Page 11 of 12

Re: Muj pohled na Thalii po 3 týdnech hraní

Posted: 10:42 05. Aug 2010
by -darkvision-
Zakázat afk, nebo treba co me ted napadlo: Dalo by se vytvorit script, kterej by hracel treba po 10minutach afk vykopl ze hry? Tak jako ze po 6minutach se vam prestanou nacitat casovky, tak me napadlo diky tomu, ze bez nejaky odezvy by to hrace koplo ze serveru proste. Pak kdyby byl fakt nekdo afk, tak ho to kopne a ostatni co by takhle "expili" tam by se to pak muselo zas resit individualne, napsat tell apod veci.

Re: Muj pohled na Thalii po 3 týdnech hraní

Posted: 10:44 05. Aug 2010
by Bahnak
Miking wrote:...
Opatrně chlape na to jak a o kom mluvíš. Ti lidé jsou jen lidé a snaží se pomoct a vyřešit situaci. Začít urážet a znevažovat autoritu DM není dobrý.
Pamatuj: "Neser tygra, nasereš džungli"

Re: Muj pohled na Thalii po 3 týdnech hraní

Posted: 10:49 05. Aug 2010
by menderon
Glumišek wrote:....
Nechtěl jsem už do procesu vstupovat, ale musím. Ta nejhorší a nejlepší nejhorší řešení se začínájí příliš množit v jednotlivých postech.
Existuje jedno obecné a zásadní pravidlo pro řešení čehokoliv.
!POKUD je problém příliš komplikovaný je třeba zvážit, zda jej není možné rozdělit na dílčí a řešit ceý proces postupně.!
Zde se nabízí postup ve zodpovězení několika otázek, které lze řešit ve dvou celcích:

První okruh
1. Používali dotyční hráči prokazatelne externí program ? (ano, ne, zdůvodnění)
2. Porušovalo jejich chování jiná pravidla thalie platná v době rozsudku? (ano , ne, zdůvodnění )
3. Bylo jejich chování nemorální? (Ano, ne, nevím, zdůvodnění)
Slovu nevím se vyhýbám, nic neřeší. přikládám se k řešení dle právnické praxe vyspělých zemí světa. In dubio pro reo.

Návrh řešení k prvnímu okruhu
I. hraci kus po kusu byli v bodě 1 shledáni vinní jsou nesporné důkazy - trest je oprávněný, konec, ne postoupit na bod 2 u nevinných v bodě 1.
II. Ano, Ne - lze velice dobře zjistit porovnáním s pravidly, pokud bylo shledáno jiné provinění vznést obvinění a navrhnout trest, pokud ne postoupit k bodu 3.
III. zde se otvírá otázka jak dalece lze trestat za "morální" kdo hodnotí morální - v tomto případě se skoro všichni shodují, že k porušení morálky došlo. Předpokládejme, že ano, asi nebyli sami viďte? V takovém případě je vhodné řešit věc, jak říká Pilník, podstatně komplexněji v následujícím okruhu. Osobně bych v případě porušení morálních zásad navrhoval u nás postižených za dostatečný trest už zákaz hry na dobu řešení rozsudku a diskuzi. A přidat k tomu konstruktivní kritiku od GM, co mají změnit, aby se tato situace neopakovala.
Problém se 4 bany UKONČEN, myslím hodně rychle.

Druhý okruh - obecné řešení nastalé situace
1. Byla procedura pro sledování externího programu nastavena správně?
2. Co s AFK, je nastaveno správně?
3. Je třeba nějakých dalších zásahů, které zabrání vzniklé situaci? - systém komunikace s hráči a podobně.

