Page 2 of 2

Re: konec podpory Windows XP

Posted: 16:48 12. Apr 2014
by Mourisson1
http://www.videacesky.cz/navody-dokumen ... -facebooku

Je tam trochu podobný princip, on si zaplatí za to že jeho dejme tomu stránka bude navštěvovaná. A ona opravdu navštěvovaná je, ale "naslepo" takže z toho vlastně ten kdo platí za reklamu vůbec nic nemá, jen slepé shlédnutí které mu vůbec ale vůbec nepomůžou

Re: konec podpory Windows XP

Posted: 17:00 12. Apr 2014
by Aillen
Mourisson1 wrote:http://www.videacesky.cz/navody-dokumenty-pokusy/podvody-na-facebooku

Je tam trochu podobný princip, on si zaplatí za to že jeho dejme tomu stránka bude navštěvovaná. A ona opravdu navštěvovaná je, ale "naslepo" takže z toho vlastně ten kdo platí za reklamu vůbec nic nemá, jen slepé shlédnutí které mu vůbec ale vůbec nepomůžou
No dobře, ale znamená to, že když na tu stránku kliká podvodný program, normální uživatel internetu na to kliknout nemůže, pokud hledá danou službu nebo produkt?

Uvedu to pro názornost konkrétně. Budu hledat malíře bytu. Budu ho hledat přes google. Určitě najdu spoustu možností konkrétních nabídek, ze kterých si nějakou vyberu, protože tu službu potřebuji. Zveřejněnou nabídku služby přece ale nijak neovlivní, že na ni bude klikat podvodný program, podstatné je, že ji bude hledat někdo konkrétní, kdo tu službu potřebuje. Když nebude nikdo, kdo by potřeboval vymalovat byt, i kdyby na daný inzerát neklikal podvodný program, stejně si tu službu nikdo neobjedná.

Re: konec podpory Windows XP

Posted: 11:51 15. Apr 2014
by Shaman88
Jde o to že reklamu ti provozují externí firmy... třeba google.
Velmi jednoduše popsáno:
Ty budeš nabízet třeba prodej knih a zaplatíš si u googlu reklamu na tvé stránky. Ted se nějakej Pepa připojí na google a všimne si tvojí reklamy. Když na ni klikne tak ho to přesměruje na tvoje stránky, ale tobě to sežere nějaké drobné z účtu co máš u googlu... tedy ty platíš za každé přesunutí potenciálního klienta na tvoje stránky. Máš určitou šanci že zákazník si prostě něco koupí, takže to nejsou vyhozené peníze.

Ale podvodný program na nějakém počítači bud tajně nebo přímo kliká na dané reklamy, a ty přicházíš o penízky protože program si určitě nic nekoupí.

Re: konec podpory Windows XP

Posted: 21:02 15. Apr 2014
by Aillen
Shaman88 wrote:Jde o to že reklamu ti provozují externí firmy... třeba google.
Velmi jednoduše popsáno:
Ty budeš nabízet třeba prodej knih a zaplatíš si u googlu reklamu na tvé stránky. Ted se nějakej Pepa připojí na google a všimne si tvojí reklamy. Když na ni klikne tak ho to přesměruje na tvoje stránky, ale tobě to sežere nějaké drobné z účtu co máš u googlu... tedy ty platíš za každé přesunutí potenciálního klienta na tvoje stránky. Máš určitou šanci že zákazník si prostě něco koupí, takže to nejsou vyhozené peníze.

Ale podvodný program na nějakém počítači bud tajně nebo přímo kliká na dané reklamy, a ty přicházíš o penízky protože program si určitě nic nekoupí.
Chápu to správně, že každé kliknutí na nějakou reklamu ať už kohokoli musí musí ten, kdo tu reklamu zadal, zaplatit?

Jsem myslela, že to funguje tak, že prostě si někdo objedná vyvěšení buď prezentace své firmy nebo služby na nějakém portálu na určité časové období a za to zaplatí, že zaplatí za čas jaký bude ta reklama na webu umístěná a ne za to kolikrát tam někdo klikne. A taky že cena je odvislá od toho, jak moc vepředu vyskočí určitá stránka při vyhledávání. Podobně jako se platí víc za umístění zboží v regálu ve výši očí, než třeba docela dole. Že se platí za atraktivitu umístění a dobu umístění.

Se přiznám, že vlastně vůbec netuším, jak ty reklamy na webu fungují a už vůbec, jak se platí.

Re: konec podpory Windows XP

Posted: 02:26 16. Apr 2014
by Shaman88
Aillen wrote: Chápu to správně, že každé kliknutí na nějakou reklamu ať už kohokoli musí musí ten, kdo tu reklamu zadal, zaplatit?
Ano.

Re: konec podpory Windows XP

Posted: 08:10 18. Apr 2014
by Lord_Berserk
Souhlas s Kucikem, podle me je nejlepsi nainstalovat so vodladeny XPcka s komplet aktualizacema :)
Sice ty kurvy z Microsoftu hned den po ukonceni podpory zakazali instalaci Microsoft Security Essential stazene instalacky z netu, ale primo z Windows Update nainstalovat de :D to sem trochu nepobral...

Re: konec podpory Windows XP

Posted: 13:58 18. Apr 2014
by Shaman88
Lord_Berserk wrote:Souhlas s Kucikem, podle me je nejlepsi nainstalovat so vodladeny XPcka s komplet aktualizacema :)
Sice ty kurvy z Microsoftu hned den po ukonceni podpory zakazali instalaci Microsoft Security Essential stazene instalacky z netu, ale primo z Windows Update nainstalovat de :D to sem trochu nepobral...
Rodiče mají 2 PC kde byly XP a zavládla u nich panika že jim někdo hackne účet na internetovém bankovnictví.... takže jsem byl donucen neustálýma kecama jim změnit XPčka na ubuntu....

Re: konec podpory Windows XP

Posted: 18:42 22. Apr 2014
by Absinthorix
Shaman88 wrote:Rodiče mají 2 PC kde byly XP a zavládla u nich panika že jim někdo hackne účet na internetovém bankovnictví.... takže jsem byl donucen neustálýma kecama jim změnit XPčka na ubuntu....
Já to udělal už dávno... a jen si libujou :)