Page 2 of 6
Re: Dotazy k úpravám
Posted: 11:16 31. Jan 2014
by Puxina
Aulus wrote:Shaman88 wrote:
Jako kdyby bylo po mým tak inteligence tak se body dovedností vůbec nepočítají z inteligence ale jen podle typu povolání.
Tím bys ale naprosto degradoval inteligenci jako vlastnost, která by už nebyla dobrá pro nikoho kromě čarodějů. Výsledek by byl takový, že by po Thalii běhalo 80% postav, které by neuměly složit ani jednoduchou větu. Navíc by tou změnou utrpěl v zásadě hlavně čaroděj a tulák, což jsou povolání, která skutečně mají zvládnout dost věcí.
EDIT: To můžeme rovnou i útočné číslo a zranění počítat jen ze zbraně a povolání a na sílu se vykašlat.

Jenže čaroděj toho moc nezvládne z těch skillů, když většinu má "cross-class". Potom to nutí hráče čaroděje kombinovat ho s jiným povoláním, kde body do inteligence využije.
Osobně bych byl pro, kdyby čarodějovi a zaklínačovi přibyly skilly třeba hledání, všímavost, naslouchání a nějaké další věci.
Re: Dotazy k úpravám
Posted: 11:40 31. Jan 2014
by J.F.Payne
Jo, paladin by taky mohl mít aspoň všímavost a naslouchání...

Re: Dotazy k úpravám
Posted: 11:47 31. Jan 2014
by KaTo
S tím rozdáváním Hledání opatrně. Od toho jsou tu "tulácká" povolání, aby hledala a ne aby si každý trotl našel a viděl všechno.
Naslouchání vs všímavost bych čaroději (ale i palachovi) dal taky jen jednu věc z toho. Koneckonců, ani mnich nemá třeba Všímavost, ale jen Naslouchání.
Re: Dotazy k úpravám
Posted: 11:53 31. Jan 2014
by J.F.Payne
Bez všímavosti/naslouchání není nejmenší šance objevit kohokoliv s hidem i když stojí vedle mě....
Hledání je jasný, to bych taky nedával každýmu.
Možnost "bejt pozornej" bych ale nikomu neodpíral.
Re: Dotazy k úpravám
Posted: 12:05 31. Jan 2014
by Zeerit
Shaman88 wrote:Hodinová délka meditace je sice vcelku moc ale i tak, pokud hraješ útočného mága tak by sis to neměl představovat jako že budu hrát solo, a prostě naspím kouzla, naběhnu do dungu všechno vystřílím, medituju a tak stále dokola tohle opravdu nikdy nebylo v plánu.
Ale to co si popsal přesně dělají všecky ostatní povolání s výhodou toho, že nemusí často meditovat. Proč je teda útočný(!) mág něco zapovězenýho ? Nevím jestli by mě někdo chtěl do party kdybych mu teda na začátku hodil mage armor aby se na neřeklo, pak se celej dung koulal na partu jak to kosí, protože musím šetřit kouzla na bosse. Na konci teda do bosse vysolil pár těch kouzel, který mu uberou celkem tak 1/5 hp a pak se zas koukal na partu jak to dodělá.
..a ne před bossem si nenamedituju znovu kouzla protože mi zbývá ještě 20 minut na medit.
Re: Dotazy k úpravám
Posted: 12:30 31. Jan 2014
by Theogil I
Aulus wrote:Tím bys ale naprosto degradoval inteligenci jako vlastnost, která by už nebyla dobrá pro nikoho kromě čarodějů. Výsledek by byl takový, že by po Thalii běhalo 80% postav, které by neuměly složit ani jednoduchou větu. Navíc by tou změnou utrpěl v zásadě hlavně čaroděj a tulák, což jsou povolání, která skutečně mají zvládnout dost věcí.
EDIT: To můžeme rovnou i útočné číslo a zranění počítat jen ze zbraně a povolání a na sílu se vykašlat.

Nemyslím si, každá nespecializovaná plechovka má většinou INT 13 resp. 14 což je nadprůměr, dokud budou na int. navázány důležité bojove featy tak ji nelze jen tak odepsat.
Re: Dotazy k úpravám
Posted: 12:51 31. Jan 2014
by Shaman88
Aulus wrote:
Tím bys ale naprosto degradoval inteligenci jako vlastnost, která by už nebyla dobrá pro nikoho kromě čarodějů. Výsledek by byl takový, že by po Thalii běhalo 80% postav, které by neuměly složit ani jednoduchou větu.

