Page 2 of 2

Re: JSD

Posted: 12:54 14. Feb 2012
by DenGrasse
Nj, von taky říkal, že naprosto bezpečně poznaj cizince. Jednou prý chtěl letět se Samarkandu do Buchary (nebo naopak) aby si to tam prohlídl. Na místním letišti (byla to vnitrostátní, nejen vnitrosovětská, ale i vnitrostátní linka) si objednal lístek.
"Vy innostraněc" pravila neomylně baba lístkařka. (Upozorňuji že dotyčný mluví mimořádně kvalitně rusky a je od rodilého mluvčího k nerozeznání). "Něvozmožno!"
Bác! Zavřela mu okénko před nosem.

Tak přemýšlel, co bude dělat. Zrovna tam byla putovní výstavka karlovarského skla a on děla kurátora. Tak si "vypůjčil" jednu vázu (Moser stejně celou výstavku předem odepsal, neboť věděl, že soudruhům se bude líbit tak že si jí nechají), tu donesl na stanoviště autobusů a nějaký řidič ho do té Bucháry odvezl. Jel 300 km sám, řidič na něj celý den čekal a pak ho odvezl zase zpátky.