Re: Budoucnost Thalie
Posted: 10:43 29. Sep 2021
Už jsem ti odepisoval v PM na tvůj PM dotaz a nevím jestli to tu nebylo dostatečně jasně komunikováno, ale výsledky Imperiální kampaně budou mít zásadní návaznosti i na svět, který by se podle první varianty měl posunout v čase.Thurms wrote:...Navíc tu teď vyvstává otázka, zda má smysl logovat a něco ještě na Thalii řešit, když víceméně se to má posunout o nějakých 200 let dopředu, takže bez jakékoliv návaznosti na stávající postavy.
Za mě teda B. Obávám se toho, že se vyhlásí další nová Thálie, v mezi čase samozřejmě nikdo moc hrát nebude (proč taky, když se bude začínat opět od začátku) a nový koncept nebude nikdy dodělán, ač se odhlasovalo, že většina je pro (kvůli časové náročnosti, vyhoření a vyprchání nadšení jako u stávající Thalie)...
Co si taky tak vybavím, tak zaznělo, že další wipe už nebude (to už zaznělo pravda na ST a postavičky začínaly na NT na prvním levlu).
Stejně tak vaše postavy, pokud bude wipe a pokud to skutečně bude wipe ve formě komplet smázání všech postav (postavy umřely stářím či jinými způsoby), tak nynější aktivita a úspěchy postav v Imperiální kampani, mohou znamenat nejen systémové výhody při zakládání nové postavy (kdyžtak mě Shaman opraví), ale taky nezanedbatelný IC odkaz a stopu ve světě, který má svou historii => postavy mohou mít potomky a ti mohou něco po svých rodičích podědit, postavy po sobě mohou zanechat zajímavé knihy, unikátní předměty a další tuny možností když se nad tím člověk řádně zamyslí (třeba mě tady opět někdo z týmu opraví).
Co je taky zásadní si uvědomit, že pokud by se šlo cestou první varianty, tak není jasné kdy se vše dokončí (a jestli vůbec). Tady to možná vypadá a někteří asi získali dojem, že je to věc, která už je těsně před vypuštěním nebo ji chybí pár týdnů, ale tak to v žádném případě není a sám Shaman to tu jistě potvrdí.
Jak se svým časem kdo naloží je samozřejmě každého volba, ale přijde mi zcestné a taky dost škoda na současný stav Thalie nahlížet optikou "mým postavám hrozí smazání, tak nemá smysl nic tvořit". Naopak, Imperiální kampaň byla myšlena jako něco, co cílí na obsah pro hráče, který by je snad mohl zaujmout (stále počítáme i s variantou, že se nad ní s nezájmem nebo dokonce s odporem jen mávne rukou) a hlavně dát šanci hráčům, aby skrze své postavy zažili něco co není na Thalii nabízeno každý den a mohli se pokusit ovlivnit co se děje a zapsali se do historie wipe newipe => jen pro zajímavost, Imperiální kampaň nebyla plánována s vyhlídkou wipu, ale na tom zase až tolik nezáleží, alespoň z mého pohledu.
Ono ani pokud by Shaman fakt těžce máknul a měl vše připraveno a Imperiální kampaň najednou skončila, tak není v plánu okamžitě skočit do EE, ale dohrávat důsledky činů vyplývajících z kampaně, což taky může něco potrvat, aby se pak zapsalo a přešlo do možného skoku o x let.
P.S. Mohl bys dohledat ten výrok o tom, že už wipe na Thalii nikdy nebude ? Tohle je celkem zajímavý a já jako antifanoušek wipů bych ho ocenil
P.P.S. A i když ani mě se nelíbí příjít o postavu tak hloupým způsobem jako je wipe, tak když od toho odhlédnu, nikde není tesáno do kamene, že naše postavy jsou věčné a aspoň pro mě bude vždy o kus víc zážitek ze hry než nesmrtelnost postav.