Dokážeš mi takto oponovat a přitom stále tvrdit že Thalie je RP server?
Re: Dotazy k úpravám
Posted: 12:58 31. Jan 2014
by Shaman88
Není dobré citovat jednu větu z mého nápadu, je fakt že to byl spíše takový žblebt, ale rozhodně jsem nikdy neměl v plánu dělat JEN toto, každá úprava se musí více projevit, dostat do souvislotí a trošku zesumírovat.
Opět zdůrazním že stávající situace mága není mojí chybou jako spíš konflikt mého pojetí světa, který jsem přenesl do povolání a pojetí ostatních členů týmu, kteří měli hlavní slovo u jiných věcí.
A ano pavade, souhlasím, že v nynějším nastavení je mág prakticky nehratelný.
Re: Dotazy k úpravám
Posted: 13:10 31. Jan 2014
by J.F.Payne
Shaman88 wrote:Dokážeš mi takto oponovat a přitom stále tvrdit že Thalie je RP server?
Nechápu, jakou má souvislost systémové nastavení vlastnosti inteligence a RP?
Re: Dotazy k úpravám
Posted: 13:12 31. Jan 2014
by Shaman88
J.F.Payne wrote:Shaman88 wrote:Dokážeš mi takto oponovat a přitom stále tvrdit že Thalie je RP server?
Nechápu, jakou má souvislost systémové nastavení vlastnosti inteligence a RP?
No RP server je nejen o nastavení, jako že řekneme tohle je RP server ale i o hráčstvu a jejich prioritách.
Pokud 80% hráčů si nedá inteligenci 10 aby mohli mluvit protože z toho nemají systémové výhody tak jsme opravdu na RP světě?
Re: Dotazy k úpravám
Posted: 13:17 31. Jan 2014
by J.F.Payne
Když budou hrát tak, aby to odpovídalo podprůměrné inteligenci, tak jo

)
Každopádně vliv inteligence na skillpointy mi přijde logickej. Kdo je chytřejší, naučí se toho víc a za kratší čas než někdo jinej. Tak třeba vychcanej válečník-stratég by měl oproti tupýmu orčímu válečníkovi systémovej bonus do skillpointů rozhodně dostat - bylo by divný, kdyby na tom byli systémově stejně.
Re: Dotazy k úpravám
Posted: 13:51 31. Jan 2014
by Theogil I
J.F.Payne wrote:Když budou hrát tak, aby to odpovídalo podprůměrné inteligenci, tak jo

)
Každopádně vliv inteligence na skillpointy mi přijde logickej. Kdo je chytřejší, naučí se toho víc a za kratší čas než někdo jinej. Tak třeba vychcanej válečník-stratég by měl oproti tupýmu orčímu válečníkovi systémovej bonus do skillpointů rozhodně dostat - bylo by divný, kdyby na tom byli systémově stejně.
Ee Johne, on to možná Shaman psal jinak a to tak, že každé povolání by to mělo ovlivněno jinou vlastností a né jen inteligencí. Nakopla to tu Kája, proč ne třeba inteligence nebo moudrost - posuzováno dle vyšší.
Re: Dotazy k úpravám
Posted: 14:05 31. Jan 2014
by Shaman88
Jo přesně, nechci to pitvat zbytečně ale v zásadě se mi nelíbí stavající systém rozvržení vlastností, kdy IC vlastnosti přecházejí z abilit postavy - což samo o sobě není špatné, vzhledem k archetypům postav ale naprosto obecně pak vznikají určité paradoxy a postavy jsou dost jednotvárné.
Takže opravdu bych nechtěl aby všichni měli stejně, ale prostě aby ten výpočet nejen skillpointů byl trošku vychytanější a rozmanitější, hlavně tedy nejen podle buildových statistik postavy ale taky třeba podle určitých rozhodnutí, které postava udělá naprosto IC, tedy čemu se například bude ve hře věnovat.
Re: Dotazy k úpravám
Posted: 14:10 31. Jan 2014
by J.F.Payne
Proč ne, nezní to nejhůř, pokud to nebude "skillovatelné" jen "na klikačku".
Re: Dotazy k úpravám
Posted: 19:31 31. Jan 2014
by Aulus
J.F.Payne wrote:Proč ne, nezní to nejhůř, pokud to nebude "skillovatelné" jen "na klikačku".
Jo, pod tohle bych se podepsal. Jsem pro jakoukoli rozmanitost v charakteru (pozor - ne v ocasech, křídlech, atd.) postav, ale opravdu bych nechtěl, aby se z RP stal craft.
Používat moudrost na výpočet skillpointů mi přijde v momentálním nastavení systému nevyvážené. Počítají se z ní přeci hody na vůli. Inteligence žádnou stejně podstatnou úlohu (krom právě skillpointů) nemá.
EDIT + z moudrosti je ještě zenka, inteligence by prostě úplně ostrouhala.
Co se týče odpovědi na RP vs. systém, Shamane: Odehrávat kvalitně postavu po RP stránce můžeš, ať už má inteligenci 8 nebo 16. Je jasné, že má každý hráč jiné preference, ale tou navrženou úpravou bychom se dostali do situace, že hráči toužící po inteligentní postavě by hráli čaroděje a zbytek postav by měl inteligenci maximálně 10 (někteří 13 kvůli útoku v obraně - paradoxně tedy bojovníci). Každý přeci taky chodí do dungů a téměř nikdo nechce zbytečně umírat jen proto, že dal zbytečně moc do inteligence, když ji vůbec nepotřebuje.