Zamyšlení nad NWN a Thalií

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií

Post by kucik »

Nebude to tim, Kato, že původní nwn končilo cca na 20. levelu?
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
User avatar
Bahnak
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 6579
Joined: 16:25 16. Nov 2008
Location: Praha

Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií

Post by Bahnak »

E6 svůj smysl rozhodně má, jen nevím jestli jde ruku v ruce s ideologií Thalie, to už můžou říct jen povolaní.
E6 kromě výhod nese ale i nevýhody, kupříkladu neexistenci prestižních povolání. Na druhou stranu když bych mohl třeba vzít jako příklad nějakou ADaD hru, tak v BG1 je strop třeba 7. level postavy a jak se s tím dá krásně vyhrát!
Jinak tu paletu u DM vidím podobně jako KaTo, nejpestřejší škála NPC je opravdu kolem 1-10 levlu, osobně tipuji že to nebude dáno singleplayerem, ale toolsetem jako takovým, který nijak zrovna nepodporuje výrobu MEGAsvěta, ale původně se pospojovalo pár map, nahodily dialogy, loglo se pár kámošů po síti, třebas někdo dělal DM a hráli si ADaD bez papíru. I když těžko říct.
Zredukovat časovky na 1xp/h, v partě 2xp/h, zredukovat expy z příšer na 1 za kus a boss za 20, nastavit strop na 6 lvl a máme svět ve kterém nebude rozdíl mezi nováčkem a veteránem. Zredukovat výběr itemů v krámech na +1 , vsadit klasické reálie FR ala BG.
Řešení by to bylo, jen nevím co na to poví lidi co mají na servru momentálně postavy 30+ :twisted:
KDVP
Kucik:153, Bahnak:175, Drake: 48, Fryn:163, Klobouk:19, Derken:8, Vejk:8, Nomis -16, Terka:1
User avatar
KaTo
Ďábel
Posts: 6754
Joined: 15:24 23. Jun 2007
Location: Severní okraj Středozemě
Contact:

Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií

Post by KaTo »

kucik wrote:Nebude to tim, Kato, že původní nwn končilo cca na 20. levelu?
Končilo, končilo, nicméně ta "uspořádaná" část obsahuje většinu potvůrek 1-5 lvl (skřeti, kostlivci, zombie, duchové, zvířata, atd.) a končí někde na 12tém (?) - což je rozsah potvor akorát pro tyhle E6 pravidla. Snadno ověříš, že si založíš DM hru a do té palety potvor se podíváš (a kdyžtak mě rovnou oprav, zda si to blbě pamatuju :lol: :lol: ).
A pokud mě tedy paměť neklame, tak tam nejsou potvory pro lvly 16-20 (mno, možná draci. Jeden. :oops: ).
Síla tě osvobodí! - Sithský kodex, 12.12.2011 (TOR-preorder)
Bylo to peklo! - Error 37, Error 3005, Error 3007, 15.5.2012 (Diablo3)
Až s vámi skončím, nebudete věřit vlastní mysli! - Mesmer, 28.8.2012 (GW2)
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují. - Din Dagor, Mrazen 1147 (EQ)
Tento rok bude začátek konce. - neznámý vojín
xxxMajkyxxx
Urozený
Posts: 1619
Joined: 12:43 01. Mar 2010

Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií

Post by xxxMajkyxxx »

Do debaty jak to změnit se mi pouštět nechce vzhledem k tomu, že nemám ani šajn o tom co se chystá, nechystá a co přesně jak na Th funguje. Za úvahu by možná stálo nesnižování time xp s pokročilým levelem, vytvoření nových NPC s vyšším lvl. Tuším, že v toolsetu jdou vytvořit NPC až lvl 60.
WIPED
MAYBIES AND MY NEW BABIES
Milovaný sympoš Eritai se možná ve hře ukáže!
Rodwen - divoká elfka, druidka
User avatar
Bahnak
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 6579
Joined: 16:25 16. Nov 2008
Location: Praha

Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií

Post by Bahnak »

Já bych to nechal hajat a počkal na NT, myslím že balanc tam bude zajímavej.
KDVP
Kucik:153, Bahnak:175, Drake: 48, Fryn:163, Klobouk:19, Derken:8, Vejk:8, Nomis -16, Terka:1
User avatar
Shaman88
WB Thalie
Posts: 9760
Joined: 09:41 01. Sep 2010
Contact:

Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií

Post by Shaman88 »

Nechtějte Shamana naštvat s E6....
User avatar
Derken-
Bůh
Posts: 4748
Joined: 22:02 12. Mar 2010
Location: Kahzet, město smlouvy
Contact:

Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií

Post by Derken- »

xxxMajkyxxx wrote:Do debaty jak to změnit se mi pouštět nechce vzhledem k tomu, že nemám ani šajn o tom co se chystá, nechystá a co přesně jak na Th funguje. Za úvahu by možná stálo nesnižování time xp s pokročilým levelem, vytvoření nových NPC s vyšším lvl. Tuším, že v toolsetu jdou vytvořit NPC až lvl 60.
Nějaký 60 lvl NPC už tu máme co vím 8) Vytvořit NPC pro creep 30+ nutně neznamená dávat jim lvl 40+ :-)
Tvůrce a ničitel
-------
Neaktivní
-------
.: Damian je můj rypák a Xantipka má bohyně :.
User avatar
D_E_K_A
Mistr
Posts: 991
Joined: 22:59 03. Aug 2011

Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií

Post by D_E_K_A »

Bahnak wrote:E6 svůj smysl rozhodně má, jen nevím jestli jde ruku v ruce s ideologií Thalie, to už můžou říct jen povolaní.
E6 kromě výhod nese ale i nevýhody, kupříkladu neexistenci prestižních povolání. Na druhou stranu když bych mohl třeba vzít jako příklad nějakou ADaD hru, tak v BG1 je strop třeba 7. level postavy a jak se s tím dá krásně vyhrát!
Jinak tu paletu u DM vidím podobně jako KaTo, nejpestřejší škála NPC je opravdu kolem 1-10 levlu, osobně tipuji že to nebude dáno singleplayerem, ale toolsetem jako takovým, který nijak zrovna nepodporuje výrobu MEGAsvěta, ale původně se pospojovalo pár map, nahodily dialogy, loglo se pár kámošů po síti, třebas někdo dělal DM a hráli si ADaD bez papíru. I když těžko říct.
Zredukovat časovky na 1xp/h, v partě 2xp/h, zredukovat expy z příšer na 1 za kus a boss za 20, nastavit strop na 6 lvl a máme svět ve kterém nebude rozdíl mezi nováčkem a veteránem. Zredukovat výběr itemů v krámech na +1 , vsadit klasické reálie FR ala BG.
Řešení by to bylo, jen nevím co na to poví lidi co mají na servru momentálně postavy 30+ :twisted:
Mhm... Zlaté časy strávené nad BG... jinak bych byl všemi deseti pro... :) viž. svět z FR., atd. :wink:
I´m pixel-based fantasy, a man who is stoic. I hack and slash, who the heck´s more heroic?
Xzar: "I know of dragons with feet like rabbits, 'tis true, I swear." (In memoriam - died 1369 DR)
Yoshimo: "Hiiiii yah! Heh, tourists love that stuff."
Divinity: Original Sin - The talent Pet Pal allows you to speak to animals. Bark, bark. Moo.
User avatar
Pajule
Bůh
Posts: 4710
Joined: 13:23 30. Apr 2007
Location: Gremliní nora pod sněhem

Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií

Post by Pajule »

Jsem asi divná, ale co je E6? :shock:
Nieninquë - legenda
Lilien - magie, magie, magie

Keep talking I'm analyzing you.

,,Halapartna is the way of život!" Lusignandnes, 12.8.2020, 23:53, Discord



Thalijský gremlin, creeper první třídy, neRP hráč, bílá vrána
User avatar
KaTo
Ďábel
Posts: 6754
Joined: 15:24 23. Jun 2007
Location: Severní okraj Středozemě
Contact:

Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií

Post by KaTo »

Pajule wrote:Jsem asi divná, ale co je E6? :shock:
Bylo to vysvětlený na tom odkazu (i když jsi divná :twisted: , klikat snad zvládneš, ne? :lol: )
P.S.
Je to (zjednodušeně řečeno) nastavení světa, kde maximální dosažitelný lvl postavy je 6 lvl (z PB hlediska - rozuměj 2x útok za kolo u bojových povolání, 1x u nebojových).
Síla tě osvobodí! - Sithský kodex, 12.12.2011 (TOR-preorder)
Bylo to peklo! - Error 37, Error 3005, Error 3007, 15.5.2012 (Diablo3)
Až s vámi skončím, nebudete věřit vlastní mysli! - Mesmer, 28.8.2012 (GW2)
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují. - Din Dagor, Mrazen 1147 (EQ)
Tento rok bude začátek konce. - neznámý vojín
User avatar
Pajule
Bůh
Posts: 4710
Joined: 13:23 30. Apr 2007
Location: Gremliní nora pod sněhem

Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií

Post by Pajule »

Dík, neklikam a čtu to tu stejně tak letmo :wink:
Nieninquë - legenda
Lilien - magie, magie, magie

Keep talking I'm analyzing you.

