STÍNOVÝ TANEČNÍK

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

User avatar
Caehan
Bůh
Posts: 2956
Joined: 18:51 02. Apr 2010

Re: STÍNOVÝ TANEČNÍK

Post by Caehan »

KaTo wrote:Když už bereš Roida, který Hide má a používá - tak u něj měla co dělat moje 20ti lvlová Tulačka, aby ho prohlídla a to se u něj učila od (snad se nepletu) 5tého lvlu. Takže pokud byl OOC čas, přišlo se "příště", kdy nestál v hide a pokud z nějakých důvodů (aka těšíme se na další 1k6 snejk :twisted: ) nebyl, holt se mu tam zatáhla červená krysa nebo sliz apod., aby jemnostpán :biggrin: laskavě z Hide vylezl :lol: :lol: .
Tolik práce a přitom stačilo dostat pod nos nepřátelskou potvůrku, aby vylezl sám od sebe.
Eribor Tanithil - elfský bylinkář a lukostřelec.

Deirdra Monteil - čarodějka z Karathy

Incoherent fire dissipates all contingency.

ZANEPRÁZDNĚN
User avatar
innfra
Urozený
Posts: 1551
Joined: 16:59 15. Mar 2009

Re: STÍNOVÝ TANEČNÍK

Post by innfra »

Jako lvl 20 no to máš pool pro spot tuším 23+d20 takže by musel mít nastavený hide 40+?
Pokud Hide, tak bych ho nastavil na hodnotu 10 případně spočítat kolik má dex, aby se to dalo kostkou a chvilkou stání přehodit :)
Ale stejně si myslim, že je to zbytečná práce navíc... Ohledně stínů bral bych malé stíny, který je lovík schopný zabít, pokud by se uvažovalo o něčem takové pod nepřátelskou frakcí, tuším, že ty stíny mají slušné +1 pohlcení...
Tariel Reynolt - "Kde mám dárečka?"
Tomas Tane - "Tady si jeden neodpočine."
Finnean Násir Taran - "Za kodex a za sestru!"
Alexandr Rázný - "Už mě to tu nebaví! Puste mě ven!"
Tomáš Alrik Tane - "Já vim, moc mluvim."
Tagar Kovadlina - "Háááá Hřbitůváčka!" - Smazán

Elitní Kazišuk!
User avatar
KaTo
Ďábel
Posts: 6754
Joined: 15:24 23. Jun 2007
Location: Severní okraj Středozemě
Contact:

Re: STÍNOVÝ TANEČNÍK

Post by KaTo »

innfra wrote:Jako lvl 20 no to máš pool pro spot tuším 23+d20 takže by musel mít nastavený hide 40+? ... Ale stejně si myslim, že je to zbytečná práce navíc...
Určitě je to (zbytečná) práce navíc.
Btw - nezapomněl jsi ve výpočtu na SYSTÉMOVÉ bonusy - tma, podzemí, cíl stojí, ty ne/stojíš. Mezi vámi ne/leze krysa, ne/leží placeable. Roid stojí Xnásobek (teď nevím jaké vzdálenosti) daleko od "hledajícího". Postava je/není elf. Roid je "malá" postava, další pidibonus. Má na Roid featy na podporu Hide (tj. co mu WB naházel)? Apod. Holt Hide není zrovna easy :lol: na přesné spočítání a tyhle "drobnůstky", co se přehlíží umí naházet docela dost :shock: :) .
Síla tě osvobodí! - Sithský kodex, 12.12.2011 (TOR-preorder)
Bylo to peklo! - Error 37, Error 3005, Error 3007, 15.5.2012 (Diablo3)
Až s vámi skončím, nebudete věřit vlastní mysli! - Mesmer, 28.8.2012 (GW2)
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují. - Din Dagor, Mrazen 1147 (EQ)
Tento rok bude začátek konce. - neznámý vojín
Prasokralik
Bůh
Posts: 4507
Joined: 01:53 05. Dec 2010
Location: Land Down Under

