Page 2 of 17

Re: Příručka k povoláním - diskuse

Posted: 12:43 16. Apr 2012
by XŠevyX
LDamian wrote:Co vylepšená omračující pěst u mnicha? Kombinace dex/wis. Zkoušel to někdo?

Ano, ale tam je opravdu, opravdu malé AB. Bez lektvarů nestrefíš pomalu ani tygříka. Zase na druhou stranu, pokud ho trefíš a přehodíš mu TO, tak potom na řadu přichází omráčení při kterém ho za nějaký čas ukloveš, popř. se mu pokusíš prorazit hrudník (rozkmitaná dlaň).

Re: Příručka k povoláním - diskuse

Posted: 13:21 16. Apr 2012
by OneHeart
Shaman88 wrote:Upraven paladin a monk - upraveny vlastnosti na ty co tu dal majky, u všech přidáno doporučení na útok v obraně.

Co se týká těch kam, hodně npc na thalii má různá pohlcení, myslím si že je vhodnější mít větší dmg v méně útocích. Navíc použití dvou zbraní snižuje AB, které už ani tak nemá mnich závratně vysoké.
Uvažuju zda tam mám hodit svůj pokec o trpasličím obránci, abyste mi neutrhli hlavu :)

pokud má mnich dvě kamy, tak se mu to počítá, jako útoky beze zbraně. Tzn. může využít příval úderů a nesnižuje se mu AB.

Re: Příručka k povoláním - diskuse

Posted: 13:34 16. Apr 2012
by Shaman88
OneHeart wrote:
Shaman88 wrote:Upraven paladin a monk - upraveny vlastnosti na ty co tu dal majky, u všech přidáno doporučení na útok v obraně.

Co se týká těch kam, hodně npc na thalii má různá pohlcení, myslím si že je vhodnější mít větší dmg v méně útocích. Navíc použití dvou zbraní snižuje AB, které už ani tak nemá mnich závratně vysoké.
Uvažuju zda tam mám hodit svůj pokec o trpasličím obránci, abyste mi neutrhli hlavu :)

pokud má mnich dvě kamy, tak se mu to počítá, jako útoky beze zbraně. Tzn. může využít příval úderů a nesnižuje se mu AB.
Cože? já myslel že má -2 ab za 2 zbraně a pak taky -2 ab za příval úderů?
Pokud je to jinak, vysvětlete mi jak....

Re: Příručka k povoláním - diskuse

Posted: 13:39 16. Apr 2012
by OneHeart
Shaman88 wrote:
OneHeart wrote: Cože? já myslel že má -2 ab za 2 zbraně a pak taky -2 ab za příval úderů?
Pokud je to jinak, vysvětlete mi jak....
http://nwn.wikia.com/wiki/Monk

"Specialty weapon: The monk retains his unarmed base attack bonus when fighting with a kama. Kamas are also permitted when using (the monk-specific feat) flurry of blows. (These are the only two instances in which kamas receive special treatment in the hands of monks, though.)"

-2 za flurry of blows je jasný, ale žádný postihy za dvě zbraně.

Re: Příručka k povoláním - diskuse

Posted: 13:42 16. Apr 2012
by Shaman88
To ale neříká že neztrácíš -2 za 2 zbraně... nebo ano?

Re: Příručka k povoláním - diskuse

Posted: 13:42 16. Apr 2012
by KaTo
Shaman88 wrote:...
Ale to víš, že OneHeart :mrgreen: kecá (nebo já neumím číst na Wikině, nevylučuji). Snižuje se AB. Za příval -2 ke všem hodům a za "dvě" kamy s patřičnými obouručními featy další -2(mainhand)/-2(offhand).
Jedinýco používání kam nepenalizuje, je zvýšený počet mnichový útků (kdyby vzal třeba srp, tak má jen tři)

Jinak trpoše DD klidně napiš, někdo tu nevděčnou práci upečení dortu udělat musí. My ti to pak už ozdobíme "radami", názory a tak.
A ve finále nám bude pejsek a kočička závidět, jaký sme to získali dort :twisted:

Re: Příručka k povoláním - diskuse

Posted: 13:47 16. Apr 2012
by Prasokralik
Šaman má pravdu, one heart taky, jen to nepochopil když si to po šamanovi přečetl.