,,Halapartna is the way of život!" Lusignandnes, 12.8.2020, 23:53, Discord



Thalijský gremlin, creeper první třídy, neRP hráč, bílá vrána
User avatar
G-ladiator
Urozený
Posts: 2163
Joined: 17:07 12. Nov 2008
Location: Praha
Contact:

Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií

Post by G-ladiator »

Bahnak wrote:E6 svůj smysl rozhodně má, jen nevím jestli jde ruku v ruce s ideologií Thalie, to už můžou říct jen povolaní.
...
Zredukovat časovky na 1xp/h, v partě 2xp/h, zredukovat expy z příšer na 1 za kus a boss za 20, nastavit strop na 6 lvl a máme svět ve kterém nebude rozdíl mezi nováčkem a veteránem. Zredukovat výběr itemů v krámech na +1 , vsadit klasické reálie FR ala BG.
Řešení by to bylo, jen nevím co na to poví lidi co mají na servru momentálně postavy 30+ :twisted:
Ano, na Thalii se to nehodí, ale spíše kvůli hráčům a tomu, na co jsou zvyklí, než reáliemi. Snít ale můžu :D

Shamane, E6 ti vadí obecně nebo ve spojistosti s Thalií?
xxxMajkyxxx
Urozený
Posts: 1619
Joined: 12:43 01. Mar 2010

Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií

Post by xxxMajkyxxx »

Derken- wrote:
xxxMajkyxxx wrote:Do debaty jak to změnit se mi pouštět nechce vzhledem k tomu, že nemám ani šajn o tom co se chystá, nechystá a co přesně jak na Th funguje. Za úvahu by možná stálo nesnižování time xp s pokročilým levelem, vytvoření nových NPC s vyšším lvl. Tuším, že v toolsetu jdou vytvořit NPC až lvl 60.
Nějaký 60 lvl NPC už tu máme co vím 8) Vytvořit NPC pro creep 30+ nutně neznamená dávat jim lvl 40+ :-)
To určitě ne....jak říkám, nevím jak to funguje na Thalii přesně, ale základní xp system nwn je docela komplikovaná záležitost, o které si netroufnu tvrdit, že ji rozumím.
WIPED
MAYBIES AND MY NEW BABIES
Milovaný sympoš Eritai se možná ve hře ukáže!
Rodwen - divoká elfka, druidka
User avatar
Shaman88
WB Thalie
Posts: 9760
Joined: 09:41 01. Sep 2010
Contact:

Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií

Post by Shaman88 »

G-ladiator wrote:
Bahnak wrote:E6 svůj smysl rozhodně má, jen nevím jestli jde ruku v ruce s ideologií Thalie, to už můžou říct jen povolaní.
...
Zredukovat časovky na 1xp/h, v partě 2xp/h, zredukovat expy z příšer na 1 za kus a boss za 20, nastavit strop na 6 lvl a máme svět ve kterém nebude rozdíl mezi nováčkem a veteránem. Zredukovat výběr itemů v krámech na +1 , vsadit klasické reálie FR ala BG.
Řešení by to bylo, jen nevím co na to poví lidi co mají na servru momentálně postavy 30+ :twisted:
Ano, na Thalii se to nehodí, ale spíše kvůli hráčům a tomu, na co jsou zvyklí, než reáliemi. Snít ale můžu :D

Shamane, E6 ti vadí obecně nebo ve spojistosti s Thalií?
Vadí mi to vzhledem k mé práci na NT :)
Upřímně kdyby měl někdo hosting tak zkusit vytvořit svět na E6 by nebylo zase tak náročné... Kdysi jsem se snažil o něco podobného - moje myšlenka byla max lvl 10 a velmi podobná specifikace... ale ukončil jsem to protože jsem to neměl kde spustit :)
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií

Post by kucik »

Ja jsem o necem podobnem dlouho premyslel. Treba SteelMartin takovy svet delal. Ono to ma opravdu velkou vyhodu v tom, ze se snadno tvori party, ale zase mnoho nevyhod v tom, ze z povolani vyuzijes imho jen velmi malou cast.
Osobne by me to asi ani nebavilo, protoze obcas mam proste jen chut creepit a pokud bych na nejaky strop narazil na tak nizkem levelu, tak by me to tolik netahlo hrat.

(teoreticka uvaha)
Jako lepsi varianta mi prijde, urcit nejaky ,,cileny level" treba 20. Pak se pokusit, aby bylo relativne rychle expeni treba do 14. a velmi pomale od 26. A tim drzet hrace relativne v ranku, kdy spolu nekam muzou jit. Protoze rozdil v sile 15. a 25. levelu nevidim jako tak velky, jako treba mezi 1. a 11.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
Locked