Page 2 of 5

Re: Měňavec

Posted: 00:23 21. May 2012
by Amber
G-ladiator wrote:No, Amber, vzhledem k omezenému počtu hlav může jeden a ten samý model hlavy představovat dva velice odlišné obličeje.
Shaman měl nejspíš na mysli spíše proměny v různou zvěř a monstra.
Jen se ujišťuju, že nikomu nekradu již vyslovený nápad :wink:

PS: Kdo říká, že můj návrh je bez chybičky? :roll:

Re: Měňavec

Posted: 00:24 21. May 2012
by Absinthorix
Caehan wrote:No, s těma 0 body v blafování a min-maxovanou charismou (na osm; jen připomenu, že je to v D&D primárně psychická vlastnost, takze se s proměnou nezmění) docela pochybuji, že by jim to kdokoliv spolknul...
Tak buď hraješ "eviláka" s min-maxovanou charismou a čím vším možným... Evilák typu "zabíjím lowíky u Ivory"

Nebo hraješ eviláka, který intrikaří a do přesvědčování (a charismy) si bodíky dá, jakože to mezi dovednosti shiftera patří...

Re: Měňavec

Posted: 01:55 21. May 2012
by D_E_K_A
Já bych to udělal tak, že aby mohl získávat nové podoby (i hráčů), musel by dané monstrum nebo PC prvně dostat - tedy zabít (u PC by stačili stínáky a tělo). V podstatě by z nich vysál jejich podobu a transformoval se v něj ihned po úplynulé době (podobně jako se získávájí duše na craft), jen by to trvalo nějakou chvíli, dejme tomu např.: 1 min real (riziko díky získávání podoby, že ho někdo u toho uvidí ;) ).
Jen nevím, komu by se to chtělo scriptovat...
Jinak v invetáři by se objevil něco jako kámen duše zabírající jedno pole s popiskem toho, koho se to týká. :)

EDIT1: Jen nevím, jak by to bylo se staty v oné přeměně, jestli by to mělo sloužit čistě k RP nebo by to bylo i rozsáhlejší, hlavně by to byla další práce navíc. :? Každopádně se staty by to bylo zajímavější...(ale muselo by to být vyvážené hodně)

Re: Měňavec

Posted: 09:31 21. May 2012
by Krysak
Bál bych se toho. Nápad je to super, alejen do chvíle, kdy se objeví jeden nebo více lidí, co to zneužijí a že to zneužít pujde.
Náročnost na Sapkovskeho verzi je už bohužel někde úplně jinde.

Ošetřčit by to šlosnadno, není na to potřeba ani nové kouzlo, osoba s kouzlem true seeing by dotyčného viděla takového, jaký skutečně je..... teda aru kolem něj.
Vož činí tu abilitku zase nehratelnou, neboť to kouzlo umí 1/3 serveru.

Re: Měňavec

Posted: 10:00 21. May 2012
by davidsoft
Krysak wrote:Bál bych se toho. Nápad je to super, alejen do chvíle, kdy se objeví jeden nebo více lidí, co to zneužijí a že to zneužít pujde.
Náročnost na Sapkovskeho verzi je už bohužel někde úplně jinde.
Ano, nápad ja zajímavý, ale vzhledem k náročnosti na naskriptování (a vězte, že pohlaví NWN skriptem měnit neumožňuje, takže by se buď musel měňavec omezit na podoby osob stejného pohlaví, nebo by se musel sehnat nějaký potenciálně zabugovaný plugin k serveru) a předvídané životnosti ("než to někdo začne zneužívat") soudím, že přidávání takové schopnosti měňavcům je za stávající situace neekonomické a neperspektivní.
Krysak wrote:Ošetřčit by to šlosnadno, není na to potřeba ani nové kouzlo, osoba s kouzlem true seeing by dotyčného viděla takového, jaký skutečně je..... teda aru kolem něj.
Vož činí tu abilitku zase nehratelnou, neboť to kouzlo umí 1/3 serveru.
Zajímalo by mě, jak bys toto "snadno" programoval. Jediné řešení, které mě napadá, by kolidovalo alespoň se třetinou všech ostatních systémů na Thalii.

