A já si musím taky arogantně píchnout, když už to leze ven:)
Nalkanar wrote:Vyzkoušeno, nefunguje, Jon není ve stavu, kdy by vnímal přesně to, co mu říkám, aby ze mě nedělal idiota. Posledně jsem mu napsal (nejdříve hruběji, poté už poněkud lépe), co by měl udělat, abychom byli oba na takové úrovni, na jaké můžeme komunikovat a tohle řešit. Až to udělá, diskuzi rád uvítám. Malé písmo tam je, protože to je OT.
Když sleduji tvůj styl vyjadřování a příspěvků, kdykoli se dotkneš Jona, plný už ani ne ironických, ale prostě jedovatých osobních poznámek a výpadů, myslím že k té úrovni, na které by jste mohli komunikovat rozumě je skutečně daleko. Netuším, co jsi mu napsal, ani jaké řešení vidíš, ale to co děláš má daleko k jakémukolí zmírnění napětí, nebo alespoň nevyvolávání dalšího. Ty prostě a jednoduše sereš, že to tak říkám na plná ústa a - cituji kolegu kokosáka - spratkovitě, nejen veřejně, ale i šířením pomluv do širokého okolí. Trochu tomu rozumím, neboť mám také vlastní nemesis, která může napsat i "dobrý den", abych v tom viděla urážku a propracovaný plán, jak mě vytočit. Jen je potřeba si ten fakt uvědomit, kdykoli s dotyčným jednáš, nebo ho alespoň přiznat nahlas. Pomůže to. A taky si uvědomit, co je tvým cílem v těchto výpadech.
Právě proto neplýtvej slovy o "úrovni" na které je třeba komunikovat. A že z debaty s někým vyjdeš jako idiot (nebo s pocitem, žes vyšel jako idiot) není vždy chyba jen jedné strany nebo dojem zcela mylný, hlavně když pak používáš argumenty jako v našem rozhovoru o katolické církvi (jen si vzpomeň). Ale je jasné, že ten pocit k oblibě protistrany nepřispěje. Neznám nikoho, kdo by se rád cítil ponížený, a't už právem, nebo neprávem.
P.S. Poznámka o malém písmu ztráci smysl, protože ta věta je stejně OT, jako zbytek urážek, které máš písmem velkým.
Edit: - k té nemesis - je to dost dětinské řešení, takřka ubohé, ale chvíle na střelnici s obrázkem dotyčného a samopalem mi přinesla docela slušný nadhled a milou vzpomínku pro jakékoli další jednání:) Doporučuji vyzkoušet.