Page 2 of 48

Re: Par dotazu novacka

Posted: 14:08 22. Sep 2011
by Radim
Vrhací ohnivá je v craftu alchymie,ale dle mého názoru je k ničemu,aspoň tedy podle toho co se při zkouškách vypozoroval.Efekt pěkný,ale účinek nulový.

Re: Par dotazu novacka

Posted: 14:15 22. Sep 2011
by Derken-
No.. Musim uznat že jedna moje postava na to dojela :) Dá se to využít.. Jen chce přemýšlet jak

Re: Par dotazu novacka

Posted: 18:21 22. Sep 2011
by davidsoft
artaxas wrote:Napíšu to sem, nechce se mi zakládat kvůli tomu nový topic. Rád bych věděl, jestli je možné na Thalii někde sehnat vrhací lahvičky s kyselinou a ohněm, náhodou sem na to narazil v singlu.
Vrhací lahvička s ohněm se na Povrchu dá koupit u NPC.

Re: Par dotazu novacka

Posted: 19:12 22. Sep 2011
by artaxas
Už jsem našel, a to co jsem chtěl mám... pěkný grafický efekt hořícího nepřítele, efekt zraňující je sice velmi slabý, ale o ten mi stejně nešlo.

Re: Par dotazu novacka

Posted: 09:08 30. Nov 2011
by klobouk
Mám pár obecných dotazů týkajících se koní. Předem se omlouvám, jistě byly zodpovězeny mnohokrát, možná je někde i návod, ale mám problém jen najít podforum, kde bych takový topic mohl najít, takže najít samotný topic se mi nepovedlo.

Bavíme se o koni kupovaném, ne paladinském.

1. Co nastane po zvolení možnosti 4 v dialogu koně "Zbavit se koně navždy"? Je tam alespoň nějaké další potvrzení ano/ne, nebo když se ukliknu, jsem bez koně? A co se stane s tím koněm potom? Zůstane tam bezprizorní, bez majitele do restartu, nebo okamžitě zmizí?

2. Je nějaký rozdíl mezi možnostmi 3 a 5? Obě jsou ve smyslu "Nechat koně na místě".

3. Co se stane, když umře kůň samotný? Bude na místě do restartu ležet jeho mrtvola, jako lehává soumar? A pokud ano, jde oživit kouzlem / svitkem / jinak?

4. Co se stane, když umřu na koni? Já budu mrtvola, to je mi jasné, ale kůň prostě navždy zmizí, že? Mrtvola koně asi nikde nebude a s koněm asi podsvětím neprojdu. Je to tak?

5. Co se stane, když odlognu na koni a přilognu před restartem / po restartu?

6. Když jedu na koni, tak přechody jsou, předpokládám, bezproblémové. Ale když koně vedu s sebou, je riziko, že se mi za přechodem ztratí, jak jsem pochopil z jednoho vtipného topicu "Ztratil se mi kůň". Je to tak?

7. Nevím, jestli je korektní odpovídat na tuto otázku na foru a ooc a když ne, neodpovídejte, ale: kolik má kůň HP a jak se zhruba chová v boji, nejedu-li na něm?

Poslední dotaz je spíš bug, doufám. Ustájil jsem koně v Karathě možností 3 "Nechat koně na místě", jako už několikrát předtím, plul jsem do Alwarielu, pak do Kelu a na loď do Kelu se mi naloadoval vedle mne můj kůň. Udělal jsem moudrou věc - nasedl na něj, protože bych jinak asi musel volat Bahňáka. Ale to je nějaká featura? Něco jsem zvoral? Nebo to byl bug a občas se prostě stává?

Omlouvám se, pokud se vám zdá, že zábavnější by bylo vyzkoušet si věci sám ve hře, ale mě nepřipadá zábavné vydělávat na nového. Proto chci o koni vědět vše, co potřebuju, abych ho udržel naživu.

EDIT: Přidány body 6 a 7.

Re: Par dotazu novacka

Posted: 10:06 30. Nov 2011
by kokosak
....copak na lodi, ale když se objeví tvůj íhahá vedle tebe v Podsvětí :D

Re: Par dotazu novacka

Posted: 10:23 30. Nov 2011
by Nalkanar
1. Je tam potvrzení, už jsem se u koně jednou uklikl a dialog se ptá, jestli se koně chceš opravdu zbavit. Osobně si ale myslím (nevím jistě), že kůň pak zůstane na místě a je volně sebratelný kýmkoliv - aneb jak předat koně (nicméně to nemám ozkoušené, nechtělo se mi to riskovat).