Re: STÍNOVÝ TANEČNÍK

Post by Prasokralik »

Shaman88 wrote:Nevím, celkem mi příjde že systém mistrů je jen k nasírání nejen nováčků.
Trochu jsem to poupravil, abych se pod to mohl s klidným svědomím podepsat.

mistři jsou taková ptákovina, že si je thalie může s klidným svědomím vydržovat jako raritu - na jiných světech tohle opravdu nenajdete
Ignore list: Theogil I, Krysak, Koninho87, Kokosak, Grin, efu_redo

Pain is temporary. Victory is forever.
User avatar
Caehan
Bůh
Posts: 2956
Joined: 18:51 02. Apr 2010

Re: STÍNOVÝ TANEČNÍK

Post by Caehan »

Mně systém mistrů jako takový třeba nevadí - ono je pěkné moci říct že jsi se učil u toho a toho tam a tam... že by se tu dostávaly úrovně jako na běžícím pásu jsem si nevšimnul, takže ta cesta tam a zase zpět nikoho jednou za čas nezabije.

Jejich hledání je o trochu horší... třeba teď není právě žádná výhra že s nedostupností jisté lokace v Karathě není dostupný jistý učitel který nemá jinde na Thalii obdoby (možná s výjimkou podtemna).
Eribor Tanithil - elfský bylinkář a lukostřelec.

Deirdra Monteil - čarodějka z Karathy

Incoherent fire dissipates all contingency.

ZANEPRÁZDNĚN
User avatar
Uradin
Měšťan
Posts: 165
Joined: 00:47 21. Jun 2008
Location: Tokyo
Contact:

Re: STÍNOVÝ TANEČNÍK

Post by Uradin »

ja si myslím že ten systém mistrů dává docela pěkný dojem hraní jako v dračáku :) s tím rozdílem že u mistra nestrávíme tejden a víc :D jen je trošku škoda že všichni mistři mají stejné kecy bojovník i čaroděj zaklínač bard atd některým těm postavam se to trošku nehodí :)
___________________
Vellai Sarco - bělovlasý elf jehož skoro každý zná -aktivní
všichni jsou blázni jen já jsem letadlo.
"Na mě je spolech asi tak jako na odhad v opravně aut" Arnold J. Rimmer
"přestali sme kontrolovat nestvůry pod postelí,když sme si uvědomili že jsou uvnitř nás" autor neznámý
John_Faker
Nováček
Posts: 41
Joined: 02:15 28. May 2011

Re: STÍNOVÝ TANEČNÍK

Post by John_Faker »

Ahoj, hledám mistra Kensai....nebyla by nápověda :-)
User avatar
J.F.Payne
Ďábel
Posts: 6885
Joined: 21:37 08. Aug 2008
Location: Praha
Contact:

Re: STÍNOVÝ TANEČNÍK

Post by J.F.Payne »

Hledej mezi těmi, kdo jsou známí jako dobří šermíři.
Kraki Skengdrang a nejzlejší DM
User avatar
rosnicka
Velmistr
Posts: 1152
Joined: 17:36 27. Jul 2011
Location: Stod

Re: STÍNOVÝ TANEČNÍK

Post by rosnicka »

je pravda ze pro uplneho zacatecnika je hra tezka, můj muž jen kvuli me chtel zacit taky hrat, ale postupne kdyz jsem mu vysvetlovala co a jak tak to nemohl pochopit proc je to tak slozity, a ve finale to vzdal kdyz zjistil ze by si nemohl vybrat povolani , a kdyz jsem mu rikala o vizitce tak se me zeptal jak to clovek ktery to nikdy nehral muze vedet ? coz je logicke.. v realiich se taky neda dozvedet vse a to se pak neco blbe vymysli. kdyz jsem zacinala tak jsem taky mela problem hledat ucitele ale dobre duse pomohli a navedli me na spravny smer
Jsem jaká jsem.
Lina Arna - zlatooká černovláska
User avatar
Bahnak
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 6579
Joined: 16:25 16. Nov 2008
Location: Praha

