Puxina wrote:Goran wrote:
ad 6 - Jenže ti hráči, kteří tohle dělali a už nedělají (nebo méně) mohou mít nějaké důvody, které je odradily. A ty důvody mohou odradit i přápadné další hráče, kteří se pokusí zakládat spolky, nebo dělat ostatním mentory. V tomto bodě se asi nedostaneme ke konkrétní úpravě WB, která by chybu odstranila

. Spíše je to podnět k zamyšlení, jak lépe motivovat, nebo méně demotivovat aktivní hráče/postavy, aby se podílely dlouhodobě na dění ve světě.
Něco může být i o samotné komunikaci a přístupu. V tomhle bodě si třeba cením, že případné úpravy měst jsou probírány veřejně, aby se zde mohla vyjádřit i komunita. To je určitě krok správným směrem.
Netuším o čem je řeč. I Nalk něco naznačoval.
WB se přece může stát kdokoliv,kdo umí v toolsetu a komu Rejty pošle lokaci na úpravu, ne? Dřív tu bylo děsně moc hráčů, kteří dělali lokace.
Osobně si myslím, že spolky, které prosperují baví sebe i ostatní a tráví ve hře čas mají automaticky právo na nějaký bonus v podobě vlastního sídla nebo něčeho takového.
Je více spolků, guild masterů, mentorů... chtělo by zjistit z více stran, proč jejich činnost byla utlumena.
I ty jsi hrával na těchto pozitích ne? Aria a její Morusův stánek. Můžeš také přidat důvod, proč byla ukončena.
Z mého pohledu mi přišlo, že nejsou moc brány v potaz hráčské tužby. A vzhledem k tomu, že jsme tu malá komunita, jsou některá rozhodnutí značně direktivní. Názor skalních hráčů a komunity není třeba řešit.
Měl jsem také potíž s tím sehnat WB na některé své plány, takže se nakonec změny nerealizovaly. Pak jsem si řekl, že to vezmu do svých rukou. Otevřel si zdější návody pro WB... a chvíli potom začla thalie 2.0, takže jsem to raději odložil.
Další důležitá věc pro GM je aktivita DM. Vím, že není možné mít pořád po ruce DMko. Ovšem v současnosti je DM tým celkem redukovaný. Nevím tedy zda bude aspon rámcově, jednou za čas, možné konzultovat/hrát. A úplně bez DM nejspíš také nebude jednoduché smysluplně hrát.
Celkové změny Thalie mi někdy přišly nepřátelské vůči RP. Proto budu rád, pokud budou současné změny reflektovat místní atmosféru, nebo reálie.
----------
Třeba když bych ted odbočil k tvým dotazům k pravidlům. Zda je možné předávat si peníze mezi postavami, nebo volat o pomoc při smrti. Tak tyhle konkrétní pravidla mi příjdou velmi důležitá.
Každá postava je unikátní, samostatná a soběstačná. Musí se světem protloukat dle svých schopností (pokud ted vynechám například pokračovatele nějakého rodu). Dát všem postavám společný účet rozbije kompletně dosavadní RP koncept. Každá postava už nebude sama za sebe, materiálně značně silným prvkem by byl OOC prvek hráče. Velká chyba dle mého.
A ještě větší chyba by bylo povolení volání o OOC pomoc při smrti. Zakecat RP se dá vždycky všechno, to už tu každý RPer pochopil. Problém je, že mrtvola mizí po nějaké době. Takže ve chvíli kdy se někdo "utrhne" a zaběhne "náhodou" pro tvou mrtvolu... budeš dlužit službu. A až tvůj zachránce umře, bude očekávat protislužbu. Smrt v boji přestane být strašákem a všichni budem pro všechny běhat, na základě službiček... Také velká chyba, která by mohla rozbít atmosféru. Já když někde umřu v dungu, tak umírám s vědomím, že ztráta XP je dostatečný trest za smrt v boji, a já mohu nadále pokračovat s hrou své postavy. Nyní jsou postihy za smrt ještě sníženy, takže mi ten případný strašák příjde tak malý, jak jen může být.