Nicméně bys jako novic asi neměl provádět náhodný příležitostní sex.Barbar321 wrote:Pokud se nepletu, tak Adso ještě nesložil v té době slibAulus wrote:P...to samé se týká i hluboce věřících kněží, zvlášť v pubertálním věku (viz například Jméno růže).
Píseň ledu a ohně/Game of Thrones
Re: Píseň ledu a ohně/Game of Thrones
"Všechny hranice jsou konvence, které čekají, až je někdo přesáhne. Někdo může přesáhnout konvenci, pokud mu k tomu někdo jiný vydá podnět." David Mitchell, Atlas mraků
"But what do we have left once we abandon the lie? Chaos. A gaping pit waiting to swallow us all.”
"But what do we have left once we abandon the lie? Chaos. A gaping pit waiting to swallow us all.”
Re: Píseň ledu a ohně/Game of Thrones
Chcete říct, že aby mohl John Snow aspirovat na paladina, musel by být ještě větším lumíkem?


V počátcích křesťanství nebyl celibát kněžích striktně vyžadován. Dlouho potom ještě nebylo vyžadována absolutní čistota duchovních. Duchovní mohl být dokonce ženatý, pouze se nemohl znovu oženit. Zde bylo argumentováno odkazem na apoštoly. Až později (1300 -1400 cca?) se přitvrdilo směrem k naprostému celibátu.Aulus wrote:Nicméně bys jako novic asi neměl provádět náhodný příležitostní sex.Barbar321 wrote:Pokud se nepletu, tak Adso ještě nesložil v té době slibAulus wrote:P...to samé se týká i hluboce věřících kněží, zvlášť v pubertálním věku (viz například Jméno růže).
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
Re: Píseň ledu a ohně/Game of Thrones
Trochu OT, ale k tématu - nový Oglaf vs Paladini
...a ne že by argumenty toho kluka byli mimo "realitu" GoTu
.
Síla tě osvobodí! - Sithský kodex, 12.12.2011 (TOR-preorder)
Bylo to peklo! - Error 37, Error 3005, Error 3007, 15.5.2012 (Diablo3)
Až s vámi skončím, nebudete věřit vlastní mysli! - Mesmer, 28.8.2012 (GW2)
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují. - Din Dagor, Mrazen 1147 (EQ)
Tento rok bude začátek konce. - neznámý vojín
Bylo to peklo! - Error 37, Error 3005, Error 3007, 15.5.2012 (Diablo3)
Až s vámi skončím, nebudete věřit vlastní mysli! - Mesmer, 28.8.2012 (GW2)
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují. - Din Dagor, Mrazen 1147 (EQ)
Tento rok bude začátek konce. - neznámý vojín
Re: Píseň ledu a ohně/Game of Thrones
Děj Jména růže je tuším z roku 1327, takže v té době už vyžadována byla. Samozřejmě to některým mnichům nebránilo tato pravidla porušovat, ale ti silně oddaní víře to určitě nedělali.kucik wrote: Až později (1300 -1400 cca?) se přitvrdilo směrem k naprostému celibátu.
"Všechny hranice jsou konvence, které čekají, až je někdo přesáhne. Někdo může přesáhnout konvenci, pokud mu k tomu někdo jiný vydá podnět." David Mitchell, Atlas mraků
"But what do we have left once we abandon the lie? Chaos. A gaping pit waiting to swallow us all.”
"But what do we have left once we abandon the lie? Chaos. A gaping pit waiting to swallow us all.”
Re: Píseň ledu a ohně/Game of Thrones
Je zajímavé, že Joník Sněžík nesplňuje paladinství pro Joníka F. Payníka v tom, že si vrznul s jednou seveřankou.
Nicméně Lancel, jeho paladinský vzor (zdá se), může obskakovat vlastní sestřenku, která je navíc tehnicky vzato zadaná.
Čili paladin podle Jona - incest ok, sex před svatbou není ok.
Nicméně Lancel, jeho paladinský vzor (zdá se), může obskakovat vlastní sestřenku, která je navíc tehnicky vzato zadaná.
