Page 2 of 3
Re: Tažná zvířata
Posted: 13:40 02. Apr 2012
by Barbar321
kucik wrote:Shaman88 wrote:Dyt to umí nwn automaticky ne?
Tomu s kontejnery moc nerozumím...., já bych normálně udělal mulu jako npc a přímo to npc bych ukládal do databáze jako object a to bud při každém savu postavy nebo jen po nějakém čase po otevření inventáře té muly.
No, neumí. To ukládání objektů v nwn je velmi primitivní.
Takže jediným řešením tedy zůstane buď se strachovat o věci, které jsou u najatých volů pro případy náhodných restartů event. koupit si koně za nějakých xxk zl?
Nebo tedy ještě zbyde nějaká jiná varianta? Je něajá šance, jak aspoň pro ty náhodné restarty obnovit obsah batohů najatých zvířat?
Re: Tažná zvířata
Posted: 13:43 02. Apr 2012
by Nalkanar
Kůň je jen na jízdu, nemá inventář. A nemizí po restartu samozřejmě, je perzistentní.

Re: Tažná zvířata
Posted: 13:59 02. Apr 2012
by Barbar321
Nalkanar wrote:Kůň je jen na jízdu, nemá inventář. A nemizí po restartu samozřejmě, je perzistentní.

Tak to je mnohem horší, než jsem si vůbec dokázal představit.

Myslel jsem, že si koupím po čase nějakého valacha, který by mi pomáhal tahat věci.
Jak tedy Hilvl dostávají susroviny do dílny? Dexaři si těžko na záda naloží pořádných pár šutrů a při použití tažných zvířat riskují ztrátu v případě výpadku serveru.
Předpokládám, že ztráta vzácné suroviny zabolí pořádně oproti uhlí, které je vcelku volně dostupné i pro lowlvl a dá se snadno kompenzovat.
Re: Tažná zvířata
Posted: 14:03 02. Apr 2012
by Nalkanar
High lvlové to tahají po mulách/na svých zádech/chodí pro některé věci ve dvou, kdy jeden dělá mulu/kupují suroviny od low lvlů.
EDIT: zkrátka nebreč, že jsi lowík a server padá... i vyšší lvly tím trpí, jen už jsou zvyklí a srovnaní s tím, takže to nemají potřebu tolik řešit.

Re: Tažná zvířata
Posted: 14:07 02. Apr 2012
by Shaman88
kucik wrote:Shaman88 wrote:Dyt to umí nwn automaticky ne?
Tomu s kontejnery moc nerozumím...., já bych normálně udělal mulu jako npc a přímo to npc bych ukládal do databáze jako object a to bud při každém savu postavy nebo jen po nějakém čase po otevření inventáře té muly.
No, neumí. To ukládání objektů v nwn je velmi primitivní.
No to jo. Ale ty přece přes nwnx nemusíš ukládat inventář zvlášt, ale uložíš npc jako celek do db.
Na tom fungují všechny ty systémy henchmenů co jsou na vaultu.....
Re: Tažná zvířata
Posted: 14:24 02. Apr 2012
by kucik
Shaman88 wrote:kucik wrote:
No, neumí. To ukládání objektů v nwn je velmi primitivní.
No to jo. Ale ty přece přes nwnx nemusíš ukládat inventář zvlášt, ale uložíš npc jako celek do db.
Na tom fungují všechny ty systémy henchmenů co jsou na vaultu.....
Já jsem to nikdy nezkoušel, nebo už si to nepamatuju. Jestli se nepletu, tak nwn vždycky ukládalo akorát resref toho itemu. Tzn. pokud máš všechno v paletě, tak je to v pohodě, ale pokud je většina itemů dynamická, jako tady, tak to nepůjde.
Re: Tažná zvířata
Posted: 14:25 02. Apr 2012
by Barbar321
Nalkanar wrote:High lvlové to tahají po mulách/na svých zádech/chodí pro některé věci ve dvou, kdy jeden dělá mulu/kupují suroviny od low lvlů.
EDIT: zkrátka nebreč, že jsi lowík a server padá... i vyšší lvly tím trpí, jen už jsou zvyklí a srovnaní s tím, takže to nemají potřebu tolik řešit.

Tak já nad tím zas tak moc nebrečím. Mrzí mě to, to ano, protože jsem z tohoto hlediska časově omezen (např. když mi v sobotu po poledni syn spí a mám klid, tak nemůžu nikam vyrazit, protože např. usne v jednu, ale ve dvě je restart, kdy o tažného vola přijdu a hodina na průzkum je vcelku málo) Ale to jsou aspoň ty pravidelné a očekávané restarty.
Právě těm postavám na vyšších levelech se divím, že táhnou štreku pro vzácné suroviny, ale těsně před dílnou vypadnee neočekávaně server a oni o tu vzácnou surovinu přijdou. To přece musí víc než jen trochu zamrzet, ne?
Proto jsem myslel, že je to tu aspoň nějak ošetřené (právě aspoň skrze ty koně)
Re: Tažná zvířata
Posted: 14:42 02. Apr 2012
by Absinthorix
Mám tu zkušenost, že jedná-li se o vzácnou surovinu, DM bývají velice, vskutku velice vstřícní. A mít zaplý log pro případ se též vyplatí.
Navíc, surovinky pro "lowíky" jsou dobře v dosahu všech mulařů a prasetářů (muláků a prasáků?)... není snad takový problém před restartem se vrátit k prodejcům, přeložit těch 100 hlín k sobě a pak koupit nové zvíře, ne?
Re: Tažná zvířata
Posted: 15:52 02. Apr 2012
by Pajule
Bruciacullo wrote:navíc nevím jestli by náš stařičký server snesl zdvojnásobení npc u severní brany

