Omezeni zbrani a zbroji

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

OneHeart
Šlechtic
Posts: 313
Joined: 23:43 08. May 2007
Location: Praha
Contact:

Re: Skrytí levelů při logování

Post by OneHeart »

pravda, že jako omezení zaplátovaných rádoby kleriků je to dobrá věc :)
Vaillardo Vran:
User avatar
Sorrow
Mistr
Posts: 986
Joined: 17:09 27. Apr 2007
Location: Hell

Re: Skrytí levelů při logování

Post by Sorrow »

Ja se z vas picnu :D Tak vo cem se tu teda bavime :?: Prave proto se to delalo...
Bono volo ale sen dela por disto la sarine estes rano en mia bideo.
User avatar
Anurin
Poutník
Posts: 83
Joined: 10:40 20. May 2007

Re: Skrytí levelů při logování

Post by Anurin »

OneHeart wrote:pravda, že jako omezení zaplátovaných rádoby kleriků je to dobrá věc :)
Ti by se dali omezit i jinak. A moc je to neomezí, když budu chtít sílu si tam nacpu i tak a budu pořád silnej.....

Imho, mě se to moc netýká, chci si asi zahrát zlodějíčka. Ale přijde mi to jako zbytečný omezování. Sice to logický z reálu je, ale proč zase dělat ze hry IRL.... *pokrčí rameny*. Jináč mi je to doopravdy putna, já se s tím jak jsem řekl srovnám. Má to něco do sebe.... a to že vymizí PG, to je to co bych v tom viděl, a klerik si najde možnost jak nosit zbroj.
OneHeart
Šlechtic
Posts: 313
Joined: 23:43 08. May 2007
Location: Praha
Contact:

Omezeni zbrani a zbroji

Post by OneHeart »

Sorrow wrote:Ja se z vas picnu :D Tak vo cem se tu teda bavime :?: Prave proto se to delalo...
trochu mi nevoní, že to omezení vede k unifikaci válečníků a nutnosti udělat si "siláka".
ale lepší tohle menší zlo, než ty paskvily kleriků, který jsou všude.
Vaillardo Vran:
User avatar
Sorrow
Mistr
Posts: 986
Joined: 17:09 27. Apr 2007
Location: Hell

Re: Skrytí levelů při logování

Post by Sorrow »

Anurin wrote:
OneHeart wrote:pravda, že jako omezení zaplátovaných rádoby kleriků je to dobrá věc :)
Ti by se dali omezit i jinak. A moc je to neomezí, když budu chtít sílu si tam nacpu i tak a budu pořád silnej.....

Imho, mě se to moc netýká, chci si asi zahrát zlodějíčka. Ale přijde mi to jako zbytečný omezování. Sice to logický z reálu je, ale proč zase dělat ze hry IRL.... *pokrčí rameny*. Jináč mi je to doopravdy putna, já se s tím jak jsem řekl srovnám. Má to něco do sebe.... a to že vymizí PG, to je to co bych v tom viděl, a klerik si najde možnost jak nosit zbroj.
Jasne,nacpe si tam bodiky jako kazdej jinej :wink: A vo tom to je...
Bono volo ale sen dela por disto la sarine estes rano en mia bideo.
User avatar
Krata
Bůh
Posts: 2864
Joined: 18:00 28. Apr 2007
Location: Božský trůn

Re: Skrytí levelů při logování

Post by Krata »

s timhle omezení taky souhlasim, jen u některejch věcí bych se zamyslel.. myslim spíš konkrétně katany, nepřipadá mi to že je nějak stejně těžká i velká zbran jako obouručák aby na ní byla taková síla.. myslim že Katany používali i nijnové a ty se specializovaly na lehké zbraně atd.. chtěl sem ji dát svý budoucí postavě ale ta takovou sílu nemá, prot sem si toho všimnul
jsem uctívač démonů
jsem otec tvé smrti
já vyvolávám dávné zlo
já kontroluji každý jeho nádech
já podněcuji vaše neštěstí
zrozením i zabíjením
já vyvolám armageddon
krmen tisícem duší.
OneHeart
Šlechtic
Posts: 313
Joined: 23:43 08. May 2007
Location: Praha
Contact:

Re: Skrytí levelů při logování

Post by OneHeart »

ještě další OT:
to omezení se počítá ze základní hodnoty vlastnosti?
Vaillardo Vran:
User avatar
Sorrow
Mistr
Posts: 986
Joined: 17:09 27. Apr 2007
Location: Hell

Re: Skrytí levelů při logování

Post by Sorrow »

Krata wrote:s timhle omezení taky souhlasim, jen u některejch věcí bych se zamyslel.. myslim spíš konkrétně katany, nepřipadá mi to že je nějak stejně těžká i velká zbran jako obouručák aby na ní byla taková síla.. myslim že Katany používali i nijnové a ty se specializovaly na lehké zbraně atd.. chtěl sem ji dát svý budoucí postavě ale ta takovou sílu nemá, prot sem si toho všimnul
No to prrr.Katana jako takova neni jednoducha zbran a potrebujes na ni dost velkou silu(samozrejme nejenom silu).
A co se tyka bojovnika ,,Ninja,, tak ty pouzivali mec zvany Ninja To a ten s katanou nemel vubec nic spolecneho,jednak byl mensi,rovny a vubec ne tak ostry.Jeho pracovni plocha byla spice na bodani a samotny mec se ani ne tak pouzival k boji jako spise k pomoci pri ruznych ukonech a i zpusob boje byl zcela odlisny nez u Samuraju s katanou.