2. Možnost č. 5 je prostě zrušení rozhovoru.

7. Jelikož jsem omylem už dostal svého koně do odporu - kůň utíká a nebojuje, staty nevím jaké má, ale předpokládám, že jej jde snadno zabít. Mimochodem - na koně nereagují nepřátelská NPC a tak někteří hráči klidně nechávají koně u vstupů do jeskyň v místech, kde by byl kůň sežrán raz dva (obvzlášť jistí hráči ala Mary Sue). :roll:

Bug - taky se mi stal, ale jen jednou téměř hned po zakoupení koně. Od té doby je v podstatě v klidu a to ho mám skoro půl roku.

Re: Par dotazu novacka

Posted: 13:36 30. Nov 2011
by Braenn
4) Když umřeš ty na koni, objeví se kůň s tebou u ďábla. Když projdeš nahoru, už s tebou není. Kdosi mi říkal, že tím koně ztrácíš a "umírá", nicméně už se mi to stalo dvakrát a kůň se mi poté vždycky vrátil a objevil se mi u boku po prvním restartu.
Tak nevím, je to bug, není to bug?

Edit a něco k bodu 6: Na lodi také vždycky raději nasednu do sedla. A ještě mi kůň občas nechce lozit přes přechod, když ho vedu, ale neztrácí se - jen zůstává stát za ním. A to nemluvím o tom, že prakticky po každém přechodu je nutné obnovit rozhovor "následuj mě", jinak si tam vesele stojí, dokud se pro něj nevrátím.

Re: Par dotazu novacka

Posted: 13:47 30. Nov 2011
by -RoF-
klobouk wrote:5. Co se stane, když odlognu na koni a přilognu před restartem / po restartu?
Když odlogneš na koni, tak kůň z lokace zmizí. Kdžy logneš zpět, tak pokud se nemýlím, se kůň objeví těsně před tvým lognutím.

Pokud logneš po restartu, opakuej se ta samá situce, kůň se objeví vedle tebe a nebudeš na něm sedět.
klobouk wrote:7. Nevím, jestli je korektní odpovídat na tuto otázku na foru a ooc a když ne, neodpovídejte, ale: kolik má kůň HP a jak se zhruba chová v boji, nejedu-li na něm?
Statistiky koně ti ověří druid/hraničář když koně ovládne.
Pokud se nepletu, tak má asi kolem 8HP.

Jinak s tím, že se kůň objeví při plavbě na lodi. Je to bug a občas se to stává. Holt je asi oddaný a připlave za tebou. Arii se to stalo mockrát :D

Re: Par dotazu novacka

Posted: 15:06 30. Nov 2011
by klobouk
Díky za odpovědi!

Je to lepší, než jsem si myslel. Až na těch 8HP - to ho sejme první plošné kouzlo, které vedle někdo vypálí (představuju si situaci: "Zůstanu u koní, vy jděte vyčistit to doupě zla!" ... *přijde skřetí šamánek, zmerčí hlídače koní, vypálí fireball a koně kolem lehnou*).
Až se mi to stane, zjistím si i odpověď na otázku 3 :)

Re: Par dotazu novacka

Posted: 15:12 30. Nov 2011
by J.F.Payne
Paladinskej kůň má kolem stovky HP, což mi přijde docela adekvátní.

Re: Par dotazu novacka

Posted: 15:32 30. Nov 2011
by Nalkanar
Mě by jen zajímalo (když se to načalo), jak se dá kůň předat jiné postavě? Dám, že se ho chci zbavit a on tam bude volně stát?

Re: Par dotazu novacka

Posted: 15:38 30. Nov 2011
by kucik
Pokud umře kůň, tak je imho nenávratně v čudu. Protože se spustí událost, která smaže záznam o tom, že máš koně.

Re: Par dotazu novacka

Posted: 20:42 30. Nov 2011
by Braenn
kucik wrote:Pokud umře kůň, tak je imho nenávratně v čudu. Protože se spustí událost, která smaže záznam o tom, že máš koně.
Tak to by potom bylo vhodné otestovat a opravit, protože mě se vždycky pěkně objevil po restartu po boku.

Ale možná se o něj Ryouš tak dobře stará, že ho ten věrný oř následuje i po smrti.

Re: Par dotazu novacka

Posted: 20:50 30. Nov 2011
by Desmond
Braenn wrote: Ale možná se o něj Ryouš tak dobře stará, že ho ten věrný oř následuje i po smrti.
Když tě zabijou na koni, umíráš pouze ty, kůň ne, zato se ale portuje s tebou do podsvětí. Jakmile se zabije neosedlaný kůň, je nenávratně pryč.