Page 11 of 66
Re: Volby
Posted: 12:48 15. Jan 2013
by Caehan
drake127 wrote:Fakt ti vyšlo +31%? Mně u té druhé vyšlo -4 % a -11 % myslím, takže babo raď. Nemůžete ještě zvolit třeba mě?
To můžeme, ale ze svých úspor ti ten převrat platit nebudeme, to si obstarej sám.
Re: Volby
Posted: 13:17 15. Jan 2013
by drake127
Převrat se vždy platí z rozpočtu armády, to nebude problém.
Re: Volby
Posted: 14:01 15. Jan 2013
by Braenn
Dole totiž byla možnost zaškrtnout, které otázky považujete za obzvláště důležité, a hádám, že tam mi naskákaly ty procenta.
Re: Volby
Posted: 18:01 15. Jan 2013
by Krysak
58% zeman, - 43% kníža
Otevřeně se přiznávám, že budu volit Zemana, nejsem ovce, abych se nechal zmást marketingem tak mizerného zboží jako je Kníža. Zeman je taky zlo, ale pro mne v tuto chvíli daleko menší. Netěší ne dát hlas zemanovi, ale němce na trůně nechci.
Přijde mi strašné glorifikovat osobu, která se řídí heslem: "kdo nic nedělá, nic nezkazí a je za to chválen."
Re: Volby
Posted: 18:12 15. Jan 2013
by Aulus
Přiznám se, že mi to vyšlo hodně podobně jako Krysákovi. Takže pokud je ta kalkulačka založená na skutečných názorech kandidátů, pak s knížetem souhlasím jen v "banalitách" a v tom, co mě opravdu zajímá (tedy především aby politika nebyla jedno velké "o voličích bez voličů (nebo hůř proti voličům)"), jsem s ním přímo v rozporu.
Takže zvažuju, že nepůjdu k volbám vůbec. Zemana z přesvědčení volit nehodlám, protože už tady napáchal dost zlého, s knížou v důležitých věcech nesouhlasím. Obě volby bych si asi v budoucnu vyčítal.
EDIT: O nějaké šlechtictví, národnost a nebo image mi až tak nejde. Prezident je sice hlavně reprezentant, ale taky má dost velkou moc v rámci ovládání veřejného mínění (pokud si to nepodělá jak Klaus - ale tomu už je to teď jedno, takže "mohl"). A představa ovlivňování veřejného mínění a názorů k obrazu jakéhokoli z těchto dvou kandidátů mi už teď hlodá v mysli a není to zrovna příjemné hlodání.
Re: Volby
Posted: 18:12 15. Jan 2013
by kokosak
* rakušáka

Re: Volby
Posted: 18:29 15. Jan 2013
by KaTo
btw - pravověrný monarchista (a možná taky trochu monatroll

) by Krysaka opravil, že na trůně má být panovník a
panovník se nevolí!
Jak tak ty "zbývající" kandidátský vejlupky z povzdálí sleduju - v souvislosti s tím, co se děje v republice, je momentálně politiky režírovaná fraška (
k pláči).
Prezident stejně může prd, maximálně tak hrát pimprlové divadýlko s právem "veta", který mu stejně dokáží zlomit. Ale aspoň se o tom svinstvu co jinak chtějí soudruzi modro-žluto-růžovo-oranžový potichu prohlasovat promluví nahlas (
btw - i poslední prezidentskou akci, alias "pseudo-prezidentskou milost" hezky odsouhlasili soudruzi z ODS ve složení Nečas a Blažek. Bez souhlasu těhle dvou (velmi nebezpečných) klaunů by neprošla). Takže je jedno kdo tam bude dělat remcající/kývající/spící/chlastající/hulící loutku. Losna nebo Mažňák. Ale přikláním se k názoru, že se Zemanem bude větš sranda. Karel má u mě sice plus za dýmku a že spí v práci (
tj. parlamentu), ale bohužel "nudně" mumlá

, ten druhej aspoň mluví nahlas a hláškuje a novinářský onuce v zahraničí si aspoň nebudou muset zvykat psát pochvalně o "našem" prezidentovi a můžou dál psát o aroganci z Hradu! Full of win!

