Re: Vyvážení subras
Posted: 13:28 15. Jan 2008
S duergarem s tebou souhlasim.pilnik wrote:Jediny mirne oslabeny mi prijde Duedgar, ale to je vec nazoru.
Uz jsem takovehle doupraveni postav zazil asi po dvouch mesicich hrani a prd se stalo, vsichni pokracovali dal. Tim spis nemyslim ze by nekdo, treba drow tezce si budujici postaveni v rodine, prestal po pul roce hrat jen pro to, ze mu sahnou na magickou odolnost apod. Teda pochybuju ze se pripadne upravy budou dotykat zrovna drowu.Theogil I wrote:Doupravit možná ano, ale pozor nechat někoho rozjet postavu a za 6 měsíců mu říci ... " jsi moc silný, na začátku jsme to trošku přepískli se zvýhodnění, tak ti to opravíme, snížíme atd. " ... tak to potom může nadělat spoustu zlé krve. Nerad bych to zažil, je tu fajn parta, ale znám trošku lidi a vím co by s nimi takovéto úpravy pak dělali. Jakékoli zásahy do vlastností postav v již rozjetém věku mi přijdou nesprávné a dělat další wipe po 6 měsících k doladění věcí jež se nepodařili by bylo mírně řečeno o ústa.
Jinak pokud upravy budou smerem dolu tak je jasne, ze budou kecy. Clovek je vecne nespokojenj tvor a vez ze by nekdo vznesl protest i kdyby server jeste nebezel.
K vecnejm obavam podtemna:
Konkretne duergar tady neni zrovna silnej, takze z toho bych az tak velkej strach nemel. Na druhou stranu pokud nakonec spustime plany ktere uz s kolegackem domlouvame, tak bude sranda (jak pro koho)
Co se drowu tyce jsou na tom s prirozenou vybavou lepe, na druhou stranu je tady ECL, To ovsem pro vytrvaleho hrace nic neznamena. SR prorazi bez problemu kazdej ZKUSENEJ mag/knez. Mene zkusenej by mel bejt dost inteligentni na to aby se od nich drzel co mozna nejdal.
Jak uz bylo psano jinde. Podtemno neni misto pro nedochudcata, respektive nedochudcata tady maji taky misto, na otrokarskem trhu. Rozhodne to nebylo misto, kam se vydavali dobrodruzi za slavou. Kdo by chtel bojovat s uz tak silnejma rasama z podtemna na jejich domovske pude v nekoncicim labyrintu temnych chodeb?
zvyseni statu:
jj bohuzel se nepocita do zakladu, takze nektere kombinace rasy a povolani nebudou cerpat z takovejch vyhod. Zrovna aasimar je na tom dobre. Mel jsem v planu prave aasimara paladina a k ty moudrosti co psal theogil (aspon myslim). Mimo DC, ktere te v pripade paladina zas tolik nemusi trapit, ti to v boji proti temnym silam pomuze navysenim poctu kouzel. Neni u paladina sice nijak razantni, ale i to jedno/dve kouzla v tomhle pripade postacej.
Horsi je to u bojovejch povolani, kdy mel nekdo v planu diky navyseni statu usetrit treba dva bodiky na dext.
edit: Zrovna ja bych duergarovi pri primerenem posileni klidne ecl+2 nasadil