Page 11 of 48

Re: Par dotazu novacka

Posted: 18:31 20. Mar 2012
by Nalkanar
Spěch na koně nefunguje pokud vím. :mrgreen:

Re: Par dotazu novacka

Posted: 18:34 20. Mar 2012
by de Aers
Když si ten spěch sešleš, když už sedíš na koni tak jo, ale jak to vyprchá, tak tě to hoodně zpomalí.

Re: Par dotazu novacka

Posted: 07:26 21. Mar 2012
by -RoF-
Jinak, to že jedou dvě postavy na koni vedle sebe a ta druhá je o něco rychlejší, je prý dáno i hmotností invu, který postava nese. Aspoň se to tu kdysi probíralo, páč jsem si toho taky všiml.

Můžete to otestovat ve hře, jedna postava vezme 500liber a druhá třeba jen 50 liber a porovnejte, jestli je ta lehčí rychlejší. ;)

Re: Par dotazu novacka

Posted: 09:04 21. Mar 2012
by slencak
Bere to v potaz i rasy? To už je asi HC myšlení *maže ikonu nwn a upaluje na sluníčko*

Re: Par dotazu novacka

Posted: 09:11 21. Mar 2012
by Molly23
já si myslím že ano. Moje elfka předjíždí všechny lidičky. Mě by třeba zajímalo, ikdyž co jsem zkoušel tak to asi funguje, jestli barbarská rychlost zrychluje i jízdu na koni.

Re: Par dotazu novacka

Posted: 09:12 21. Mar 2012
by de Aers
Molly23 wrote: barbarská rychlost zrychluje i jízdu na koni.
Ano i mnichovská.

Re: Par dotazu novacka

Posted: 09:18 21. Mar 2012
by -RoF-
Můžeme udělat thalijské dostihy :D

Vezmeme člověka, elfa, trpaslíka.
Uděláme aby všichni měli stejnou váhu v invu.
A vyšleme je na koních vedle sebe a porovnáme kdo je rychlejší. :wink: :)

Re: Par dotazu novacka

Posted: 18:57 21. Mar 2012
by zachy
de Aers wrote:
Molly23 wrote: barbarská rychlost zrychluje i jízdu na koni.
Ano i mnichovská.
Jen je škoda, že DM se nelíbí plížení na koni a ani boj beze zbraně na koni:D

Re: Par dotazu novacka

Posted: 19:04 21. Mar 2012
by J.F.Payne
Mně se nelíbí ani akrobacie na koni... :)))

Re: Par dotazu novacka

Posted: 06:28 22. Mar 2012
by Bahnak
zachy wrote:Jen je škoda, že DM se nelíbí plížení na koni a ani boj beze zbraně na koni:D
A cotprve koňmo provádět vířivák nebo kruhový kop :-D
Jinak Azhael na koni předehnal i DM :oops: :mrgreen:
Další činnosti které jsou na koni prostě divné:
Stahování kůží
Sekání stromů
Meditace
Spánek
Sběr bylinek
Pití z vodních toků

Jen připomenu že je zakázáno s koněm vjíždět do jeskynních komplexů, DM´s mají kromě příslušného trestu v záloze hlášku: "majzl ses hlavou o strop, spadl z koně a zlomil jsis při tom nohu", netřeba podotýkat že hráč obdrží neodložitelný item o váze 5000 liber s nápisem zlomená noha :-D

Re: Par dotazu novacka

Posted: 08:44 22. Mar 2012
by Barbar321
Chtěl bych se ještě zeptat jak je to s tažným zvířetem. Pokud jsem správně pochopil princip, tak by zvíře mělo být najato na “dobu neurčitou“. Mě se stalo, že jsem si s ním vyšel do lesa, hra mi spadla a když jsem se přihlásil, nikde jsem ho nenašel (zvíře šlo celou dobu se mnou). Kde by se za takových okolností mělo objevit? Na kraji sektoru?
Další dotaz je, jestli zvíře může normálně chodit po městě (byť i obyčejným přeběhnutím od brány k bráně), nebo jestli je nutné město obejít a “zaparkovat na místě k tomu určeným“
Jak je to s tou nájemní dobou. Je opravdu neomezená a nebo je to třeba do restartu nebo na třeba týden hracího času? Pokud je to omezeno, co se stane s věcmi, které mám pořád u zvířete v batohu?

Re: Par dotazu novacka

Posted: 09:29 22. Mar 2012
by Molly23
Bahnak wrote:
zachy wrote:Jen je škoda, že DM se nelíbí plížení na koni a ani boj beze zbraně na koni:D
A cotprve koňmo provádět vířivák nebo kruhový kop :-D
Jinak Azhael na koni předehnal i DM :oops: :mrgreen:
Další činnosti které jsou na koni prostě divné:
Stahování kůží
Sekání stromů
Meditace
Spánek
Sběr bylinek
Pití z vodních toků

Jen připomenu že je zakázáno s koněm vjíždět do jeskynních komplexů, DM´s mají kromě příslušného trestu v záloze hlášku: "majzl ses hlavou o strop, spadl z koně a zlomil jsis při tom nohu", netřeba podotýkat že hráč obdrží neodložitelný item o váze 5000 liber s nápisem zlomená noha :-D
hele ale třeba takovýho mího kozáčka si dovedu představit jak v sedle sbírá a pije :D... stejně jako meditovat. Dokonce si troufnu říct, že i meditovat za jízdy, což hra nepodporuje.

