Page 2 of 3

Re: Zaseknutí v lokaci Vítejte na Thalii

Posted: 21:47 09. Feb 2014
by Krysak
Tak vzhledem k tomu, že se nenahrazují smrti po dispellu a jiných chybách, tak si myslím, že by sebevražda neměla být taky hrazena.

Jsme betatesteři, bugy se odstranují 50x rychleji, než bych si vsadil, klobouk dolů. Tohle pištění je te nedůstojné Pavade, nech se vytahnout a šoupej nohama.....

Re: Zaseknutí v lokaci Vítejte na Thalii

Posted: 23:02 09. Feb 2014
by pavad
Krysak, Calth,... wrote:.....
Doporucuji precist puvodni prispevek, na ktery DM posleze (tak emotivne) reagovalo.

Prosim, naleznete-li v nem nejake breceni ci dozadovani se refundace - ocenim citaci tohoto nalezu - a klidne sem, verejne.

Uvedl jsem informace ktere jsem dostal. O rozhodnuti DM ve hre jsem nepolemizoval, nehadal se. Smiril jsem se s tim ze se stalo co se stalo - ac se mi rozhodnuti nepozdavalo.

Me nasledujici prispevky reaguji na lzive informace z vicera stran:
- shaman "do 10 minut jsem byl u Tebe", s podtitulkem "nedokazes pockat 10 minut a delas tohle!" (mezi radky se sdelenim ponekud pejorativnejsiho charakteru). Tohle povazuji za uzavrene, dukazy vidi kazdy kdo umi cist.
- Amber a jeji (IMHO velmi emotivni) prispevek co jde zhodnotit jako: "Dve lzi cos tu uvedl!" Resim s ni pres PM. Cely rozhovor mam dohledatelny v logu. Cekam na vysledek a podle toho posleze zareaguji.

Takze panove, klidne si myslete co chcete, piste neco o pisteni...

Re: Zaseknutí v lokaci Vítejte na Thalii

Posted: 23:41 09. Feb 2014
by Amber
Moji informaci o tom, že probereme pavadův problém na DM fóru, si naneštěstí hráč vyložil jako slib řešení onoho špatného logování a ne náhrady. Probrali jsme to po PM, přesto zřejmě stále vidíme oba věc jinak. Nelíbilo se mi vyjádření, že jsem pavadovu žádost odmítla, protože to tak nebylo. Stejně tak nemožnost náhrady XP dluhu, když ještě nebylo určeno konečné řešení o případné náhradě, je otázkou. Na druhou stranu příště si dám záležet víc na jasném vyjádření, aby k podobným nedorozuměním nedocházelo.

Re: Zaseknutí v lokaci Vítejte na Thalii

Posted: 23:43 09. Feb 2014
by Bahnak
Nevím, neřeším, každopádně to blbne, osobně to tipuju na nastavení dané lokace. Nás to třeba prdnulo 4 lidi doprostřed dungu mezi dva spawny. Bylo to zlý. Ve finále jsme to nerozdejchali. Malus přišel, Malus odešel. Teď si na to dáváme majzla a snažím se odlogovávat jen opravdu na bezpečných místech ala odpočivadla, města. To zabírá.
Jediný co tedy způsobuje problém je náhodný restart servru, ten s lokacemi umí zamávat opravdu rapidně. Ale když máte družinu, sejdete se před portálem, nameditujete, nabůstíte a vlítnete tam, tak už si dokážete poradit s většinou problémů.
Jak jsem již psal, u nás zablbnula lokace (zkouší z hlavy) tuším Větrné vršky - zlobří doupě 1, a po restartu nás to portnulo do zlobří doupě 3.
Kdyby na to někdo povolanej koukl "wo co gou", bylo by fajn.

A hodné DM které by nám vrátilo XP za Malus by potěšilo (obzvláště Frozzika to docela srazilo na podlahu prej), nicméně nevyžadujeme to, jedem betatest, smrti jsem už přestal počítat dávno.

Re: Zaseknutí v lokaci Vítejte na Thalii

Posted: 23:45 09. Feb 2014
by Rejty
Pokud padne server, když jste byli zrovna v dungu, tak klidně počkejte na DM v lokaci Vítejte a on vás přehodí před dung, ušetříte si tak starosti s případným nahrazováním smrtí.