Re: Volby
Posted: 18:29 15. Jan 2013
by radekdnb
tohodle fakt chcete na hrad?
http://www.youtube.com/watch?v=lZkjlJmTo9U
osobně ten kdo nezná hymnu je podle mě, trošku nevlastenecké

Re: Volby
Posted: 18:30 15. Jan 2013
by J.F.Payne
Nechápu, kde se v někom bere to přesvědčení, že kdo volí Knížu, je zmanipulovaná ovce. Lidi svou volbu podřizují nějakému kritickému myšlení; snad každý dokáže k nějakému předkládanému faktu přistoupit kriticky a zhodnotit relevantnost nějakých výroků a nebo argumentů.
Pokud si mám volit mezi člověkem, který má štít od bahna a hoven včetně přípravy vraždy a mezi člověkem, na něhož jeho konkurenti nevyhrabali v podstatě žádnou špínu kromě pozdě kolaudovaného rybníka a manželky rakušanky... tak je má volba jasná.
Re: Volby
Posted: 18:31 15. Jan 2013
by J.F.Payne
radekdnb wrote:osobně ten kdo nezná hymnu je podle mě, trošku nevlastenecké

Najednou jsou tu všichni vlastenci! To je až komické.
A že neumí zpívat? Tohle není superstar.
Re: Volby
Posted: 18:36 15. Jan 2013
by Nalkanar
J.F.Payne wrote:...tak je má volba jasná.
Neříkals, že nemůžeš volit?
Chápu, že to byla spíše řečnická figura, ale i tak si chci upřesnit dotaz, jestli ten první výrok byl opravdu "nemůžu" a né "nedostanu se".
Re: Volby
Posted: 18:37 15. Jan 2013
by Caehan
Osobně se mi taky hnusí Schwarzenbergova kampaň - vadí mi, když mi někoho cpou tímhle způsobem, ale když je jeho protivník Zeman, tak můj hlas má.
Re: Volby
Posted: 18:39 15. Jan 2013
by radekdnb
J.F.Payne wrote:radekdnb wrote:osobně ten kdo nezná hymnu je podle mě, trošku nevlastenecké

Najednou jsou tu všichni vlastenci! To je až komické.
A že neumí zpívat? Tohle není superstar.
najednou?...jak najednou tvrdil jsem snad opak? máš důkaz?...
taky neumím zpívat, ale alespoň umim všechny slova a nekur*im je
Re: Volby
Posted: 18:39 15. Jan 2013
by J.F.Payne
Nalkanar wrote:J.F.Payne wrote:...tak je má volba jasná.
Neříkals, že nemůžeš volit?
Chápu, že to byla spíše řečnická figura, ale i tak si chci upřesnit dotaz, jestli ten první výrok byl opravdu "nemůžu" a né "nedostanu se".
Nemůžu volit, nemám české občanství. Je to ale jen formalita a vzhledem k tomu, že tu hodlám prožít celý svůj život, mi na volbě dost záleží

)
Re: Volby
Posted: 18:42 15. Jan 2013
by kucik
J.F.Payne wrote:Nechápu, kde se v někom bere to přesvědčení, že kdo volí Knížu, je zmanipulovaná ovce.
To chápeš špatně. Je to tak, že kdo nesdílý jediný správný názor na otázku života, vesmíru a vůbec, je medii zmanipulovaná ovce.
Vážně asi jen v čechách může kandidovat na post prezidenta republiky člověk, který ani nedodrží zákonem stanovené podmínky a lidé ho stejně volí.
Nejsem žádným zapřísáhlým obdivovatelem Scharzenberga, ani jsem ho v prvním kole nevolil, ale než Zemana na hrad, to snad raději ten hrad zbourat a oplakan národní památku.