Glumišek wrote:....
Nechtěl jsem už do procesu vstupovat, ale musím. Ta nejhorší a nejlepší nejhorší řešení se začínájí příliš množit v jednotlivých postech.
Existuje jedno obecné a zásadní pravidlo pro řešení čehokoliv.
!POKUD je problém příliš komplikovaný je třeba zvážit, zda jej není možné rozdělit na dílčí a řešit ceý proces postupně.!
Zde se nabízí postup ve zodpovězení několika otázek, které lze řešit ve dvou celcích:
První okruh
1. Používali dotyční hráči prokazatelne externí program ? (ano, ne, zdůvodnění)
2. Porušovalo jejich chování jiná pravidla thalie platná v době rozsudku? (ano , ne, zdůvodnění )
3. Bylo jejich chování nemorální? (Ano, ne, nevím, zdůvodnění)
Slovu nevím se vyhýbám, nic neřeší. přikládám se k řešení dle právnické praxe vyspělých zemí světa.
In dubio pro reo.
Návrh řešení k prvnímu okruhu
I. hraci kus po kusu byli v bodě 1 shledáni vinní jsou nesporné důkazy - trest je oprávněný, konec, ne postoupit na bod 2 u nevinných v bodě 1.
II. Ano, Ne - lze velice dobře zjistit porovnáním s pravidly, pokud bylo shledáno jiné provinění vznést obvinění a navrhnout trest, pokud ne postoupit k bodu 3.
III. zde se otvírá otázka jak dalece lze trestat za "morální" kdo hodnotí morální - v tomto případě se skoro všichni shodují, že k porušení morálky došlo. Předpokládejme, že ano, asi nebyli sami viďte? V takovém případě je vhodné řešit věc, jak říká Pilník, podstatně komplexněji v následujícím okruhu. Osobně bych v případě porušení morálních zásad navrhoval u nás postižených za dostatečný trest už zákaz hry na dobu řešení rozsudku a diskuzi. A přidat k tomu konstruktivní kritiku od GM, co mají změnit, aby se tato situace neopakovala.
Problém se 4 bany UKONČEN, myslím hodně rychle.
Druhý okruh - obecné řešení nastalé situace
1. Byla procedura pro sledování externího programu nastavena správně?
2. Co s AFK, je nastaveno správně?
3. Je třeba nějakých dalších zásahů, které zabrání vzniklé situaci? - systém komunikace s hráči a podobně.
Návrh řešení k okruhu II.
I. Ano systém funguje jak má - není co řešit. Ne, systém selhal - návrhy na excelentní kontrolu byla řešen Damianem v tomto topiku.
II. Ano - klasika. Ne - současný stav je nevyhovující, je třeba změnit v současnosti platná obecá pravidla? - zřejmě ano, znamená to stanovení nových pavidel "zákonů thalie" - to je předmětem delší diskuze. Je třeba rozdělit na dílčí úkoly, ale týká se to všech ne jen nás 4 hráčů.
III. Ano - klasika. ne, je třeba pár věcí změnit, například - GM zvolí vždy jednoho reprezentanta, který bude daný problém s hráči řešit jako prostředník a tiskový mluvčí. V případě, že se nebude hra někoho líbit, GM si poprvé vezmou tohoto hráče stranou a vsvětlí mu proč, pokud se hráč nezmění přijdou represe. a podobně.
Okruhy je možné řešit odděleně, ten první je na pár hodin, ten druhý na tejden.
A je to
Rozhodně zde není žádné špatné a nebo nejlepší špatné rozhodnutí. taková rozhodnutí jsou v případě války, kdy Vám prezident řekne, že je na vás jestli hodíte na nepřítele atomovou bombu nebo vodíkovou pumu.... Další příklad je, když volíte politické stran v Čechách, no....
V tomto případě existuje soubor rozhodnutí, která teprve po určité době ukážou, zda se jednalo o rozhodnutí dobá či zlá a z jakého pohledu. V žádním případě nelze tento soud vynášet předem.
Děkuji za pozornost.