Omezeni zbrani a zbroji
Re: Skrytí levelů při logování
pravda, že jako omezení zaplátovaných rádoby kleriků je to dobrá věc 
Vaillardo Vran:
Re: Skrytí levelů při logování
Ja se z vas picnu
Tak vo cem se tu teda bavime
Prave proto se to delalo...
Bono volo ale sen dela por disto la sarine estes rano en mia bideo.
Re: Skrytí levelů při logování
Ti by se dali omezit i jinak. A moc je to neomezí, když budu chtít sílu si tam nacpu i tak a budu pořád silnej.....OneHeart wrote:pravda, že jako omezení zaplátovaných rádoby kleriků je to dobrá věc
Imho, mě se to moc netýká, chci si asi zahrát zlodějíčka. Ale přijde mi to jako zbytečný omezování. Sice to logický z reálu je, ale proč zase dělat ze hry IRL.... *pokrčí rameny*. Jináč mi je to doopravdy putna, já se s tím jak jsem řekl srovnám. Má to něco do sebe.... a to že vymizí PG, to je to co bych v tom viděl, a klerik si najde možnost jak nosit zbroj.
Omezeni zbrani a zbroji
trochu mi nevoní, že to omezení vede k unifikaci válečníků a nutnosti udělat si "siláka".Sorrow wrote:Ja se z vas picnuTak vo cem se tu teda bavime
Prave proto se to delalo...
ale lepší tohle menší zlo, než ty paskvily kleriků, který jsou všude.
Vaillardo Vran:
Re: Skrytí levelů při logování
Jasne,nacpe si tam bodiky jako kazdej jinejAnurin wrote:Ti by se dali omezit i jinak. A moc je to neomezí, když budu chtít sílu si tam nacpu i tak a budu pořád silnej.....OneHeart wrote:pravda, že jako omezení zaplátovaných rádoby kleriků je to dobrá věc
Imho, mě se to moc netýká, chci si asi zahrát zlodějíčka. Ale přijde mi to jako zbytečný omezování. Sice to logický z reálu je, ale proč zase dělat ze hry IRL.... *pokrčí rameny*. Jináč mi je to doopravdy putna, já se s tím jak jsem řekl srovnám. Má to něco do sebe.... a to že vymizí PG, to je to co bych v tom viděl, a klerik si najde možnost jak nosit zbroj.
Bono volo ale sen dela por disto la sarine estes rano en mia bideo.
Re: Skrytí levelů při logování
s timhle omezení taky souhlasim, jen u některejch věcí bych se zamyslel.. myslim spíš konkrétně katany, nepřipadá mi to že je nějak stejně těžká i velká zbran jako obouručák aby na ní byla taková síla.. myslim že Katany používali i nijnové a ty se specializovaly na lehké zbraně atd.. chtěl sem ji dát svý budoucí postavě ale ta takovou sílu nemá, prot sem si toho všimnul
jsem uctívač démonů
jsem otec tvé smrti
já vyvolávám dávné zlo
já kontroluji každý jeho nádech
já podněcuji vaše neštěstí
zrozením i zabíjením
já vyvolám armageddon
krmen tisícem duší.
jsem otec tvé smrti
já vyvolávám dávné zlo
já kontroluji každý jeho nádech
já podněcuji vaše neštěstí
zrozením i zabíjením
já vyvolám armageddon
krmen tisícem duší.
Re: Skrytí levelů při logování
ještě další OT:
to omezení se počítá ze základní hodnoty vlastnosti?
to omezení se počítá ze základní hodnoty vlastnosti?
Vaillardo Vran:
Re: Skrytí levelů při logování
No to prrr.Katana jako takova neni jednoducha zbran a potrebujes na ni dost velkou silu(samozrejme nejenom silu).Krata wrote:s timhle omezení taky souhlasim, jen u některejch věcí bych se zamyslel.. myslim spíš konkrétně katany, nepřipadá mi to že je nějak stejně těžká i velká zbran jako obouručák aby na ní byla taková síla.. myslim že Katany používali i nijnové a ty se specializovaly na lehké zbraně atd.. chtěl sem ji dát svý budoucí postavě ale ta takovou sílu nemá, prot sem si toho všimnul
A co se tyka bojovnika ,,Ninja,, tak ty pouzivali mec zvany Ninja To a ten s katanou nemel vubec nic spolecneho,jednak byl mensi,rovny a vubec ne tak ostry.Jeho pracovni plocha byla spice na bodani a samotny mec se ani ne tak pouzival k boji jako spise k pomoci pri ruznych ukonech a i zpusob boje byl zcela odlisny nez u Samuraju s katanou.
PS:A jestli ti jde o ten vzhled Ninja To, tak jdou udelat pekne z kratkejch mecu.Klidne ti je pak udelam.
Bono volo ale sen dela por disto la sarine estes rano en mia bideo.
Re: Skrytí levelů při logování
jj, tak to je jinak než sem myslel, jo a o ty meče ti dyžtak řeknu 
jsem uctívač démonů
jsem otec tvé smrti
já vyvolávám dávné zlo
já kontroluji každý jeho nádech
já podněcuji vaše neštěstí
zrozením i zabíjením
já vyvolám armageddon
krmen tisícem duší.
jsem otec tvé smrti
já vyvolávám dávné zlo
já kontroluji každý jeho nádech
já podněcuji vaše neštěstí
zrozením i zabíjením
já vyvolám armageddon
krmen tisícem duší.
