LDamian wrote:
LDamian wrote:
Nerad Vás obtěžuji ale toto je tak rozsáhlé že mi to nedovolí nezareagovat:
- add :Kraft - odladění alchymie a další krafty - ano alchymie je velmi rozsáhlý craft ale mám takový malý postřeh - když se mi podařilo vyrobit lektvar co vyléčí 10 životů tak jsem musel použít katalyzátor 20% a ten stojí tuším teď asi 82 zl , ale u NPC se sežene lečení lehkých zranění za 22 zl. Craft by měl už po několika hodinách trénování přinášet nějaký malý , drobný zisk - třeba 2-3 zl ušetření.
Asi jsem už zvyklý na starý craft a mám zkostnatělé myšlení , ale bylo to tak že dosažení cíle - levlu v jednotlivém craftu znamenalo velké náklady ale ty se pak na výrobě pomalinku vraceli čím vyšší lvl v craftu tím vyšší zisk později.
V craftu by byl i pro tkzv lehčí crafty (pomocné) a těžké crafty
- add : Frakční napětí, konflikty, boje -
Tak tohoto tématu se skutečně bojím. Mám takové tušení že toto se ještě nikdy nikomu na NWN nepovedlo . PvP nepřipadá vůbec v úvahu tak jedině CvC
charakter versus charakter. Za prvé je tu přece jen na takovou hru málo lidí
a za druhé může to způsobit nepředstavitelný řev a těžké komplikace s následnými odchody lidí ze serveru. Jistě si myslíte že zase přeháním a kecám .
O né kdepak stačí když si jen vzpomenu na válku craftmenů na Demoně . Jedna skupina si uzurpovala právo na trh se zpracováním kovů, skupina organizovaná
ale ne officialně jen domluvení borci a druhá parta se chtěla na trhu prosadit také
a to tím že snížila ceny - výsledek neustalé boje - skoro 10 lidí chtělo odejít ze serveru a zásahem admína bylo zrušeno řezání hlav čímž se situace uklidnila.
Ale ano ony i frakční boje půjdou jen se na to musí velmi velmi opatrně a rozumně.
- add : Vyšší levely, trh mezi hráči, obchod, pohyb peněz
No hráči na vyšších úrovních s více zkušenosti se tu zatím ,co vím chovají velmi rozumně .
- Trh mezi hráči - a ještě v rámci craftu (systémem ten umí to a ten zase tohle ) je naprostá bomba a tahoun serveru. proto bych se i přimlouval aby jedna postava směla umět jen jeden craft na mistrovské úrovni (nebo expertní -myslím na tu poslední úroveň) Vytvářelo by to zájem (Motivovalo) ostatních dosáhnout mistrovství v jiném craftu.
- Obchod mezi nimi - no kdyby si vyráběli vzájemě použitelné přípravky a craftmeni měli třeba jednu skupinu jednoduchých ale klíčových prostředků
které jsou často používané a proto vyhledávané.
- Pohyb peněz - no všechno to vyladit aby jedna skupina přes příliš nebohatla tak to bude těžký úkol a problém, vůbec tvůrci nezávidím.
-add: Nemovitosti, tituly, RP kariéra
-K nemovitostem až později - raději. Tituli , No se divím že už si hráči nevolí starostu vesnice Ivory, že starosta nejmenuje velitele domobrany atd , si myslím že už by to šlo.
RP kariera - v dobrém NWN světě mohou postavy žít i několik let, mohou se vdávat ženit a když se domluví mohou mít i děti / rodina si samozřejmě smí darovat předměty , peníze atd / To vše je ale nejspíš možné ve stabilním prostředí.
Tolik jen pár postřehů