Zamyšlení nad NWN a Thalií
Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií
Nebude to tim, Kato, že původní nwn končilo cca na 20. levelu?
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií
E6 svůj smysl rozhodně má, jen nevím jestli jde ruku v ruce s ideologií Thalie, to už můžou říct jen povolaní.
E6 kromě výhod nese ale i nevýhody, kupříkladu neexistenci prestižních povolání. Na druhou stranu když bych mohl třeba vzít jako příklad nějakou ADaD hru, tak v BG1 je strop třeba 7. level postavy a jak se s tím dá krásně vyhrát!
Jinak tu paletu u DM vidím podobně jako KaTo, nejpestřejší škála NPC je opravdu kolem 1-10 levlu, osobně tipuji že to nebude dáno singleplayerem, ale toolsetem jako takovým, který nijak zrovna nepodporuje výrobu MEGAsvěta, ale původně se pospojovalo pár map, nahodily dialogy, loglo se pár kámošů po síti, třebas někdo dělal DM a hráli si ADaD bez papíru. I když těžko říct.
Zredukovat časovky na 1xp/h, v partě 2xp/h, zredukovat expy z příšer na 1 za kus a boss za 20, nastavit strop na 6 lvl a máme svět ve kterém nebude rozdíl mezi nováčkem a veteránem. Zredukovat výběr itemů v krámech na +1 , vsadit klasické reálie FR ala BG.
Řešení by to bylo, jen nevím co na to poví lidi co mají na servru momentálně postavy 30+
E6 kromě výhod nese ale i nevýhody, kupříkladu neexistenci prestižních povolání. Na druhou stranu když bych mohl třeba vzít jako příklad nějakou ADaD hru, tak v BG1 je strop třeba 7. level postavy a jak se s tím dá krásně vyhrát!
Jinak tu paletu u DM vidím podobně jako KaTo, nejpestřejší škála NPC je opravdu kolem 1-10 levlu, osobně tipuji že to nebude dáno singleplayerem, ale toolsetem jako takovým, který nijak zrovna nepodporuje výrobu MEGAsvěta, ale původně se pospojovalo pár map, nahodily dialogy, loglo se pár kámošů po síti, třebas někdo dělal DM a hráli si ADaD bez papíru. I když těžko říct.
Zredukovat časovky na 1xp/h, v partě 2xp/h, zredukovat expy z příšer na 1 za kus a boss za 20, nastavit strop na 6 lvl a máme svět ve kterém nebude rozdíl mezi nováčkem a veteránem. Zredukovat výběr itemů v krámech na +1 , vsadit klasické reálie FR ala BG.
Řešení by to bylo, jen nevím co na to poví lidi co mají na servru momentálně postavy 30+
KDVP
Kucik:153, Bahnak:175, Drake: 48, Fryn:163, Klobouk:19, Derken:8, Vejk:8, Nomis -16, Terka:1
Kucik:153, Bahnak:175, Drake: 48, Fryn:163, Klobouk:19, Derken:8, Vejk:8, Nomis -16, Terka:1
Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií
Končilo, končilo, nicméně ta "uspořádaná" část obsahuje většinu potvůrek 1-5 lvl (skřeti, kostlivci, zombie, duchové, zvířata, atd.) a končí někde na 12tém (?) - což je rozsah potvor akorát pro tyhle E6 pravidla. Snadno ověříš, že si založíš DM hru a do té palety potvor se podíváš (a kdyžtak mě rovnou oprav, zda si to blbě pamatujukucik wrote:Nebude to tim, Kato, že původní nwn končilo cca na 20. levelu?
A pokud mě tedy paměť neklame, tak tam nejsou potvory pro lvly 16-20 (mno, možná draci. Jeden.