http://www.youtube.com/watch?v=FslK31xEoH0

Re: Par dotazu novacka

Posted: 10:21 22. Mar 2012
by Nalkanar
Barbar321 wrote:Chtěl bych se ještě zeptat jak je to s tažným zvířetem. Pokud jsem správně pochopil princip, tak by zvíře mělo být najato na “dobu neurčitou“. Mě se stalo, že jsem si s ním vyšel do lesa, hra mi spadla a když jsem se přihlásil, nikde jsem ho nenašel (zvíře šlo celou dobu se mnou). Kde by se za takových okolností mělo objevit? Na kraji sektoru?
Další dotaz je, jestli zvíře může normálně chodit po městě (byť i obyčejným přeběhnutím od brány k bráně), nebo jestli je nutné město obejít a “zaparkovat na místě k tomu určeným“
Jak je to s tou nájemní dobou. Je opravdu neomezená a nebo je to třeba do restartu nebo na třeba týden hracího času? Pokud je to omezeno, co se stane s věcmi, které mám pořád u zvířete v batohu?
Zvíře je najmuto do restartu serveru, po restartu mizí, čímž ztratíš veškerý náklad na zvířeti. Restarty jak sis jistě všiml jsou ve dvě odpoledne a ráno. Pokud potřebuješ věci dlouhodobě uskladnit tak na to jsou trezory (50 000 za neomezený pronájem každého trezoru) anebo před restartem vše ze soumara nalož na sebe a po restart najmi nového soumara.
Zvíře po jakémkoliv odlogu/pádu zůstává v lokaci přesně tam kde zrovna bylo. Pokud jsi tedy za přechodem nedal, aby tě následovalo, tak zůstalo na okraji lokace u přechodu. Pokud jsi to dal, mělo být kousek od tebe, pokud to zvíře nebylo zabito (mám pocit, že občas to má tendence při pádu hry prohodit na chvíli frakci u zvířete a tím pádem ho třeba ve městě pobijí stráže).
Zvíře asi může chodit po městě, ale nejspíše není vhodné mít mulu zaparkovanou uprostřed náměstí nebo tak. Zkus u tohodle použít rozum a odhadnout, kde by bylo košér nechat dané zvíře, které samozřejmě vyrábí trus a tak podobně. Rozhodně máš u každé brány úvaziště. A rozhodně zvíře nepatří do interiérů.

Re: Par dotazu novacka

Posted: 10:39 22. Mar 2012
by zachy
Bahnak wrote:
zachy wrote:Jen je škoda, že DM se nelíbí plížení na koni a ani boj beze zbraně na koni:D
A cotprve koňmo provádět vířivák nebo kruhový kop :-D
Jinak Azhael na koni předehnal i DM :oops: :mrgreen:
Další činnosti které jsou na koni prostě divné:
Stahování kůží
Sekání stromů
Meditace
Spánek
Sběr bylinek
Pití z vodních toků

Jen připomenu že je zakázáno s koněm vjíždět do jeskynních komplexů, DM´s mají kromě příslušného trestu v záloze hlášku: "majzl ses hlavou o strop, spadl z koně a zlomil jsis při tom nohu", netřeba podotýkat že hráč obdrží neodložitelný item o váze 5000 liber s nápisem zlomená noha :-D
Pamatuju si návrh jistého vysloužilého DM :D , že by možná šlo sehnat Azovi stínového koně aby se mohl na něm plížit a skutek utek :D

Re: Par dotazu novacka

Posted: 12:55 22. Mar 2012
by Barbar321
Nalkanar wrote: Zvíře je najmuto do restartu serveru, po restartu mizí, čímž ztratíš veškerý náklad na zvířeti. Restarty jak sis jistě všiml jsou ve dvě odpoledne a ráno. Pokud potřebuješ věci dlouhodobě uskladnit tak na to jsou trezory (50 000 za neomezený pronájem každého trezoru) anebo před restartem vše ze soumara nalož na sebe a po restart najmi nového soumara.
Zvíře po jakémkoliv odlogu/pádu zůstává v lokaci přesně tam kde zrovna bylo. Pokud jsi tedy za přechodem nedal, aby tě následovalo, tak zůstalo na okraji lokace u přechodu. Pokud jsi to dal, mělo být kousek od tebe, pokud to zvíře nebylo zabito (mám pocit, že občas to má tendence při pádu hry prohodit na chvíli frakci u zvířete a tím pádem ho třeba ve městě pobijí stráže).
Zvíře asi může chodit po městě, ale nejspíše není vhodné mít mulu zaparkovanou uprostřed náměstí nebo tak. Zkus u tohodle použít rozum a odhadnout, kde by bylo košér nechat dané zvíře, které samozřejmě vyrábí trus a tak podobně. Rozhodně máš u každé brány úvaziště. A rozhodně zvíře nepatří do interiérů.
Děkuju za radu. 50.000,- je pro nováčka nemyslitelná suma (už tak ti dlužím 10.000,- :D , za něž máš mé velké díky, protože bych nemohl dělat ani ty základní pokusy). Takže (až na pár malých fíglů) zbývá opravdu jen ta mula.
S tím zanecháním jsem se poučil už také, teď mě právě spíš zajímalo, jestli vůbec může do města, pžřeběhnout od brány k bráně. Když se mapř.vracím od východní brány, abych se se zvířetem dostal k dílnám (abych nedostal krutou pokutu, pokud si ho nějakej strážnej všimne).