Čili paladin podle Jona - incest ok, sex před svatbou není ok.
.
Re: Píseň ledu a ohně/Game of Thrones
No, já bych řekl, že Stannis měl k paladinovi našlápnuto, než se dostal do osidel tý děvky zrzavý...Aulus wrote:Podle mě je chvíli padlým paladinem, ale pak se zase navrací ke své "víře". Já bych z toho nedělal tak fanatickou záležitost, ono ne každý paladin vydrží bez jediného klopýtnutí. To samé se týká i hluboce věřících kněží, zvlášť v pubertálním věku (viz například Jméno růže).
A co se týče toho zápalu pro víru. To je podle mého další věc, která je u pojetí paladinů dost rozporuplná. Paladin je obránce něčeho, čemu věří. Občas o své víře může mít pochybnosti, ale vždy se ke své víře vrátí (pokud tedy trvale nepadne). Tak to aspoň vidím já. A pro někoho mohou být vírou klidně rytířské ideály jako čest, odvaha, spravedlnost a pevná víra v boha/bohy (klidně i v tomto pořadí). Není dobré do toho vždycky cpát tu oddanost v křesťanském pojetí. To by pak mohl být paladinem spíše Stannis.
Jinak čest, odvaha, pravdomluvnost, spravedlnost a další rytířský ideály by měly být samozřejmou součástí kodexu každýho paladina. Aspoň teda paladina v tom smyslu zákonně dobrého "ideálního rytíře". Jinak paladin by měl být hluboce věřící a oddaný svému (hlavně jednomu) bohu.
Jiní bozi než zákonně dobří můžou taky mít své šampiony, ale nebudou to paladinové. Paladin je vždycky zákonně dobrý (a s tímto přesvědčením už je pravdomluvnost a čest a tak dále tak nějak spojena taky vždycky)...
Kraki Skengdrang a nejzlejší DM
Re: Píseň ledu a ohně/Game of Thrones
Letopočty nikdy nebyly moje silná stránka. Nicméně to opravdu zpočátku nebylo tak striktní.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
Re: Píseň ledu a ohně/Game of Thrones
Jseš trochu vedle, Nalku, Lancel rozhodně není nějaký paladinský ideál. Ale v settingu GoT mají k paladinům nejblíže příslušníci toho řádu Warrior´s sons, alespoň konceptuálně. Jakou budou mít v knihách úlohu netuším, třeba to budou nejhorší vraždící fanaticiNalkanar wrote:Je zajímavé, že Joník Sněžík nesplňuje paladinství pro Joníka F. Payníka v tom, že si vrznul s jednou seveřankou.
Nicméně Lancel, jeho paladinský vzor (zdá se), může obskakovat vlastní sestřenku, která je navíc tehnicky vzato zadaná.
Čili paladin podle Jona - incest ok, sex před svatbou není ok.
Kraki Skengdrang a nejzlejší DM
Re: Píseň ledu a ohně/Game of Thrones
Já se jen držím tvého stanoviska. Tedy incest ok, sex před svatbou není ok.J.F.Payne wrote:Jestli Jon něco není, tak paladin![]()
Paladini se tam objeví až později, a patří mezi ně třeba Lancel Lannister.
.
Re: Píseň ledu a ohně/Game of Thrones
Slyšel jsi někdy o slově... které se nazývá... IRONIE?
Nemá to nic společeného s Ironem, čistícím prostředkem.
Jo a BTW, Lancel je Cersein bratranec, což je příbuzenství druhého stupně. I v moderním právním řádu nelze můuvit o incestu, i když je to obyčejně bráno minimálně jako "divné", když si třeba bratranec vezme sestřenici. Buď jak buď, incest nejvíc ohrožující genofond, a incest jakožto soulož mezi příbuznými, která je trestným činem, je pouze v prvním stupni příbuzenství
)
EDIT: Lancel je, zdá se, celkem slušnej pokrytec (takže nemůže být paladin
) - vedou Cersei tou uličkou hanby a on je součástí eskorty... K tomu lže, podal Robertovi otrávenej měch s vínem... nj, to asi paladin nebude, víme?