Síla tě osvobodí! - Sithský kodex, 12.12.2011 (TOR-preorder)
Bylo to peklo! - Error 37, Error 3005, Error 3007, 15.5.2012 (Diablo3)
Až s vámi skončím, nebudete věřit vlastní mysli! - Mesmer, 28.8.2012 (GW2)
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují. - Din Dagor, Mrazen 1147 (EQ)
Tento rok bude začátek konce. - neznámý vojín
Bylo to peklo! - Error 37, Error 3005, Error 3007, 15.5.2012 (Diablo3)
Až s vámi skončím, nebudete věřit vlastní mysli! - Mesmer, 28.8.2012 (GW2)
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují. - Din Dagor, Mrazen 1147 (EQ)
Tento rok bude začátek konce. - neznámý vojín
-
xxxMajkyxxx
- Urozený
- Posts: 1619
- Joined: 12:43 01. Mar 2010
Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií
Do debaty jak to změnit se mi pouštět nechce vzhledem k tomu, že nemám ani šajn o tom co se chystá, nechystá a co přesně jak na Th funguje. Za úvahu by možná stálo nesnižování time xp s pokročilým levelem, vytvoření nových NPC s vyšším lvl. Tuším, že v toolsetu jdou vytvořit NPC až lvl 60.
WIPED
MAYBIES AND MY NEW BABIES
Milovaný sympoš Eritai se možná ve hře ukáže!
Rodwen - divoká elfka, druidka
MAYBIES AND MY NEW BABIES
Milovaný sympoš Eritai se možná ve hře ukáže!
Rodwen - divoká elfka, druidka
Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií
Já bych to nechal hajat a počkal na NT, myslím že balanc tam bude zajímavej.
KDVP
Kucik:153, Bahnak:175, Drake: 48, Fryn:163, Klobouk:19, Derken:8, Vejk:8, Nomis -16, Terka:1
Kucik:153, Bahnak:175, Drake: 48, Fryn:163, Klobouk:19, Derken:8, Vejk:8, Nomis -16, Terka:1
Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií
Nechtějte Shamana naštvat s E6....
Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií
Nějaký 60 lvl NPC už tu máme co vímxxxMajkyxxx wrote:Do debaty jak to změnit se mi pouštět nechce vzhledem k tomu, že nemám ani šajn o tom co se chystá, nechystá a co přesně jak na Th funguje. Za úvahu by možná stálo nesnižování time xp s pokročilým levelem, vytvoření nových NPC s vyšším lvl. Tuším, že v toolsetu jdou vytvořit NPC až lvl 60.
Tvůrce a ničitel
-------
Neaktivní
-------
.: Damian je můj rypák a Xantipka má bohyně :.
-------
Neaktivní
-------
.: Damian je můj rypák a Xantipka má bohyně :.
Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií
Mhm... Zlaté časy strávené nad BG... jinak bych byl všemi deseti pro...Bahnak wrote:E6 svůj smysl rozhodně má, jen nevím jestli jde ruku v ruce s ideologií Thalie, to už můžou říct jen povolaní.
E6 kromě výhod nese ale i nevýhody, kupříkladu neexistenci prestižních povolání. Na druhou stranu když bych mohl třeba vzít jako příklad nějakou ADaD hru, tak v BG1 je strop třeba 7. level postavy a jak se s tím dá krásně vyhrát!
Jinak tu paletu u DM vidím podobně jako KaTo, nejpestřejší škála NPC je opravdu kolem 1-10 levlu, osobně tipuji že to nebude dáno singleplayerem, ale toolsetem jako takovým, který nijak zrovna nepodporuje výrobu MEGAsvěta, ale původně se pospojovalo pár map, nahodily dialogy, loglo se pár kámošů po síti, třebas někdo dělal DM a hráli si ADaD bez papíru. I když těžko říct.
Zredukovat časovky na 1xp/h, v partě 2xp/h, zredukovat expy z příšer na 1 za kus a boss za 20, nastavit strop na 6 lvl a máme svět ve kterém nebude rozdíl mezi nováčkem a veteránem. Zredukovat výběr itemů v krámech na +1 , vsadit klasické reálie FR ala BG.
Řešení by to bylo, jen nevím co na to poví lidi co mají na servru momentálně postavy 30+
I´m pixel-based fantasy, a man who is stoic. I hack and slash, who the heck´s more heroic?
