Page 2 of 3
Re: Tulák - body dovedností
Posted: 22:40 28. Nov 2013
by Shaman88
innfra wrote:No, ale neřeší to problém, který vznikl lidem, kteří mi psali, že mi ty buildy nesedí a naklikali to tam.
Plus lidi, kteří s tím nepočítaly. Jak se bude tohle řešit?
At sem napíše každá kdo s tím má problém.
Re: Tulák - body dovedností
Posted: 22:41 28. Nov 2013
by kafe
Shaman88 wrote:KaTo wrote:...
Ted jsem to tam změnil

A teď ještě všechna základní povolání. Informace, že na první úrovní postavy dostávají násobky SP, je pro (nás) hráče zbytečná

Re: Tulák - body dovedností
Posted: 23:27 28. Nov 2013
by KaTo
Shaman88 wrote:innfra wrote:No, ale neřeší to problém, který vznikl lidem, kteří mi psali, že mi ty buildy nesedí a naklikali to tam.
Plus lidi, kteří s tím nepočítaly. Jak se bude tohle řešit?
At sem napíše každá kdo s tím má problém.
Já *udělá emo scénu a ukazuje na chybějících 21 skillpointů

*
Re: Tulák - body dovedností
Posted: 23:29 28. Nov 2013
by Strigo
KaTo wrote:...
Mě pochybí 29 skill pointů.
což není málo

Re: Tulák - body dovedností
Posted: 23:31 28. Nov 2013
by Niareta
Já se ptala Infry, protože buildům vůbec nerozumím a pomáhal mi s ním. A ano, chyběli mi a tedy chybí mi dva body z druhého lvl (prvního lvl Tuláka).
Re: Tulák - body dovedností
Posted: 23:34 28. Nov 2013
by innfra
Víc, na dalším lvlu by jí chyběly 2/3 bodů.
Re: Tulák - body dovedností
Posted: 05:47 29. Nov 2013
by soul1
vubec se vtom nevyznam ale jak to je u Bar,Pul drak In 9 schazi mi v takovem připadě něco nebo ne?
Re: Tulák - body dovedností
Posted: 09:33 29. Nov 2013
by Goran
Člověk městský, int 14, 1 dobrodruh, 6 tulák
Mám doposud skillů:71
Na novém lvlu dostávám: 11
Odpovídá to prosím?
Re: Tulák - body dovedností
Posted: 11:47 29. Nov 2013
by Mok
Také s tím mám problém, počítal jsem s cca 50-55 body, místo toho mám bodů 30.
V praxi to pro mě znamená vykašlat se na jednu až dvě skillové větve.
Re: Tulák - body dovedností
Posted: 12:25 29. Nov 2013
by Strigo
Goran wrote:Člověk městský, int 14, 1 dobrodruh, 6 tulák
Mám doposud skillů:71
Na novém lvlu dostávám: 11
Odpovídá to prosím?
Kdyby se opravil problém se skill bodama u dobrodruha tak dle původního počítání bys měl mít 110 skill pointů. Bohužel kvůli chybě, kterou je těžké odstranit, ikdyž věřím, že by se dala určitě nějak obejít bys měl nyní mít 66+19=85.
Re: Tulák - body dovedností
Posted: 13:09 29. Nov 2013
by innfra
Při testech poslední úpravy dovedností na test modulu, vše fungovalo dle mechaniky. Na všech povoláních. Takže v tom problém není.
Re: Tulák - body dovedností
Posted: 13:15 29. Nov 2013
by KaTo
Strigo wrote:Kdyby se opravil problém se skill bodama u dobrodruha tak dle původního počítání bys měl mít 110 skill pointů. Bohužel kvůli chybě, kterou je těžké odstranit, ikdyž věřím, že by se dala určitě nějak obejít bys měl nyní mít 66+19=85.
Mš napadají asi tři způsoby, jak ten "nerf" dorovnat:
1) na 2lvlu postavy (tj. 1.lvl tuláka) by se ty chybějící skillpointy dohodily systémově
(příklad - elf tulák, int 14, má mít na 1.lvlu 40 skillpointů, systémově dostane "jen" 19, takže 21 chybí za první lvl. Takže na druhém lvlu dostane pak místo 8+2=10 bodů i ty chybějící za začátek = 10+21 = 31 skillpointů) - je to "výzva" pro Shamanna

