Page 2 of 21
Re: DM a jejjich hra (permky a odchod hráčů)
Posted: 22:28 30. Oct 2011
by kokosak
Ano, takže se shodneme, že můj výrok byl pravdivý. Tvoje postava měla důvody pro to, co dělá, jiné postavy měly důvod pro to, co dělají. Nejednalo se o NPC pod zlovůlí všemocných DM, byla to rozhodnutí a činy POSTAV. Některá Laisovi pomohla, jiná uškodila.
..a ano, natrefit mezi gardou a Pouštnímy psy na přívětivé NPC je opravdu velmi, velmi, VELMI těžké. O inkvizici nemluvě. Úkolem NPC není být na každého milý a hodňoučký, nabízet čajíček a pofoukání bebíčka. Některá NPC taková jsou, to ano. Jiná ti s chutí šlápnou do obličeje, pokud budou mít příležitost.
Re: DM a jejjich hra (permky a odchod hráčů)
Posted: 22:30 30. Oct 2011
by Nalkanar
Jen tu mnohým jde o to, že jaksi od jisté doby převládají "šlapači obličejů" než "nabízeči čajíčku".
Re: DM a jejjich hra (permky a odchod hráčů)
Posted: 22:32 30. Oct 2011
by Desmond
Nalkanar wrote:Jen tu mnohým jde o to, že jaksi od jisté doby převládají "šlapači obličejů" než "nabízeči čajíčku".
To jsou důsledky prohrané války.
Re: DM a jejjich hra (permky a odchod hráčů)
Posted: 22:33 30. Oct 2011
by kokosak
A zrovna v týhle Laisárně jsem tam schválně jednoho čajíčkáře dodal.
Edit: ale jo, chápu a souhlasím, "šlapařů" je asi víc a víc se projevují. Alespoń mají postavy proti čemu se vymezit a není to jako.. hmm.. někde, kde jsou čajíčkáři pro změnu prakticky všichni z obavy, aby se to náhodou někoho nedotklo a nevzal si to osobně. Na Thalce se mi líbí (nebo líbilo, nevím, jestli se můžu jako už-skoro-DM v tomhle směru vyjadřovat), že je to mnohem reálnější svět a ačkoli je v něčem tvrdý, v jiných věcech zase obrovsky měkký. Když sem si, jako bývalý evilák, četl karathské zákony, musel sem se chechtat a mnout si ruce nad nádherným nedostatkem postihů. Holt i tak zůstávají některé IC činy hodnoceny popravou = permkou. Předělávat zákony tak, aby k permce nemohlo dojít nikdy se mi zdá hrubě kontraproduktivní. BTW viděli ste někdy v poslední době Agora? Ne? Kam se mrška asi poděla, hmmmm... co za tím asi bude.
Re: DM a jejjich hra (permky a odchod hráčů)
Posted: 22:36 30. Oct 2011
by menderon
Nalkanar wrote:Jen tu mnohým jde o to, že jaksi od jisté doby převládají "šlapači obličejů" než "nabízeči čajíčku".
To teda kecáš, po nás chtěla nedávno jedna pixie medíček, asi nám chtěla uvařit čajíček, a kdž jsme jí ho nedali, protože nás vydírala, tak mi zabila mého familiara - pixi Matýska.
Chudak Quido je ted bez své ferie a nosí její kostřičku v kapse, než najede nějakého hodného kněze, co by mu ji oživil.....
Ale měli jsme šanci čajíček, než nam dala hellballeček
Re: DM a jejjich hra (permky a odchod hráčů)
Posted: 22:36 30. Oct 2011
by rosnicka
ale umlatit postavu ze se jen prisla zeptat na nekoho zavreneho je taky dost kruty
Re: DM a jejjich hra (permky a odchod hráčů)
Posted: 22:40 30. Oct 2011
by de Aers
Zajímalo by mě kolik hráčů si přečetlo reálie světa nebo se ve hře se svou postavou snažily informovat o světové situaci.
A taky kolik je tu hloupých hráčů, kteří tohle ví a přesto si dál hrajou jen svoje a neberou okolí na vědomí.
Re: DM a jejjich hra (permky a odchod hráčů)
Posted: 22:41 30. Oct 2011
by Lord_Berserk
Skurkaa wrote:Řekl bych že je to individuální. A i kdyby to nebyla permka, tak bych už dál nepokračoval. A prosím mě dál neřešte, teda leda mi popřát šťastnou cestu

Podle tohodle soudim, ze hrac mel s postavou a dalsim pokracovani jasno a nejak mi unika vyznam tohodle Flamu ...