PS:A jestli ti jde o ten vzhled Ninja To, tak jdou udelat pekne z kratkejch mecu.Klidne ti je pak udelam.
Bono volo ale sen dela por disto la sarine estes rano en mia bideo.
User avatar
Krata
Bůh
Posts: 2864
Joined: 18:00 28. Apr 2007
Location: Božský trůn

Re: Skrytí levelů při logování

Post by Krata »

jj, tak to je jinak než sem myslel, jo a o ty meče ti dyžtak řeknu :wink:
jsem uctívač démonů
jsem otec tvé smrti
já vyvolávám dávné zlo
já kontroluji každý jeho nádech
já podněcuji vaše neštěstí
zrozením i zabíjením
já vyvolám armageddon
krmen tisícem duší.
User avatar
Sorrow
Mistr
Posts: 986
Joined: 17:09 27. Apr 2007
Location: Hell

Re: Skrytí levelů při logování

Post by Sorrow »

Krata wrote:jj, tak to je jinak než sem myslel, jo a o ty meče ti dyžtak řeknu :wink:
No problema Sam kdyz jsem jel zlodeje, tak jsem je mel taky.Vypadaj pekne a ne tak robustne jako katana.Pak klidne napis.
Bono volo ale sen dela por disto la sarine estes rano en mia bideo.
User avatar
Žorž
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 1274
Joined: 18:11 27. Apr 2007
Location: Praga
Contact:

Re: Omezeni zbrani a zbroji

Post by Žorž »

OneHeart wrote: trochu mi nevoní, že to omezení vede k unifikaci válečníků a nutnosti udělat si "siláka".
ale lepší tohle menší zlo, než ty paskvily kleriků, který jsou všude.
Obavu chápu, ale nemyslím si, že by to nějak vyhlazovalo rozdíly. Třeba takový Najív (ač to nebyla zrovna extra sorta válečné mašiny, uznávám) nosil zásadně kroužkovku-unifromu a oháněl se kopím, bylo to stylovější vzhledem k jeho původu a charakteru. Těžil z toho třeba ziskem do obratnosti, tedy i do AC a jiných bojových schopností, neboť jsem mu sílu nechal "jen" nadprůměrnou. Sice se to v boji vyplatí míň než nabušenec v plné polní, ale i tak jde alespoň o kompenzaci...a o možnosti udělat z něj vojevůdce s charsimou 12 ani nemluvím. :D

Takže naopak se někdo třeba zamyslí a řekne si, že kyrys postačí, zatímco si postavu trochu RP upraví. A možná nebudou všude vrzat a chřestit plnopláty, pokud nejde o vyložené těžkooděnce/svalovce. Takoví by měli být mocnější než svižní šermíři, ale stejně tak i mnohem vzácnější...
Slovotepec Žorž = Písmák Matlafousek

Částečně mimo thalijský provoz, ovšem v psaní neustávající: http://kibucim.blogspot.cz/
OneHeart
Šlechtic
Posts: 313
Joined: 23:43 08. May 2007
Location: Praha
Contact:

Re: Omezeni zbrani a zbroji

Post by OneHeart »

@Žorž: jo, když o tom tak přemýšlím, tak máš pravdu. S tou "uniformitou" válečníků by to koneckonců mohlo -jak píšeš- mít opačný důsledek.
Vaillardo Vran:
User avatar
Krata
Bůh
Posts: 2864
Joined: 18:00 28. Apr 2007
Location: Božský trůn

Re: Omezeni zbrani a zbroji

Post by Krata »

Ted už aspon nebude co válečník, to plná plátová
jsem uctívač démonů
jsem otec tvé smrti
já vyvolávám dávné zlo
já kontroluji každý jeho nádech
já podněcuji vaše neštěstí
zrozením i zabíjením
já vyvolám armageddon
krmen tisícem duší.
Michal
Obyvatel
Posts: 138
Joined: 18:32 27. Apr 2007
Contact:

Re: Omezeni zbrani a zbroji

Post by Michal »

Docela by mě zajímalo, jaký hodnoty Str, Dex, Int,... bych měl ve skutečnym životě :)
Jak se Daanri zmiňoval o luku...Dlouhej luk je podle DnD koncipovanej na sílu 10, kdo má míň, tak má 1k8 - 1,2,... Ale maximální nátah je při síle 10 stejnej jako při síle 18 nebo jiný, jinak by se zlomil. Zatímco skládanej luk je vyrobenej na určitou sílu uživatele. Takže pokud má postava sílu 12. Nejlepší skládanej luk co může mít je 1k8 + 1. Pokud má třeba 20, tak je to 1k8 + 5. Když postava používá silnější luk než na kterej má, tak dostává penalizaci v hodech. Je to víceméně opřený o skutečný fungování luku, jen nevím do jaký míry je tohle všechno zohledněný v NWN, jestli si pamatuju dobře, tak jedný postavě se dmg krátkýho luku ubíralo se sílou postavy (měla 8/-1, tuším).
DM
User avatar
Zyga
Šlechtic
Posts: 350
Joined: 19:34 12. May 2007
Location: Praha
Contact:

Re: Omezeni zbrani a zbroji

Post by Zyga »

Je mozny aby na neco byly nutny dva pozadavky? Treba u katany by mozny nebylo k zahozei snizit ten pozadavek na silu a prihodit ze postava musi mit dex aspon 14, a neco podobnyho provyst i s oboustranym mecem, pridde mi ze to sou zbrane ktery se nehodej k plechovce a je to spis nastroj tech obratnejch valecniku
Crasz´ar - sermir rodu N´Abarn
Locked