Page 2 of 26

Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií

Posted: 13:35 02. Apr 2013
by kucik
Nebude to tim, Kato, že původní nwn končilo cca na 20. levelu?

Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií

Posted: 13:42 02. Apr 2013
by Bahnak
E6 svůj smysl rozhodně má, jen nevím jestli jde ruku v ruce s ideologií Thalie, to už můžou říct jen povolaní.
E6 kromě výhod nese ale i nevýhody, kupříkladu neexistenci prestižních povolání. Na druhou stranu když bych mohl třeba vzít jako příklad nějakou ADaD hru, tak v BG1 je strop třeba 7. level postavy a jak se s tím dá krásně vyhrát!
Jinak tu paletu u DM vidím podobně jako KaTo, nejpestřejší škála NPC je opravdu kolem 1-10 levlu, osobně tipuji že to nebude dáno singleplayerem, ale toolsetem jako takovým, který nijak zrovna nepodporuje výrobu MEGAsvěta, ale původně se pospojovalo pár map, nahodily dialogy, loglo se pár kámošů po síti, třebas někdo dělal DM a hráli si ADaD bez papíru. I když těžko říct.
Zredukovat časovky na 1xp/h, v partě 2xp/h, zredukovat expy z příšer na 1 za kus a boss za 20, nastavit strop na 6 lvl a máme svět ve kterém nebude rozdíl mezi nováčkem a veteránem. Zredukovat výběr itemů v krámech na +1 , vsadit klasické reálie FR ala BG.
Řešení by to bylo, jen nevím co na to poví lidi co mají na servru momentálně postavy 30+ :twisted:

Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií

Posted: 13:51 02. Apr 2013
by KaTo
kucik wrote:Nebude to tim, Kato, že původní nwn končilo cca na 20. levelu?
Končilo, končilo, nicméně ta "uspořádaná" část obsahuje většinu potvůrek 1-5 lvl (skřeti, kostlivci, zombie, duchové, zvířata, atd.) a končí někde na 12tém (?) - což je rozsah potvor akorát pro tyhle E6 pravidla. Snadno ověříš, že si založíš DM hru a do té palety potvor se podíváš (a kdyžtak mě rovnou oprav, zda si to blbě pamatuju :lol: :lol: ).
A pokud mě tedy paměť neklame, tak tam nejsou potvory pro lvly 16-20 (mno, možná draci. Jeden. :oops: ).

Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií

Posted: 14:08 02. Apr 2013
by xxxMajkyxxx
Do debaty jak to změnit se mi pouštět nechce vzhledem k tomu, že nemám ani šajn o tom co se chystá, nechystá a co přesně jak na Th funguje. Za úvahu by možná stálo nesnižování time xp s pokročilým levelem, vytvoření nových NPC s vyšším lvl. Tuším, že v toolsetu jdou vytvořit NPC až lvl 60.

Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií

Posted: 14:19 02. Apr 2013
by Bahnak
Já bych to nechal hajat a počkal na NT, myslím že balanc tam bude zajímavej.

Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií

Posted: 14:38 02. Apr 2013
by Shaman88
Nechtějte Shamana naštvat s E6....

Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií

Posted: 15:40 02. Apr 2013
by Derken-
xxxMajkyxxx wrote:Do debaty jak to změnit se mi pouštět nechce vzhledem k tomu, že nemám ani šajn o tom co se chystá, nechystá a co přesně jak na Th funguje. Za úvahu by možná stálo nesnižování time xp s pokročilým levelem, vytvoření nových NPC s vyšším lvl. Tuším, že v toolsetu jdou vytvořit NPC až lvl 60.
Nějaký 60 lvl NPC už tu máme co vím 8) Vytvořit NPC pro creep 30+ nutně neznamená dávat jim lvl 40+ :-)

Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií

Posted: 15:50 02. Apr 2013
by D_E_K_A
Bahnak wrote:E6 svůj smysl rozhodně má, jen nevím jestli jde ruku v ruce s ideologií Thalie, to už můžou říct jen povolaní.
E6 kromě výhod nese ale i nevýhody, kupříkladu neexistenci prestižních povolání. Na druhou stranu když bych mohl třeba vzít jako příklad nějakou ADaD hru, tak v BG1 je strop třeba 7. level postavy a jak se s tím dá krásně vyhrát!
Jinak tu paletu u DM vidím podobně jako KaTo, nejpestřejší škála NPC je opravdu kolem 1-10 levlu, osobně tipuji že to nebude dáno singleplayerem, ale toolsetem jako takovým, který nijak zrovna nepodporuje výrobu MEGAsvěta, ale původně se pospojovalo pár map, nahodily dialogy, loglo se pár kámošů po síti, třebas někdo dělal DM a hráli si ADaD bez papíru. I když těžko říct.
Zredukovat časovky na 1xp/h, v partě 2xp/h, zredukovat expy z příšer na 1 za kus a boss za 20, nastavit strop na 6 lvl a máme svět ve kterém nebude rozdíl mezi nováčkem a veteránem. Zredukovat výběr itemů v krámech na +1 , vsadit klasické reálie FR ala BG.
Řešení by to bylo, jen nevím co na to poví lidi co mají na servru momentálně postavy 30+ :twisted:
Mhm... Zlaté časy strávené nad BG... jinak bych byl všemi deseti pro... :) viž. svět z FR., atd. :wink:

Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií

Posted: 16:30 02. Apr 2013
by Pajule
Jsem asi divná, ale co je E6? :shock:

Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií

Posted: 16:33 02. Apr 2013
by KaTo
Pajule wrote:Jsem asi divná, ale co je E6? :shock:
Bylo to vysvětlený na tom odkazu (i když jsi divná :twisted: , klikat snad zvládneš, ne? :lol: )
P.S.
Je to (zjednodušeně řečeno) nastavení světa, kde maximální dosažitelný lvl postavy je 6 lvl (z PB hlediska - rozuměj 2x útok za kolo u bojových povolání, 1x u nebojových).

Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií

Posted: 16:43 02. Apr 2013
by Pajule
Dík, neklikam a čtu to tu stejně tak letmo :wink:

Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií

Posted: 18:24 02. Apr 2013
by G-ladiator
Bahnak wrote:E6 svůj smysl rozhodně má, jen nevím jestli jde ruku v ruce s ideologií Thalie, to už můžou říct jen povolaní.
...
Zredukovat časovky na 1xp/h, v partě 2xp/h, zredukovat expy z příšer na 1 za kus a boss za 20, nastavit strop na 6 lvl a máme svět ve kterém nebude rozdíl mezi nováčkem a veteránem. Zredukovat výběr itemů v krámech na +1 , vsadit klasické reálie FR ala BG.
Řešení by to bylo, jen nevím co na to poví lidi co mají na servru momentálně postavy 30+ :twisted:
Ano, na Thalii se to nehodí, ale spíše kvůli hráčům a tomu, na co jsou zvyklí, než reáliemi. Snít ale můžu :D

Shamane, E6 ti vadí obecně nebo ve spojistosti s Thalií?

Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií

Posted: 19:07 02. Apr 2013
by xxxMajkyxxx
Derken- wrote:
xxxMajkyxxx wrote:Do debaty jak to změnit se mi pouštět nechce vzhledem k tomu, že nemám ani šajn o tom co se chystá, nechystá a co přesně jak na Th funguje. Za úvahu by možná stálo nesnižování time xp s pokročilým levelem, vytvoření nových NPC s vyšším lvl. Tuším, že v toolsetu jdou vytvořit NPC až lvl 60.
Nějaký 60 lvl NPC už tu máme co vím 8) Vytvořit NPC pro creep 30+ nutně neznamená dávat jim lvl 40+ :-)
To určitě ne....jak říkám, nevím jak to funguje na Thalii přesně, ale základní xp system nwn je docela komplikovaná záležitost, o které si netroufnu tvrdit, že ji rozumím.

Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií

Posted: 19:56 02. Apr 2013
by Shaman88
G-ladiator wrote:
Bahnak wrote:E6 svůj smysl rozhodně má, jen nevím jestli jde ruku v ruce s ideologií Thalie, to už můžou říct jen povolaní.
...
Zredukovat časovky na 1xp/h, v partě 2xp/h, zredukovat expy z příšer na 1 za kus a boss za 20, nastavit strop na 6 lvl a máme svět ve kterém nebude rozdíl mezi nováčkem a veteránem. Zredukovat výběr itemů v krámech na +1 , vsadit klasické reálie FR ala BG.
Řešení by to bylo, jen nevím co na to poví lidi co mají na servru momentálně postavy 30+ :twisted:
Ano, na Thalii se to nehodí, ale spíše kvůli hráčům a tomu, na co jsou zvyklí, než reáliemi. Snít ale můžu :D

Shamane, E6 ti vadí obecně nebo ve spojistosti s Thalií?
Vadí mi to vzhledem k mé práci na NT :)
Upřímně kdyby měl někdo hosting tak zkusit vytvořit svět na E6 by nebylo zase tak náročné... Kdysi jsem se snažil o něco podobného - moje myšlenka byla max lvl 10 a velmi podobná specifikace... ale ukončil jsem to protože jsem to neměl kde spustit :)

Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií

Posted: 20:16 02. Apr 2013
by kucik
Ja jsem o necem podobnem dlouho premyslel. Treba SteelMartin takovy svet delal. Ono to ma opravdu velkou vyhodu v tom, ze se snadno tvori party, ale zase mnoho nevyhod v tom, ze z povolani vyuzijes imho jen velmi malou cast.
Osobne by me to asi ani nebavilo, protoze obcas mam proste jen chut creepit a pokud bych na nejaky strop narazil na tak nizkem levelu, tak by me to tolik netahlo hrat.

(teoreticka uvaha)
Jako lepsi varianta mi prijde, urcit nejaky ,,cileny level" treba 20. Pak se pokusit, aby bylo relativne rychle expeni treba do 14. a velmi pomale od 26. A tim drzet hrace relativne v ranku, kdy spolu nekam muzou jit. Protoze rozdil v sile 15. a 25. levelu nevidim jako tak velky, jako treba mezi 1. a 11.