Page 2 of 4

Re: Glejt

Posted: 18:50 06. Jan 2012
by DenGrasse
Nalkanar wrote:Kuciku, ono je hezké, že "existuje" možnost provést nějakou politickou změnu. Ale to je teorie a realita se pohybuje někde jinde.
To, že možnost existuje, je vždycky teorie (kdyby to byla realita musely by se změny dít pořád a jen tak samy od sebe). Jestli se teorie převede do praxe je jiná věc a záleží to hlavně na hráčích. Pokud k tomu přistoupí "ono to nejde", tak mají pravdu a nejde to.

Re: Glejt

Posted: 18:51 06. Jan 2012
by Czech_Luthor
Souhlasím s Nalkanarem... A zároveň s ním nemohu souhlasit.

Ono naběhnout na náměstí a začít ječet, "Lidi nedejte se, svrněte kancléře" , je tak trošku mimo normální chápání běžného jedince.
Naopak, intrikařit, snažit se něco změnit, zavést nenávist mezi lidi... To už je něco jiného, ale bohužel to člověk bez pomoci a ochoty DM nezvládne.

Toť muj názor a teď mě kamenujte! *roztáhne ruce*

Re: Glejt

Posted: 18:55 06. Jan 2012
by Bahnak
kucik wrote:Glejty jsou nedotažené. S tím souhlasím. Je potřeba je buď úplně zrušit, nebo nějak systematizovat.
Mám stejný názor, nechte se překvapit. Zbylé věci co se tu řeší jsou nad mé chápání...

Re: Glejt

Posted: 19:01 06. Jan 2012
by Nalkanar
DenGrasse wrote:
Nalkanar wrote:Kuciku, ono je hezké, že "existuje" možnost provést nějakou politickou změnu. Ale to je teorie a realita se pohybuje někde jinde.
To, že možnost existuje, je vždycky teorie (kdyby to byla realita musely by se změny dít pořád a jen tak samy od sebe). Jestli se teorie převede do praxe je jiná věc a záleží to hlavně na hráčích. Pokud k tomu přistoupí "ono to nejde", tak mají pravdu a nejde to.
Nezáleží hlavně na hráči. Hráči o převod do praxe stojí mnoho měsíců, ale nedostává se DM pozornosti, aby bylo možné cokoliv provádět.

Luthor: ano, nemyslím ty Gufiovské "útoky na radnici", ale myslím jakoukoliv inteligentní snahu (hlavně právě "intriky")

Re: Glejt

Posted: 19:02 06. Jan 2012
by Czech_Luthor
Nalkanar wrote:
DenGrasse wrote:
Nalkanar wrote:Kuciku, ono je hezké, že "existuje" možnost provést nějakou politickou změnu. Ale to je teorie a realita se pohybuje někde jinde.
To, že možnost existuje, je vždycky teorie (kdyby to byla realita musely by se změny dít pořád a jen tak samy od sebe). Jestli se teorie převede do praxe je jiná věc a záleží to hlavně na hráčích. Pokud k tomu přistoupí "ono to nejde", tak mají pravdu a nejde to.
Nezáleží hlavně na hráči. Hráči o převod do praxe stojí mnoho měsíců, ale nedostává se DM pozornosti, aby bylo možné cokoliv provádět.

Luthor: ano, nemyslím ty Gufiovské "útoky na radnici", ale myslím jakoukoliv inteligentní snahu (hlavně právě "intriky")

Všechno je to o snaze, o ničem jiném... A samozřejmě (ač to říkám nerad) o přízni DMs. Přecijen je to běh na veelmi dlouhou trať, ale ovoce na konci by mohlo být šťavnaté.

Re: Glejt

Posted: 19:03 06. Jan 2012
by DenGrasse
Možná je dobré DM upozornit na to že chceš provádět. Pozoroval jsem jisté postavy při hře mnohokrát a nikdy jsem nenabyl pocitu že něco provádí. Pokud potřebuješ součinnost NPC pak to bez domluvy nejde.

Re: Glejt

Posted: 19:09 06. Jan 2012
by Nalkanar
Těžko upozorňovat, když DMka jsou neaktivní, takže i když je možno domluvit přes fórum/pm přítomnost, tak se do hry prostě nedostanou. Rebelové mají kupříkladu fórum, ale bez DMek můžou ve hře dělat prd a odchytávat DMko náhodně ve hře na cokoliv "sofistikovanějšího" mi příjde jako hloupost, když DM nebude mít čas si připravit, co potřebuje, a hráči zase nebudou v takovém počtu a stavu, jakém by si přáli něco takového provádět.

Re: Glejt

Posted: 19:31 06. Jan 2012
by jachyra
DenGrasse wrote:Možná je dobré DM upozornit na to že chceš provádět. Pozoroval jsem jisté postavy při hře mnohokrát a nikdy jsem nenabyl pocitu že něco provádí. Pokud potřebuješ součinnost NPC pak to bez domluvy nejde.

