Par dotazu novacka

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

Locked
User avatar
Nalkanar
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 9274
Joined: 14:21 13. Feb 2010
Location: Brno/"Znojmo"

Re: Par dotazu novacka

Post by Nalkanar »

Spěch na koně nefunguje pokud vím. :mrgreen:
.
User avatar
de Aers
Urozený
Posts: 1530
Joined: 18:40 28. Dec 2009
Location: Buran z Buranova

Re: Par dotazu novacka

Post by de Aers »

Když si ten spěch sešleš, když už sedíš na koni tak jo, ale jak to vyprchá, tak tě to hoodně zpomalí.
"Géniové vymírají.. Einstein umřel, Picasso umřel a mě je taky nějak blbě.."
User avatar
-RoF-
Ďábel
Posts: 5342
Joined: 20:20 24. Jul 2009

Re: Par dotazu novacka

Post by -RoF- »

Jinak, to že jedou dvě postavy na koni vedle sebe a ta druhá je o něco rychlejší, je prý dáno i hmotností invu, který postava nese. Aspoň se to tu kdysi probíralo, páč jsem si toho taky všiml.

Můžete to otestovat ve hře, jedna postava vezme 500liber a druhá třeba jen 50 liber a porovnejte, jestli je ta lehčí rychlejší. ;)
Aria Oria - pohledná divoká dívka, která ráda své skvostné tělo vystavuje jen ve skromném oblečení. Její postava nese znaky dračí krve, od rudých křídel, přes oranžové dračí oči, až po tělo hřející tak, jako by měla horečku.
Měšťanka Karathy a členka Morusova stánku.

*otisk rudých rtů nad tím malý dráček držící mrkev a to vše ve zlatém poli*
User avatar
slencak
Rytíř
Posts: 555
Joined: 23:13 14. May 2010
Location: Khar-Durn
Contact:

Re: Par dotazu novacka

Post by slencak »

Bere to v potaz i rasy? To už je asi HC myšlení *maže ikonu nwn a upaluje na sluníčko*
S bratrstvem oceli nikdy na věčné časy a nikdy jinak....ten s Leprou.
Gorhunk Dračí kůžeProtector of mankind! Hrdinný trpaslík, který se pouze s pivem v ruce pustil do klepetnatce a nakonec padl vyčerpán k zemi
http://www.youtube.com/watch?v=gD5tU-5NXd4
User avatar
Molly23
Ďábel
Posts: 5217
Joined: 16:55 18. Sep 2009
Location: Bad Reichenhall
Contact:

Re: Par dotazu novacka

Post by Molly23 »

já si myslím že ano. Moje elfka předjíždí všechny lidičky. Mě by třeba zajímalo, ikdyž co jsem zkoušel tak to asi funguje, jestli barbarská rychlost zrychluje i jízdu na koni.
▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬
Molly23 alias Mišák

▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬
User avatar
de Aers
Urozený
Posts: 1530
Joined: 18:40 28. Dec 2009
Location: Buran z Buranova

Re: Par dotazu novacka

Post by de Aers »

Molly23 wrote: barbarská rychlost zrychluje i jízdu na koni.
Ano i mnichovská.
"Géniové vymírají.. Einstein umřel, Picasso umřel a mě je taky nějak blbě.."
User avatar
-RoF-
Ďábel
Posts: 5342
Joined: 20:20 24. Jul 2009

Re: Par dotazu novacka

Post by -RoF- »

Můžeme udělat thalijské dostihy :D

Vezmeme člověka, elfa, trpaslíka.
Uděláme aby všichni měli stejnou váhu v invu.
A vyšleme je na koních vedle sebe a porovnáme kdo je rychlejší. :wink: :)
Aria Oria - pohledná divoká dívka, která ráda své skvostné tělo vystavuje jen ve skromném oblečení. Její postava nese znaky dračí krve, od rudých křídel, přes oranžové dračí oči, až po tělo hřející tak, jako by měla horečku.
Měšťanka Karathy a členka Morusova stánku.

*otisk rudých rtů nad tím malý dráček držící mrkev a to vše ve zlatém poli*
User avatar
zachy
Velmistr
Posts: 1491
Joined: 13:55 05. Oct 2008

Re: Par dotazu novacka

Post by zachy »

de Aers wrote:
Molly23 wrote: barbarská rychlost zrychluje i jízdu na koni.
Ano i mnichovská.
Jen je škoda, že DM se nelíbí plížení na koni a ani boj beze zbraně na koni:D
Jake Buchar, Kybernautický detektiv
A když se to těm ouřadům na radnici nelíbí, můžou si strčit do tý svý zazobaný zadnice tenhle prostředníček a tak hluboko, až budou pištět jako prasata na líbánkách!

