Page 2 of 3
Re: Skrytí levelů při logování
Posted: 15:51 18. Jan 2008
by Daanri
A proc ne?
Aspon by sa vyhlo extremom, ze hrac si da do popisku aky je pekny a pritom ma charizmu 8 aby mohol nadupat ine vlasnosti.
Ale skor by sa mi pacilo, keby to bolo zamerane na naky sposob dovednosti odhadu druheho. Ale to sme trosku OT.
Re: Skrytí levelů při logování
Posted: 15:56 18. Jan 2008
by Theo
igor wrote:co to přidat do nějakýho haku, kterej se ověřuje ve hře a byl by instalovatelnej.
Tj. stahnu si třeba thalie_config.exe, kterej nepůjde nikde jinde stahnout samostatně. Při instalaci nahraje požadovaný hak soubor do adresáře hak a zároveň nahraje tohle zakrytí lvlu.
Pak jen server ověří jestli danej hak je nahranej a tim pádem když bude, tak bude i zakrytí lvlů.
Igore, Igore

A Vlastne vsichni !
1. Linuzovy uzivatelia .exe nepouziju
2. Co Vam brani po instalacii hak
odstranit?
3. Co Vam brani hak po instalacii
upravit
Pokial server moze aj kontrolovat obsah haku, tak mate riesenie ako to urobit ( ale nie na 100%

)
pokial len ci je hak pritomny, ste bez sance.
Takze ako som Vam uz napisal a napisal Vam uz aj Photter, zbytocne stym stracat cas. Ja som tiez zato aby sa to urobilo .. ale nejde to.
Item na ability ci len na charizmu ??? Dufam ze len na charizmu !!
Re: Skrytí levelů při logování
Posted: 16:04 18. Jan 2008
by igor
Theo wrote:...
Tak to vim že tučňáci exe nepustí, myslel jsem spíš to řešení jako takovej model. A s tim že se daj haky jednoduše upravovat zkušenosti nemam, nikdy sem to nedělal

Re: Skrytí levelů při logování
Posted: 16:08 18. Jan 2008
by photter
Daanri wrote:A proc ne?
protože je to naprosto OOC zjištění, který ignoruje situaci a ignoruje možnosti a zkušenosti pozorovatele, pokud někdo sedi v tmavám koutě zabalenej do pláště s kapucí na kebuli, nepoznáš ani, jestli je to chlap nebo ženská, natož jestli je silnej, obratnej, chytrej a jánevimjakej eště
popisky by měly jít po patchi 1.69 měnit a neni problém na ně dohlídnout
sem jednoznačně a silně PROTI jakýmukoli takovýmudle itemu
Re: Skrytí levelů při logování
Posted: 16:09 18. Jan 2008
by maku
Theo: Tvá úvaha je sice správná - nicméně na druhou stranu předpokládá znalosti od případných hříšníků. A opravdu si nemyslím, že by to každého napadlo a když už by napadlo - asi by s tím neuměl nic udělat. Tedy - sám jsem to nikdy nezkoušel - doufám, že nestačí otevřít a někde udělat mezeru navíc (to by bylo pro mě asi trapné

)
Re: Skrytí levelů při logování
Posted: 16:13 18. Jan 2008
by maku
Lehká děva:
Přesně tak, myslím si, že DM team je dostatečně veliký na to, aby mohli dohlížet i na toto chování. Jako např. mluvení na úrovni profesora z CVUT při inteligenci a moudrosti 6. Ale postavy by to vědět neměly.
Re: Skrytí levelů při logování
Posted: 16:14 18. Jan 2008
by Manon74
Me spis prijde ze ma Theo strach ze nebude vedet o sile ostatnich soude dle prispevku...
Jinak jsem taky pro skryti povolani/level, co se tyce vlastnosti, tak jsem na vazkach.
Re: Skrytí levelů při logování
Posted: 16:20 18. Jan 2008
by kucik
Skryti levelu na strane klienta pujde vzdycky nejak ochcat. To, jestli na to vetsina prijde nebo ne, je imho naprosto nesmyslnej argument. Kolik z tech, co pouzivaj nejakej crack si ho sami napsali, nebo vedi jak funguje?
Odhadovani postavy:
Myslim si, ze jsou veci, ktery proste na postave jdou poznat. Netvrdim ze vsechno a netvrdim ze za vsech okolnosti. V kazdym pripade by tam byla moznost postavy klamat telem a nepresnost podle schopnosti pozorovatele.
Popisky jsou hezka vec, ale: Bud to udelame tak, ze kazdou zmenu popisku bude muset schvalit DM a v tom pripade si to rozhodne nebude mozne menit, jak se nekomu zamane. Nebo si to budo moct kazdy menit kdy se mu zachce a potom to DM nema sanci kontrolovat, protoze by mu z toho jeblo.
Re: Skrytí levelů při logování
Posted: 16:53 18. Jan 2008
by wekslo
kucik wrote:Nebo si to budo moct kazdy menit kdy se mu zachce a potom to DM nema sanci kontrolovat, protoze by mu z toho jeblo.
ale zas muze delat narazovy obcasny kontroly ze jo :]
k tomu skryti lvlu pred lognutim - skvela vec, skoda ze po technicky strance naprd, takze jak psal photter asi nema cenu se tim moc zabyvat
Podle me by bylo nejlepsi, kdyby si kazdej hrac pekne udelal popisek podle vlastnosti hned pri tvorbe a to je vse :] a tu a tam kdy bude potreba aby byla vyjimecne mozna zmena od dm.

