Re: Zkušenosti
Posted: 10:34 24. Feb 2021
Děkuju za podporu, ale já opravdu měl na mysli expení lvl 26+, kde za nejtvrdší potvory nejsou skoro žádné expy (za první kill v restartu si skoro můžeš blahopřát za 20 exp). S nastavením na nižších lvl souhlasím. Jsem pro to, aby rychloexpeři dostali postavu 0-16 za cca 2 týdny (souhlasí), 16-26 cca 3 měsíce (souhlasí), ale nechtěl bych, aby poslední kapka na 30lvl byla 2 roky.Ragmon wrote:A co změny o expení? Barbar má pravdu, že levlit na vysoké úrovni je opravdu... zážitek. A ne pozitivní.
- Na třetím lvl je zabití kraba pro mnoho postav opravdová výzva, není se čemu divit, že je za něj pak nejvyšší odměna (teda 250 spíš ty spodní na 3-tím lvl), pro postavu na vyšším levelu už to pochopitelně taková výzva není a jde spíš jen o "utracení" času pro zabití kraba. Pak musí být i "odměna" výrazně menší.Ragmon wrote: Co se týče expení... Nedává mi smysl, aby padalo méně expů na výšších levelech ze dungů. Na 3 levelu dostanu za kraba 250 XP, na 10 už dostávám za věci na svém levelu 100, postavy na vyšších levelech jsou rádi za 30.
- pokud na 10-tém lvl půjdeš zabít potvoru, která je ekvivalentem kraba pro postavu na 3-tím, také dostaneš výrazně více expů (a třeba i těch 250). Jen to z creeperského hlediska nedává smysl. 20x snadněji zabitá potvora po 50-ti expech ti dá ve výsledku mnohem víc než 1 potvora, zabitá se skřípěním zubů, neustálým míjením a použitím všeho, co je po ruce s výsledným ziskem 250 exp.
Ragmon wrote: Tohle mi přijde pro hráče značně frustrující, chápu za tím tu myšlenku, ale mine se to účinkem. Nenechal bych to klesat pod 100 za zabitou nestvůru na vhodném levelu. Tím alespoň zmizí fustrace typu "proč tohle vůbec hraju, když je za to 15 XP a potřebuju 20 000". Vybalancováno je to vždycky tím, že můžeš v dungu zemřít a tím expy ztratit. Osobně bych zrušil i to, nepřijde mi že mechanika hře hodně přidává. Ale chápu, pokud ji tam tým chce nechat.
- určitě jsem pro systém smrti, hráči by si měli dávat pozor na svoje postavy, balancovat na hraně a rozvažovat míru zisku ku možnému riziku.
- určitě jsem proti tomu, aby byl nějaký minimální strop exp za JAKOUKOLIV potvoru (třeba 100).
- určitě by se mi nelíbilo, kdyby byla snadná možnost pro postavy 26+ klidně se doexpit na krysách po třeba byť jen 20 exp (10-ti či i po 5-ti) (výrazně by to podlomilo časové expy bez toho, aniž by to dávalo smysl
- jsem pro to, aby expy za počet zabitých potvor v jednom restartu klesalo
- osobně si myslím, že nízký lvl nemá co používat lektvary na nakouzlení. Jsem názoru, že by měly být použity buď na vysokých lvl v nebezpečných místech pro doplnění aktuálního nedostatku spolubojovníků, v nouzi, či holt s jistotou úspěchu, ale s finanční ztrátou.Ragmon wrote: Peníze hlavně probohy neopravujte tak, že budou věci dražší. Už teď se například nevyplatí kupovat lektvary na nakouzlení, protože se často nedá z dungu dostat dostatek peněz, aby se to zaplatilo. Což ovlivňuje znovu jen nízké levely.