)
Nemá to nic společeného s Ironem, čistícím prostředkem.
Jo a BTW, Lancel je Cersein bratranec, což je příbuzenství druhého stupně. I v moderním právním řádu nelze můuvit o incestu, i když je to obyčejně bráno minimálně jako "divné", když si třeba bratranec vezme sestřenici. Buď jak buď, incest nejvíc ohrožující genofond, a incest jakožto soulož mezi příbuznými, která je trestným činem, je pouze v prvním stupni příbuzenství
EDIT: Lancel je, zdá se, celkem slušnej pokrytec (takže nemůže být paladin
Kraki Skengdrang a nejzlejší DM
Re: Píseň ledu a ohně/Game of Thrones
Chudák Jaime je taky vyloučen z paladinství!J.F.Payne wrote:...incest nejvíc ohrožující genofond, a incest jakožto soulož mezi příbuznými, která je trestným činem, je pouze v prvním stupni příbuzenství)
EDIT: A jinak ideálu paladina jsou (nebo byli) z GoT nejblíže ser Barristan "Chrabrý", ser Arthur Dayne "Meč Jitra", Lord velitel Gerold "Bílý býk" a další proslulí rytíři Královské gardy. A z civilnějších postav asi Eddard Stark, i věřící byl dost.
"Všechny hranice jsou konvence, které čekají, až je někdo přesáhne. Někdo může přesáhnout konvenci, pokud mu k tomu někdo jiný vydá podnět." David Mitchell, Atlas mraků
"But what do we have left once we abandon the lie? Chaos. A gaping pit waiting to swallow us all.”
"But what do we have left once we abandon the lie? Chaos. A gaping pit waiting to swallow us all.”
Re: Píseň ledu a ohně/Game of Thrones
Ta podoba s Johannesem.
Joníku, tam nebyla ironie ani špetka
to nezakecáš.
Joníku, tam nebyla ironie ani špetka
.
Re: Píseň ledu a ohně/Game of Thrones
Tak Jaimeho z paladinstva vylučuje už jen porušení přísahy daný Šílenýmu králi. Nicméně aspoň později se s Jaimeho stává má oblíbená kladná postava .))
Kraki Skengdrang a nejzlejší DM
Re: Píseň ledu a ohně/Game of Thrones
Vážně ti mám každou ironii třeba označovat, nebo tam napsat milion smajlíků (jako KaTo) abys to pobral?Nalkanar wrote:Joníku, tam nebyla ironie ani špetkato nezakecáš.
Kraki Skengdrang a nejzlejší DM
Re: Píseň ledu a ohně/Game of Thrones
Ano. Lidi nejsou telepati. A nejsi pak za blbce, který napíše kravinu a pak se diví, jééé, to byla přece sranda!J.F.Payne wrote:Vážně ti mám každou ironii třeba označovat, nebo tam napsat milion smajlíků (jako KaTo) abys to pobral?Nalkanar wrote:Joníku, tam nebyla ironie ani špetkato nezakecáš.
P.S.
Smajlíků stačí desítky, do milionu tě snad Nalk nutit nebude.
Síla tě osvobodí! - Sithský kodex, 12.12.2011 (TOR-preorder)
Bylo to peklo! - Error 37, Error 3005, Error 3007, 15.5.2012 (Diablo3)
Až s vámi skončím, nebudete věřit vlastní mysli! - Mesmer, 28.8.2012 (GW2)
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují. - Din Dagor, Mrazen 1147 (EQ)
Tento rok bude začátek konce. - neznámý vojín
Bylo to peklo! - Error 37, Error 3005, Error 3007, 15.5.2012 (Diablo3)
Až s vámi skončím, nebudete věřit vlastní mysli! - Mesmer, 28.8.2012 (GW2)
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují. - Din Dagor, Mrazen 1147 (EQ)
Tento rok bude začátek konce. - neznámý vojín