Page 2 of 4

Re: Paladin

Posted: 12:27 13. Sep 2011
by kucik
Hlavně se budou muset překopat frakce, takže je to spíš dlouhodobější plán.

Re: Paladin

Posted: 12:42 13. Sep 2011
by DenGrasse
* zprávy z Charaxxsu *

včera proběhl pohřeb posledního drowího reportéra

* ... nástěnka se zdá být osiřelá ... *

Re: Paladin

Posted: 12:50 13. Sep 2011
by KaTo
DenGrasse wrote:...včera proběhl pohřeb posledního drowího reportéra..
Takže neúspěšný nájezd na Povrch = permka pro chycené a odpravené nájezdníky nebo si vybraní povrchňanští PB budou dělat sbírku ve stylu:
"Lásko, pojď ke mě do domečku, ukážu ti mojí sbírku patnácti hlav tý nablblý drowky An´a´kin Sskyw´alker!"

V rámci objektivity to platí i opačně - mezi drowy se budou hromadit odchycení (low lvl) obránci aka otroci? :surprised: :lol: :lol:

Re: Dungeon s "dobrými" NPC

Posted: 20:57 13. Sep 2011
by LDamian
Co tak nějaké místo, řekněme strážní hlídku na rozmezí zájmových ploch nějaké neutrální síly podtemna a neutrální síly povrchu povrchu?

Řekněme bojiště mezi mozkomory/beholdery/koboldy/hlubinnými půlčíky/čímkoli podtemňáckým a rytíři světla/žoldáky/seveřany/vílami/pygmeji/čímkoli povrchňanským?

Byl by to komplex řekněme nějakého toho okolí - NPC CR 10-15 a pevnosti dobře hlídané a bráněné s CR 15-25 se slušným bossem. V pevnosti by byl i nějaký obchodník prodávající pár vzácných kousků (třeba další dobrodruh/démon krámek nebo něco jiného zajímavého).

S tím, že IC by o to území probíhaly boje a byl by tam buď spawn přátelský frakcím povrchu a nebo frakcím podtemna.

Fungovalo by to takto:

Spawnul by se povchňanský spawn - takže stráže, žoldáci, boss, obchodník přátelští pro povrch a nepřátelští pro podtemno. Spawn by byl jen jednou za restart.

Pokud by podtemňáci (nebo v podstatě kdokoli) místo vyvraždili a porazili bosse (zabili ho), tak příští spawn (až po nejbližším restartu) by byl podtemňácký. Tedy přátelský podtemnu a nepřátelský povrchu. A zase poku by povrchňané (nebo kdokoli) zabili zlého bosse z podtemna, tak po příštím restartu by se spawn přepl na povrch verzi.

IC by prostě pomohli té "své" to místo obsadit.

Po řekněme reál půl roce - roce by se mohlo vyhodnotit statisticky čí boss byl zabitý víckrát a podle toho by ono místo dostala natrvalo jedna strana a druhá by měla smůlu.

A boje by se mohly přesunout na nějaké další místo. Samozřejmě by to podporovalo CvC, ale zejména CvC mezi lidmi, co by o něj měli zájem, místo chytání newbíků.

Re: Dungeon s "dobrými" NPC

Posted: 21:12 13. Sep 2011
by Bahnak
Tenhle nápad se mi osobně zamlouvá, rozhodně bych zvedl palec nahoru.

Re: Dungeon s "dobrými" NPC

Posted: 22:03 13. Sep 2011
by DenGrasse
To zní jako první použitelný koncept.

Re: Dungeon s "dobrými" NPC

Posted: 00:48 14. Sep 2011
by KaTo
Napadlo mě, před usnutím (jestli to je moc blbý nebo překombinovaný, jakobych nic neřekl :oops: )...když to má být bojiště...dlouhá lokačka (aka údolí - viz příspěvek výše) mohla by to být tří (?) lokačková "lokace" (aka údolí), kde jedna strana by byla "Podtemno friendly", druhá "Povrch friendly". Tj. na jedné straně (obléhaná) pevnůstka, na druhé malý tábor (dobyvatelů). Prostřední lokace by byla "neutrální/malá/prázdná" (třeba až na pasti nebo vojáky právě vítězící strany stojící bud na straně pevnůstky nebo na straně tábora....nebo..tak něco :twisted: ).

No a obléhaný/obléhající by se tedy střídali podle toho výše uvedeného spawn klíče? (*zív*)

Re: Dungeon s "dobrými" NPC

Posted: 11:04 14. Sep 2011
by Derken-
Ha, nasel jsem v tunisu wifi :D A koukam, ze jsem tu v nepritomnosti zalozil i topic a asi zalozim toho smitera az se vratim.. Zvedam palec pro damianuv napad :)

Re: Dungeon s "dobrými" NPC

Posted: 11:35 14. Sep 2011
by Ikstremist
Pokud by podtemňáci (nebo v podstatě kdokoli) místo vyvraždili a porazili bosse (zabili ho), tak příští spawn (až po nejbližším restartu) by byl podtemňácký. Tedy přátelský podtemnu a nepřátelský povrchu. A zase poku by povrchňané (nebo kdokoli) zabili zlého bosse z podtemna, tak po příštím restartu by se spawn přepl na povrch verzi.
Co by se stalo, kdyby byli zabiti oba bossové ortodoxně neutrálními druidy, kterým by už lezlo krkem to neustálé rachocení za lesem? (Pokus o vtip, ale doopravdy, jak by se řešil souběžný kill bossů?)