Re: STÍNOVÝ TANEČNÍK

Post by Bahnak »

Tak NWN a (nejen) české servry jsou prostě zvláštní hra. Defakto papírové AD&D s DM a hráči, jen je urychleno házení kostkami a složité vypočítávání všech věcí.
V dnešní době je spíše hráč tak nějak zvyklý lognout do nějakého MMORPG graficky dokonalého světa, kde se lítá a zabíjí a nějaký stařičký RP svět ani nechápou. Ano, pro úplného nováčka je Thalie a NWN vůbec těžkou hrou, ale zase je super ono prozkoumávání a hledání "jak co funguje", NWN a Nová Thalie rozhodně má co nabídnout i modernímu hráči.
Všem novým vždy doporučuji nebrat první postavičku příliš vážně, prostě "něco" vytvořit a pustit se do prozkoumávání.
Taková postavička velmi rychle vstřebá potřebné informace, ať už mechanické, nebo třeba o reáliích.

Pokud se svět zalíbí, má možnost druhé postavičce již vtisknout nějakou určitou podobu, ví co zhruba je a není v pohodě, zná náboženství, rasy, frakce, má obecné povědomí o světě jako takovém, zhruba má v hlavě zevrubnou historii světa i zeměpis. To už se pak taková vizitka prostě píše dobře a trochu i sama, než když se to jen vaří z vody. Vzniklá nová postava pak hlavně i ví co si může dovolit po mechanické stránce, tak nějak už si kolem sebe i vytvoří směs lidí, které pozná a se kterými se pobaví, no prostě už je se z čeho odrážet mnoha směry. Můj soukromý a skromný názor.
KDVP
Kucik:153, Bahnak:175, Drake: 48, Fryn:163, Klobouk:19, Derken:8, Vejk:8, Nomis -16, Terka:1
John_Faker
Nováček
Posts: 41
Joined: 02:15 28. May 2011

Re: STÍNOVÝ TANEČNÍK

Post by John_Faker »

J.F.Payne wrote:Hledej mezi těmi, kdo jsou známí jako dobří šermíři.
Ok diky, projdu realie...uff:-) JF
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: STÍNOVÝ TANEČNÍK

Post by kucik »

Spis se zeptej postav ve hre.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
User avatar
Nalkanar
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 9274
Joined: 14:21 13. Feb 2010
Location: Brno/"Znojmo"

Re: STÍNOVÝ TANEČNÍK

Post by Nalkanar »

Jsem netušil, že ti borci byli (beru to dle jejich IRL předobrazu) tací šermíři. Osobně by mě takové spojení nikdy nenapadlo.
.
John_Faker
Nováček
Posts: 41
Joined: 02:15 28. May 2011

Re: STÍNOVÝ TANEČNÍK

Post by John_Faker »

Mohu poprosit DM o kontrolu, zda je tato postava vůbec na mapě ? :-) Protože jestli není na místě, kde je Samuraj, Shinobi atd....tak už vážně nevím kde hledat....
User avatar
Bruciacullo
DM Thalie
Posts: 2779
Joined: 20:49 21. Jan 2010
Location: Tam kde se slunce bojí a měsíc vždy jen nahlédne
Contact:

Re: STÍNOVÝ TANEČNÍK

Post by Bruciacullo »

Rozhodně nemá spojitost se šinobim ani podobnym odpadem ;)
Neliaen Fey de Erestor - paladinka Dei-Anangova "Slušnému vychování tě neučili, tam kde tě matka vyvrhla z lůna?"

QamuIs Heg qaq law' lorvIs yInqaq puS.

"Účelem každého života, je smrt." - Agent Smith

DM Galli - "So you have chosen death." / https://youtu.be/f94qpLdX9eA
Locked