas od času prostě musím AFK, což při větším questu jde jen těžko.. a důsledek si domyslí všichni sami.. tudíž založení vedlejší postavy je pro mě snažší už proto, že mi nebude tak líto, když o ní přijdu.
Jinak myslím si, že šanci dostat se do nějakých vyšších kruhů by měla být, ale až po nějakým vývoji a delším snažení. Ne díky pár nárazovým questům.
Já osobně doufám, že to nevyšumí a podaří se to.. největší přínos v tom vidím pro nováčky a nové postavy, kvůli možnosti utvořit si nové vztahy :wink:

Re: Quest sessions

Posted: 17:23 30. Jul 2011
by OneIceOne
Woxa wrote:Hele, nevím jestli je uplně správný přístup, že když celá družinka zemře (nebo někdo zemře podruhé) budou uplně bez expů.

Pokud to ti hráči zahrají pěkně atd... tak bych jim klidně nějaké ty expy dal, jen asi ne tolik, aby to vyvážilo i tu smrt.
Ne, myšlenka "hodný dm nás vytáhne z podsvětí" není na pořadu dne. Když to skupinka zahraje dobře, tak nemá proč umřít. Jedna smrt se stát může, nikdo není dokonalý, je zde záchranné pravidlo, dvě smrti znamenají buď děsnou smůlu, sorry - každý den není posvícení a nebo podceněnou přípravu či nelogické chování...

Re: Quest sessions

Posted: 17:30 30. Jul 2011
by černý vlk
pravidla o rozdávání expů a o DC po smrti jsou zbytečné. Sám DM přece ví, jakou smrtí postava zemřela a podle toho spoluhráčům dovolí mrtvolu "oživit" nějakým healem. A rozdělení expů odhadne podle počtu odehraných hodin, náročnosti questu a způsobu splnění daného úkolu

Re: Quest sessions

Posted: 19:00 30. Jul 2011
by Alvarion
jen pár připominek:
1. Diky Ice za komentáře, běžně píšu a odpověd nečekám.
2. Odměna a riziko by mělo jít ruku v ruce.
3. ROFe RP opravdu není o největším počtu emote a slov řečeným za quest, bohužel se to tady tak vnímá. Představ si spolek 5 lidí tady, když se objeví GM. Jeden překřikuje druhého aby měl delší RP >>> zásluhu. Daleko lepší je situace, kdy každý přijme svou roli (ne toaletáku) a nebo se třeba ve prospech hry STAHNE, aby to nebyl jeden velej bordel. Řici pak o něm, že se jen vezl mne mrzí. Ano musí reagovat a musí spolupracovat, ale to co casto vidím je souboj o to nejdelší RP namísto rozvijející se hry. Hrával jsem dost deskové hry u stolu a najdeš několik typů hráčů a všechny postavy mají něco z toho - sobeččci - hrají na sebe a pod sebe at hraji paladina nebo vraha, jejich cilem je vzít si co nejvíce hry pro sebe, pak tahouni - ti se snazi tvořit hru pro sebe i ostaní, poslední jsou pro mne tichošlápci - poslouchají, občas se zapojí, jsou slušní a nechávají místo sobečkům a tahounům a taky se baví. Hodně často se mi stalo, že jsem dával nějaké hádánky v rámci příběhů a tichošlápci v této kategorii drtili. Uměj často skvělě dekodovat i souvislosti a řešit spletité situace - rozkryjí zápletku, odhalí vraha...... PROSTE EMOTE A HODNE SLOV NENI HLAVNI DUKAZ DOBREHO RP. Tím je konzistetnost postavy v čase, zajímavě vytvořený charakter a i přínos pro celou skupinu.
4. Vím, že je to neobvyklé co řeknu, ale bylo by super, aby se do hry dalo přimotat další riziko - ztráta věci, věcí. Dám příklad tlupa jde na draka a drak by je třeba sundal. No a protože pro draka je poklad cennej, tak by jim vzal jejich mece a zbroje a prsteny a přidal do pokladu a pak jejich nezmasilé schránky vyměnil za 5 krav. Oživilo by to ekonomiku. *hamižně se usmál*

