Page 2 of 2

Re: Léčení umírajícího

Posted: 16:07 16. Jan 2014
by J.F.Payne
Nula je kritická, NWN jí bere jako hranici, kdy postava umírá, no.

Re: Léčení umírajícího

Posted: 16:10 16. Jan 2014
by Nalkanar
Pokud léčíš za 7 a víc, tak obvykle netrefíš nulu.

Re: Léčení umírajícího

Posted: 16:53 16. Jan 2014
by KaTo
*nasadí výraz přechytralýho*
Děcka! Soudruzi! Jsou dvě cesty, kterak zvedat "umírajícího" a obě mají nečekaně společný jmenovatel, který se jmenuje vysoký skill léčení.

Cituji a zvýrazňuji: "Každý obvaz vyžaduje určitou dovednost v léčení a léčí určitý počet životů po dobu jedné minuty. Kromě toho poskytuje jednorázové léčení o velikosti rozdílu mezi požadovanou dovedností léčení a aktuální dovedností léčení:

Obyčejný obvaz (léčí 1, nutná dovednost léčení 0)
Obvaz s jitrocelem (léčí 2, nutná dovednost léčení 2)
Obvaz s meduňkou (léčí 4, nutná dovednost léčení 7)
Obvaz s pivoňkou (léčí 7, nutná dovednost léčení 10)
Obvaz s petrklicem (léčí 12, nutná dovednost léčení 14)
Obvaz s devětsilem (léčí 20, nutná dovednost léčení 22)"

pokud se nepletu, tak umírající při -10 pojde definitivně.
Takže 100% jistota, jak ze záporných čísel nezvednout umírajícího "na nulu" je:
1) základní obvaz se skillem 11+ nebo
2) mrtvého zvedáme petrklíčem se skillem 14 (ne více :mrgreen: ).

Re: Léčení umírajícího

Posted: 16:08 18. Jan 2014
by Bahnak
Právě mě taky dorazili léčbou. Kouzelník co mě léčil fakt trefil nulu - hop a podsvětí.

Re: Léčení umírajícího

Posted: 16:19 18. Jan 2014
by Bahnak
J.F.Payne wrote:Doporučený postup pro léčbu umírajícího za doby trvání bugu:

1) Dorazt umírajícího se zapnutýma stínovkama.
2) Oživení pomocí stahovacího nože.
Tohle ti nebude Jone fungovat. Nebo to máš odzkoušené? Protože smrt bere v potaz zapnuté/vypnuté stínovky toho, kdo PC dostal do stavu v mínusu. Takže pokud potvora sejme tvého kamaráda na -3 a ty jej milosrdně dorazíš na zemi obouručákem přes hlavu, tak i kdybys udělal cokoliv, tak ho z té země nezvedneš kudlou, neboť ty jsi jej stínovkama nezabil, byla to ta potvora. Jinýmy slovy neléčíš, pouze urychluješ proces umírání - no prostě rána z milosti aby se netrápil.

Dalo by se leda aplikovat že schválně zacílím kamaráda když vidím že je v bezvýchodné situaci (paralyzován uprostřed nepřátel se stavem HP na téměř nule) a zabiju jej "já". Pak by to šlo - ale víceméně by to již hraničilo s metagamem.

Re: Léčení umírajícího

Posted: 16:26 18. Jan 2014
by J.F.Payne
No, je pravda, že jsem to v praxi nezkoušel.

A taky je pravda, že léčením zvednout jde, jen se prostě nesmí trefit nula.

Re: Léčení umírajícího

Posted: 16:52 18. Jan 2014
by kokosak
...inu... TECHNICKY se bere vpotaz něco trochu jiného, ale psát CO na veřejný fora nebudu :D