což o to, ale vem si jak to tam "musí vypadat" teď..kolik koblížků tam musí bejt a jak to musí smrdět? a což potom?

Re: Tažná zvířata
Posted: 07:06 03. Apr 2012
by Barbar321
Absinthorix wrote:Mám tu zkušenost, že jedná-li se o vzácnou surovinu, DM bývají velice, vskutku velice vstřícní. A mít zaplý log pro případ se též vyplatí.
Navíc, surovinky pro "lowíky" jsou dobře v dosahu všech mulařů a prasetářů (muláků a prasáků?)... není snad takový problém před restartem se vrátit k prodejcům, přeložit těch 100 hlín k sobě a pak koupit nové zvíře, ne?
Jsou dostupné, to je pravda. Proto není tak velký problém se na pravidelný restart vrátit. Horší jsou ty neplánované restarty. Těch 100 hlín chvilku reálného času také trvá sehnat.
Na druhou stranu jsem si vyšel o kus dál na průzkumy a za normálních okolností bych si zašel ještě dál, ale kvůli tomu, že bych při ranním restartu přišel o vola, musel jsem se chtě nechtě vrátit. To je důvod, proč jsem chtěl zjistit, jestli je něco trvalého na nošení.
PS: neberte to jako nějakou stížnost (krom neplánovaných restartů), beru že jsem lowík a že to má své omezení. Proto jsem ale zjišťoval, jestli jsou nějaké varianty i pro hráče na vyšších levelech (chtěl jsem jen vědět, jak oni nosí ty suroviny, pokud se jedná o dexaře).
Re: Tažná zvířata
Posted: 07:31 03. Apr 2012
by Bruciacullo
Re: Tažná zvířata
Posted: 08:41 03. Apr 2012
by -darkvision-
Barbar321 wrote:Nalkanar wrote:Kůň je jen na jízdu, nemá inventář. A nemizí po restartu samozřejmě, je perzistentní.

Tak to je mnohem horší, než jsem si vůbec dokázal představit.

Myslel jsem, že si koupím po čase nějakého valacha, který by mi pomáhal tahat věci.
Jak tedy Hilvl dostávají susroviny do dílny? Dexaři si těžko na záda naloží pořádných pár šutrů a při použití tažných zvířat riskují ztrátu v případě výpadku serveru.
Předpokládám, že ztráta vzácné suroviny zabolí pořádně oproti uhlí, které je vcelku volně dostupné i pro lowlvl a dá se snadno kompenzovat.
Já to tahal vždy v invu a pokad má postava nebyla silová, jako třeba mág, či monk, tak jsem co nejrychleji shánel itemy na silu, abych dal max +12 a pak mohl tahat a tahat. Což je i celkem drahé a zezačátku obtížné a hlavně stále stejné obíhání než naškudlíš dost peněz.
Re: Tažná zvířata
Posted: 08:46 03. Apr 2012
by kucik
-darkvision- wrote:
Já to tahal vždy v invu a pokad má postava nebyla silová, jako třeba mág, či monk, tak jsem co nejrychleji shánel itemy na silu, abych dal max +12 a pak mohl tahat a tahat. Což je i celkem drahé a zezačátku obtížné a hlavně stále stejné obíhání než naškudlíš dost peněz.
Ber v úvahu, že ne každý vyexpí desátej level za tři dny, takže to ,,ze začátku" může i docela trvat.
Re: Tažná zvířata
Posted: 08:57 03. Apr 2012
by Barbar321
-darkvision- wrote:
Já to tahal vždy v invu a pokad má postava nebyla silová, jako třeba mág, či monk, tak jsem co nejrychleji shánel itemy na silu, abych dal max +12 a pak mohl tahat a tahat. Což je i celkem drahé a zezačátku obtížné a hlavně stále stejné obíhání než naškudlíš dost peněz.
Takže toto je tedy cesta. Chápu. Jednoduše se zvýší síla (

) a pak není člověk závislý na tažných zvířatech potažmo na dobré náladě serveru
Aspoň vím, kam směřovat. Díky za ukázání směru.
Re: Tažná zvířata
Posted: 22:25 05. Apr 2012
by zachy
Já si pamatuju jak jsem byl jako lowík kutat cín a měď
Pak spadl server a Rejty se ptal jestli někomu něco nechybí, tak jsem mu to tam nasázel
a on že mu spamuju DM kanál zbytečnostma
A on mi to nevrátil

Dodnes cítím tu ztrátu...