Re: Quest sessions

Posted: 19:32 30. Jul 2011
by KaTo
Alvarion wrote:...a nebo se třeba ve prospech hry STAHNE, aby to nebyl jeden velej bordel. Řici pak o něm, že se jen vezl mne mrzí. Ano musí reagovat a musí spolupracovat, ale to co casto vidím je souboj o to nejdelší RP namísto rozvijející se hry....
Ámen (hlásí se tichošlápek :-D).

to OneIce: Co se týká protěžování zaměření domény na léčení - považuji to (decentně řečeno :twisted: ) za blbost. Pokud něco u klerika protěžovat, tak to, že má maxovaný skill Léčení. To že ten který bůh svým svěřencům dává "jemné rozdíly" díky Doménám, podle toho k čemu ten který Bůh inklinuje přeci nemá být v koleraci jak je ten který Klerik "léčitel". Bojový klerik (s patřičným skillem) může mít zhusta mnohem více zkušeností se zachraňováním "rozsekaných spolubojovníků" než klerička s doménou léčení, která se ale specializuje na ošetřování dětské rýmy nebo šarlatového moru (mnohdy léčeno stejným kouzlem :-D).

Házení DC na smrt, pokud se jede "příběh" bych dělal, jen pokud jde skupina do "vědomého" souboje po "odehraném" RP. Ne že na cestě někdo dostane lag a sejme ho dvojitým criticem přesílený Zlobr s prakem. Na tohle by se házet nemělo. Ano je to metagame, ale ve prospěch "příběhu", ne protože systém NWN je prostě ošidný a Thalijské NPC (zhusta) přesílená.
Navíc třeba brát v potaz, že skupinka PéGéček rozseká s prstem v nose skupinu NPC, která úplně jinou skupinu "normálních" hráčů rozseká do nudlí behem dvou kol (obzvláště, pokud je mezi NPC magické povolání s "vyššími" kruhy).

Smrti při Q by se měli řešit SOUDNOSTÍ DM, které odhadne situaci a ne kostkou (tj. odhadne kdy zvedat bez "mrknutí oka" a kdy to dotyčnému/ným nechat "vyžrat" s "nadějí" na hod kostkou).

A to zvláště na Thalii, která NENI low-lvl svět, a kde "bohužel" má lvl váhu. Pokud bude skupinka neustále díky "náhodě/smůle" neustále exovat a udržovat si tak lvly 1-10, tak tihle "RPaři" budou zcely vytrženi z interakce se zbytkem serveru, protože prostě AB vs AC a lvl+4 skill vs lvl+4 skill. dojde-li na lámání chleba, tak hi-lvl toho lowíka roznese na kopytech a nepomůže mu ani svěcená voda.

Prostě Thalie není EFU a dokud tu vedle sebe budou 20+ lvly s 10tkami, tak ani nebude.

P.S.
Jinak ten nápad s questy považuju za skvělý (i když to vypadá, že remcám). A držím palce ať se to ujme a baví to jak tebe, tak hráče. A pokud to jen trochu půjde, pokusím se toho zúčastnit.

Re: Quest sessions

Posted: 20:14 30. Jul 2011
by Woxa
OneIceOne wrote:
Woxa wrote:Hele, nevím jestli je uplně správný přístup, že když celá družinka zemře (nebo někdo zemře podruhé) budou uplně bez expů.

Pokud to ti hráči zahrají pěkně atd... tak bych jim klidně nějaké ty expy dal, jen asi ne tolik, aby to vyvážilo i tu smrt.
Ne, myšlenka "hodný dm nás vytáhne z podsvětí" není na pořadu dne. Když to skupinka zahraje dobře, tak nemá proč umřít. Jedna smrt se stát může, nikdo není dokonalý, je zde záchranné pravidlo, dvě smrti znamenají buď děsnou smůlu, sorry - každý den není posvícení a nebo podceněnou přípravu či nelogické chování...
Pro mě tedy správně zahrané nutně nemusí znamenat správně vyřešený quest.

Například když někdo hraje hlupáka, tak bez rozmyslu může někam vlézt, něco spustit atd...
Někdo jiný se naopak může "obětovat" nebo moc hrnout do první linie, protože to k jeho charakteru patří. Našlo by se spoustu příkladů.

