Page 2 of 4

Re: Povolávací kniha - klerik nemá výběr z povolaných

Posted: 11:15 11. Aug 2016
by kucik
pavad wrote:
Zeerit wrote: Pokud se nepletu, tak Summon Creature vyvolává defaultně vždycky náhodného elementála a to u všech co to kouzlo mají, ať už druid, wizard, clerik nebo ranger, atd.
Ne, nepletes se. Je to tak i ve skriptech (defaultnich tedy urcite).
Opravdu? U klerika? A opravdu argumentuješ ,,defaultními" scripty, které se na th nepoužívaly snad ani na ST?
Děkuji za velice přínosný příspěvek.

Re: Povolávací kniha - klerik nemá výběr z povolaných

Posted: 12:06 11. Aug 2016
by Zeerit
pavad wrote:
Zeerit wrote:
kucik wrote:On klerik nemá mít elementály mezi povolanými.
... Pokud se nepletu, tak Summon Creature vyvolává defaultně vždycky n̶á̶h̶o̶d̶n̶é̶h̶o̶ elementála a to u všech co to kouzlo mají, ať už druid, wizard, clerik nebo ranger, atd.
Ne, nepletes se. Je to tak i ve skriptech (defaultnich tedy urcite).
Já myslel defaultně jako bez použití knihy vyvolávání, ne defaultně defaultně :D

Re: Povolávací kniha - klerik nemá výběr z povolaných

Posted: 12:12 11. Aug 2016
by kucik
Ta náhoda tam funguje nějak takhle:

Code: Select all

  // If summon is not set or it's not PC
  int iRow;
  //Clerics summon planars
  if(GetLevelByClass(CLASS_TYPE_CLERIC) > 0) {
    // little bit hardcoded 2da lines
    switch(GetAlignmentGoodEvil(oCaster)) {
      case ALIGNMENT_GOOD:    iRow = 45; // + iLevel - 1;
      case ALIGNMENT_NEUTRAL: iRow = 54; // + iLevel - 1;
      case ALIGNMENT_EVIL:    iRow = 63; // + iLevel - 1;
      default: iRow = 0; //fallback
    }
  }
  else {
    iRow = (Random(4) * 9);
  }
Takže pokud padá klerikovi jenom ohnivák, tak nefunguje ten switch. Pokud mu padají náhodní mentálové, tak nefunguje ten if.

Re: Povolávací kniha - klerik nemá výběr z povolaných

Posted: 12:24 11. Aug 2016
by Progress
Zápis vypadá na "C"čko. Nechybí náhodou v těch CASEech break? :D Takhle ten switch bude neustále vracet 0 :wink:

Re: Povolávací kniha - klerik nemá výběr z povolaných

Posted: 12:33 11. Aug 2016
by Decka
Máš pravdu, pokud je to klerik, vrátí to vždy 0.

Edit: Další nesmysl je, že pokud je to mág 38, klerik 1, tak to zase vrací klerikovo summony.

Re: Povolávací kniha - klerik nemá výběr z povolaných

Posted: 12:41 11. Aug 2016
by kucik
Progress wrote:Zápis vypadá na "C"čko. Nechybí náhodou v těch CASEech break? :D Takhle ten switch bude neustále vracet 0 :wink:
Já jsem kokot. Dík :D
Decka wrote:Máš pravdu, pokud je to klerik, vrátí to vždy 0.

Edit: Další nesmysl je, že pokud je to mág 38, klerik 1, tak to zase vrací klerikovo summony.
Když smíchá wiznu s klerikem, tak si nic jinýho nezaslouží. :D A nebo si koupi knihu povolávání.

Re: Povolávací kniha - klerik nemá výběr z povolaných

Posted: 00:02 12. Aug 2016
by Dragon Soul
No souhlasím s tím že povolaní klerika sou naprosto nevýdrže schopní na danný level na kterém jdou povolat...včetně toho bláznivého nápadu udělat je jako dálkaře (tuším bludička hází shuriken).