, zda to jde naprogramovat.
2) DM natvrdo nahodí chybějící skillpointy do skillů, dle přání (aspoň na ST to šlo, tak snad i tady) hráče (znamená to sehnat DM, které musí párkrát kliknout).
3) buffne se tulákovi INT, aby se chybějící bodíky "samy" dobraly při klasickém lvlení.
Týmu - tohle ořezání tuláka je "nepříjemný". tulák je support classa a tohle podivné "řešení" skillpointů ji degraduje (zvlášť jestli má infra pravdu a v testu to fungovalo).
Btw - mě tak napadá, že u člověka (+1skillpoint za rasu) tuláka je to ještě větší nerf než u ostatních ras

.
Re: Tulák - body dovedností
Posted: 13:22 29. Nov 2013
by innfra
KaTo wrote:Strigo wrote:Kdyby se opravil problém se skill bodama u dobrodruha tak dle původního počítání bys měl mít 110 skill pointů. Bohužel kvůli chybě, kterou je těžké odstranit, ikdyž věřím, že by se dala určitě nějak obejít bys měl nyní mít 66+19=85.
Mš napadají asi tři způsoby, jak ten "nerf" dorovnat:
1) na 2lvlu postavy (tj. 1.lvl tuláka) by se ty chybějící skillpointy dohodily systémově
(příklad - elf tulák, int 14, má mít na 1.lvlu 40 skillpointů, systémově dostane "jen" 19, takže 21 chybí za první lvl. Takže na druhém lvlu dostane pak místo 8+2=10 bodů i ty chybějící za začátek = 10+21 = 31 skillpointů) - je to "výzva" pro Shamanna

, zda to jde naprogramovat.
2) DM natvrdo nahodí chybějící skillpointy do skillů, dle přání (aspoň na ST to šlo, tak snad i tady) hráče (znamená to sehnat DM, které musí párkrát kliknout).
3) buffne se tulákovi INT, aby se chybějící bodíky "samy" dobraly při klasickém lvlení.
Týmu - tohle ořezání tuláka je "nepříjemný". tulák je support classa a tohle podivné "řešení" skillpointů ji degraduje (zvlášť jestli má infra pravdu a v testu to fungovalo).
Btw - mě tak napadá, že u člověka (+1skillpoint za rasu) tuláka je to ještě větší nerf než u ostatních ras

.
ad1) úprava udělovaných dovedností na testu byla a upravovalo se to. Takže je to možné, ale pokud by se dělal zásah, raději bych se přikláněl ke klasickému systému, protože takhle zvýhodňuješ ostatní povolání a mažeš jen největší rozdíl u osmipovolání, od teď jsou dvě tulák a kurtizána.
ad2) možnost, ale otravná, stále neřeší ty rozdíly u zvýhodněných postav
ad3) nesmysl, protože tulák se kombinuje, pak by z permanentních statů vycházela zvěrstva. Mělo by to i dopad na klasický ingame výpočet dovednostních bodů a zbytečné úpravy navíc.
Re: Tulák - body dovedností
Posted: 15:01 29. Nov 2013
by Dragin
Shaman88 wrote:innfra wrote:No, ale neřeší to problém, který vznikl lidem, kteří mi psali, že mi ty buildy nesedí a naklikali to tam.
Plus lidi, kteří s tím nepočítaly. Jak se bude tohle řešit?
At sem napíše každá kdo s tím má problém.
Jen chci take rict ze u hranicare jsem prisel
o 9 bodu do jedne dovednosti,
se kterou jsem pocital takze bude uplne k nicemu protoze v ni nebudu mit
tech 9 bodu
Re: Tulák - body dovedností
Posted: 19:02 29. Nov 2013
by May
Mám build od infry a nesedí mi počet skill bodů co s tím?