Xzar: "I know of dragons with feet like rabbits, 'tis true, I swear." (In memoriam - died 1369 DR)
Yoshimo: "Hiiiii yah! Heh, tourists love that stuff."
Divinity: Original Sin - The talent Pet Pal allows you to speak to animals. Bark, bark. Moo.
Xzar: "I know of dragons with feet like rabbits, 'tis true, I swear." (In memoriam - died 1369 DR)
Yoshimo: "Hiiiii yah! Heh, tourists love that stuff."
Divinity: Original Sin - The talent Pet Pal allows you to speak to animals. Bark, bark. Moo.
Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií
Jsem asi divná, ale co je E6? 
Nieninquë - legenda
Lilien - magie, magie, magie
Keep talking I'm analyzing you.
,,Halapartna is the way of život!" Lusignandnes, 12.8.2020, 23:53, Discord
Thalijský gremlin, creeper první třídy, neRP hráč, bílá vrána
Lilien - magie, magie, magie
Keep talking I'm analyzing you.
,,Halapartna is the way of život!" Lusignandnes, 12.8.2020, 23:53, Discord
Thalijský gremlin, creeper první třídy, neRP hráč, bílá vrána
Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií
Bylo to vysvětlený na tom odkazu (i když jsi divnáPajule wrote:Jsem asi divná, ale co je E6?
P.S.
Je to (zjednodušeně řečeno) nastavení světa, kde maximální dosažitelný lvl postavy je 6 lvl (z PB hlediska - rozuměj 2x útok za kolo u bojových povolání, 1x u nebojových).
Síla tě osvobodí! - Sithský kodex, 12.12.2011 (TOR-preorder)
Bylo to peklo! - Error 37, Error 3005, Error 3007, 15.5.2012 (Diablo3)
Až s vámi skončím, nebudete věřit vlastní mysli! - Mesmer, 28.8.2012 (GW2)
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují. - Din Dagor, Mrazen 1147 (EQ)
Tento rok bude začátek konce. - neznámý vojín
Bylo to peklo! - Error 37, Error 3005, Error 3007, 15.5.2012 (Diablo3)
Až s vámi skončím, nebudete věřit vlastní mysli! - Mesmer, 28.8.2012 (GW2)
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují. - Din Dagor, Mrazen 1147 (EQ)
Tento rok bude začátek konce. - neznámý vojín
Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií
Dík, neklikam a čtu to tu stejně tak letmo 
Nieninquë - legenda
Lilien - magie, magie, magie
Keep talking I'm analyzing you.
,,Halapartna is the way of život!" Lusignandnes, 12.8.2020, 23:53, Discord
Thalijský gremlin, creeper první třídy, neRP hráč, bílá vrána
Lilien - magie, magie, magie
Keep talking I'm analyzing you.
,,Halapartna is the way of život!" Lusignandnes, 12.8.2020, 23:53, Discord
Thalijský gremlin, creeper první třídy, neRP hráč, bílá vrána
- G-ladiator
- Urozený
- Posts: 2163
- Joined: 17:07 12. Nov 2008
- Location: Praha
- Contact:
Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií
Ano, na Thalii se to nehodí, ale spíše kvůli hráčům a tomu, na co jsou zvyklí, než reáliemi. Snít ale můžuBahnak wrote:E6 svůj smysl rozhodně má, jen nevím jestli jde ruku v ruce s ideologií Thalie, to už můžou říct jen povolaní.
...
Zredukovat časovky na 1xp/h, v partě 2xp/h, zredukovat expy z příšer na 1 za kus a boss za 20, nastavit strop na 6 lvl a máme svět ve kterém nebude rozdíl mezi nováčkem a veteránem. Zredukovat výběr itemů v krámech na +1 , vsadit klasické reálie FR ala BG.
Řešení by to bylo, jen nevím co na to poví lidi co mají na servru momentálně postavy 30+
Shamane, E6 ti vadí obecně nebo ve spojistosti s Thalií?