Re: Skrytí levelů při logování
Posted: 17:01 18. Jan 2008
by Shifter
Tak to aby se team rozsiril jeste o DM na cteni popisku a kontrolovani jestli ten nebo onen se chova presne podle popisku. Myslim ze uz ted toho budou mit dost na praci....
jinak proc ne odhad postavy? Nebo snad nekoukate po lidech kdyz jdete po meste?
Spis bych to ale svazal se skillem, kdyz to nekdo chce pouzivat, tak at si za to utraci bodiky. Na Arkhalii2 takovej skill byl, fungovalo to sice trochu pofiderne, ale treba by to slo vysperkovat.
A pro ty co argumentujou zachumlanou postavou v temnejch rozich, bych udelal "vatak", kterej kdyz si nasadej, tak tim znemoznej odhad sve postavy
Je jasne ze neodhadnu takovouhle housenku, ale kdyz si treba jako lapka budu chtit nekoho takoveho odhadnout, tak si chvili pockam. Driv nebo pozdeji zacne vykonavat cinnosti ktere o nem vice ci mene prozradej.
Re: Skrytí levelů při logování
Posted: 17:18 18. Jan 2008
by Theo
Manon74 wrote:Me spis prijde ze ma Theo strach ze nebude vedet o sile ostatnich soude dle prispevku...
Jinak jsem taky pro skryti povolani/level, co se tyce vlastnosti, tak jsem na vazkach.
Ale Manon, uz aj ty?
Odpoved znie:
Theo wrote:Ja som tiez zato aby sa to urobilo .. ale nejde to.
Ak pridete nato ako, este Vam aj pomozem !
Ale snad pomaha repete:
kucik wrote:Skryti levelu na strane klienta pujde vzdycky nejak ochcat. To, jestli na to vetsina prijde nebo ne, je imho naprosto nesmyslnej argument. Kolik z tech, co pouzivaj nejakej crack si ho sami napsali, nebo vedi jak funguje?
Ale inak sa ma to celkom dotklo teda ..

Re: Skrytí levelů při logování
Posted: 17:21 18. Jan 2008
by maku
Trochu nechápu teď tuhle myšlenku. Jak se postava může zdokonalovat v odhadu postavy? Přirováváte k reálnému životu. Koukám po ostatních lidech nějakých 18 let a nikdy nevyčtu nic kromě nálady, pohlaví a podobných věcí. Určitě nevykoukám, že daná osoba je dobrý atlet či absolvent VSE... Můžu si myslet, že "hmm... tak ten bude asi chytrý" ale pořád je to jen odhad a nedá se v něm zdokonalovat.. v tomhle případě je to můj odhad a bud se trefím nebo ne.
Postava by se měla chovat tak, jak má nastavené atributy. Dozor nad tím držet DM. Ale nějaké odhady či itemy, to ne.
Re: Skrytí levelů při logování
Posted: 17:38 18. Jan 2008
by jiromir
maku wrote:Lehká děva:
Přesně tak, myslím si, že DM team je dostatečně veliký na to, aby mohli dohlížet i na toto chování. Jako např. mluvení na úrovni profesora z CVUT při inteligenci a moudrosti 6. Ale postavy by to vědět neměly.
omlouvám se za offtopic, ale tohle prirovnani me docela pobavilo. Myslim ze status profesora CVUT neni zarukou vysoký úrovně vyjadřování...

Obzvlášť páni z ustavů aplikovaný matiky a podobnejch...
Re: Skrytí levelů při logování
Posted: 17:45 18. Jan 2008
by photter
Shifter wrote:....budu chtit nekoho takoveho odhadnout, tak si chvili pockam. Driv nebo pozdeji zacne vykonavat cinnosti ktere o nem vice ci mene prozradej....
přesně vo tomdle to je, musim pro to něco udělat, nějak se chovat a na to chování může nějak reagovat ten pozorovanej a vo tom totiž je RP
klik na item je vo něčem úplně jiným
Re: Skrytí levelů při logování
Posted: 17:59 18. Jan 2008
by OneHeart
photter wrote:to s tim předmětem na poznávání atributů postavy mi nějak uniklo....to doufám nemyslíte vážně ?
Imho dobrá věc na info o fyzických atributech (str,dex,con) a nebo zjevu (char). To jsou věci, který by se daly vyčíst (svaly,pohyby,postava) ,ale v nwn to kupodivu nejde.