Chce to rozhodně víc HP, vyšší oč a redukci...Povolaným devátého kruhu "Mstitel" bavím družinu...bylo by to slabý i na povolaného čtvrtého kruhu...a model je děsivej...;-)

Re: Povolávací kniha - klerik nemá výběr z povolaných

Posted: 10:57 12. Aug 2016
by Caehan
To jde rozšířit na všechny povolané. Většina těch neobvyklých je dost neschopných.

Re: Povolávací kniha - klerik nemá výběr z povolaných

Posted: 00:54 17. Aug 2016
by Dragon Soul
Tak mi dnes po tellu ooc vyndali proč sem se v tom š´toural a že zlatý elementál oproti všem těm nesmyslným povolaným. Upřímně mě potěšilo že to nebyl jen můj názor. Byla by možná nijáká úprava těch povolaných nebo celýho konceptu celé té knihy?

BTW - podle povolaných teď každý pozná jestli je dotyčný evil nebo ne...Pro IC je to dost nepříjemný.

Re: Povolávací kniha - klerik nemá výběr z povolaných

Posted: 00:56 17. Aug 2016
by NesQe
Bude to zvláštní přání, ale šlo by to zase rozbít ? pěkně prosím ? povolaní nepoužitelní teď už úplně , zlatý elementál. Krom toho že evil přesvědčení vyvolává succuby, pekelný psy, zplozence. Tudíž si ani nepomůže povolaným pokud se nechce poslat na hranici smahem.

Re: Povolávací kniha - klerik nemá výběr z povolaných

Posted: 05:18 17. Aug 2016
by Zedral
Dragon Soul wrote:Tak mi dnes po tellu ooc vyndali proč sem se v tom š´toural a že zlatý elementál oproti všem těm nesmyslným povolaným. Upřímně mě potěšilo že to nebyl jen můj názor. Byla by možná nijáká úprava těch povolaných nebo celýho konceptu celé té knihy?

BTW - podle povolaných teď každý pozná jestli je dotyčný evil nebo ne...Pro IC je to dost nepříjemný.
tvoje BTW dost dobře nechápu.. pokud jsi klerik hodného božstva měl bys používat hodné summony, pokud zlého tak zlé.. pokud jsi druid tak elementály.. ale jako klerik oddaný dobrému božstvu chtěl bys vyvolávat jako summony elementály nebo snad démony? Pokud máš problém, že někdo podle summona pozná že jsi zlej, pak sis neměl vybírat zlé božstvo... to je úděl zlých postav, že se jim holt na povrchu hůře hledá parta...
A zrovna klerik by měl být šiřitelem vůle svého boha... A pochybuju že Gordul, nebo Helgaron by jako summona strpěl celestial archona...to by asi rovnou přivolal něco co by jeho kněze poslalo na pohovor k šéfovi do očistce, aby mu vysvětlil firemní etiku...:D

Re: Povolávací kniha - klerik nemá výběr z povolaných

Posted: 10:33 17. Aug 2016
by Dragon Soul
Zedral wrote:
Dragon Soul wrote:Tak mi dnes po tellu ooc vyndali proč sem se v tom š´toural a že zlatý elementál oproti všem těm nesmyslným povolaným. Upřímně mě potěšilo že to nebyl jen můj názor. Byla by možná nijáká úprava těch povolaných nebo celýho konceptu celé té knihy?

