OPRAVENO: Léčení umírajícího

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

User avatar
J.F.Payne
Ďábel
Posts: 6885
Joined: 21:37 08. Aug 2008
Location: Praha
Contact:

Re: Léčení umírajícího

Post by J.F.Payne »

Nula je kritická, NWN jí bere jako hranici, kdy postava umírá, no.
Kraki Skengdrang a nejzlejší DM
User avatar
Nalkanar
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 9274
Joined: 14:21 13. Feb 2010
Location: Brno/"Znojmo"

Re: Léčení umírajícího

Post by Nalkanar »

Pokud léčíš za 7 a víc, tak obvykle netrefíš nulu.
.
User avatar
KaTo
Ďábel
Posts: 6754
Joined: 15:24 23. Jun 2007
Location: Severní okraj Středozemě
Contact:

Re: Léčení umírajícího

Post by KaTo »

*nasadí výraz přechytralýho*
Děcka! Soudruzi! Jsou dvě cesty, kterak zvedat "umírajícího" a obě mají nečekaně společný jmenovatel, který se jmenuje vysoký skill léčení.

Cituji a zvýrazňuji: "Každý obvaz vyžaduje určitou dovednost v léčení a léčí určitý počet životů po dobu jedné minuty. Kromě toho poskytuje jednorázové léčení o velikosti rozdílu mezi požadovanou dovedností léčení a aktuální dovedností léčení:

Obyčejný obvaz (léčí 1, nutná dovednost léčení 0)
Obvaz s jitrocelem (léčí 2, nutná dovednost léčení 2)
Obvaz s meduňkou (léčí 4, nutná dovednost léčení 7)
Obvaz s pivoňkou (léčí 7, nutná dovednost léčení 10)
Obvaz s petrklicem (léčí 12, nutná dovednost léčení 14)
Obvaz s devětsilem (léčí 20, nutná dovednost léčení 22)"

pokud se nepletu, tak umírající při -10 pojde definitivně.
Takže 100% jistota, jak ze záporných čísel nezvednout umírajícího "na nulu" je:
1) základní obvaz se skillem 11+ nebo
2) mrtvého zvedáme petrklíčem se skillem 14 (ne více :mrgreen: ).
Síla tě osvobodí! - Sithský kodex, 12.12.2011 (TOR-preorder)
Bylo to peklo! - Error 37, Error 3005, Error 3007, 15.5.2012 (Diablo3)
Až s vámi skončím, nebudete věřit vlastní mysli! - Mesmer, 28.8.2012 (GW2)
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují. - Din Dagor, Mrazen 1147 (EQ)
Tento rok bude začátek konce. - neznámý vojín
User avatar
Bahnak
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 6579
Joined: 16:25 16. Nov 2008
Location: Praha

Re: Léčení umírajícího

Post by Bahnak »

Právě mě taky dorazili léčbou. Kouzelník co mě léčil fakt trefil nulu - hop a podsvětí.
KDVP
Kucik:153, Bahnak:175, Drake: 48, Fryn:163, Klobouk:19, Derken:8, Vejk:8, Nomis -16, Terka:1
User avatar
Bahnak
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 6579
Joined: 16:25 16. Nov 2008
Location: Praha

Re: Léčení umírajícího

Post by Bahnak »

J.F.Payne wrote:Doporučený postup pro léčbu umírajícího za doby trvání bugu:

1) Dorazt umírajícího se zapnutýma stínovkama.
2) Oživení pomocí stahovacího nože.
Tohle ti nebude Jone fungovat. Nebo to máš odzkoušené? Protože smrt bere v potaz zapnuté/vypnuté stínovky toho, kdo PC dostal do stavu v mínusu. Takže pokud potvora sejme tvého kamaráda na -3 a ty jej milosrdně dorazíš na zemi obouručákem přes hlavu, tak i kdybys udělal cokoliv, tak ho z té země nezvedneš kudlou, neboť ty jsi jej stínovkama nezabil, byla to ta potvora. Jinýmy slovy neléčíš, pouze urychluješ proces umírání - no prostě rána z milosti aby se netrápil.

Dalo by se leda aplikovat že schválně zacílím kamaráda když vidím že je v bezvýchodné situaci (paralyzován uprostřed nepřátel se stavem HP na téměř nule) a zabiju jej "já". Pak by to šlo - ale víceméně by to již hraničilo s metagamem.
KDVP
Kucik:153, Bahnak:175, Drake: 48, Fryn:163, Klobouk:19, Derken:8, Vejk:8, Nomis -16, Terka:1
User avatar
J.F.Payne
Ďábel
Posts: 6885
Joined: 21:37 08. Aug 2008
Location: Praha
Contact:

Re: Léčení umírajícího

Post by J.F.Payne »

No, je pravda, že jsem to v praxi nezkoušel.

A taky je pravda, že léčením zvednout jde, jen se prostě nesmí trefit nula.
Kraki Skengdrang a nejzlejší DM
User avatar
kokosak
Ďábel
Posts: 6104
Joined: 11:18 05. Feb 2008

Re: Léčení umírajícího

Post by kokosak »

...inu... TECHNICKY se bere vpotaz něco trochu jiného, ale psát CO na veřejný fora nebudu :D
PUF!
Locked