Je to o tom co za skupinku se ti sejde a dle mého, když se sejde banda blbců, tak správně odehrané znamená totalní krach :)

Nemluvím o tom, že je vytáhneš z podsvětí, nechal bych je hezky umřít, ale zárověn bych odměnil pěknou hru (pokud by byla).

Re: Quest sessions

Posted: 20:18 30. Jul 2011
by Ikstremist
Například když někdo hraje hlupáka, tak bez rozmyslu může někam vlézt, něco spustit atd...
Někdo jiný se naopak může "obětovat" nebo moc hrnout do první linie, protože to k jeho charakteru patří. Našlo by se spoustu příkladů.

Je to o tom co za skupinku se ti sejde a dle mého, když se sejde banda blbců, tak správně odehrané znamená totalní krach :)
:var_30: :var_30: :var_30: :var_30: :var_30:
*tleská*

Re: Quest sessions

Posted: 20:44 30. Jul 2011
by Prasokralik
Na thalii žádní blbci nehrajou, všechny postavy jsou dokonalé a úžasné a cool

Re: Quest sessions

Posted: 20:58 30. Jul 2011
by Jachym
Můj názor: Nebude to fungovat - bohužel , už tu něco podobneho jednou bylo a neosvědčilo se .
Thalie na to jen doplatí.
Je tam několik zadrhelů . (uvedu jen jediný skutečně mnou prožitý malý příklad - qest ,zahajení ve 20:00 . 19:40 - ve hře - 3 hráči . 19:50 login 10 qestobijců. )
Těch uskalí je víc , ale přeji Vám aby jste jimi uspěšně propluli.

Re: Quest sessions

Posted: 21:57 30. Jul 2011
by OneIceOne
Jachym wrote:Můj názor: Nebude to fungovat - bohužel , už tu něco podobneho jednou bylo a neosvědčilo se .
Thalie na to jen doplatí.
Je tam několik zadrhelů . (uvedu jen jediný skutečně mnou prožitý malý příklad - qest ,zahajení ve 20:00 . 19:40 - ve hře - 3 hráči . 19:50 login 10 qestobijců. )
Těch uskalí je víc , ale přeji Vám aby jste jimi uspěšně propluli.
login 10 questobijců, tento komentář vůbec nechápu...prosím o přesnější formulaci problému...

Re: Quest sessions

Posted: 22:06 30. Jul 2011
by OneIceOne
černý vlk wrote:pravidla o rozdávání expů a o DC po smrti jsou zbytečné. Sám DM přece ví, jakou smrtí postava zemřela a podle toho spoluhráčům dovolí mrtvolu "oživit" nějakým healem. A rozdělení expů odhadne podle počtu odehraných hodin, náročnosti questu a způsobu splnění daného úkolu
Průhlednost a pravidla dělají pořádek. O rozdělení zkušeností nakonec intuitivně rozhoduje DM, ale je dobré rámcově vědět, zda mohly ony zkušenosti být. Hráče to může přivést ke zlepšení hry. Proto určité rozmezí.

Re: Quest sessions

Posted: 22:45 30. Jul 2011
by OneIceOne
KaTo wrote:
Alvarion wrote:...a nebo se třeba ve prospech hry STAHNE, aby to nebyl jeden velej bordel. Řici pak o něm, že se jen vezl mne mrzí. Ano musí reagovat a musí spolupracovat, ale to co casto vidím je souboj o to nejdelší RP namísto rozvijející se hry....
Ámen (hlásí se tichošlápek :-D).
to OneIce: Co se týká protěžování zaměření domény na léčení - považuji to (decentně řečeno :twisted: ) za blbost. Pokud něco u klerika protěžovat, tak to, že má maxovaný skill Léčení. To že ten který bůh svým svěřencům dává "jemné rozdíly" díky Doménám, podle toho k čemu ten který Bůh inklinuje přeci nemá být v koleraci jak je ten který Klerik "léčitel". Bojový klerik (s patřičným skillem) může mít zhusta mnohem více zkušeností se zachraňováním "rozsekaných spolubojovníků" než klerička s doménou léčení, která se ale specializuje na ošetřování dětské rýmy nebo šarlatového moru (mnohdy léčeno stejným kouzlem :-D).
Mě se to naopak zamlouvá, držitelé této domény dostanou malou výhodu v modifikátorech.
Házení DC na smrt, pokud se jede "příběh" bych dělal, jen pokud jde skupina do "vědomého" souboje po "odehraném" RP. Ne že na cestě někdo dostane lag a sejme ho dvojitým criticem přesílený Zlobr s prakem. Na tohle by se házet nemělo. Ano je to metagame, ale ve prospěch "příběhu", ne protože systém NWN je prostě ošidný a Thalijské NPC (zhusta) přesílená.
S tím počítám...
Navíc třeba brát v potaz, že skupinka PéGéček rozseká s prstem v nose skupinu NPC, která úplně jinou skupinu "normálních" hráčů rozseká do nudlí behem dvou kol (obzvláště, pokud je mezi NPC magické povolání s "vyššími" kruhy).
Za úspěch je každý odpovědný sám. Hrál jsem jedou quest s bodakem, pg cleric se naboostil a vrhl se na bodaka, bodak použil schopnost a cleric zahynul. Pak to dělal zloděj, sehrál zjišťování informací, zkoumání místa, nastražil pasti, bodaka zničil a odnesl si poklad...quest reaguje na to, co udělají hráči...a že se někdy vykašle na výbavu nebo špatně zvolí kouzla, děj se vůle boží...
Smrti při Q by se měli řešit SOUDNOSTÍ DM, které odhadne situaci a ne kostkou (tj. odhadne kdy zvedat bez "mrknutí oka" a kdy to dotyčnému/ným nechat "vyžrat" s "nadějí" na hod kostkou).
Soudnost dm je již ve vytvořených pravidlech, pokud pomineme faktor, kdy postava zemře na neočekávaný a vzhledem k lvl skupiny extrémní případ, v tomto případě se samozřejmě házet na smrt nebude, pak v tom nevidím problém. Ano, smrt je v Quest sessions jedním z hlavních faktorů neúspěchu.
A to zvláště na Thalii, která NENI low-lvl svět, a kde "bohužel" má lvl váhu. Pokud bude skupinka neustále díky "náhodě/smůle" neustále exovat a udržovat si tak lvly 1-10, tak tihle "RPaři" budou zcely vytrženi z interakce se zbytkem serveru, protože prostě AB vs AC a lvl+4 skill vs lvl+4 skill. dojde-li na lámání chleba, tak hi-lvl toho lowíka roznese na kopytech a nepomůže mu ani svěcená voda.
Že by bylo zamýšlené řešení v rozdělení lvl pro questy? Moc jsem nepochopil, proč by měli rpaři furt chcípat, kde to bereš?

Prostě Thalie není EFU a dokud tu vedle sebe budou 20+ lvly s 10tkami, tak ani nebude.

P.S.
Jinak ten nápad s questy považuju za skvělý (i když to vypadá, že remcám). A držím palce ať se to ujme a baví to jak tebe, tak hráče. A pokud to jen trochu půjde, pokusím se toho zúčastnit.

Re: Quest sessions

Posted: 22:57 30. Jul 2011
by OneIceOne
-RoF- wrote:Ty xp za přežití asi nedávat, jinak tam budou takoví ti, co jen chodí a mlčí a čekají na přínos xp ;)[/code]

Srdcervoucí rp není vyžadováno, cílem questu je přežití skupiny a splnění zadaného úkolu. Mlčenlivá postava muže bejt pg, který se díky ostatním procvičí v rp a nakonec v bitce díky němu skupina přežije. Quest sessions má bejt rp s prvky akce, ne rp v hospodě, i když se to tak může vyvinout.
A už těch max 5k xp se mi zdá dost, ale budiž to je na vás. Jak už tu někdo psal, mělo by tam jít o zábavu a tak dále.
Kdo zkušenosti chtít nebude, ja mu je zase seberu :twisted:
Omezení lvlů je taky čudné. Páč to může rozdělit postavy, které spolu normálně kamarádí a řeší různé situace a takhle by jeden z nich musel z questu odejít?
Uvažuji o možnosti, že se do vyšší skupiny bude moci přihlásit low level na vlastní nebezpečí. Chci vidět tvé kamarády, až zahynou na npc, které bude připravené pro tvou postavu...mechanika nwn je bohužel jen jedna...

Jinak ale nápad hezky a uvidíme, co se z toho vyvine. Aspoň dostanou šanci jiní a ne ti noo vyvolení. :wink: