Page 2 of 4
Re: Glejt
Posted: 18:50 06. Jan 2012
by DenGrasse
Nalkanar wrote:Kuciku, ono je hezké, že "existuje" možnost provést nějakou politickou změnu. Ale to je teorie a realita se pohybuje někde jinde.
To, že možnost existuje, je vždycky teorie (kdyby to byla realita musely by se změny dít pořád a jen tak samy od sebe). Jestli se teorie převede do praxe je jiná věc a záleží to hlavně na hráčích. Pokud k tomu přistoupí "ono to nejde", tak mají pravdu a nejde to.
Re: Glejt
Posted: 18:51 06. Jan 2012
by Czech_Luthor
Souhlasím s Nalkanarem... A zároveň s ním nemohu souhlasit.
Ono naběhnout na náměstí a začít ječet, "Lidi nedejte se, svrněte kancléře" , je tak trošku mimo normální chápání běžného jedince.
Naopak, intrikařit, snažit se něco změnit, zavést nenávist mezi lidi... To už je něco jiného, ale bohužel to člověk bez pomoci a ochoty DM nezvládne.
Toť muj názor a teď mě kamenujte! *roztáhne ruce*
Re: Glejt
Posted: 18:55 06. Jan 2012
by Bahnak
kucik wrote:Glejty jsou nedotažené. S tím souhlasím. Je potřeba je buď úplně zrušit, nebo nějak systematizovat.
Mám stejný názor, nechte se překvapit. Zbylé věci co se tu řeší jsou nad mé chápání...
Re: Glejt
Posted: 19:01 06. Jan 2012
by Nalkanar
DenGrasse wrote:Nalkanar wrote:Kuciku, ono je hezké, že "existuje" možnost provést nějakou politickou změnu. Ale to je teorie a realita se pohybuje někde jinde.
To, že možnost existuje, je vždycky teorie (kdyby to byla realita musely by se změny dít pořád a jen tak samy od sebe). Jestli se teorie převede do praxe je jiná věc a záleží to hlavně na hráčích. Pokud k tomu přistoupí "ono to nejde", tak mají pravdu a nejde to.
Nezáleží hlavně na hráči. Hráči o převod do praxe stojí mnoho měsíců, ale nedostává se DM pozornosti, aby bylo možné cokoliv provádět.
Luthor: ano, nemyslím ty Gufiovské "útoky na radnici", ale myslím jakoukoliv inteligentní snahu (hlavně právě "intriky")
Re: Glejt
Posted: 19:02 06. Jan 2012
by Czech_Luthor
Nalkanar wrote:DenGrasse wrote:Nalkanar wrote:Kuciku, ono je hezké, že "existuje" možnost provést nějakou politickou změnu. Ale to je teorie a realita se pohybuje někde jinde.
To, že možnost existuje, je vždycky teorie (kdyby to byla realita musely by se změny dít pořád a jen tak samy od sebe). Jestli se teorie převede do praxe je jiná věc a záleží to hlavně na hráčích. Pokud k tomu přistoupí "ono to nejde", tak mají pravdu a nejde to.
Nezáleží hlavně na hráči. Hráči o převod do praxe stojí mnoho měsíců, ale nedostává se DM pozornosti, aby bylo možné cokoliv provádět.
Luthor: ano, nemyslím ty Gufiovské "útoky na radnici", ale myslím jakoukoliv inteligentní snahu (hlavně právě "intriky")
Všechno je to o snaze, o ničem jiném... A samozřejmě (ač to říkám nerad) o přízni DMs. Přecijen je to běh na veelmi dlouhou trať, ale ovoce na konci by mohlo být šťavnaté.
Re: Glejt
Posted: 19:03 06. Jan 2012
by DenGrasse
Možná je dobré DM upozornit na to že chceš provádět. Pozoroval jsem jisté postavy při hře mnohokrát a nikdy jsem nenabyl pocitu že něco provádí. Pokud potřebuješ součinnost NPC pak to bez domluvy nejde.
Re: Glejt
Posted: 19:09 06. Jan 2012
by Nalkanar
Těžko upozorňovat, když DMka jsou neaktivní, takže i když je možno domluvit přes fórum/pm přítomnost, tak se do hry prostě nedostanou. Rebelové mají kupříkladu fórum, ale bez DMek můžou ve hře dělat prd a odchytávat DMko náhodně ve hře na cokoliv "sofistikovanějšího" mi příjde jako hloupost, když DM nebude mít čas si připravit, co potřebuje, a hráči zase nebudou v takovém počtu a stavu, jakém by si přáli něco takového provádět.
Re: Glejt
Posted: 19:31 06. Jan 2012
by jachyra
DenGrasse wrote:Možná je dobré DM upozornit na to že chceš provádět. Pozoroval jsem jisté postavy při hře mnohokrát a nikdy jsem nenabyl pocitu že něco provádí. Pokud potřebuješ součinnost NPC pak to bez domluvy nejde.
No poviem takto

už mesiac, dva sa snažíme ako rod niečo získať (Nalk, neboj, ja viem že ty aj iní sa o nejaké veci snažia už aj pol roka a nič) .. v podstate dve veci .. a ako som už písala niekde inde, je skoro nemožné DM k tomu získať .. buďto ma nemajú radi