No poviem takto :D už mesiac, dva sa snažíme ako rod niečo získať (Nalk, neboj, ja viem že ty aj iní sa o nejaké veci snažia už aj pol roka a nič) .. v podstate dve veci .. a ako som už písala niekde inde, je skoro nemožné DM k tomu získať .. buďto ma nemajú radi :twisted: , alebo nemajú čas, alebo fakt sa im nedá (tie DM pozdravujem a vskutku nič z toho, čo píšem, nemyslím v zlom .. skúšky, rodina a ostatné veci z reality sú dôležitejšie ako hra)
Pokiaľ sa nejaká v podstate pre svet obyčajná vec nedá vybaviť tak, aby sa vôbec dalo o to pokúsiť (ala ani len na ten pokus nedôjde) ... tak rebélia je úplne ale úplne nereálna :mrgreen:

Re: Glejt

Posted: 19:36 06. Jan 2012
by Bahnak
Jak říkám - nad mé chápání...
I když rozumím stížnosti tak již nerozumím v čem je tato diskuze konstruktivní...
Aktivní DMs - Questíme
Neaktivní DMs - zabavíme se sami
Hrál jsem nějakej ten rok za pajzly - DM nikde a stejně jsme si to užili, pak se nás ujal Krata a dodnes na jeho pár Q vzpomínáme.
Hrál jsem nějakej rok dole, opět bez DM, opět zábavy kopec, MAKU se nám postaral časem i o nějakej ten Q a super.
Questy jsme si vždy dělali sami, sice to nemělo onu patinu DM přítomnosti ale o to víc jsme intrikovali mezi sebou a vymýšleli tuny kravin.

Proč je po DMs pořád taková sháňka, to fakt nechápu, copak se už lidi neumí bavit jinak než že jim DM vymyslí sáhodlouhý Q s mnoha epizodami?
Nepřesunem tuhle podinou diskuzi do SPAMu? Fakt netuším proč se řeší zrovna tohle v TOPICu o glejtu...

Re: Glejt

Posted: 19:37 06. Jan 2012
by kucik
Imho se vsechno da. Napis DMku (aktivnimu DMku) zpravu: Potrebuju odehrat to a to, mas cas tenhle tyden .. blabla ?

Zpravidla ti odpovi mam/nemam cas, nebo ze to musi s nekym probrat. Pokud se delsi dobu nic nedeje, opakuj postup.

Re: Glejt

Posted: 19:45 06. Jan 2012
by jachyra
kucik wrote:Imho se vsechno da. Napis DMku (aktivnimu DMku) zpravu: Potrebuju odehrat to a to, mas cas tenhle tyden .. blabla ?

Zpravidla ti odpovi mam/nemam cas, nebo ze to musi s nekym probrat. Pokud se delsi dobu nic nedeje, opakuj postup.
Ver, že som to skúšala :D dopadla to tak, ako to dopadlo ..

to Bahňák - ono nejde o to, že by som sa sťažovala, skôr sa snažím poukázať na pravý stav vecí ;))) všetko, čo sa dá, si vybavujeme sami ... len žiaľ ako som povedala, niektoré veci sa nedajú vybaviť v súkromí :D ale akonáhle o to bude postarané, najskôr zase budú mať DMs od nás na veľmi dlho pokoj :mrgreen:

Re: Glejt

Posted: 19:45 06. Jan 2012
by Jose
Když se tady dva a půl roku bavíš sám s vyjímkou jedné třívečerní akce a možná dvoum, kam se dostaneš omylem a nevíš o co de, tak pak dostáváš časem pocit beznaděje. Ja se umim zabavit sám a tím nemyslím kraftění jak mr. Mgr, ale prostě to nejde pořád. Nebýt na tom závislí tak už tu dávno nejsem :)

Re: Glejt

Posted: 19:47 06. Jan 2012
by Derken-
Taky by se na Vás mohli ****** a nedělat pro vás nic, když si pořád akorát stěžujete.

Re: Glejt

Posted: 19:54 06. Jan 2012
by jachyra
Derken- wrote:Taky by se na Vás mohli ****** a nedělat pro vás nic, když si pořád akorát stěžujete.

Ja hovorím, že ja sa nesťažujem :mrgreen: ja som sa len snažila poukázať, aká je skutočnosť .. ja naopak mám rada, keď si môžeme veci vybavovať sami ..

Re: Glejt

Posted: 20:00 06. Jan 2012
by kucik
jachyra wrote:
kucik wrote:Imho se vsechno da. Napis DMku (aktivnimu DMku) zpravu: Potrebuju odehrat to a to, mas cas tenhle tyden .. blabla ?

Zpravidla ti odpovi mam/nemam cas, nebo ze to musi s nekym probrat. Pokud se delsi dobu nic nedeje, opakuj postup.
Ver, že som to skúšala :D dopadla to tak, ako to dopadlo ..
Ja nevim, jak to dopadlo. Jedine co vim je, ze jste hodili dotaz, ze chcete **** a **** nebo ****. Pokud vim, tak v tom nebyl problem. Akorat to melo byt za neco. O zadnem pokracovani nevim. Takze pokud mate pocit, ze to usnulo, zkuste to znovu.
Ono je totiz fakt mozny, ze to nekde usne, zapomene se na to a tak dale. A tim, ze budete cekat na druhou stranu se nikam nic nepohne.