Azhael Morten Hbitý tiefling s vyššími zájmy, uctívač Helgarona a prince pekla Astarotha
Grombo Omborg Vychytralý půlkork s velikými ambicemi, PRASOBIJEC
User avatar
J.F.Payne
Ďábel
Posts: 6885
Joined: 21:37 08. Aug 2008
Location: Praha
Contact:

Re: Par dotazu novacka

Post by J.F.Payne »

Mně se nelíbí ani akrobacie na koni... :)))
Kraki Skengdrang a nejzlejší DM
User avatar
Bahnak
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 6579
Joined: 16:25 16. Nov 2008
Location: Praha

Re: Par dotazu novacka

Post by Bahnak »

zachy wrote:Jen je škoda, že DM se nelíbí plížení na koni a ani boj beze zbraně na koni:D
A cotprve koňmo provádět vířivák nebo kruhový kop :-D
Jinak Azhael na koni předehnal i DM :oops: :mrgreen:
Další činnosti které jsou na koni prostě divné:
Stahování kůží
Sekání stromů
Meditace
Spánek
Sběr bylinek
Pití z vodních toků

Jen připomenu že je zakázáno s koněm vjíždět do jeskynních komplexů, DM´s mají kromě příslušného trestu v záloze hlášku: "majzl ses hlavou o strop, spadl z koně a zlomil jsis při tom nohu", netřeba podotýkat že hráč obdrží neodložitelný item o váze 5000 liber s nápisem zlomená noha :-D
KDVP
Kucik:153, Bahnak:175, Drake: 48, Fryn:163, Klobouk:19, Derken:8, Vejk:8, Nomis -16, Terka:1
User avatar
Barbar321
Bůh
Posts: 4376
Joined: 10:07 13. Mar 2012

Re: Par dotazu novacka

Post by Barbar321 »

Chtěl bych se ještě zeptat jak je to s tažným zvířetem. Pokud jsem správně pochopil princip, tak by zvíře mělo být najato na “dobu neurčitou“. Mě se stalo, že jsem si s ním vyšel do lesa, hra mi spadla a když jsem se přihlásil, nikde jsem ho nenašel (zvíře šlo celou dobu se mnou). Kde by se za takových okolností mělo objevit? Na kraji sektoru?
Další dotaz je, jestli zvíře může normálně chodit po městě (byť i obyčejným přeběhnutím od brány k bráně), nebo jestli je nutné město obejít a “zaparkovat na místě k tomu určeným“
Jak je to s tou nájemní dobou. Je opravdu neomezená a nebo je to třeba do restartu nebo na třeba týden hracího času? Pokud je to omezeno, co se stane s věcmi, které mám pořád u zvířete v batohu?
je cosi shnilého ve státě dánském
...ale plíseň je dobrá pro penicilín
z hodně léků však bolí hlava
...a tvoří se závislost
Vhodný čas na odvykací kůru

člen ligy pro zákaz veškerých změn na thalii
User avatar
Molly23
Ďábel
Posts: 5217
Joined: 16:55 18. Sep 2009
Location: Bad Reichenhall
Contact:

Re: Par dotazu novacka

Post by Molly23 »

Bahnak wrote:
zachy wrote:Jen je škoda, že DM se nelíbí plížení na koni a ani boj beze zbraně na koni:D
A cotprve koňmo provádět vířivák nebo kruhový kop :-D
Jinak Azhael na koni předehnal i DM :oops: :mrgreen:
Další činnosti které jsou na koni prostě divné:
Stahování kůží
Sekání stromů
Meditace
Spánek
Sběr bylinek
Pití z vodních toků

Jen připomenu že je zakázáno s koněm vjíždět do jeskynních komplexů, DM´s mají kromě příslušného trestu v záloze hlášku: "majzl ses hlavou o strop, spadl z koně a zlomil jsis při tom nohu", netřeba podotýkat že hráč obdrží neodložitelný item o váze 5000 liber s nápisem zlomená noha :-D
hele ale třeba takovýho mího kozáčka si dovedu představit jak v sedle sbírá a pije :D... stejně jako meditovat. Dokonce si troufnu říct, že i meditovat za jízdy, což hra nepodporuje.

http://www.youtube.com/watch?v=FslK31xEoH0
▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬
Molly23 alias Mišák

▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬
User avatar
Nalkanar
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 9274
Joined: 14:21 13. Feb 2010
Location: Brno/"Znojmo"

Re: Par dotazu novacka

Post by Nalkanar »