Návrh řešení k okruhu II.
I. Ano systém funguje jak má - není co řešit. Ne, systém selhal - návrhy na excelentní kontrolu byla řešen Damianem v tomto topiku.
II. Ano - klasika. Ne - současný stav je nevyhovující, je třeba změnit v současnosti platná obecá pravidla? - zřejmě ano, znamená to stanovení nových pavidel "zákonů thalie" - to je předmětem delší diskuze. Je třeba rozdělit na dílčí úkoly, ale týká se to všech ne jen nás 4 hráčů.
III. Ano - klasika. ne, je třeba pár věcí změnit, například - GM zvolí vždy jednoho reprezentanta, který bude daný problém s hráči řešit jako prostředník a tiskový mluvčí. V případě, že se nebude hra někoho líbit, GM si poprvé vezmou tohoto hráče stranou a vsvětlí mu proč, pokud se hráč nezmění přijdou represe. a podobně.

Okruhy je možné řešit odděleně, ten první je na pár hodin, ten druhý na tejden.
A je to :D

Rozhodně zde není žádné špatné a nebo nejlepší špatné rozhodnutí. taková rozhodnutí jsou v případě války, kdy Vám prezident řekne, že je na vás jestli hodíte na nepřítele atomovou bombu nebo vodíkovou pumu.... Další příklad je, když volíte politické stran v Čechách, no.... :mrgreen:

V tomto případě existuje soubor rozhodnutí, která teprve po určité době ukážou, zda se jednalo o rozhodnutí dobá či zlá a z jakého pohledu. V žádním případě nelze tento soud vynášet předem.
Děkuji za pozornost.

Re: Muj pohled na Thalii po 3 týdnech hraní

Posted: 11:03 05. Aug 2010
by Luelle
Bahnak wrote: Pamatuj: "Neser tygra, nasereš džungli"

geniální hláška :D

Re: Muj pohled na Thalii po 3 týdnech hraní

Posted: 11:06 05. Aug 2010
by Daanri
Zase vsetci vedia najlepsie ako to vyriesit. Ako som pisal vyssie tym to riesi a ked dojde k rieseniu tak ho uverejni. Vykriky o empatii DM, o tom, ze si mame taky server nechat pre seba a diktovanie riesenia su uplne zbytocne a skor ako k rieseniu prispievaju opacne k nechuti vobec nieco riesit. Cize si najskor poriadne rozmyslite co sem napisete. Vdaka.

Re: Muj pohled na Thalii po 3 týdnech hraní

Posted: 14:05 05. Aug 2010
by Miking
1. Ja ten Ban nemám a mezi ty 4 nepatřím a navíc je ani neznám. Znám jen jednoho znich. (I když nepochybuju o tom, že se na mě neco najde a co nevidet se k nim připojim.....)

2. Policie ma na prokazaní trestneho činu po zadržení pouze 48 hodin. Po tomto čase musí obviněného pustit a dal vyšetřovat s obviněným na svobodě.

3. Ne opravdu nechapu co na tom trva tak dlouho. Věc je podle mě jasná už v den udělení banu. A pokud ne, je nutné zbavit obviněných trestu. Až je odbanujete, pak si to můžete řešit třeba rok na DM fóru. A až k něčemu dospějete tak zase zabanovat.

4. Prohřešku afk se ti 4 nedopustily, nechápu proč to pořad někdo vytahuje.

5. Opravdu sou jen dvě možnosti, říct sou vinni a nebo je odbanovat. Odpoved zatím nevíme, není duvod k banu.

6. tomu borečkovi co mu nevadí mít ban, dejte týdení na zkoušku.

Proč to sem píšu a sám sobě škodím i když se mě to netýká?
Protože nemam rad nespravedlnost.

Re: Muj pohled na Thalii po 3 týdnech hraní

Posted: 14:26 05. Aug 2010
by igor
Miking wrote:...
Tak jestli si chceš hrát na policajta, tak trest byl udělen. Probíhá znovuotevření procesu, takže odsouzený jsou ve výkonu trestu a čeká se na konečnej výsledek. Nějak tak?

