Page 2 of 5

Re: Hudební nástroje a hraní na ně

Posted: 18:44 31. Aug 2011
by Prasokralik
Braenn wrote:Pak vymysli i omezení, aby hra na nástroje nebyla ovlivněná tím, že strávím x hodin klikáním na loutnu, aby se mi zvedl skill, čímž se k popisu "dokonalého moudrého krásného silného obratného inteligenta" přidám ještě "dokonalý hráč na všechny nástroje". :biggrin:

Osobně bych jako jedinou variantu "zpřístupnění" hraní všem viděla to, že by se všem uvolnilo Umění a možnost do něj dávat body i nebardům, nebo vytvořil skill "hraní na nástroje".

Zkrátka, hrát všichni ano, ale něco za něco, a tím něčím myslím oslabení postavy zase jinde, třeba formou nutnosti dát tam body. Bard není příliš silné povolání, používá se ponejvíc do komba s RDD a vidím jen jako plus, že je něčím "posílen" alespoň po té RP stránce

Pokud takové oslabení nepřijde, pak je jen dobře, že postavy postavené kvůli síle, které doteď po nástrojích ani nevzdechly, po nich nevzdechnou nadále.

A poprosím nějakého zloděje se slušným UMD a jakkoli zvednutým bonusem do charismy alespoň 5, aby si zkusil, zda nástroje zvládne použít a spustit?
rybaření má hodně pomalej růst skillu, není problém udělat u nástrojů ještě pomalejší, aby se postava opravdu učila a nejen klikala. A aby si bardi přišli na své, perform se dá přidat do celkových procent ve skillu

Re: Hudební nástroje a hraní na ně

Posted: 18:50 31. Aug 2011
by davidsoft
Prasokralik wrote:
Braenn wrote:Pak vymysli i omezení, aby hra na nástroje nebyla ovlivněná tím, že strávím x hodin klikáním na loutnu, aby se mi zvedl skill, čímž se k popisu "dokonalého moudrého krásného silného obratného inteligenta" přidám ještě "dokonalý hráč na všechny nástroje". :biggrin:

Osobně bych jako jedinou variantu "zpřístupnění" hraní všem viděla to, že by se všem uvolnilo Umění a možnost do něj dávat body i nebardům, nebo vytvořil skill "hraní na nástroje".

Zkrátka, hrát všichni ano, ale něco za něco, a tím něčím myslím oslabení postavy zase jinde, třeba formou nutnosti dát tam body. Bard není příliš silné povolání, používá se ponejvíc do komba s RDD a vidím jen jako plus, že je něčím "posílen" alespoň po té RP stránce

Pokud takové oslabení nepřijde, pak je jen dobře, že postavy postavené kvůli síle, které doteď po nástrojích ani nevzdechly, po nich nevzdechnou nadále.

A poprosím nějakého zloděje se slušným UMD a jakkoli zvednutým bonusem do charismy alespoň 5, aby si zkusil, zda nástroje zvládne použít a spustit?
rybaření má hodně pomalej růst skillu, není problém udělat u nástrojů ještě pomalejší, aby se postava opravdu učila a nejen klikala. A aby si bardi přišli na své, perform se dá přidat do celkových procent ve skillu
Pomalejší nárůst by vedl spíš k tomu, že by se naopak muselo víc klikat a méně se učit, protože když se bude postava poctivě RP učit, nikdy nástroj fakticky nespustí tolikrát jako ten, kdo "jen kliká".

Re: Hudební nástroje a hraní na ně

Posted: 19:48 31. Aug 2011
by J.F.Payne
Já bych zpřístupnil Perform jako cross class u všech povolání kromě barda.

Re: Hudební nástroje a hraní na ně

Posted: 20:44 31. Aug 2011
by drake127
J.F.Payne wrote:Já bych zpřístupnil Perform jako cross class u všech povolání kromě barda.
To mi přijde jako nejrozumější řešení, u kterého nenacházím žádné nevýhody, snad kromě nutnosti další redistribuce haků, takže bych to nechal na některý z dalších updatů.

