Page 2 of 2

Re: Slabšie veci z craftu ako z obchodu

Posted: 20:06 22. Jan 2012
by menderon
Jachym wrote:Nechci kvůli tomu zakládat speciální téma tak to napíšu sem . je pravda , že věci vyrobené hráči v craftu jsou o něco slabší jako z obchodu ale jsou také 2x tak levnější. Avšak řemeslník má možnost - šanci že vyrobí výjimečný kus , který nese i jméno.
Dnes se o tom přesvědčila i Menhiri když se jí v dílnách povedlo vyrobit unikátní těžkou kuši z prastarého dubu se jménem "Uzemňovač".
Myslím si že tyto zbraně jsou lepší než-li ty z obchodu a o dost levnější.
Kuše je naprodej.

1. zahrnul jsi do toho levnější tréning craftu z hlediska časového?
2. zahrnul jsi tam zkažené výrobky?
3. zahrnul jsi do toho čas na sehnání surovin?
4. zahrnul jsi do toho čas na výrobu?

Porovnal jsi tyhle veci s creepem/ jinu aktivitou, kdeje možné získat zdroje?

Je stále tvé tvrzení pravdive?

Re: Slabšie veci z craftu ako z obchodu

Posted: 20:21 22. Jan 2012
by Prasokralik
Já nechápu proč pořád řešíte zjevné věci. Je předmět, jak je na konceptu thalie dostupný v kraftu? Pokud ano, je silnější než věci z obchodu, pokud ne, je v obchodě jeho náhražka, dokud nebude v kraftu dodělaný. Kdy bude kraft dodělaný? To se neví, není to práce na dvě hodiny.

Co je na tom k nepochopení? To by pochopila i opice, kdyby se naučila číst. A přesto někteří hráči....

Re: Slabšie veci z craftu ako z obchodu

Posted: 20:25 22. Jan 2012
by J.F.Payne
Prasokralik wrote:Co je na tom k nepochopení? To by pochopila i opice, kdyby se naučila číst. A přesto někteří hráči....
+1 :D

Ale mám jeden stupidní, opičí dotaz. Je záměr, že kapuce jsou na obranu silnější než všechny přilby, se kterýma jsem zatím měl tu čest?

Kapuce dává bonus do AC a výcviku, žádné postihy.
Přilba dává menší bonus do AC i výcviku, a postihy na všímavost, hledání a snad tichý pohyb...

Přilbu nosím jen proto, aby můj palach neběhal v gangsta kapuci...

Re: Slabšie veci z craftu ako z obchodu

Posted: 20:33 22. Jan 2012
by Prasokralik
V přilbách se nevyznám, ale tuším že je na ně předpoklad nějaké síly a navíc je možné je užívat dříve než kapuce. Kapuce v kraftu vyrobit nejdou vůbec, tedy dokud nebyly jejich náhražky u obchodníka, mohly dexové postavy na hlavě nosit leda věnce z pampelišek. Stejné je to s botama.

edit: Ale ano, je s podivem, že je na ně vlastně menší předpoklad (vyjma levelového) a přitom jsou silnější. Je vůbec zajímavé jak je thalie zaměřená na sílu, ajkožto předpoklad pro vybavení a nic jiného. Chceš meč a neuneseš ho? Máš smůlu. Chceš luk, ale jsi kopyto s obratností tak malou, že ani nedovedeš ohnout dva prsty abys založil šíp? Pchá, to nikdo neřeší, klidně si to používej. Víme kam směřuju? :P

Re: Slabšie veci z craftu ako z obchodu

Posted: 20:35 22. Jan 2012
by Czech_Luthor
Chyba králíku, kapuce z craftu udělat jde :wink:

Re: Slabšie veci z craftu ako z obchodu

Posted: 20:37 22. Jan 2012
by Prasokralik
Czech_Luthor wrote:Chyba králíku, kapuce z craftu udělat jde :wink:
jo jde ale ne koncipovaná tak jak by měla - tedy rovná těm které se prodávají v... super ultra tajném šopu, který nevyzradím abych neudával ic info.

Ale to jsme zas u té (ne)schopnosti porozumět psanému textu...

pro jistotu, Rejty napsal
Do specializovaných obchodů přidány následující věci:

- lepší mnišské rukavice
- lepší šaty a lehké a střední zbroje, které v craftu chybí (navíc jsou srovnány s plátovými zbrojemi)
- štíty, které se zatím nedají vyrobit v craftu
- kapuce na moudrost
- kapuce srovnatelné s helmami
- boty srovnatelné s plátovými botami

Věci budou v obchodech do té doby, než se přidají do craftu!
víc polopaticky už to nejde....