BTW - podle povolaných teď každý pozná jestli je dotyčný evil nebo ne...Pro IC je to dost nepříjemný.
tvoje BTW dost dobře nechápu.. pokud jsi klerik hodného božstva měl bys používat hodné summony, pokud zlého tak zlé.. pokud jsi druid tak elementály.. ale jako klerik oddaný dobrému božstvu chtěl bys vyvolávat jako summony elementály nebo snad démony? Pokud máš problém, že někdo podle summona pozná že jsi zlej, pak sis neměl vybírat zlé božstvo... to je úděl zlých postav, že se jim holt na povrchu hůře hledá parta...
A zrovna klerik by měl být šiřitelem vůle svého boha... A pochybuju že Gordul, nebo Helgaron by jako summona strpěl celestial archona...to by asi rovnou přivolal něco co by jeho kněze poslalo na pohovor k šéfovi do očistce, aby mu vysvětlil firemní etiku...:D


Upřímně ano myslim si že by klerik měl povolávat elementály stejně jako druid nebo hraničář...Druid má k dispozici přítelíčka (ten je sám o sobě těžce hardcore) a ještě elementální povolaný. Těšil sem se na to až si tady na Thalii vyjedu klerika na epic - upřímně prostě těžko hledám důvod to vůbec hrát. Příjde mi že všechny zásahy do toho povolání byly učiněny jen v jeho neprospěch.

A k tomu BTW. Ano myslim si že zlý i dobří kněží by měli povolávat nijáký neutrální typ sil a jejich užití (ke zlu nebo dobru) by mělo být jenom na nich a svědomí kněze. NE Celestiály a NE démony...To bych viděl pochopitelné u svázání plání a tam je to tak i nastavené, to mi příjde v pohodě. Vůbec nejlepší bylo standardní nastavení NWN to znamená zvířata a elementálové. Upřímně je pro mě celá ta úprava tak niják nepochopitelná.

Re: Povolávací kniha - klerik nemá výběr z povolaných

Posted: 11:23 17. Aug 2016
by Molly23
Moc klerikovi propůjčuje bůh. Já jsem pro přesvědčení specifické summony. Sílu jsem netestoval zatím.

"Oooh Gordule! Povolej mi vzdušného elemtála!"
"AAARRRGHHH! Tumáš démoního bersekra s obouruční sekerou! MwAHAhaHáá!"

*skupina se ohlédne na svého klerika, který je rudý jak drak a na rameno mu slintá berserkr*

"Ups"

Mě to dává smysl až až teda, byť je to herně možná nepohodlné.


Ale za posílení summonů se klidně postavím :)

Re: Povolávací kniha - klerik nemá výběr z povolaných

Posted: 12:55 17. Aug 2016
by Zeerit
Co se IC týče, tak souhlasím se Zedralem a Mollym, smysl mi to dává a rozdělení se mi líbí. Co se týče využití a síly, tak by si asi zasloužili být silnější. Já bych si představoval, že by mohli být dokonce i o něco silnější než elementálové (vzhledem k NT Cleric úpravám, tomu že se leckdy jedná o poměrně inteligentní bytosti a tomu, že Cleric nemá familiara/companiona).

Re: Povolávací kniha - klerik nemá výběr z povolaných

Posted: 13:18 17. Aug 2016
by NesQe
Přijde mi že jste hodili evil postavy do kategorie "tupý *cenzured* co povolává nemrtvá, demonická stvoření protože nemá mozek a netuší že jakýkoliv potkání jiný osoby se téměř rovná RP smrti" V podtemnu by se asi mohlo skákat nad vzhledy radostí a slintat blahem, ale na povrchu už ne. Myslím že ani bohové nejsou tak tupí aby své ovečky posílali na rychlou popravu něčím takovýmhle ;-)

Tolik ke smysluplnosti zákonného zla že ? Možná chaotický s ubohou inteligencí uctívající právě toho Gordula, ale kdo by to hrál když to nebude mít budoucnost.

Co když s knězem neuctívám zlého boha? Proč tam tu habaďuru mám? Kdyby to bylo vázaný na boha přímo ne na přesvědčení, ale taky to není dobré řešení, protože jak říkám povolanýho si prostě nevyvolá. Už vidím ty telly "to ignoruj za povolaný nemůžu". Zbytečná omezující úprava, která lidem nic nedá.