"Aura" je vizuální efekt a je-li aplikována na bytost, je pro hráče viditelná právě tehdy, když je pro něj viditelná daná bytost. (Aura aplikovaná na umístitelný objekt by se nemohla pohybovat s postavou a mám dojem, že na pevnou pozici auru aplikovat nelze, protože by nebylo z čeho odvodit její tvar.)

Výjimkou je vestavěná aura "použitelných" objektů, která aby byla viditelná, navíc vyžaduje, aby uživatel ukázal na příslušnou bytost/dveře/předmět/umístitelný objekt kurzorem myši nebo stiskl tlačítko "nápovědy" (typicky TAB).

Auru viditelnou jen s true-seeing na bytosti viditelné i bez true-seeing neznám.

Re: Měňavec

Posted: 10:26 21. May 2012
by G-ladiator
Proč by true seeing, které odhaluje iluze, mělo vidět proměněného měňavce, který, pokud já vím, opravdu mění svůj tvar?

Re: Měňavec

Posted: 10:28 21. May 2012
by Nalkanar
Dovolím si hádat, že to Krysák myslel takto: vidí auru = destruktivní emotérství
Prostý princip, že i když vidíme stejnou osobu s různými vzhledy ale stejnými vzhledy nad hlavou, tak vidíme jakousi auru a víme, že jde o kohosi proměněného, ačkoliv né nutně o jednoho a toho samého jedince.

Re: Měňavec

Posted: 10:34 21. May 2012
by KaTo
K tomu měňavectví, na Thalii jsou vedle sebe "tři" systémy (když vynechám DM změnu vzhledu):
1) vlastní měňavectví u kterého v NWN platí, že

Code: Select all

...form of shapeshifting cannot be dispelled.
Měňavec přejímá fyzické atributy (a schopnosti) toho do čeho se mění. Dobra trvání shiftu - nekonečno (proměna se ruší jedině smrtí). Žádné TSko nemá nárok vidět skutečný vzhled.
2) "kouzlem" daná proměna - nižší formu má mág, hraničář, případně klerik - tj. Polymorf self, trvání na Tahy. Vyšší verzi má jen mág a druid - Shapechange, trvání opět na Tahy. Mění se (podobně jako u pravé proměny) vzhled, atributy i schopnosti. TSko nemá možnost vidět skutečný vzhled.
3) změna vzhledu, daná lektvarem Chmung - víceméně estetická záležitost, daná kouzlem z lektvaru. Trvání na Tahy. TSko by mělo vidět skutečný vzhled.

Osobně bych taky ve hře (za měňavce) rád měl schopnost měnit se "do toho co vidím", případně měnit se podle nějaké Knihy proměn do "běžnějších" tvorů - pes, kočka, myš, skřet, pavou(če)k, ork, hobit, dítě apod.

Btw - pokud bysme si na Thalii hráli na aury (něco co v Reáliích nevidím :lol: , tohle mají snad jen na EQ), tak nevím co by mělo být "viděno", potažmo "kdo" by tuhle auru měl vidět? A v případě pravých proměn, zda by vůbec něco mělo být viděno.
Jediný kdo je tu schopen systémově vidět něco "víc", je paladin a jeho Smeť zlo :-D. Nicméně shifteři jsou neutrální :mrgreen: .
Je otázka - do které "kategorie" předchozích proměn by to "systémově" spadalo. Aby se s tím na obou stranách barikády (jak shiftera, tak zbytku serveru) počítalo pak v CvC (neplést s PK, které se tu s CvC zhusta zaměňuje :wall: )

Co bych u shiftera viděl (kromě výše probíraného nápadu) rád já:
1) zpřístupnit Shifterovi kouzla Polymorf self a Shapechange.
2) změnit požadavky na WIS (směrem dolů, případně zrušit, případně nahradit jen požadavkem na lvl) na epické formy proměn.

Re: Měňavec

Posted: 11:30 21. May 2012
by Caehan
G-ladiator wrote:Proč by true seeing, které odhaluje iluze, mělo vidět proměněného měňavce, který, pokud já vím, opravdu mění svůj tvar?
Protože se mýlíš, true seeing neodhaluje jenom iluze. Nápovědou budiž to, že pomáhá odhalit i plížící se zloděje.

