A já budu diskutovat.
xxxMajkyxxx wrote:
Protoze demokracie, tak jak dneska funguje se chvasta vetsinovym nazorem, pritom mensi cast lidstva, zije na ukor vetsi casti lidstva.
Nepochopil jsem z toho, jestli ti vadí sociální politika, tedy sponzorování menší části lidstva větší částí, nebo jestli je to onen 99% argument, že malé procento lidí má velký majetek. Prosím upřesnit.
xxxMajkyxxx wrote:Protoze pokud budu napriklad chtit jednou bydlet ve vlastnim dome, musim se nechat zaplest do siti skol, papiru absolutne nevypovidajicich o mych schopnostech
No... když se nic nenaučíš, nic nebudeš umět. Na druhou stranu jediný, co musíš, je mít základku. Jestli pak budeš dobrej v tom, co budeš dělat, tak už nikoho nějaký tvoje studium zajímat nebude. Viz všichni úspěšní lidi se střední (třá Zuckerberg, Jobs, Gates).
xxxMajkyxxx wrote:dobre prace, financne socialni struktury dani, zdravotniho pojisteni, socialniho pojisteni, inflace, duchodu, ktery moje generace nikdy nebude mit, hypotek, duchodovych sporeni, zivotnich pojistek.
No, máš pravdu, bez dobrý práce si dům asi nikdy nepořídíš. Daně se bohužel taky platit musej, jinak by dost lidí umřelo hlady. Respektive neumřelo by, ale začalo by rabovat.
xxxMajkyxxx wrote: Vetsina penez ktere si jako jedinec vydelam putuji do cerne diry jmenem statni pokladna, ktera je kupodivu porad prazdna a vybirana lidmi, kteri se daji oznacit za vlastizradce. Lidmi kteri kteri rozprodali vse o co by se mel prave stat starat.
No, tady trochu mixuješ několik věcí. Pokladna by měla být podle mého prázdná (na konci roku). Stejně tak by stát neměl podle mýho mít moc podniků, protože je prachmizernej hospodář. Souhlasím s tím, že strategický věci má mít smysl státní, nebo polostátní, jako třeba přirozený monopoly. Jinak se stát má starat o armádu, policii a takovýhle věci, který z principu soukromý bejt nemůžou.
xxxMajkyxxx wrote:Zbyvaji mi tedy dve moznosti. Bud ozelim vse ostatni okolo a svuj zivot venuju resenim vsech tehle "pozadavku", nebo budu cely zivot zit na hranici bidy a nejistoty opovrhovan a prehlizen temi "zeshora".
No, chápu, že se to nezdá lehký. Ale zas tak těžký to není. Nemyslím, že "to všechno" ti sebere život a ty pak nic nemáš. Vyladit práci s osobním životem jde celkem dobře, ostatně drtivá většina lidí to zvládá. Málokdo je zastrčenej workoholik nebo bezdomovec. Oba typy jsou, ale není jich moc.
xxxMajkyxxx wrote:Pokud zvolim prvni moznost, nemam nikde jistotu, ze se v mem zivote nevyskytne jedna udalost, ktera prakticky vse pohrbi a budu muset zacit odznova, pokud toho budu vubec schopen. Vetsinu svoji energie budu muset venovat prave do toho abych vsechny tyhe veci uridil.
No od toho máš ty pojištění, daně a tak dále. Stojí tě to jednou si udělat finanční rozvahu, zvolit si vhodný způsoby a pokud nejseš podnikatel, tak už pak jen jednou každej měsíc dostaneš vejplatu a trvalý příkazy se postaraj o zbytek.
xxxMajkyxxx wrote:Pak je tu treti moznost, ze budu krast, podvadet a snazit se osulit vse co jde, coz je proti moji vlastni lidskosti a presvedcemi.
To můžeš, ale nemusíš. Z dlouhodobýho hlediska se ti to ale stejnak nevyplatí.
xxxMajkyxxx wrote:Nebo ctvrta moznost, ze budu mit bohate rodice, kteri se mi postaraji o to abych mel vsechna reseni pohodlnejsi a budu moct svuj zivot venovat reseni "skutecnych" problemu a nebudu jen muset bojovat o preziti. A tady uz mame elitarstvi, ktere vskutku funguje.
Děti, který všechno dostanou naservírovaný maj v reálnym životě těžký problémy se uplatnit. Možná když jsou Paris Hilton, tak všechno jmění rodičů nedokážou rozházet dost rychle (ale stačí jeden šikulka, přijdou o všechno a skončej pod mostem).
Máš právě tu svobodu a volnost k tomu, řešit svoje problémy sám. Můžeš věnovat svůj čas sebevzdělání, ať už ve škole, nebo mimo ni. Můžeš se snažit o to bejt úspěšnej a nebo se na to vyprdnout. Podle toho taky bude vypadat tvůj život. Nikdo ti nic nedá, musíš se snažit.
Opravdu chápu, že těch věcí ve chvíli, kdy s tím nemáš žádný zkušenosti se může zdát hodně. Ale jediný, co opravdu musíš je se postarat o sebe.
Jo a na okraj: zapomněl si na možnost osamělé existence na samotě u lesa. Jsou lidi, který tak žijou a jsou spokojený. Maj tu svobodu si zvolit takovej styl života, kterej jim vyhovuje.
Edit: no šmankote, tady není čas ani nic napsat, takovejch příspěvků... a já musim taky pracovat abych byl úspěšnej!
