Page 2 of 3

Re: Šifter

Posted: 14:26 12. Dec 2012
by kokosak
No vidiš, to by byla zajímavá hra na všemi stíhané a pronásledované cosi :D

Re: Šifter

Posted: 14:28 12. Dec 2012
by kucik
kokosak wrote:No vidiš, to by byla zajímavá hra na všemi stíhané a pronásledované cosi :D
Třeba jako tiefling? :mrgreen:

Re: Šifter

Posted: 14:54 12. Dec 2012
by KaTo
kucik wrote:
kokosak wrote:No vidiš, to by byla zajímavá hra na všemi stíhané a pronásledované cosi :D
Třeba jako tiefling? :mrgreen:
Nebo Drow napovrchu nebo nekromant nebo agresivní egocentrický tupec s velkým klackem. Cokoli z toho může mít VELMI zajímavou hru na stíhané a pronásledované...cosi :mrgreen: :lol: .

Re: Šifter

Posted: 16:05 12. Dec 2012
by kokosak
Jenže tieflinga, potažmo drowa je poměrně jednoduché identifikovat. Ale je to, co na vás kouká opravdu kočka? Ten strom u cesty, je skutečně strom? A je hospodský skutečně hospodský? ;)

Re: Šifter

Posted: 16:15 12. Dec 2012
by Aulus
Mně se to moc nelíbí. Pokud bude mít hráč OOC info o tom, že shifter je zrovna v hostinském, u kterého si jeho postava bude kupovat jídlo a dá mu do něj jed, tak to pro něj bude velmi nepříjemná hra. Bude muset dělat jakoby nic a čekat, co přijde. Kdyby se dalo aspoň zamezit tomu, že to hráč pozná.

Ale i tak se mi to zdá extrémně přesílené moci se proměnit v kohokoli.

Re: Šifter

Posted: 16:15 12. Dec 2012
by kucik
A tím se vracíme k tomu, jak strašně přesílené by to asi bylo.

Re: Šifter

Posted: 16:18 12. Dec 2012
by J.F.Payne
No, a představa, že proměny nepůjde shifter nijak zbavit... Třeba v Sapkovi pozbýval podoby, když byl svázanej stříbrnejma řetězama.

Re: Šifter

Posted: 16:18 12. Dec 2012
by klobouk
Aulus wrote:Mně se to moc nelíbí. Pokud bude mít hráč OOC info o tom, že shifter je zrovna v hostinském, u kterého si jeho postava bude kupovat jídlo a dá mu do něj jed, tak to pro něj bude velmi nepříjemná hra. Bude muset dělat jakoby nic a čekat, co přijde. Kdyby se dalo aspoň zamezit tomu, že to hráč pozná.

Ale i tak se mi to zdá extrémně přesílené moci se proměnit v kohokoli.
To je divný argument, ne? Jestli tohle někomu vadí, tak by si takovou hru tuplem měl takhle zahrát, aby zjistil, že to je vlastně fajn.

Re: Šifter

Posted: 16:19 12. Dec 2012
by Aulus
kucik wrote:A tím se vracíme k tomu, jak strašně přesílené by to asi bylo.
Takový chytrý měňavec by se dokázal stát do měsíce (možná i dřív) klidně i vrchním inkvizitorem.

Klobouk: Takže tebe by za postavu bavilo hrát třeba hodinu něco, když bys věděl, že výsledkem je vždycky smrt?

Re: Šifter

Posted: 16:21 12. Dec 2012
by klobouk
Aulus wrote:klobouk: Takže tebe by za postavu bavilo hrát třeba hodinu něco, když bys věděl, že výsledkem je vždycky smrt?
Nejen mě.

Re: Šifter

Posted: 16:24 12. Dec 2012
by Aulus
klobouk wrote:
Aulus wrote:klobouk: Takže tebe by za postavu bavilo hrát třeba hodinu něco, když bys věděl, že výsledkem je vždycky smrt?
Nejen mě.
Já teda nevím. Mě baví hrát charakter postavy a to, že sama ta postava má možnost něco ovlivnit. Ať už v rámci sebe sama nebo ostatních. Klidně si odehraju i to, že mě někdo chytne a mou postavu mučí, i to je hra charakteru. Ale vážně by mě asi nebavilo hrát ve světě, kde bych měl hrát proti matrixu. :mrgreen: Vlastně by se tímhle způsobem stali z hráčů shifterů DMka - s tím rozdílem, že by hráli za jednu postavu a ne za svět. Takže by to bylo něco ve stylu, když DM hraje a supportuje jen jednoho hráče. Aspoň tak to vidím já.

EDIT: Taková postava jistého DM Pavla, jak jsem kdesi slyšel...

Re: Šifter

Posted: 16:28 12. Dec 2012
by J.F.Payne
No, já bych to shifterovi povolil s tím, že by proměna netrvala libovolně dlouho, ale měl by na své diverzní akce jen omezený čas.

Re: Šifter

Posted: 16:30 12. Dec 2012
by Aulus
J.F.Payne wrote:No, já bych to shifterovi povolil s tím, že by proměna netrvala libovolně dlouho, ale měl by na své diverzní akce jen omezený čas.
To by asi šlo. Ale ono za blbých pět minut herního času se toho dá stihnout hodně.

A co je hlavní - takový shifter by mohl beztrestně zabíjet civilisty. Nikdo by ho neměl šanci odhalit, když by nebyl připraven.

Re: Šifter

Posted: 17:07 12. Dec 2012
by KaTo
Aulus wrote:
J.F.Payne wrote:No, já bych to shifterovi povolil s tím, že by proměna netrvala libovolně dlouho, ale měl by na své diverzní akce jen omezený čas.
To by asi šlo. Ale ono za blbých pět minut herního času se toho dá stihnout hodně.

A co je hlavní - takový shifter by mohl beztrestně zabíjet civilisty. Nikdo by ho neměl šanci odhalit, když by nebyl připraven.
*podívá se na Aula, na hodinky a uznale pokýve hlavou* Pět minut? Respekt! :lol:
Jinak mi přijde, že trháte jabka, aniž byste zasadili jabloň.

Co takhle raději podumat na téma - na jakých principech by se tehle "pan pětiminutovka" fungoval/měnil? Jak vůbec měňavka funguje, aby postava na základě vašich představ "kouknu a měním" mohla fungovat? Co všechno by měnila? Vzhled? Vzhled a šaty? Vzhled a šaty a mysl? V jaké kvalitě? Atd.
Náměty k zamyšlení - Odo (Startrek), Tři Kafky (Sapkowski), Mystique (X-men), DnD ( :twisted: )

Re: Šifter

Posted: 17:24 12. Dec 2012
by Aulus
KaTo wrote: Co takhle raději podumat na téma - na jakých principech by se tehle "pan pětiminutovka" fungoval/měnil? Jak vůbec měňavka funguje, aby postava na základě vašich představ "kouknu a měním" mohla fungovat? Co všechno by měnila? Vzhled? Vzhled a šaty? Vzhled a šaty a mysl? V jaké kvalitě? Atd.
Podle mě by to mělo být závislé na levelu. A i na těch nejvyšších by u lidí byla maximální tělesná vizáž, oblečení fakt ne.
*představí si, jak se v bitvě měňavec změní ve velitele a rozkáže k útěku*