Nechci tady volit strany, ale přecejen musím zmínit ten druhý pohled na věc.
Možná kdyby oni ti hráči hráli a snažili se spolu i něco tvořit a dělat, DM by byli motivovaní rozjíždět nějaké dění ve světě a hýbat s ním. Protože - nač pořádat velké akce pro dva, tři lidi, kteří jsou aktivní a mají zájem o rp? DM je málo, aktivních hráčů je málo, málo + málo je pořád docela málo a neudělá se s tím moc.
Ano, máš v něčem pravdu, je možné, že by aktivita DM motivovala i hráče. Jenomže to máš jako začarovaný kruh - hráči nehrají, DM nehrají, ... jedna strana to může zkusit porušit a rozjet, ale bez odezvy druhé strany to půjde těžko. A ještě bych navíc řekla, že ta hráčská strana je v tomhle ta důležitější. Dost se toho dá zahrát i bez DM, když nejsou hráči líní něco vymyslet a zapojit se. Naproti tomu DM bez hráčů neudělají nic.
V tomhle je skvělá věc se slušným potenciálem možnost si tvořit hráčské guildy. A pár jich tady už bylo. Většina byla závislá na několika hráčích, kteří přestali hrát, guilda šla do háje, hráčská aktivita šla do háje, zase vše utichlo. Jo, slyšela jsem, že měla guilda problémy i s DM, kteří měli rozehrané questy a pak přestali být aktivní a už se to nedotáhlo a guilda měla smůlu. Může to být vina DM. Ale taky to může být vina hráčů, že spoléhají na DM a naprosto je demotivuje, když se jim DM nevěnují. Není hlavní zábava ze hry samotné? Nevím. Můžu se řídit tím, co vidím a vidím rp hráče, kteří nehrají, jen se občas ozvou na forku a stěžují si

A vím, že někdy mezi ně patřím taky, no, uznávám. Ale nestěžuji si kvůli neaktivitě DM, ale kvůli neaktivitě jiných hráčů. Vím totiž, že za roky svého hraní jsem DM aktivitu zažila málokdy a přesto jsem díky aktivitě jiných hráčů zažila mnoho zábavy a skvělých her. Občasné povšimnutí DM už bylo jen třešničkou na dortu.
Ale s tou neaktivitou hráčů je to podobný začarovaný kruh. Každý z nich totiž vidí prázdný seznam hráčů, tak nelogne, další vidí to samé, nelogne, a tak máme hráče, co třeba mají čas, ale neobtěžují se jít do hry, protože s kým by hráli, no
