Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií
Posted: 13:35 02. Apr 2013
Nebude to tim, Kato, že původní nwn končilo cca na 20. levelu?
Persistentní svět hry Neverwinter Nights
https://thalienwn.cz/forum/
Končilo, končilo, nicméně ta "uspořádaná" část obsahuje většinu potvůrek 1-5 lvl (skřeti, kostlivci, zombie, duchové, zvířata, atd.) a končí někde na 12tém (?) - což je rozsah potvor akorát pro tyhle E6 pravidla. Snadno ověříš, že si založíš DM hru a do té palety potvor se podíváš (a kdyžtak mě rovnou oprav, zda si to blbě pamatujukucik wrote:Nebude to tim, Kato, že původní nwn končilo cca na 20. levelu?
Nějaký 60 lvl NPC už tu máme co vímxxxMajkyxxx wrote:Do debaty jak to změnit se mi pouštět nechce vzhledem k tomu, že nemám ani šajn o tom co se chystá, nechystá a co přesně jak na Th funguje. Za úvahu by možná stálo nesnižování time xp s pokročilým levelem, vytvoření nových NPC s vyšším lvl. Tuším, že v toolsetu jdou vytvořit NPC až lvl 60.
Mhm... Zlaté časy strávené nad BG... jinak bych byl všemi deseti pro...Bahnak wrote:E6 svůj smysl rozhodně má, jen nevím jestli jde ruku v ruce s ideologií Thalie, to už můžou říct jen povolaní.
E6 kromě výhod nese ale i nevýhody, kupříkladu neexistenci prestižních povolání. Na druhou stranu když bych mohl třeba vzít jako příklad nějakou ADaD hru, tak v BG1 je strop třeba 7. level postavy a jak se s tím dá krásně vyhrát!
Jinak tu paletu u DM vidím podobně jako KaTo, nejpestřejší škála NPC je opravdu kolem 1-10 levlu, osobně tipuji že to nebude dáno singleplayerem, ale toolsetem jako takovým, který nijak zrovna nepodporuje výrobu MEGAsvěta, ale původně se pospojovalo pár map, nahodily dialogy, loglo se pár kámošů po síti, třebas někdo dělal DM a hráli si ADaD bez papíru. I když těžko říct.
Zredukovat časovky na 1xp/h, v partě 2xp/h, zredukovat expy z příšer na 1 za kus a boss za 20, nastavit strop na 6 lvl a máme svět ve kterém nebude rozdíl mezi nováčkem a veteránem. Zredukovat výběr itemů v krámech na +1 , vsadit klasické reálie FR ala BG.
Řešení by to bylo, jen nevím co na to poví lidi co mají na servru momentálně postavy 30+
Bylo to vysvětlený na tom odkazu (i když jsi divnáPajule wrote:Jsem asi divná, ale co je E6?
Ano, na Thalii se to nehodí, ale spíše kvůli hráčům a tomu, na co jsou zvyklí, než reáliemi. Snít ale můžuBahnak wrote:E6 svůj smysl rozhodně má, jen nevím jestli jde ruku v ruce s ideologií Thalie, to už můžou říct jen povolaní.
...
Zredukovat časovky na 1xp/h, v partě 2xp/h, zredukovat expy z příšer na 1 za kus a boss za 20, nastavit strop na 6 lvl a máme svět ve kterém nebude rozdíl mezi nováčkem a veteránem. Zredukovat výběr itemů v krámech na +1 , vsadit klasické reálie FR ala BG.
Řešení by to bylo, jen nevím co na to poví lidi co mají na servru momentálně postavy 30+
To určitě ne....jak říkám, nevím jak to funguje na Thalii přesně, ale základní xp system nwn je docela komplikovaná záležitost, o které si netroufnu tvrdit, že ji rozumím.Derken- wrote:Nějaký 60 lvl NPC už tu máme co vímxxxMajkyxxx wrote:Do debaty jak to změnit se mi pouštět nechce vzhledem k tomu, že nemám ani šajn o tom co se chystá, nechystá a co přesně jak na Th funguje. Za úvahu by možná stálo nesnižování time xp s pokročilým levelem, vytvoření nových NPC s vyšším lvl. Tuším, že v toolsetu jdou vytvořit NPC až lvl 60.Vytvořit NPC pro creep 30+ nutně neznamená dávat jim lvl 40+
Vadí mi to vzhledem k mé práci na NTG-ladiator wrote:Ano, na Thalii se to nehodí, ale spíše kvůli hráčům a tomu, na co jsou zvyklí, než reáliemi. Snít ale můžuBahnak wrote:E6 svůj smysl rozhodně má, jen nevím jestli jde ruku v ruce s ideologií Thalie, to už můžou říct jen povolaní.
...
Zredukovat časovky na 1xp/h, v partě 2xp/h, zredukovat expy z příšer na 1 za kus a boss za 20, nastavit strop na 6 lvl a máme svět ve kterém nebude rozdíl mezi nováčkem a veteránem. Zredukovat výběr itemů v krámech na +1 , vsadit klasické reálie FR ala BG.
Řešení by to bylo, jen nevím co na to poví lidi co mají na servru momentálně postavy 30+
Shamane, E6 ti vadí obecně nebo ve spojistosti s Thalií?