, alebo nemajú čas, alebo fakt sa im nedá (tie DM pozdravujem a vskutku nič z toho, čo píšem, nemyslím v zlom .. skúšky, rodina a ostatné veci z reality sú dôležitejšie ako hra)
Pokiaľ sa nejaká v podstate pre svet obyčajná vec nedá vybaviť tak, aby sa vôbec dalo o to pokúsiť (ala ani len na ten pokus nedôjde) ... tak rebélia je úplne ale úplne nereálna

Re: Glejt
Posted: 19:36 06. Jan 2012
by Bahnak
Jak říkám - nad mé chápání...
I když rozumím stížnosti tak již nerozumím v čem je tato diskuze konstruktivní...
Aktivní DMs - Questíme
Neaktivní DMs - zabavíme se sami
Hrál jsem nějakej ten rok za pajzly - DM nikde a stejně jsme si to užili, pak se nás ujal Krata a dodnes na jeho pár Q vzpomínáme.
Hrál jsem nějakej rok dole, opět bez DM, opět zábavy kopec, MAKU se nám postaral časem i o nějakej ten Q a super.
Questy jsme si vždy dělali sami, sice to nemělo onu patinu DM přítomnosti ale o to víc jsme intrikovali mezi sebou a vymýšleli tuny kravin.
Proč je po DMs pořád taková sháňka, to fakt nechápu, copak se už lidi neumí bavit jinak než že jim DM vymyslí sáhodlouhý Q s mnoha epizodami?
Nepřesunem tuhle podinou diskuzi do SPAMu? Fakt netuším proč se řeší zrovna tohle v TOPICu o glejtu...
Re: Glejt
Posted: 19:37 06. Jan 2012
by kucik
Imho se vsechno da. Napis DMku (aktivnimu DMku) zpravu: Potrebuju odehrat to a to, mas cas tenhle tyden .. blabla ?
Zpravidla ti odpovi mam/nemam cas, nebo ze to musi s nekym probrat. Pokud se delsi dobu nic nedeje, opakuj postup.
Re: Glejt
Posted: 19:45 06. Jan 2012
by jachyra
kucik wrote:Imho se vsechno da. Napis DMku (aktivnimu DMku) zpravu: Potrebuju odehrat to a to, mas cas tenhle tyden .. blabla ?
Zpravidla ti odpovi mam/nemam cas, nebo ze to musi s nekym probrat. Pokud se delsi dobu nic nedeje, opakuj postup.
Ver, že som to skúšala

dopadla to tak, ako to dopadlo ..
to Bahňák - ono nejde o to, že by som sa sťažovala, skôr sa snažím poukázať na pravý stav vecí

)) všetko, čo sa dá, si vybavujeme sami ... len žiaľ ako som povedala, niektoré veci sa nedajú vybaviť v súkromí

ale akonáhle o to bude postarané, najskôr zase budú mať DMs od nás na veľmi dlho pokoj

Re: Glejt
Posted: 19:45 06. Jan 2012
by Jose
Když se tady dva a půl roku bavíš sám s vyjímkou jedné třívečerní akce a možná dvoum, kam se dostaneš omylem a nevíš o co de, tak pak dostáváš časem pocit beznaděje. Ja se umim zabavit sám a tím nemyslím kraftění jak mr. Mgr, ale prostě to nejde pořád. Nebýt na tom závislí tak už tu dávno nejsem

Re: Glejt
Posted: 19:47 06. Jan 2012
by Derken-
Taky by se na Vás mohli ****** a nedělat pro vás nic, když si pořád akorát stěžujete.
Re: Glejt
Posted: 19:54 06. Jan 2012
by jachyra
Derken- wrote:Taky by se na Vás mohli ****** a nedělat pro vás nic, když si pořád akorát stěžujete.
Ja hovorím, že ja sa nesťažujem

ja som sa len snažila poukázať, aká je skutočnosť .. ja naopak mám rada, keď si môžeme veci vybavovať sami ..
Re: Glejt
Posted: 20:00 06. Jan 2012
by kucik
jachyra wrote:kucik wrote:Imho se vsechno da. Napis DMku (aktivnimu DMku) zpravu: Potrebuju odehrat to a to, mas cas tenhle tyden .. blabla ?
Zpravidla ti odpovi mam/nemam cas, nebo ze to musi s nekym probrat. Pokud se delsi dobu nic nedeje, opakuj postup.
Ver, že som to skúšala

dopadla to tak, ako to dopadlo ..
Ja nevim, jak to dopadlo. Jedine co vim je, ze jste hodili dotaz, ze chcete **** a **** nebo ****. Pokud vim, tak v tom nebyl problem. Akorat to melo byt za neco. O zadnem pokracovani nevim. Takze pokud mate pocit, ze to usnulo, zkuste to znovu.
Ono je totiz fakt mozny, ze to nekde usne, zapomene se na to a tak dale. A tim, ze budete cekat na druhou stranu se nikam nic nepohne.