Nebo se schvalne nevydal na cestu zla a byl to jenom omyl ?
Kdyztak mi to osvetlete, ale jakmile je na nekoho vypsana vodmena tak je to jasny ... pan rohatej ma dole dalsiho otroka

Re: DM a jejjich hra (permky a odchod hráčů)
Posted: 22:43 30. Oct 2011
by Molly23
No u gardy, pouštních psů to snad ani nejde. U Inkvizice... tam to chápu tak nějak napůl. Přijde mi (opět můj osobní názor), že někteří představitelé fakt nejsou paladini, ale spíše Xianiny kněžky, při jejich mučení jen neteče krev, ale tahá se za nervy

. Nechci vám diktovat jak se to má dělat, to fakt ne, to si netroufám. Jen si vylejvám srdíčko.
Ale mám třeba jen zkušenost s úředníkem, co mě doslova poslal do prdele co mu lezu do kanclu

. Co se dá dělat no...
Také se mi někdy zdá (můj pohled

), že se někdy NPC chovají pokaždé jinak k jednomu PC. Ale to zase né tak často. Chápu zase když za jedno NPC hraje vice DM, že to je složité, jen je to škoda, když k tomu dojde.
Já tu nechci nijak schazovat práci DM, jsme rád, že se něco vůbec děje, jen dávám návrhy co by snad šlo vylepšit, upravit... jak to vidím já.
Chtěl bych ale poděkovat, poslední dobou je svět okolo hodně živej. To je dobře! Jen tak dál! Hrozně mě to baví, hlavně vypjaté scénky s gardou, kdy se kříží přesvědčení mojí postavy s pudem sebezíchovi

.
Re: DM a jejjich hra (permky a odchod hráčů)
Posted: 22:44 30. Oct 2011
by kokosak
...něco si přibarvíme, něco vynecháme a už jsou z nás nevinný oběti, který vůůůbec za nic nemůžou, že?
edit: kdo si to vztáhne na sebe, tak přesně pro toho je to určeno.
Re: DM a jejjich hra (permky a odchod hráčů)
Posted: 22:47 30. Oct 2011
by DenGrasse
rosnicka wrote:ale umlatit postavu ze se jen prisla zeptat na nekoho zavreneho je taky dost kruty
Zmíněná postava vyzývala ke vzpouře a urážela šlechtice a kapitána městské stráže před desítkami přítomných. Nebyla tedy umlácena za to, že se přišla zeptat.
Většina těchhle flame vzniká z toho, že se do nich montují lidi, kteří nevědí nic o tom co se stalo.
Re: DM a jejjich hra (permky a odchod hráčů)
Posted: 22:49 30. Oct 2011
by rosnicka
tak to se omlouvam
Re: DM a jejjich hra (permky a odchod hráčů)
Posted: 22:51 30. Oct 2011
by de Aers
A taky nechápu proč někteří, mají tendence řešit něco za ostatní, když se něco semele, snad se každej umí ozvat sám, když se mu něco nelíbí ne ?
Pak se záležitosti jen víc a víc zamotávají mi přijde.
Re: DM a jejjich hra (permky a odchod hráčů)
Posted: 22:52 30. Oct 2011
by Koninho87
Homer zpět Homer zpět

Re: DM a jejjich hra (permky a odchod hráčů)
Posted: 23:01 30. Oct 2011
by kokosak
DenGrasse wrote:Zmíněná postava vyzývala ke vzpouře a urážela šlechtice a kapitána městské stráže před desítkami přítomných. Nebyla tedy umlácena za to, že se přišla zeptat.
.
A nebyla umlácena, jen nepřežila bičování. Abychom byli úplně přesní.