Re: Hudební nástroje a hraní na ně

Posted: 15:13 01. Sep 2011
by kucik
Určitě mi přijde jako nejlepší způsob zpřístupnit Perform všem. Vydělování různých skillů z nwn levelování nese vždy jen problémy.

Re: Hudební nástroje a hraní na ně

Posted: 06:26 02. Sep 2011
by -RoF-
Díky za tu hudbu je to fajn ;). Líbí se mi to, aspon mi u NWN nemusí hrát rádio, ale budu si pouštět ty hromady hudby co jsou na nástrojích :)

Jinak ten počet hraní je nějak omezen? Hrál jsem nějaké písničky na různých nástrojích a pak at sem dělal co dělal ,tak už to nehrálo.
A jo už mi to pak zase šlo po pár minutách. Asi sem dal moc písní jak jsem to zkoušel.

Jinak bude možné někde u NPC sehnat i housle?

Na taburýnu není žádná hudba?

Re: Hudební nástroje a hraní na ně

Posted: 09:53 02. Sep 2011
by Braenn
Na tamburínu žádná hudba bohužel není, ani se mi ji nepodařilo nalézt, tam si v "dum dum dum dumtudutudum" asi budem muset vystačit ve hvězdičkách.

O tom, že by byla hudba omezená počtem zahrání nic nevím, ale pokud jsi toho naklikal moc naráz, možná... ? Zkus ten problém víc prozkoumat, prosím.

Re: Hudební nástroje a hraní na ně

Posted: 09:56 02. Sep 2011
by -RoF-
Braenn wrote: O tom, že by byla hudba omezená počtem zahrání nic nevím, ale pokud jsi toho naklikal moc naráz, možná... ? Zkus ten problém víc prozkoumat, prosím.
Jasná věc, ještě to ověřím.

Jinak na housle hudby jsou?
Pokud se mi podaří je sehnat teda, ty mršky mizí z trezoru.

Re: Hudební nástroje a hraní na ně

Posted: 10:48 02. Sep 2011
by Braenn
Jsou, není jich moc, protože se opravdu těžko sháněly pěkné skladby, ale jsou.

Re: Hudební nástroje a hraní na ně

Posted: 11:32 02. Sep 2011
by -RoF-
Braenn wrote:Jsou, není jich moc, protože se opravdu těžko sháněly pěkné skladby, ale jsou.
To věřím :wink: , ale to jsem zatím tak zběžně zkoušel, tak hudba na kytaru a na píštaly jsou dost pěkné :). Ted už jen budu přemýšlet jaké slova písní napasovat k hudbě :)

Na píštaly se mi zatím líbilo to Ráno v Doubkově a pak něco s Alansijských hor :)

Re: Hudební nástroje a hraní na ně

Posted: 13:04 02. Sep 2011
by kucik
Jo, housle musim přidat do obchodů. Pak ještě klavír (pro zámožnější). Bubny holt kdyby někdo sehnal skladby.

Re: Hudební nástroje a hraní na ně

Posted: 13:25 02. Sep 2011
by Sorrow
Skaldbu pro bicí, hmm, co takhle Moby dick od Johna Bonhema :mrgreen:
Má oblíbená...

Re: Hudební nástroje a hraní na ně

Posted: 13:26 02. Sep 2011
by kucik
Tam je jaksi navíc ta kytara ;)

Re: Hudební nástroje a hraní na ně

Posted: 13:27 02. Sep 2011
by Sorrow
Tak to určitě není, je to klasika jen v podání Johna na bicí, možná si jen slyšel jak ho tou kytarou rozjíždí.

Re: Hudební nástroje a hraní na ně

Posted: 14:36 02. Sep 2011
by -RoF-
kucik wrote:Jo, housle musim přidat do obchodů. Pak ještě klavír (pro zámožnější). Bubny holt kdyby někdo sehnal skladby.
Fajné ;)