Page 11 of 17
Re: Příručka k povoláním - diskuse
Posted: 13:33 20. Apr 2012
by Absinthorix
Na srdcovku nepotřebuješ nic moc buildit, stačí ti 3. kruh druidových kouzel a můžeš se vesele měnit...
..tak nějak

Re: Příručka k povoláním - diskuse
Posted: 13:38 20. Apr 2012
by Barbar321
Absinthorix wrote:Na srdcovku nepotřebuješ nic buildit, stačí ti 3. kruh druidových kouzel a můžeš se vesele měnit...
..tak nějak

Zajímavý, ale tady jde o směr postupu a najití cesty pro aspoň část variant, se kterými se druid může setkat. Dobře, bude se měnit. A co dál? Jaké featy má brát dál? Má se spíš soustředit na kouzla, nebo na proměny? atd.
Re: Příručka k povoláním - diskuse
Posted: 13:38 20. Apr 2012
by Shaman88
Barbar321 wrote:Co sem hodit něco reálnějšího na druida? Ne nějaký snahy o superbuild (to je pak lepší brát si něco jiného a ne druida), ale spíš srdcovku na druid/měnavec?
Superbuildy jsme zatím neřešili....
Re: Příručka k povoláním - diskuse
Posted: 13:46 20. Apr 2012
by Barbar321
Shaman88 wrote:
Superbuildy jsme zatím neřešili....
Mě fakt nezajímají
Spíš by mě zajímalo, jak by zkušení hráči volili tuto postavu. Prostě názory. Třeba v duchu, když budeš měnavec, budeš většinou využívat proměny a v boji tedy kouzla nevyužiješ, tak si neber kouzlení v boji, nebo jako měnavec v podobě budeš hlavně útočit na blízko, tak se ti vyplatí houževnatost a srážení, či ber si moudrost, aby sis mohl vzít proměnu v rakšasu. Drak je sice taky pěkný, ale má i své slabé mouchy, golemy si neber, když budeš mít rakšasu. Nebo můžeš využít zenstřelbu, protože aby ses dostal k drakovi, tak budeš mít +10 do střelby. A co třeba boj beze zbraně, když část proměn má jen drápy, má to efekt?
Rady tohoto typu bych ocenil

Re: Příručka k povoláním - diskuse
Posted: 13:50 20. Apr 2012
by Theogil I
Vím , že to tu Shaman řeší do 27 lvl, ale já bych zkusil 14 druidů ze startu a pak 10 měňavek k tomu. Na 24 lvl bych bral proměnu v démony a vyzkoušel Rakšu.Myslím si, že v kombinaci s druidovými kouzly na posílení sebe a při maxované ledové bouři by to mohl být vcelku šupec, ale .... Shaman nám nejspíše řekne kde je úskalí.

Re: Příručka k povoláním - diskuse
Posted: 13:53 20. Apr 2012
by Shaman88
Jo tohle celkem jde, nesmíš zapomínat ale že raksha je "démon", takže ti hrozí že tě DG upálí.
Re: Příručka k povoláním - diskuse
Posted: 13:54 20. Apr 2012
by Theogil I
Z měňavek to vidím tak na epické koboldí komando a rakšu, každý se staví drobet jinak a na Thalii je to ze začátku skoro nehratelný masakr. V případě kobolda je to např. druid na sílu (brrr).
Re: Příručka k povoláním - diskuse
Posted: 13:55 20. Apr 2012
by Theogil I
Shaman88 wrote:Jo tohle celkem jde, nesmíš zapomínat ale že raksha je "démon", takže ti hrozí že tě DG upálí.
No jo, na toho pána mám tendenci zapomínat a pořád se mi od někud zjevuje.

Ale zase .... hořela by hezky, ty chlupy, drápky, magický hůl .... pufffff .... to by byl ohňostroj.
Re: Příručka k povoláním - diskuse
Posted: 13:58 20. Apr 2012
by Barbar321
Tak já se hlavně ptám kvůli tomu, že znám efekt tak 1/3 featů a kouzel ještě míň. Proto bych ocenit ty navazující řady jak co a kdy brát (a co nebrat, protože je to zbytečnost)
Kupříkladu jsem pořád jel s rangerem na míření a rychlou střelbu, ale teď vidím, že od nějakého rozuměnjšího levelu je už skoro k nepotřebě.
Re: Příručka k povoláním - diskuse
Posted: 14:01 20. Apr 2012
by Shaman88
Ještě bych uvažoval o risen lordovi... , i když nemrtvák... to je podobný.
Pak je ještě možnost jet na epickou gargoilu v kombinaci s ještěrem s bičem. Tohle bych považoval za celkem hratelné na thalii.
Re: Příručka k povoláním - diskuse
Posted: 14:06 20. Apr 2012
by Barbar321
Shaman88 wrote:Ještě bych uvažoval o risen lordovi... , i když nemrtvák... to je podobný.
Pak je ještě možnost jet na epickou gargoilu v kombinaci s ještěrem s bičem. Tohle bych považoval za celkem hratelné na thalii.
A featy by jsi doporučoval sestavit jak?
Re: Příručka k povoláním - diskuse
Posted: 14:09 20. Apr 2012
by Theogil I
Barbar321 wrote:Shaman88 wrote:Ještě bych uvažoval o risen lordovi... , i když nemrtvák... to je podobný.
Pak je ještě možnost jet na epickou gargoilu v kombinaci s ještěrem s bičem. Tohle bych považoval za celkem hratelné na thalii.
A featy by jsi doporučoval sestavit jak?
Opravdu záleží která proměna se ti líbí a kterou yb jsi chtěl potom na 99% využívat. Každá proměna nastavuje různé staty napevno a uznává různé předměty na sobě nebo při sobě a podle těchto specifik se pak při tvorbě rozdělují body do statů, zadávají featy atd..
Re: Příručka k povoláním - diskuse
Posted: 14:10 20. Apr 2012
by xxxMajkyxxx
Problem proste je ten chybejici treti class....kazda z promen nejaky ten treti potrebuje.....drak-monk, kobold-rogue, minotaur-WM, atdp. Stejne tak druid bez shiftera.....s monkem pouzitelnej zen strelec.
To co dela dle tvurcu Thalie jine buildy "presilene" dela druida pouzitelnym.
Re: Příručka k povoláním - diskuse
Posted: 14:15 20. Apr 2012
by Shaman88
Barbar321 wrote:Shaman88 wrote:Ještě bych uvažoval o risen lordovi... , i když nemrtvák... to je podobný.
Pak je ještě možnost jet na epickou gargoilu v kombinaci s ještěrem s bičem. Tohle bych považoval za celkem hratelné na thalii.
A featy by jsi doporučoval sestavit jak?
No tu gargoilu bych postavil na odolnost, a kompletně featy jel na savy přes featy, vylepšený útok v obraně srážení a tak....
Re: Příručka k povoláním - diskuse
Posted: 14:18 20. Apr 2012
by Barbar321
Theogil I wrote:
Opravdu záleží která proměna se ti líbí a kterou yb jsi chtěl potom na 99% využívat. Každá proměna nastavuje různé staty napevno a uznává různé předměty na sobě nebo při sobě a podle těchto specifik se pak při tvorbě rozdělují body do statů, zadávají featy atd..
Co jsem tak pročítal grimoár, tak mi přijde, že těžko by se druid/měnavec mohl soustředit jen na jednu proměnu, kterou by na 99% používal. Proměna, která bude na prvním levelu měňavce jako ideální, bude na 5-tém levelu už nepoužitelná. Z tohoto hlediska je asi lepší spíš opravdu koukat až na tu finální proměnu. Osobně bych ale těžko od stolu jen podle tabulky dokázal říct, jestli je výhodnější rakšasa nebo třeba nějaký golem, či potvora z řad nemrtvých.