Re: Skrytí levelů při logování
No problema Sam kdyz jsem jel zlodeje, tak jsem je mel taky.Vypadaj pekne a ne tak robustne jako katana.Pak klidne napis.Krata wrote:jj, tak to je jinak než sem myslel, jo a o ty meče ti dyžtak řeknu
Bono volo ale sen dela por disto la sarine estes rano en mia bideo.
Re: Omezeni zbrani a zbroji
Obavu chápu, ale nemyslím si, že by to nějak vyhlazovalo rozdíly. Třeba takový Najív (ač to nebyla zrovna extra sorta válečné mašiny, uznávám) nosil zásadně kroužkovku-unifromu a oháněl se kopím, bylo to stylovější vzhledem k jeho původu a charakteru. Těžil z toho třeba ziskem do obratnosti, tedy i do AC a jiných bojových schopností, neboť jsem mu sílu nechal "jen" nadprůměrnou. Sice se to v boji vyplatí míň než nabušenec v plné polní, ale i tak jde alespoň o kompenzaci...a o možnosti udělat z něj vojevůdce s charsimou 12 ani nemluvím.OneHeart wrote: trochu mi nevoní, že to omezení vede k unifikaci válečníků a nutnosti udělat si "siláka".
ale lepší tohle menší zlo, než ty paskvily kleriků, který jsou všude.
Takže naopak se někdo třeba zamyslí a řekne si, že kyrys postačí, zatímco si postavu trochu RP upraví. A možná nebudou všude vrzat a chřestit plnopláty, pokud nejde o vyložené těžkooděnce/svalovce. Takoví by měli být mocnější než svižní šermíři, ale stejně tak i mnohem vzácnější...
Slovotepec Žorž = Písmák Matlafousek
Částečně mimo thalijský provoz, ovšem v psaní neustávající: http://kibucim.blogspot.cz/
Částečně mimo thalijský provoz, ovšem v psaní neustávající: http://kibucim.blogspot.cz/
Re: Omezeni zbrani a zbroji
@Žorž: jo, když o tom tak přemýšlím, tak máš pravdu. S tou "uniformitou" válečníků by to koneckonců mohlo -jak píšeš- mít opačný důsledek.
Vaillardo Vran:
Re: Omezeni zbrani a zbroji
Ted už aspon nebude co válečník, to plná plátová
jsem uctívač démonů
jsem otec tvé smrti
já vyvolávám dávné zlo
já kontroluji každý jeho nádech
já podněcuji vaše neštěstí
zrozením i zabíjením
já vyvolám armageddon
krmen tisícem duší.
jsem otec tvé smrti
já vyvolávám dávné zlo
já kontroluji každý jeho nádech
já podněcuji vaše neštěstí
zrozením i zabíjením
já vyvolám armageddon
krmen tisícem duší.
Re: Omezeni zbrani a zbroji
Docela by mě zajímalo, jaký hodnoty Str, Dex, Int,... bych měl ve skutečnym životě
Jak se Daanri zmiňoval o luku...Dlouhej luk je podle DnD koncipovanej na sílu 10, kdo má míň, tak má 1k8 - 1,2,... Ale maximální nátah je při síle 10 stejnej jako při síle 18 nebo jiný, jinak by se zlomil. Zatímco skládanej luk je vyrobenej na určitou sílu uživatele. Takže pokud má postava sílu 12. Nejlepší skládanej luk co může mít je 1k8 + 1. Pokud má třeba 20, tak je to 1k8 + 5. Když postava používá silnější luk než na kterej má, tak dostává penalizaci v hodech. Je to víceméně opřený o skutečný fungování luku, jen nevím do jaký míry je tohle všechno zohledněný v NWN, jestli si pamatuju dobře, tak jedný postavě se dmg krátkýho luku ubíralo se sílou postavy (měla 8/-1, tuším).
Jak se Daanri zmiňoval o luku...Dlouhej luk je podle DnD koncipovanej na sílu 10, kdo má míň, tak má 1k8 - 1,2,... Ale maximální nátah je při síle 10 stejnej jako při síle 18 nebo jiný, jinak by se zlomil. Zatímco skládanej luk je vyrobenej na určitou sílu uživatele. Takže pokud má postava sílu 12. Nejlepší skládanej luk co může mít je 1k8 + 1. Pokud má třeba 20, tak je to 1k8 + 5. Když postava používá silnější luk než na kterej má, tak dostává penalizaci v hodech. Je to víceméně opřený o skutečný fungování luku, jen nevím do jaký míry je tohle všechno zohledněný v NWN, jestli si pamatuju dobře, tak jedný postavě se dmg krátkýho luku ubíralo se sílou postavy (měla 8/-1, tuším).
DM
Re: Omezeni zbrani a zbroji
Je mozny aby na neco byly nutny dva pozadavky? Treba u katany by mozny nebylo k zahozei snizit ten pozadavek na silu a prihodit ze postava musi mit dex aspon 14, a neco podobnyho provyst i s oboustranym mecem, pridde mi ze to sou zbrane ktery se nehodej k plechovce a je to spis nastroj tech obratnejch valecniku
Crasz´ar - sermir rodu N´Abarn