Re: Dungeon s "dobrými" NPC

Posted: 11:47 14. Sep 2011
by kucik
Prostě plichta ;)

Re: Dungeon s "dobrými" NPC

Posted: 14:08 14. Sep 2011
by innfra
Když by to bylo na povrchu v otevřené lokaci, jak by se řešila slepota drowských NPC za dne? Nebo by se do venkovních lokací dali potvory světlem nepostižené přes den?

Re: Dungeon s "dobrými" NPC

Posted: 14:20 14. Sep 2011
by KaTo
Drowí NPC denní slepotou netrpí :mrgreen: . Vyzkoušeno na drowí hlídce, která byla "pozdržena" na rozcestí do rozednění. Viděla pořád sakra dobře :lol: :lol: :lol: .

Re: Dungeon s "dobrými" NPC

Posted: 14:22 14. Sep 2011
by Desmond
Tak by se hold místo pohraniční pevnůstky bojovalo v trpasličích slujích. Aspoň by si trpové zase trochu užili a možná bychom se konečně dočkali i nějakých PC duergarů.

Re: Dungeon s "dobrými" NPC

Posted: 20:00 14. Sep 2011
by LDamian
Ikstremist wrote:
Pokud by podtemňáci (nebo v podstatě kdokoli) místo vyvraždili a porazili bosse (zabili ho), tak příští spawn (až po nejbližším restartu) by byl podtemňácký. Tedy přátelský podtemnu a nepřátelský povrchu. A zase poku by povrchňané (nebo kdokoli) zabili zlého bosse z podtemna, tak po příštím restartu by se spawn přepl na povrch verzi.
Co by se stalo, kdyby byli zabiti oba bossové ortodoxně neutrálními druidy, kterým by už lezlo krkem to neustálé rachocení za lesem? (Pokus o vtip, ale doopravdy, jak by se řešil souběžný kill bossů?)
Vždyť z toho co cituješ jasně vyplývá, že souběžný kill bossů není možný. Je tam buď jeden a nebo druhý a nebo žádný.

Edit: rozvinutí myšlenky:

Ideální místo je momentálně imho na cestě pro meteor, kde IC vedou zákopovou válku síly trpaslíků a duergarů. IMHO stačí přidělat jednu odbočkovou lokali s pevností a obchodem, vyřešit přepínání spawnu, vychytávky aktivované pouze nepřátelskou frakcí (a dořešit co se stane v případě útoku ze strany přátelské frakce) a další věci potřebné pro funkčnost a v podstatě se to může spustit. Jen to někdo musí udělat a ten někdo se zřejmě musí celkem vyznat a pohrát si s tím.

Osobně se mi to zamlouvá natolik, že pokud by to dostalo podporu a měl jsem pomoc někoho, kdo se vyzná v potřebných scriptech a hračičkách, tak bych do toho i celkem šel nebo aspoň spolupracoval na tom. Potíž je, že s časem co nyní mám by to bylo nejprve za pár měsíců. Budu rád, když se toho ujme někdo jiný.

Re: Dungeon s "dobrými" NPC

Posted: 20:51 14. Sep 2011
by Bahnak
Líbí se mi první dále nerozpitvávaný návrh LD.
Jedna lokace, nějaká palisádová pevnost nebo něco na ten styl. Okolo pevnosti nějaké ty stráže, uvnitř tuhej boj s bossem.

Trochu nacházím akorát kámen úrazu ve scriptu, podle mě to bude hustý nascriptovat, ale třeba na to Kucik kejvne.
Když umře "ZLEJ" boss, příští spawn bude "HODNEJ"
Když umře "HODNEJ" boss, příští spawn bude "ZLEJ"
Možná by pomohlo nějaký zjednodušení, třeba že v místnosti s bossem by za zavřenejma dveřma byla "páka" která by příští spawn "přepínala"
Více ale než koukat kdo kolikrát zmlátil bossa by bylo vhodný sledovat kolik dní byla pevnost v držení které strany, protože když zauvažujete tak kydlení bossů bude ať chcete nebo ne 50:50.

Hmmm, vhodné prostory pro to jsou i na současné Thalii. Orčí pevnost v Krynu.
Nemusela by se složitě dělat nová lokace a vychytávat placebly. Palisády a vše kolem toho už v lokaci jsou.
Stačilo by jen odstranit spawn a nahradit tím scripterským počinem.
(v lokaci je vlez do jeskyně kde je přístaviště ((kdo uhodne kam potůček teče?)) takže přítomnost podtemnanů by nemela být až tak nelogická, mohlo by jít o dlouhodobou válku mezi dwarfy a duergary, koneckonců trpoši z Khar Durnu to maj z města co by kamenem dohodil a durgaři by se mohli chtít pomstít za ty předsunuté pevnosti odminula)
Taky by se tam mohl spawnovat NPC kovář (koneckonců kdo jsou nejlepší zbrojíři? Trpaslíci!!!!) a prodávat nějaké vyjmečné kousky, třeba nějaké vyjmečné cepové zbraně/zbroje.
A aby měli důvod se o CvC starat i netrpasličí rasy, tak se může o obou bossích povídat, že maj po kapsách vždy jeden prut meteoru nebo vzácnýho šutru či legendární kůže. To už by mohlo zahejbat i crafterama k činům.
Kdyby se pro to nadchl team, scripter a šel vidět zájem hráčů, nevidím celou věc vůbec nereálně.
Celý by to mohlo koneckonců sloužit jako betatest zajímavýho konceptu a podle vytížení a oblíbenosti by jsme mohli dále pracovat na podobném, klidně i větším konceptu.

Muhehe, co kdo na to? :surprised: