Page 2 of 2
Re: Lapen vstupnim portalem
Posted: 16:22 22. Feb 2014
by kucik
Ano, děje se to jen přes restart. Jindy se ten portál nepoužívá. Nevim čim se ta lokace liší.
Náhodný funkční výpis vypadá takhle:
#AREA#di_kk_k_dm#POSITION_X# 41.684535980#POSITION_Y# 50.679149628#POSITION_Z# 2.500000000#ORIENTATION# 245.699996948#END#
Re: Lapen vstupnim portalem
Posted: 16:23 22. Feb 2014
by Caehan
kucik wrote:Ano, děje se to jen přes restart. Jindy se ten portál nepoužívá. Nevim čim se ta lokace liší.
Náhodný funkční výpis vypadá takhle:
#AREA#di_kk_k_dm#POSITION_X# 41.684535980#POSITION_Y# 50.679149628#POSITION_Z# 2.500000000#ORIENTATION# 245.699996948#END#
Když se ptám, jestli se to děje jen přes restart, myslím tím, jestli se ten problém projeví i po restartu, když někoho do té lokace portne DM.
...ale vliv by to asi mít nemělo, neříkám.
Re: Lapen vstupnim portalem
Posted: 16:25 22. Feb 2014
by kucik
I když do té lokace portne postavu DM, tak se to děje.
Jednoduše to nedokáže skočit na koordináty v téhle lokaci.
Re: Lapen vstupnim portalem
Posted: 16:26 22. Feb 2014
by Caehan
Počet míst za desetinnou čárkou nesedí. V jednom případě se zřejmě odříznula nula, ve druhém ne.
EDIT: Nebo se dívám blbě?
EDIT2: Dívám se blbě.
Re: Lapen vstupnim portalem
Posted: 16:40 22. Feb 2014
by Shaman88
Jen pro jistotu. Kdo přesně tu lokaci dělal?
Kdysi jsem měli na K1 podobný problém, lokace nefungovala a nevěděli jsme proč. Zjistili jsme že její tvůrce nevytvořil lokaci podle pravidel jmen a aby to zachránil tak změnil lokaci tag a přejmenoval soubory lokace (gic, git, are) na nové jméno.
Lokace jako taková fungovala, ale kontrola při jumpu, která podle resrefu hledá zdroje nevyhodila ani true, ani false ale prostě spadla.....
(Řešení je vytvořit kopii lokace přes toolset - pravým na lokaci a create copy)
Proto zkontrolovat zda ResRef lokave v properties odpovídá názvům souborů.
Druhá možnost je zda tvůrce při tvorbě lokace měnil velikost lokace. Některé funkce pro práci se souřadnicema berou relativní pozici vzhledem k rohu lokace, některé absolutní také k rohu lokace (ovšem při změně velikosti lokace nedojde k přepočtu).
(Řešení je také vytvořit kopii lokace )
Třetí možnost co mě napadá že v lokaci je na zemi umístěný nějaký dementní kobereč či placeable s nějakým vzorem podlahy a tvůrce tomu nedal určitou minimální výšku takže daná pozice není validní.
Re: Lapen vstupnim portalem
Posted: 16:47 22. Feb 2014
by kucik
Podle tagu Daanri.
Re: Lapen vstupnim portalem
Posted: 19:50 08. Jul 2014
by FroziKk
Čau.. mám sice trochu jinačí problém, ale dám to sem.
Po nalogování do prvotní lokace vůbec nevidím portál. Ať už s Drobkem nebo nově založenou postavou. Zkusil jsem znovu stáhnout nejnovější tlk a hak, ale změna žádná. Nějakej nápad co s tím?
Re: Lapen vstupnim portalem
Posted: 00:29 09. Jul 2014
by Shaman88
FroziKk wrote:Čau.. mám sice trochu jinačí problém, ale dám to sem.
Po nalogování do prvotní lokace vůbec nevidím portál. Ať už s Drobkem nebo nově založenou postavou. Zkusil jsem znovu stáhnout nejnovější tlk a hak, ale změna žádná. Nějakej nápad co s tím?
Špatný cep, stáhni si cep 2.4.