I když to tady naní tak relevantní, ta schopnost k původní verzi dokonce výslovně patří - vidí původní podobu bytostí, co změnily podobu.

Re: Měňavec

Posted: 11:35 21. May 2012
by Shaman88
KaTo wrote: Osobně bych taky ve hře (za měňavce) rád měl schopnost měnit se "do toho co vidím", případně měnit se podle nějaké Knihy proměn do "běžnějších" tvorů - pes, kočka, myš, skřet, pavou(če)k, ork, hobit, dítě apod.
Tohle jsem přesně myslel, že by měnavec nějakou dobu pozoroval nějakého tvora a pak by mohl změnit jen vzhled na toho tvora.

Re: Měňavec

Posted: 11:46 21. May 2012
by KaTo
Caehan wrote:
G-ladiator wrote:Proč by true seeing, které odhaluje iluze, mělo vidět proměněného měňavce, který, pokud já vím, opravdu mění svůj tvar?
Protože se mýlíš, true seeing neodhaluje jenom iluze...
Původní TS kouzlo v NWN má jen:

Code: Select all

Description: The target creature can see through sanctuary and invisibility effects, and automatically spots hiding opponents.
Tj. v NWN do shiftu nevidí.

A na Thalii nevidíš ani zloděje, viz poznámka pod čarou z Wikiny:

Code: Select all

Some modules change the result of this spell, so it does not allow automatic detection of opponents in stealth, but instead grants a sizable bonus to the spot skill (making the detection more likely, but not automatic).

Re: Měňavec

Posted: 12:03 21. May 2012
by Krysak
Ja jsem to skutečně videl jednoduše:) v té nejjednodušší verzi.
Smysl to pochopitelně scriptovat nemá, jsou daleko přínosnější věci.

Udělat systém, kterej sam v návrhu je zneužitelnej, a to se ani nemusím snažit přemýšlet, jak ho zneužít, no fuj.....

Už stačí, že lafwul postavy jsou vyhlášení servrovi vrazi:).

Re: Měňavec

Posted: 12:57 21. May 2012
by Caehan
KaTo: Uznávám, že to bylo ode mě z cesty :)

Krysak: Více méně souhlasím, jen bych doplnil. Ja myslím, že zákonně zlé postavy snad i mohou být vrahy, ale potom by to spíš měli být zvrhlí lovci odměn pracující pro místní autority, nebo když už vraždí ve městě, měli by pracovat pro nepřítele... nevím, kdo by jím měl být tady na Thalii...

Na druhou stranu chápu, že u mnicha je to možná těžké pro hráče posoudit - musí mít zákonné přesvědčení a zároveň popis jejich povolání říká, že jsou ideální špehové a vrazi. Ale to, co jsem psal výše, asi platí.

Re: Měňavec

Posted: 13:05 21. May 2012
by KaTo
Caehan wrote:...u mnicha je to možná těžké pro hráče posoudit - musí mít zákonné přesvědčení a zároveň popis jejich povolání říká, že jsou ideální špehové a vrazi. Ale to, co jsem psal výše, asi platí.
...že se zase ozývám, ale Zákonnost v přesvědčení NEROVNA se dodržování zákonů. Zákonnost znamená dodržování jakéhokoli kodexu a u "zlých" postav je to nejčastěji kodex démona/boha/klanu/bandy ve které dotyčný "mnich" je zainteresován. Takže mnich, aka ninja, poslouchá jen svého Mistra/boha/klerika/"svatou" knížku (a to slepě) a když mu mistr řekne - jdi a vykuchej tamhletoho chlapečka, tak jde a udělá to. Neřeší ne/správnost, či ne/morálnost apod. Tupě poslechne a jde (viz příručka pro paladiny :lol: :twisted: ).

Re: Měňavec

Posted: 13:39 21. May 2012
by kucik
Co je špatného na lawfull vrahovi? Lawfull je z mého pohledu právě ten profesionál, který má všechno dokonale připravené a nalinkované.
Chaotik je spíš náhodný, nevypočitatelný vrah vražící dle aktuálního hnutí mysli.