Re: Muj pohled na Thalii po 3 týdnech hraní

Posted: 14:34 05. Aug 2010
by sendys
Ať mi ji daj ty chytry chlapče stale nechapeš že je to vřešení a pokud nechapeš takovou jednoduchou vetu :) měl bys jit do pomocny školy :) a pokud ani potom tu větu nepochopis vykopej si hrob a pak se jeste sam zakopej bude to tak lepsi :)
Mě tohle nezabije je to jen hra a stim počitam :) bud si najdu jinou a nebo nebudu hrat vubec a radci misto vysedavani u Pc pudu ven:)

Re: Muj pohled na Thalii po 3 týdnech hraní

Posted: 14:38 05. Aug 2010
by Miking
igor wrote:
Miking wrote:...
Tak jestli si chceš hrát na policajta, tak trest byl udělen. Probíhá znovuotevření procesu, takže odsouzený jsou ve výkonu trestu a čeká se na konečnej výsledek. Nějak tak?
Jo tak sem to chtěl. *Je spokojenej jak nikdy*
Tím padem až se prokaže jejich nevina budou odškodněni a ja budu moct spat.


Sendis: o flamewar nestojim, jen o spravedlnost, takže odemě na tvou adresu nečekej víc než tuhle větu. A jestli stojíš o ten ban tak si o něj napiš at mužeš jít ven, mě je to fuk.

Re: Muj pohled na Thalii po 3 týdnech hraní

Posted: 14:42 05. Aug 2010
by sendys
neni za co bejt odskodneni jediny co dostanou je postava a jejich veci (mozna) a nebo proste jen novy ucet

Re: Muj pohled na Thalii po 3 týdnech hraní

Posted: 16:12 05. Aug 2010
by de Aers
Miking wrote:a ja budu moct spat.
Mě je tě normálně líto...

Re: Muj pohled na Thalii po 3 týdnech hraní

Posted: 20:20 05. Aug 2010
by efu_redo
Ohánět se policií a soudnictvím je vážně vtipné. Když o tom někteří prd vědí. :mrgreen:

Edit: jen dodám pro Igora, odsouzený je stíhán ve vazbě .... a něco pro Laška, co jim to spestřit ranama bičem jako mě? :mrgreen:

Edit pro ostatní: Tohle téma bylo vážné, teď je z toho fraška, pardon že si přilévám. Ale, jsem jenom člověk, nedalo mi to.

Edit pro Kata : trest za mé osvobození tě čeká. Muhehe.

Edit pro Sorowa: Jsou chvíle kdy máš dobré nápady, ale ten se zrušením časovek je blbost. Když toho někdo zneužívá, má být potrestán on a né ti, kteří hrají slušně. Tak jak tomu bylo a je na nejmenovaném serveru. Nehledě na to, že časovky za to nemůžou, nýbrž hráči, kteří toho zneužívají a prasí. Skoro mi to přijde jako ,, lidi kradou jídlo, zrušte jídlo a bude klid´´. Přeháním, vím... jen to na mě tak působí. :P

Re: Muj pohled na Thalii po 3 týdnech hraní

Posted: 20:26 05. Aug 2010
by Luelle
áááách stokrát vám bylo napsáno, že to tým řeší, tak přestaňte přilévat olej do ohně...

tohle se už jeví jako dost nechutná posmrtná řeč... fakt to ničemu nepomáhá, spíš naopak

- teda kromě lidí, které baví flamy, aby měli co číst :D

Re: Muj pohled na Thalii po 3 týdnech hraní

Posted: 20:26 05. Aug 2010
by KaTo
efu_redo wrote:Ohánět se policií a soudnictvím je vážně vtipné. Když o tom někteří prd vědí. :mrgreen:
...řekl odborník na slovo vzatý - odsouzený mukl! :lol: :lol: :lol: :lol:
//it is joke, ne že mě někdo vemete za slovo!

Re: Muj pohled na Thalii po 3 týdnech hraní

Posted: 21:53 05. Aug 2010
by zachy
Já bych to zamkl než se tu začnou sekat hlavy.
Tym Thalie to řeší, veškeré důležité poznatky tu už byly řečeny, takže není duvod to tu dál řešit.