-
xxxMajkyxxx
- Urozený
- Posts: 1619
- Joined: 12:43 01. Mar 2010
Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií
To určitě ne....jak říkám, nevím jak to funguje na Thalii přesně, ale základní xp system nwn je docela komplikovaná záležitost, o které si netroufnu tvrdit, že ji rozumím.Derken- wrote:Nějaký 60 lvl NPC už tu máme co vímxxxMajkyxxx wrote:Do debaty jak to změnit se mi pouštět nechce vzhledem k tomu, že nemám ani šajn o tom co se chystá, nechystá a co přesně jak na Th funguje. Za úvahu by možná stálo nesnižování time xp s pokročilým levelem, vytvoření nových NPC s vyšším lvl. Tuším, že v toolsetu jdou vytvořit NPC až lvl 60.Vytvořit NPC pro creep 30+ nutně neznamená dávat jim lvl 40+
WIPED
MAYBIES AND MY NEW BABIES
Milovaný sympoš Eritai se možná ve hře ukáže!
Rodwen - divoká elfka, druidka
MAYBIES AND MY NEW BABIES
Milovaný sympoš Eritai se možná ve hře ukáže!
Rodwen - divoká elfka, druidka
Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií
Vadí mi to vzhledem k mé práci na NTG-ladiator wrote:Ano, na Thalii se to nehodí, ale spíše kvůli hráčům a tomu, na co jsou zvyklí, než reáliemi. Snít ale můžuBahnak wrote:E6 svůj smysl rozhodně má, jen nevím jestli jde ruku v ruce s ideologií Thalie, to už můžou říct jen povolaní.
...
Zredukovat časovky na 1xp/h, v partě 2xp/h, zredukovat expy z příšer na 1 za kus a boss za 20, nastavit strop na 6 lvl a máme svět ve kterém nebude rozdíl mezi nováčkem a veteránem. Zredukovat výběr itemů v krámech na +1 , vsadit klasické reálie FR ala BG.
Řešení by to bylo, jen nevím co na to poví lidi co mají na servru momentálně postavy 30+
Shamane, E6 ti vadí obecně nebo ve spojistosti s Thalií?
Upřímně kdyby měl někdo hosting tak zkusit vytvořit svět na E6 by nebylo zase tak náročné... Kdysi jsem se snažil o něco podobného - moje myšlenka byla max lvl 10 a velmi podobná specifikace... ale ukončil jsem to protože jsem to neměl kde spustit
Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií
Ja jsem o necem podobnem dlouho premyslel. Treba SteelMartin takovy svet delal. Ono to ma opravdu velkou vyhodu v tom, ze se snadno tvori party, ale zase mnoho nevyhod v tom, ze z povolani vyuzijes imho jen velmi malou cast.
Osobne by me to asi ani nebavilo, protoze obcas mam proste jen chut creepit a pokud bych na nejaky strop narazil na tak nizkem levelu, tak by me to tolik netahlo hrat.
(teoreticka uvaha)
Jako lepsi varianta mi prijde, urcit nejaky ,,cileny level" treba 20. Pak se pokusit, aby bylo relativne rychle expeni treba do 14. a velmi pomale od 26. A tim drzet hrace relativne v ranku, kdy spolu nekam muzou jit. Protoze rozdil v sile 15. a 25. levelu nevidim jako tak velky, jako treba mezi 1. a 11.
Osobne by me to asi ani nebavilo, protoze obcas mam proste jen chut creepit a pokud bych na nejaky strop narazil na tak nizkem levelu, tak by me to tolik netahlo hrat.
(teoreticka uvaha)
Jako lepsi varianta mi prijde, urcit nejaky ,,cileny level" treba 20. Pak se pokusit, aby bylo relativne rychle expeni treba do 14. a velmi pomale od 26. A tim drzet hrace relativne v ranku, kdy spolu nekam muzou jit. Protoze rozdil v sile 15. a 25. levelu nevidim jako tak velky, jako treba mezi 1. a 11.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.