Re: Slabšie veci z craftu ako z obchodu

Posted: 20:42 22. Jan 2012
by Czech_Luthor
Nevim co řešíš, skoro nic neni rovný tomu co se prodává...
Kapuce, boty, nic...

Co mi třeba fakt vadí. Nedá se sehnat nic (s dobrym bonusem/lvl) pro dexaře.
Mám výbornou zbroj, to ano, ale pro hraničáře. Když chci sehnat něco, v čem bych měl vyšší hide/ms, mám smůlu. Nejlepší věc jsem viděl +3AC, +3Hide, +3MS, fear(5). Víc nic

Re: Slabšie veci z craftu ako z obchodu

Posted: 20:45 22. Jan 2012
by Prasokralik
Jistě, protože kraft není udělaný tak jak je koncipovaný. To co je v obchodech je stav jaký -MÁ- být v kraftu. Ale není. Proto ty věci jsou -MOMENTÁLNĚ- (rozuměj dočasně) v obchodech.

Re: Slabšie veci z craftu ako z obchodu

Posted: 20:48 22. Jan 2012
by Czech_Luthor
Fakt? Nepovídej, ty jsi ale chytrej klučina, chceš sladkost?

Re: Slabšie veci z craftu ako z obchodu

Posted: 20:50 22. Jan 2012
by kucik
Helmy jsou delany kdysi davno, kdezo kapuce se predelavaly, tak, aby lip vyhovovaly. Proto.

Re: Slabšie veci z craftu ako z obchodu

Posted: 20:58 22. Jan 2012
by -darkvision-
Prasokralik wrote: pro jistotu, Rejty napsal
Do specializovaných obchodů přidány následující věci:

- lepší mnišské rukavice
- lepší šaty a lehké a střední zbroje, které v craftu chybí (navíc jsou srovnány s plátovými zbrojemi)
- štíty, které se zatím nedají vyrobit v craftu
- kapuce na moudrost
- kapuce srovnatelné s helmami
- boty srovnatelné s plátovými botami

Věci budou v obchodech do té doby, než se přidají do craftu!
Je zajímavé, že mé oko ty věci dole v obchodech ještě nezahlédlo.

Re: Slabšie veci z craftu ako z obchodu

Posted: 21:15 22. Jan 2012
by kucik
-darkvision- wrote:
Je zajímavé, že mé oko ty věci dole v obchodech ještě nezahlédlo.
Tak pro to mam hned tri mozna vysvetleni.
1. Selektivni slepota.
2. Spiknuti obchodu.
3. Ty veci tam proste nejsou.

A timto bych v tomto topicu tema ,,Ale v podtemnu to neni!" rad uzavrel. Ano, pochopili jsme, ze to tam neni a vsichni to - myslim - akceptovali.
Diky

Re: Slabšie veci z craftu ako z obchodu

Posted: 21:32 22. Jan 2012
by Prasokralik
Czech_Luthor wrote:Fakt? Nepovídej, ty jsi ale chytrej klučina, chceš sladkost?
Ne, mě jako odměna zcela postačí, když tyhle zjevné věci pochopí tvoje maličkost

Re: Slabšie veci z craftu ako z obchodu

Posted: 21:40 22. Jan 2012
by Czech_Luthor
No, menší problém, já to chápu celou dobu :roll:

Re: Slabšie veci z craftu ako z obchodu

Posted: 21:48 22. Jan 2012
by -darkvision-
kucik wrote:
-darkvision- wrote:
Je zajímavé, že mé oko ty věci dole v obchodech ještě nezahlédlo.
Tak pro to mam hned tri mozna vysvetleni.
1. Selektivni slepota.
2. Spiknuti obchodu.
3. Ty veci tam proste nejsou.

A timto bych v tomto topicu tema ,,Ale v podtemnu to neni!" rad uzavrel. Ano, pochopili jsme, ze to tam neni a vsichni to - myslim - akceptovali.
Diky
Jsem rád že to všichni pochopili.
Jen mě zajímá zda to tým třeba nehodlá tedy dát i dolů do obchodu?
Nějak se mi zdá že váhy nejsou vyrovnány.
Pokad tým napíše že do obchodu bylo něco dáno (jako prozatimní náhrada craftu) a pak se zjistí, že to je jen nahoře a dole ne. Nebylo by dobré to dát i dolů tedy?

Pokad to necháte jen nahoře a dole ne, není to náhrada za craft totiž!