Page 2 of 21

Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech

Posted: 11:48 29. May 2012
by Krysak
1. Starkové nejsou hlavním tahounem příběhu? To je škoda, mám je nejradši.
2. Tywin (Děděk Lannister) mi přijde naprosto luxusní charakter pragmatického generála. Opravdu klobouk dolů před tímto mužem plným kladů a záporů, které ho činní dokonale živým.
3. Doufám, že má oblíbená Arya bude mit vice prostoru, scena z první serie, kdy se učí šermu je pro mne doposud jedna z nejsilnejsích vůbec, od té doby tu holku s vypoulenejma vočima rád sleduju.
4. Doufám, že Krasoň zhyne, měly by se vyrovnat smrti :)
5. Ta bitva je povedená, myslím že i tak protahli otevřenou ruku HBO parádně. Víc diváků určitě nezskají bitvou, ale myslím, ža jiach mají dost....... a nás si zase o trosku vice získali:).
6. Cersey - myslím, že je to super charakter, klasická postava, která mne v posledním díle zklamala svýcm chováním, sebevrařda by neodpovídala jejímu profilu, když bylo pod mestem 50 mil únikových tunelů.

jdu dělat:)

Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech

Posted: 13:41 29. May 2012
by J.F.Payne
Stannis Baratheon je jednoznačně moje nejoblíbenější postava, v seriálu snad ještě víc než v knize. Tywin Lannister je rovněž geniální, konec devátýho dílu a jeho triumfální příchod... aaaah! Něco podobnýho tak zažít ve hře...

Jaime se časem vylepší, v knihách pak patřil taky mezi moje oblíbence.

Postavy, které nenávidím:

Jon Snow a celá Noční hlídka
Arya Stark
Ostatní Starkové

V knihách to byly nejnudnější kapitoly, obzlášť ty za Zdí.

Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech

Posted: 14:38 29. May 2012
by Prasokralik
Dej si facku za Aryu trole.

Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech

Posted: 15:34 29. May 2012
by Krysak
Chápu neoblibu Robba Starka, Johna Snowa - oba jsou trošku kýčovití a jejich příběhy ve fantasy profláklé a naivní.
Proč si nemyslím, že do jejich skupiny patří Arya Stark a "Starej Stark" je kvůli tomu, že jeden z nich je úžasně povedenej skoro plaladin, kterej si zaslouží své místo v síni slavných hrdinů příbehu. Arya si ji zaslouží svou ne supermanskostí, kterou trpí spousty dětských hrdinů ve fantasy, na rozdíl od nich nepůsobí kýčovitě a vítězí zbraněmi, keré vyplývají ze situace a její inteligence. Když odmyslím jak se potkává během své cesty s významnými hráči, je pro mne doposud vlemi přijatelný fajn dětský hrdina.
Vykreslit dětského hrdinu, aby nepůsobil jako superman je v současné době opravdu vyjímka, když uvážime velmi ubohé filmy i knihy, jež dosáhly světového "uznání". (Narnie, ta kniha a film na které si nemohu vzpomenout jak napsal mladej kluk jako a nějakej blazen z toho udělal film typu: jsi vyvolený, čau)

Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech

Posted: 15:44 29. May 2012
by KaTo
Krysak wrote:...a nějakej blazen z toho udělal film typu: jsi vyvolený, čau)
Matrix? :mrgreen: Topgun? :twisted: Harry Photter? :lol: Eragorn? (všechny tyhle filmy trpí "mesiášstvím", si vyber :lol: )

Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech

Posted: 15:52 29. May 2012
by Krysak
Potter a Eragorn to jsou ti, kterejm nejde přijít na jméno.....:).
Eragorna jsem bohužel i viděl, a ne a ne chcípnout.

Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech

Posted: 16:17 29. May 2012
by G-ladiator
Jonova linie se postupem času (3. a 5. kniha) značně "odnaivní", dle mého názoru.

Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech

Posted: 16:23 29. May 2012
by pavad
KaTo wrote:
Krysak wrote:...a nějakej blazen z toho udělal film typu: jsi vyvolený, čau)
Matrix? :mrgreen: Topgun? :twisted: Harry Photter? :lol: Eragorn? (všechny tyhle filmy trpí "mesiášstvím", si vyber :lol: )
Nebýt toho filmu, tak bych přidal Belgariádu (ta mi neskutečně lezla na nervy) a díla Tada Williamse. :/

Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech

Posted: 16:27 29. May 2012
by G-ladiator
Belgariad jsem četl a ten ještě není tak hrozný jako Goodkindův Meč pravdy. Nedokázal jsem přečíst snad ani prvních sto stran. Jestli má někdo zájem, velmi levně prodám první dva díly :))

Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech

Posted: 16:53 29. May 2012
by pavad
G-ladiator wrote:Belgariad jsem četl a ten ještě není tak hrozný jako Goodkindův Meč pravdy. Nedokázal jsem přečíst snad ani prvních sto stran. Jestli má někdo zájem, velmi levně prodám první dva díly :))
Ani nepřipomínej... To je snad nejhorší/nejpraštěnější/nejúchylnější knižní série. Když jsem byl jednou nemocný, tak jsem ji ze zoufalství začal číst - autor je mešuge, to je můj závěr.

Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech

Posted: 23:07 29. May 2012
by Aulus
J.F.Payne wrote:Stannis Baratheon je jednoznačně moje nejoblíbenější postava, v seriálu snad ještě víc než v knize. Tywin Lannister je rovněž geniální, konec devátýho dílu a jeho triumfální příchod... aaaah! Něco podobnýho tak zažít ve hře...

Jaime se časem vylepší, v knihách pak patřil taky mezi moje oblíbence.

Postavy, které nenávidím:

Jon Snow a celá Noční hlídka
Arya Stark
Ostatní Starkové

V knihách to byly nejnudnější kapitoly, obzlášť ty za Zdí.
Tak ona je jedna věc "oblíbená postava" a "uvěřitelná postava". Stannis mi připadá podaný hrozně černobíle. Velký drsňák, který vždy jedná jen podle nějaké normy a pokud ji někdy poruší, pak jen pro jinou normu. Jestli jsi viděl Řím, tak Lucius Vorenus je přesně ten stejný případ. Ale Vorenus se vyvíjí. Ale možná kecám blbosti, čtu teprve třetí díl. :wink:

Je pravda, že třeba kapitoly s Catelyn jsou děsná otrava ala "pohled do duše neutrálně dobré matky představené", ale na druhou stranu, asi bych si s ní v reálném světe rozuměl víc než se Stannisem.

Arya je typická neutrálka a myslím, že přesně to ti na ní asi vadí. :wink:

Osobně jsem měl nejraději Neda a Tyriona, protože jejich myšlenky mi připadají nejvíc blízké. A Varys je podle mě taky super postava. Říkají mu Pavouk, ale největší sviňucha není on, ale Malíček. Ten mě taky baví, je to takový prototyp českých korupčních prospěchářských politiků. Takže v reálu bych ho nesnášel. :mrgreen:

EDIT: Tywin v knížce zdaleka není takový sympaťák jako v seriálu. V seriálu by mi bylo i líto, kdyby ho Arya zapíchla. :mrgreen:

Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech

Posted: 00:21 30. May 2012
by Absinthorix
Jak tak znovu koukám na 9. díl... Cersei mi příjde čímdál víc sympatická :)

Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech

Posted: 09:04 30. May 2012
by kucik
A já pořád nevim, kde skončil po bitbě ten Stannis.

Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech

Posted: 09:50 30. May 2012
by Rejty
kucik wrote:A já pořád nevim, kde skončil po bitbě ten Stannis.
Nejsi sám... :mrgreen:

Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech

Posted: 10:00 30. May 2012
by Krysak
Tam bylstřih jak ho vlastní vojáci táhnou pryč.
Myslím, že ho odtáhli na loď a utekli.