Tak jsem udělal menší průzkum herních modu a rozhodl jsem se je tu pro vás rozepsat. Máme tři základní herní mody, Arcade battle, Historical Battle, Missions.
Arcade Battle:
Jedná se asi o nejhranější mod. Na začátku si vyberete s jakým národem chcete bitvu letět, pak vás to plivne rovnou do bitvy kde si vyberete z hangáru letadlo příslušného národu. Bojují zde tedy smíšené týmy podobně jako ve WoT. Letadel (posádek) máte tolik, kolik jich máte v hangáru. Když vás sestřelí, musíte vzít jinou posádku.
Každý tým má jakýsi počet bodů a při každá ztrátě letadla, nebo pozemních jednotek, se body strhávají. Prohrává tým, který přijde o všechny body.
Když vám sestřelí všechny posádky, končíte.
Letecký model je mírně zjednodušen, munice je dá se říct neomezená. Vystřílíte zásobník, vyházíte bomby a musíte chvilku čekat než se vám zase dobijí. Přesto mě ale tento mod baví, ikdyž jsem HC hráč simulátorů. Na tomto modu se dá nejlépe vydělávat.
Historical Battle:
Realističtější ovládání letadel. Co se týče bomb a raket, tuším že jsou omezeny, kulomet však nikoliv. V těchto bitvách proti sobě nastupují letadla SSSR a Nacistického německa (+ Itálie). Hra vás háže náhodně na danou stranu (ve hře jde nastavit preferovaný národ). Cíle obou týmů jsou stejné jako v Arcade Battle, ALE zde letíte pouze s jediným strojem. Jakmile padnete, končíte.
Tento mod je náročnější, není zrovna na vydělávání, déle se čeká na bitvu, ale je to zase větší výzva a mě baví víc.
Missions:
Missions je kooperativní mod hry. Založí se místnost pro max 4 hráče, realističnost vybere sám zakladatel. Jedná se vlastně o dynamickou kampan, kde 4 hráči představují jednu letku, která musí plnit úkoly. Kampaně jsou založené na skutečných historických bitvách. Pokud se nenaplní počet hráčů, zaskočí na pomoc BOT. Na boty se ale nesmíte mnoho spoléhat, jsou to lamy. V misi máte opět k dispozici všechny stroje národnosti, kterou zrovna letíte a máte je v hangáru. Princip respawnu je podobný jako v Arcade Battle.
Existují však mise, kde vám hra propůjčí letadlo, zatím se jedná o misy Destroyer, kde letíte s P-51 ničit protiletadlové artilery. Ostatní Missions se skládají z řetězců misí.
tento mod mě baví asi nejvíc, jedná se skutečně o jakousi malou vojnu. Vaše počínání v misy doopravdy ovlivnuje frontu (zničíte všechne nepřítelské tanky, v číslech se to později projevuje). Nejraději lítám tyto mise na obtížnost nejvyšší a to je Simulator. Nemáte žádné popisky strojů, musíte se orientovat podle výsostných znaků a siluet. U pozemních cílů ted fakt nevím, ty budou asi označeny, ikdyž podle kompasu a střel jde poznat kdo je kdo

. Obtížnost simulátor je fakt HC už, ale ne tak jako bejvala nejtěžší obtížnost ve starých Sturmovicích.
Celkově bych hodnotil hru jako velmi zdařilou! Jediný neduh je snad trošku zmatečné levlování národů a letadel. Každý národ má vlastní expy. Já ted momentálně lítám nejvíce za rusy a němce (italů už jsem se zbavil

to byly hrozný letadla).