Re: Zaseknutí v lokaci Vítejte na Thalii

Posted: 15:40 10. Feb 2014
by Myrpa
Až se tohle někomu příště stane, nahlašte sem/Kucikovi do PM pls account name, postava name, odlogněte a nikam nechoďte (hráč může, postava ne). Ať se prověří data v db.

Re: Zaseknutí v lokaci Vítejte na Thalii

Posted: 23:01 10. Feb 2014
by Krysak
Ahoj, neni to uplne ta lokace, ale dostal jsem se do lokace Podzemni divocina 6 jiná realita, nejde mi se nikam dostat.... Mohl bych poprosit o vytažení? diky moc.

Re: Zaseknutí v lokaci Vítejte na Thalii

Posted: 19:34 11. Feb 2014
by Radim
V tehle lokaci zaseknutý nejsem, ale v jiné ano. Najde se někdo kdo mi pomůže prosím?

Re: Zaseknutí v lokaci Vítejte na Thalii

Posted: 19:44 11. Feb 2014
by Aulus
Radim wrote:V tehle lokaci zaseknutý nejsem, ale v jiné ano. Najde se někdo kdo mi pomůže prosím?
Problem solved. :)

Re: Zaseknutí v lokaci Vítejte na Thalii

Posted: 19:57 11. Feb 2014
by kucik
Pište to jinam. Fakt potřebuju zjistit, co je za problém tady.

Re: Zaseknutí v lokaci Vítejte na Thalii

Posted: 20:43 11. Feb 2014
by Shaman88
Problém je uložení postavy ve startovní lokaci.

Re: Zaseknutí v lokaci Vítejte na Thalii

Posted: 20:47 11. Feb 2014
by Myrpa
No ale kde? Vždyť tam je nějaká podmínka:
if((GetTag(GetAreaFromLocation(lLoc)) != "th_start_gp") && (GetTag(GetAreaFromLocation(lLoc)) != "th_vitejte"))

Nemůžu najít, kde by to ukládalo ve startovní lokaci, pokud nemá jiný tag.

Re: Zaseknutí v lokaci Vítejte na Thalii

Posted: 21:03 11. Feb 2014
by pavad
Myrpa wrote:No ale kde? Vždyť tam je nějaká podmínka:
if((GetTag(GetAreaFromLocation(lLoc)) != "th_start_gp") && (GetTag(GetAreaFromLocation(lLoc)) != "th_vitejte"))

Nemůžu najít, kde by to ukládalo ve startovní lokaci, pokud nemá jiný tag.
Me neprislo ze by se postava nekam portovala kdyz jsem klikl na portal.

IMHO: Chovalo se to stejne jako kdyz se (pred delsi dobou) rozdelovaly lokace mesta a tak nemohl byt hrac prenesen protoze lokace daneho jmena jiz neexistovala.

Re: Zaseknutí v lokaci Vítejte na Thalii

Posted: 21:06 11. Feb 2014
by Caehan
Myrpa wrote:No ale kde? Vždyť tam je nějaká podmínka:
if((GetTag(GetAreaFromLocation(lLoc)) != "th_start_gp") && (GetTag(GetAreaFromLocation(lLoc)) != "th_vitejte"))

Nemůžu najít, kde by to ukládalo ve startovní lokaci, pokud nemá jiný tag.
Není problém ve zkráceném vyhodnocování? (nezdá se, že by byl, ale nevidím zbytek kódu) Co vrací funkce GetTag? Nevrací to, jestli proběhlo načtení hodnoty úspěšně, namísto hodnoty jako takové? Neposlal bys větší kus třeba do pošty?

Re: Zaseknutí v lokaci Vítejte na Thalii

Posted: 21:08 11. Feb 2014
by Myrpa
Neposlal, protože tahle podmínka je dobře a funguje. Máš smůlu. :) Navíc jak poznamenává pavad, portovalo by to tu postavu někam alespoň v rámci lokace. Podle mě je chyba jinde, ale dokud se to nestane znova a někdo tam nepočká, dokud to kucík neporovná s DB, tak to řešit nebudu.