Re: Příručka k povoláním - diskuse

Posted: 14:02 16. Apr 2012
by xxxMajkyxxx
K tomu DDwizzardovi bych asi pridal poznamku, ze 14 levelu wizzny odkouzli kdejaky poutovy prskac hvezdicek :) , tudiz vzhledem k NPC to chce zvysenou opatrnost, na PvP proti kouzlicim souperum prakticky nepouzitelne

Re: Příručka k povoláním - diskuse

Posted: 14:07 16. Apr 2012
by Shaman88
xxxMajkyxxx wrote:K tomu DDwizzardovi bych asi pridal poznamku, ze 14 levelu wizzny odkouzli kdejaky poutovy prskac hvezdicek :) , tudiz vzhledem k NPC to chce zvysenou opatrnost, na PvP proti kouzlicim souperum prakticky nepouzitelne
Přidáno.

Re: Příručka k povoláním - diskuse

Posted: 14:10 16. Apr 2012
by Prasokralik
DD jedině s hraničřem na obratnost

Re: Příručka k povoláním - diskuse

Posted: 14:14 16. Apr 2012
by Shaman88
Prasokralik wrote:DD jedině s hraničřem na obratnost
Tak to sepiš, já nerad stavím dexaře bez UD.

Re: Příručka k povoláním - diskuse

Posted: 14:38 16. Apr 2012
by KaTo
*hlásí se*
U síly zapomínáte, že na Thalii jsou požadavky minimální síly na zbraň a zbroj. Takže...nelze napálit nízkou sílu bo se pak nováček bude divit, proč když veme pavézu/kladivo/fullplát má nějaký "divný" postihy :-DDD.
Navrhuji do buildu doplnit větičku:
"Vaši sílu porovnejte s požadavky Thalie na minimální sílu pro možnost používání vámi vybrané zbroje a zbraně."

Re: Příručka k povoláním - diskuse

Posted: 14:45 16. Apr 2012
by Prasokralik
Já třeba nechápu, proč příručku k povoláním osekáváš a škatulkuješ do něčeho, co by mělo mít název spíš moje buildy a nutíš lidem méně znalým mechaniky DD wizny, namísto, abys pořádně osvětlil co které povolání umí, jakými schopnostmi disponuje, jak se dají používat, s čím fungují v tandemu, s čím naopak ne i když by se mohlo zdát že ano, zahrnout do toho odlišnosti thalie a buildy vůbec neřešit.

Ať si každý staví co chce, vysvětli jim, jak to funguje a z čeho můžou vybírat.

Re: Příručka k povoláním - diskuse

Posted: 15:12 16. Apr 2012
by Shaman88
Zřejmě máš recht, klidně ti to přenechám...
Já vycházím z toho co mi lidi píšou... většina lidí chce build který odpovídá určitému popisu (rasa, přesvědčení, zbran, schopnosti). Oni se nechtějí naučit buildovat a prostupovat do mechaniky, chtějí aby to někdo za ně vymyslel a oni se mohli věnovat plně hře. Ale klidně ten topic přejmenuju na hratelné buildy do Shamana, pokud ti to až tak vadí.

I má osobní zkušenost je taková, příjdu svět od nějaké hry kterou vůbec neznám nebo znám jen minimálně. Nejvíce ocením když najdu přesně co mám hrát abych k něčemu byl... Rady jsou sice fajn, stejně si to pak ale musím nějak domyslet sám a jelikož to neznám, je tam celkem velká šance že výsledek bude k ničemu a budu si muset zakládat novej char....

Re: Příručka k povoláním - diskuse

Posted: 16:38 16. Apr 2012
by -darkvision-
Shaman88 wrote:Zřejmě máš recht, klidně ti to přenechám...
Já vycházím z toho co mi lidi píšou... většina lidí chce build který odpovídá určitému popisu (rasa, přesvědčení, zbran, schopnosti). Oni se nechtějí naučit buildovat a prostupovat do mechaniky, chtějí aby to někdo za ně vymyslel a oni se mohli věnovat plně hře. Ale klidně ten topic přejmenuju na hratelné buildy do Shamana, pokud ti to až tak vadí.

I má osobní zkušenost je taková, příjdu svět od nějaké hry kterou vůbec neznám nebo znám jen minimálně. Nejvíce ocením když najdu přesně co mám hrát abych k něčemu byl... Rady jsou sice fajn, stejně si to pak ale musím nějak domyslet sám a jelikož to neznám, je tam celkem velká šance že výsledek bude k ničemu a budu si muset zakládat novej char....
Ten kluk má pravdu 8)