Barbar321 wrote:Chtěl bych se ještě zeptat jak je to s tažným zvířetem. Pokud jsem správně pochopil princip, tak by zvíře mělo být najato na “dobu neurčitou“. Mě se stalo, že jsem si s ním vyšel do lesa, hra mi spadla a když jsem se přihlásil, nikde jsem ho nenašel (zvíře šlo celou dobu se mnou). Kde by se za takových okolností mělo objevit? Na kraji sektoru?
Další dotaz je, jestli zvíře může normálně chodit po městě (byť i obyčejným přeběhnutím od brány k bráně), nebo jestli je nutné město obejít a “zaparkovat na místě k tomu určeným“
Jak je to s tou nájemní dobou. Je opravdu neomezená a nebo je to třeba do restartu nebo na třeba týden hracího času? Pokud je to omezeno, co se stane s věcmi, které mám pořád u zvířete v batohu?
Zvíře je najmuto do restartu serveru, po restartu mizí, čímž ztratíš veškerý náklad na zvířeti. Restarty jak sis jistě všiml jsou ve dvě odpoledne a ráno. Pokud potřebuješ věci dlouhodobě uskladnit tak na to jsou trezory (50 000 za neomezený pronájem každého trezoru) anebo před restartem vše ze soumara nalož na sebe a po restart najmi nového soumara.
Zvíře po jakémkoliv odlogu/pádu zůstává v lokaci přesně tam kde zrovna bylo. Pokud jsi tedy za přechodem nedal, aby tě následovalo, tak zůstalo na okraji lokace u přechodu. Pokud jsi to dal, mělo být kousek od tebe, pokud to zvíře nebylo zabito (mám pocit, že občas to má tendence při pádu hry prohodit na chvíli frakci u zvířete a tím pádem ho třeba ve městě pobijí stráže).
Zvíře asi může chodit po městě, ale nejspíše není vhodné mít mulu zaparkovanou uprostřed náměstí nebo tak. Zkus u tohodle použít rozum a odhadnout, kde by bylo košér nechat dané zvíře, které samozřejmě vyrábí trus a tak podobně. Rozhodně máš u každé brány úvaziště. A rozhodně zvíře nepatří do interiérů.
.
User avatar
zachy
Velmistr
Posts: 1491
Joined: 13:55 05. Oct 2008

Re: Par dotazu novacka

Post by zachy »

Bahnak wrote:
zachy wrote:Jen je škoda, že DM se nelíbí plížení na koni a ani boj beze zbraně na koni:D
A cotprve koňmo provádět vířivák nebo kruhový kop :-D
Jinak Azhael na koni předehnal i DM :oops: :mrgreen:
Další činnosti které jsou na koni prostě divné:
Stahování kůží
Sekání stromů
Meditace
Spánek
Sběr bylinek
Pití z vodních toků

Jen připomenu že je zakázáno s koněm vjíždět do jeskynních komplexů, DM´s mají kromě příslušného trestu v záloze hlášku: "majzl ses hlavou o strop, spadl z koně a zlomil jsis při tom nohu", netřeba podotýkat že hráč obdrží neodložitelný item o váze 5000 liber s nápisem zlomená noha :-D
Pamatuju si návrh jistého vysloužilého DM :D , že by možná šlo sehnat Azovi stínového koně aby se mohl na něm plížit a skutek utek :D
Jake Buchar, Kybernautický detektiv
A když se to těm ouřadům na radnici nelíbí, můžou si strčit do tý svý zazobaný zadnice tenhle prostředníček a tak hluboko, až budou pištět jako prasata na líbánkách!

Azhael Morten Hbitý tiefling s vyššími zájmy, uctívač Helgarona a prince pekla Astarotha
Grombo Omborg Vychytralý půlkork s velikými ambicemi, PRASOBIJEC
User avatar
Barbar321
Bůh
Posts: 4376
Joined: 10:07 13. Mar 2012

Re: Par dotazu novacka

Post by Barbar321 »

Nalkanar wrote: Zvíře je najmuto do restartu serveru, po restartu mizí, čímž ztratíš veškerý náklad na zvířeti. Restarty jak sis jistě všiml jsou ve dvě odpoledne a ráno. Pokud potřebuješ věci dlouhodobě uskladnit tak na to jsou trezory (50 000 za neomezený pronájem každého trezoru) anebo před restartem vše ze soumara nalož na sebe a po restart najmi nového soumara.
Zvíře po jakémkoliv odlogu/pádu zůstává v lokaci přesně tam kde zrovna bylo. Pokud jsi tedy za přechodem nedal, aby tě následovalo, tak zůstalo na okraji lokace u přechodu. Pokud jsi to dal, mělo být kousek od tebe, pokud to zvíře nebylo zabito (mám pocit, že občas to má tendence při pádu hry prohodit na chvíli frakci u zvířete a tím pádem ho třeba ve městě pobijí stráže).
Zvíře asi může chodit po městě, ale nejspíše není vhodné mít mulu zaparkovanou uprostřed náměstí nebo tak. Zkus u tohodle použít rozum a odhadnout, kde by bylo košér nechat dané zvíře, které samozřejmě vyrábí trus a tak podobně. Rozhodně máš u každé brány úvaziště. A rozhodně zvíře nepatří do interiérů.
Děkuju za radu. 50.000,- je pro nováčka nemyslitelná suma (už tak ti dlužím 10.000,- :D , za něž máš mé velké díky, protože bych nemohl dělat ani ty základní pokusy). Takže (až na pár malých fíglů) zbývá opravdu jen ta mula.
S tím zanecháním jsem se poučil už také, teď mě právě spíš zajímalo, jestli vůbec může do města, pžřeběhnout od brány k bráně. Když se mapř.vracím od východní brány, abych se se zvířetem dostal k dílnám (abych nedostal krutou pokutu, pokud si ho nějakej strážnej všimne).
je cosi shnilého ve státě dánském
...ale plíseň je dobrá pro penicilín
z hodně léků však bolí hlava
...a tvoří se závislost
Vhodný čas na odvykací kůru

člen ligy pro zákaz veškerých změn na thalii
Locked