No vyjadrim sa k tej odmene, co si zas RES mysli, ze neviem ako strasne sa ho snazim dostat.

Odmena je prirodzena reakcia sveta na problem, ktory carodejnicou vznikol. A tak isto nutnost reakcie na neustale spacirovanie sa zloducha v Ivory, dokonca chodenia do hostinca a utoky priamo v nom (pardon za vynasanie IC informacii, ale nemohol som si to odpustit). Stale si vsetci myslite, ze NPC ako straze, ludia a podobne su len take postavy a nebudu konat, len sa necinne pozerat.
Ked tak prirovname veci k realnemu svetu, proti kazdemu zlocinu je hned rychla odpoved (aspon vacsinou) a nasledny trest. A ked niekto dotiahne utoky tak daleko ako ty a robi ich tak casto ako ty, tak cakaj aj rychlu patricnu odpoved.
Problem organizacie kladasov je iny problem. Holt nevedia sa riadne zorganizovat a spravit riadny hon na carodejnicu a inych zloduchov, ale problem je aj na druhej strane, ked sa uz taky hon zoorganizuje, carodejnica sa chyti a padne server, dotycny sa uz potom neobjavi. Pripadne ako vcera ked NPC prepatravaju danu oblast a konecne sa dostanu k carodejnici, carodejnica sa vyspi a jednoducho odpoji. Zaco by som uz nad DM killom uvazoval. (RES cakam na obvinenie zo zaujatosti

)
Druhy problem je, ze ked uz daneho cloveka prenasledujes s kludom si unikne na bezpecne miesto, kam sa dostat je vcelku obtiazne. Takisto problem aj ten, ze zapornaci chodia na frekventovane miesto ako je Ivory, kde vela postav zacina a poriadaju hony na tieto zacinajuce postavy (vela krat o niekolko lvl nizsie ako oni samy, niektori dokonca bez odporu, co je uz porusenie pravidiel). Pricom na opacnej strane tato moznost az taka nie je. Takze co takto skusit poriadat hony na sebe rovnych alebo dokonca silnejsich? Ci sa bojite smrti alebo zajatia? Tak isto pokial niekto podobnym sposobom skodi (v takej frekvenci ako tato carodejnica) treba ratat so smrtou a dokonca by som presadzoval uz aj permanentnu smrt pripadne dlhodobe vezenie, v pripade polapenia.
(dodam, ze to cele plati pre kazdeho zloducha, vyssie napisane je uvedene ako priklad zamerany na danu carodejnicu, ale miesto carodenice si doplne akehokolvek ineho zloducha...pokial viem odmena je vypisana aj na velkeho nebezpecneho pulorka, ktory terorizoval a prepadal okolie (a to je uz vcelku dlha doba))
(utoky toho pulorka (a jeho party) sa mi ale pacia viac a pripadaju mi zabavnejsie ako tvoje RES

(zas cakam na obvinenie zo zaujatosti

)
Ono by sa dalo o tom pisat este mnozstvo peknych (skaredych) veci...ale najdolezitejsie co plati pri celej hre a naco pri vsetkom netreba zabudat...
DOLEZITE JE ABY SA BAVILI VSETCI, JAK JEDNA STRANA TAK DRUHA. DO HRY SA CHODIME ODREAGOVAT A ZRELAXOVAT, HRAME JU PRE ZABAVU A NIE PRETO ABY SME SI ROBILI NERVY, TYCH MYSLIM MAME VSETCI DOST V SKUTOCNOM ZIVOTE. TAKZE HRAJ A NECHAJ HRAT.
edit: dopisane a upravene nake veci